Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.01.10 10:48



Ако имате бебефон - то ще се чуе. Ще врекне веднага, посиняват и крещят като луди, ако нещо им пречи да дишат. Имайте предвид, че доста деца трудно се оригват. Щом успявате - браво. А като я слагате настрани, изтича ли върната храна? Щото това, по принцип, е най-доброто средство. Има специални възглавнички, за да лежи детето на една страна.
Споко, пак ви казвам. Не се взирайте толкоз много. Вярно е, че на нея се учите, нямате опит, ама тя какво е виновна??!

Успокойте се и я гушкайте. А и снимки е време да постнете. Че ние тука бая я мислим хубавицата.



Тема Re: За повръщанетонови [re: tswete]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано12.01.10 11:14



Цвете е права - винаги ще чуеш едно бебе, ако нещо стане

.
Иначе и аз моята я слагах на страна и я с по две "ролкови"-възглавници през първите седмици. После тя започна да протестира срещу тази поза и я оставях по гръб с леко повдигнат матрак. Мисля, че няма родители, които да не са имали точно този страх - да не повърне, да не вдиша и пр. Нормално е и нещата се израстват - както от дечицата, така и от родителите.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано12.01.10 11:19



аз мисля, че не е повърнала кой знае колко много... но ми се струва, че в следващите дни трябва да отработите качествено оригване, вероятно не успява да изкара всичкия въздух дето е нагълтала...

а кърменето приключихте ли го? само на фризовом ли сте...





тинтири-минтири

Тема Re: За повръщанетонови [re: tswete]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 11:20



Ще кача снимки, тази вечер ще гледам да я снимаме, че на предишните все още беше с жълтеницата и изглеждаше като сиукс.



Тема Re: За повръщанетонови [re: surfline]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 11:21



Ние я подпираме по съвет на педиатърката с възглавница точно, но не ролкова, а обикновена, която сме нагънали на две. Днес сутринта се беше поизместила по корем, докато спи.



Тема Re: За повръщанетонови [re: 3aиpa]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 11:23



Кърменето ще го подновим (докато жена ми има кърма изобщо), но основно ще караме на Фризовом. Тя по принцип се оригва сравнително бързо и доста шумно след изправяне и леко потупване по гръбчето или дупето. Днес сутринта се е забавила с оригването и пак е върнала леко.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано12.01.10 11:27



супер е че сте оправили оригването, толкова е важно, а се пренебрегва... от него са и по-болезнените колики... на мен ми беше голям проблем докато им хвана начините на оригване

... и си връщаха, понякога и цялото ядене според мен... а понякога от лакомия малката се прехранваше и връщаше после, но тя беше само на кърма, която трудно се контролира като количество...

дано по-дълко успеете да кърмите, от това по-добро няма





тинтири-минтири

Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано12.01.10 11:38



Здравей, Vendome!
Поздравления за наддаването и изписването на Вяра. Това, което си прочел за повръщането на малките бебета е изключително вярно

. За обилно повръщане се брои ако повърнатото е на фонтан и е по-голямо от длан. При бебета, които повръщат често по време на хранене се препоръчват няколко основни неща. Първото е бебето да се храни на често и по малко!!!!Т.е. не бива да я оставяте да си спи и да пропуска хранене, защото се събужда прегладняла и се нахвърля лакомо на яденето, което води до преяждане, поемане на много въздух и т.н. и като краен резултат до повръщане. Втората мярка е да се оригва бебето по няколко пъти на хранене. Аз бих препоръчала и хранене с шише в по-изправена поза, имитирайки кърмене . При уригване не бива да се притиска коремчето на бебето. Последната мярка е бебето да се движи минимално след хранене.
Как се държи Вяра по отношение на храненето? Търси ли често храна?Отказва ли да се храни?! Обикновено бебетата с рефлукс сами си ограничават количествата храна и предпочитат да хапват на малки интервали.
Какво стана с кърменето?!
Пожелавам ви Късмет



Тема Re: За повръщанетонови [re: surfline]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 11:45



Продават ли се в България подобни възглавнички?



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано12.01.10 11:52



Да - има ги в мебелните магазини най-често, но същата работа вършат и две навити на стегнато руло хавлии - идеята да се използва нещо подобно, а не обикновена възглавница е, когато бебето стане по въртеливо да не си забие човката по погрешка в меката подпирачка.

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.