Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема първи хранинови  
Автор Shmatka ()
Публикувано05.01.10 20:30



кога се запо4ва захранването и с какво? тук ми казват да из4акам до 6 м. и да по4на с оризов сириал, но на мен нещо не ми се вразва.
Идеи, съвети?



Тема Re: първи хранинови [re: Shmatka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано05.01.10 20:48



Незнам новите методи за захранването, на аз започнах с пюрета плодови от 4-ия месец, после преминахме към местни с жълтък и към 8-ия месец беше на обща храна и ядеше от детската кухня.

Това е при положение, че детето нямаше индикации за алергии (освен генетичната обремененост от мен и баба й)

Hot stuff

Тема Re: първи хранинови [re: jana]  
Автор Shmatka ()
Публикувано05.01.10 20:53



зна4и ние сме много назад!!!!!!!!!!!!!!!!!!





Тема Re: първи хранинови [re: Shmatka]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано05.01.10 21:38



ако питаш мен сте по напред. Вече повсеместно се препоръчва по късно захранване и то точно както са ти казали. Не знам кое не ти се връзва и с кое.



Тема Re: първи хранинови [re: Shmatka]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано05.01.10 21:58



И аз не разбирам безпокойството ти- и в Немско е препоръчително по-късното захранване, както при вас.

Копирам поста на Ася от бебешката тема:
"най-подходящи за първа храна са картофа, моркова, тиквата, ориз, тиквичката. От плодовете най-подходящи са ябълката, синя слива, круша. Все пак бих те посъветвала да захраниш със зеленчук. Имай предвид, че плодовете не заместват хранене, защото нямат достатъчна калорийна стойност.
Броколито не е подходящо за най-първа храна, защото е по-трудно смилаемо."


Успех!



Тема Re: първи хранинови [re: -Randi-]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано05.01.10 23:32



И аз мисля, че не сте назад, а напротив! И друг път съм казвала, че съм следвала съветите на Ася за захранването.



Тема Re: първи хранинови [re: Shmatka]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано06.01.10 00:15



много добре ти казват... точно на 6 започнах и с ориз... и след това картофи, моркови, после добавих плодове - ябълка... и т.н... като паралелно върви млякото...







тинтири-минтири

Тема Re: първи хранинови [re: Shmatka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.01.10 11:07



Не мисля, че си назад този наш режим е отпреди 5г., сега съм чувала, че е на "мода" късното захранване и са въведени нови правила. А и всяка майка решава по своя преценка и по съвети на педиатъра



Hot stuff

Тема Re: първи хранинови [re: Shmatka]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано06.01.10 11:13



С Петя към 5-я месец започнах с оризова каша, по-късно бананова! Започнах с каша малко по принуда защото тя не искаше да пие мляко в 6 следобяд и ми се стори много да минат 4 часа до следващото хранене!Тя хапваше в 4 и после чак в 8!
После към 6-я вече с зеленчуци!За предпочитане е да се започне с варен картоф, ориз, морков, тиква!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: първи хранинови [re: 3aиpa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано06.01.10 11:13



Аз бих добавила първо зеленчукови пюрета като му дойде времето, а едва след това плодови и сокчета....Кашите помпат, аз не съм им много фен...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.