Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Питане за сънянови  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано04.01.10 16:28



Знам, че са пускани такива теми, но искам да си "сверим часовниците".
Докога трябва да спят следобяд малките и по колко време? Колко точно сън им е нужен и дали/докога трябва и следобеден?
Моля, ако имате възможност споделете как е при вашите деца.
При мен проблемът е в това, че Ния / на 2г. и9м.е / спи по-много следобяд. Като заспи не иска да става и спи по три часа, което се отразява на вечерния сън, тъй като не иска да заспива вечер и това почти редовно става към 23,30ч.-24 ч., въпреки че се опитвам да я слагам рано. Мъжът ми и свеки твърдят, че й било генетично да спи като татко си, който от 1,5г. спял само вечерен сън - от 8ч. вечерта до 8ч. сутринта. От друга страна като не спи през деня, е много кисела, пък и по принцип в детската ги слагат да спят. Сега по празниците се случи да стане към 10 и нещо и съответно въобще да не спи следобяд, но иначе й се приспива, а пък като заспи не иска да става докато по нейно мнение не се е наспала, което си е почти винаги поне 3 часа. Например става в 8ч., спи от 13,3о до 16,30-17 и после съответно е ентусиазирана до полунощ, а ние с татко й вече едвам гледаме.



Редактирано от mimy на 04.01.10 16:30.



Тема Re: Питане за сънянови [re: mimy]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано04.01.10 16:57



Привет, Свети и Саши също спят на обяд и по много. Вечер Саши заспива към 21, а Свети към 22 най-късно. Сутрин стават рано за ясла и градина - 6 часа. Уморяват се. В почивните дни малко се объркват нещата, но най-много с по половин час нагоре във вечерния сън. Като правило у нас е след осем вечерта никакво беснеене - рисуваме, четем приказки, показваме на книжки, редим пъзел - изобщо кротки занимания, след като ги измия, слагат пижамите и лягаме на моето легло - гушкаме се и постоянно повтаряме - хайде да спим, сега ви гушвам и спим. При нас помага. Обикновено лягат нормално и дори и да не заспят веднага вече са свикнали, че са в леглата си в тяхната стая. Дано съм ти била полезна.



Тема Re: Питане за сънянови [re: mimy]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.01.10 21:12



Мими, растат си децата и е нормално вече да не спят по толкова много...


Лора спи следобяд само когато е на ясла, защото сутрен става в 7ч. и в 12 вече очите сами й се затварят... вечер обикновено около 9 - 9.30 е в леглото... понякога заспива веднага, друг път не...

когато не е на ясла е съвсем различно нещо... става в 10,11,12... съответно не спи следобяд и вечер в 8 е полу-мъртва за сън... едва издържа до 9 и заспива на секундата... като часове мен ме устройва идеално, но лошото е, че от към 4-5 следобяд нататък пие оцета и става нетърпима... но ще се гледаме - няма как...



Тема Re: Питане за сънянови [re: mimy]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано05.01.10 08:28



При нас нещата са абсолютно същите като при Инсендио - няма да се повтарям. Имам приятелка обаче, на която детенцето на възрастта на Ния спеше по абсолютно същата програма и вечер окапваха, докато го успят. Към третата му годинка спря да го слага да спи следобяд и нямаше вече такива проблеми. Киселееше в началото вечер, докато свикна на новия си режим, но след кратък период в 22,00 вече беше заспал!





Тема Re: Питане за сънянови [re: mimy]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано05.01.10 11:25



Всичко е много индивидуално, но ето сайт, който показва нуждите от сън на дете до 3 год. възраст.



[URL=http://puzkarapuz.ru/][IMG]http://lines.puzkarapuz.ru/children/m334296.gif[/img][/URL]

Тема Re: Питане за сънянови [re: incendio]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано05.01.10 11:31



пробвай като ти се накриви да я сложиш за 30 мин и после да я събудиш... това в интервала 4-5 ч... аз така правя като сме пропуснали следобедния сън...





тинтири-минтири

Тема Re: Питане за сънянови [re: 3aиpa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано05.01.10 14:15



не ще диването - като усети, че се отпуска и унася, скача и започва да тича - то да беше дете като дете, ама то си е извънземно...





Тема Re: Питане за сънянови [re: incendio]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано05.01.10 14:39



Всичко си е от възрастта! Миналата година по това време не можех да го накарам да легне, а това значеше много по-трудно вечерно заспиване! Подивявах като дойдеше време за обеден сън, но сега ако му се спи сам си ляга, а като не му се спи си издържа до 22-23 ч!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Питане за сънянови [re: Иpeтo]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано06.01.10 08:34



Много благодаря на всички за отговорите и на Ирето специално за линка.
Значи й е много съня следобяд - по три часа, че дори и по три и половина откарва. Ще се опитам да почна да я будя по-раничко, но заспи ли няма дрямка за половин час при нея.


Мише, даваш ми надежди че към 3 г., които наближават ще се справим, но пък ми е притеснено как ще е в детската без да спи?



Тема Re: Питане за сънянови [re: mimy]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано06.01.10 08:44



Мими забравих да напиша, че Личката му бе много трудно да заспи следодяд, обаче заспеше ли спеше по3-4-5 часа! В детската го будят трудно, последен! В къщи сега като спи и спи по не повече от 2 часа,но ако е много уморен пак си спи по повече!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.