Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема да кърмя или не?  
Автор lozinka ()
Публикувано04.01.10 12:00



знам,че две мнения по въпроса няма,но да си попитам дали все пак е супер толкова важно да се кърми,ако с това рискуваш да си невлечеш доживотни комплекси? например моя мъж е цицоман,но голям цицоман.аз нямам големи гърди,но са сностни и неувиснали.знам,че от дълго кърмене ще ги загубя и като братовчедка ми може дори и кожи да не ми останат.....как ще издържам тогава,когато виждаме жени с големи и хубави гърди?? просто знам,че ще имам кошмарни преживявания,защото съм си ревнива по начало дори и без да съществува проблема с гърдите. моя мъж е твърдо против силикона и просто трябва да си запазя моите гърдички.първото ми дете го кърмих 20 дена на гърда и после до 2 месеца му давах със шишето каквото имах,ъащото просто не можеше да се нахрани с кърмата ми и все гладно си беше. сега ми е дилема как да постъпя.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор snich (top4o)
Публикувано04.01.10 12:36



Гърдите се развалят не от самото кърмене ,а от увеличаването на обема им като се събира кърмата в началото.Поне аз с такова впечатление съм останала.
Привърженик съм на кърменето и не бих те съветвала да лишаваш детето си заради капризите на мъжа си.Може би трябва по-скоро да обърнеш внимание на някакви процедури за поддържане на формата на бюста - масажи,мазила,хапване на ядки....нещо такова.





Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор Sofia Leticia (непознат )
Публикувано04.01.10 12:43



Здравей! Това, което мога да ти кажа от личен опит е, че кърмените деца наистина са много по-здрави и с по-силен имунитет, което в крайна сметка е много по-важно от всичко останало. Разбирам те, защото и аз съм доста суетна и много се притеснявах с първото дете как ще изглеждам след раждането и кърменето. Но отслабнах много бързо и въпреки кърменето бюста не пострада кой знае колко. Разбира се, не може да е съвсем като преди и аз в началото се жалвах на мъжа ми

. Но неговият отговор винаги беше, че все пак съм изхранила две деца, а другото не е толкова важно.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор dawn4e (на тъмно)
Публикувано04.01.10 13:14



Дългото кърмене и плавното отбиване спомага максимално да се запази формата на гърдите. Кърмих първото си дете година и един месец. Отбих изключително плавно и "пораженията" върху гърдите ми са минимални и доколкото ги има се дължат на наедряването на гърдите през бремеността, а не на самото кърмене.
Надявам се сега след като родя да кърмя и повече.

Finally I found that I belong here ...


Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.01.10 13:24



Да разбирам ли, че питаш от естетическа гледна точка дали ще е по-добре да не кърмиш, дори и да имаш кърма и дори това да е полезно за детето?



Hot stuff

Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано04.01.10 13:32



Надали някой ще ти каже да предпочетеш некърменето за да угодиш на съпруга си! Пък те гърдите така или иначе ще се променят с възрастта с напълняване или отслабване! Нямаш гаранция, че ще си останат в този вид! По-добре поговори със съпруга си и като родиш кърми докато имаш възможност за това!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано04.01.10 14:30



Разбирам дилемата ти и смятам, че не си единствената бременна, която се вълнува от този въпрос. Всъщност формата и големината на бюста зависи от много неща. От една страна е генетичния фактор. Има жени, които по природа са си с по-голям бюст, други са с по-стегнат и т.н. Факт е, че всъщност бременността разваля гърдите, защото структурите, които са отговорни за лактацията се оформят по време на бременността. Друг факт е, че не дългото кърмене, а краткото разваля бюста. Колкото по-дълго кърми жената и по-плавно отбие толкова по-голяма е вероятността да запази бюста си, а бързото отбиване след раждането води до разваляне на бюста

. Според мен не се настройвай предварително дали ще кърмиш или не....действай стъпка по стъпка, наслаждавай се на бременността си, а за кърменето мисли като наближи раждането.
А на първия ти въпрос нито един доживотен комплекс не може да се сравни с близостта, която кърменето създава между майка и дете, както и с имунитета, който то дава



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: Acя]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.01.10 14:51



Моите гърди не са се променили след 11 месеца кърмене, ако са се...може би 2 процента!


Можеш да си купиш хубави сутиени за кърмачки и да ги носиш денонощно...аз така правех....една година не ги свалях от мен....само за къпане...



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано04.01.10 14:56



По мое мнение, детето и здравето му са по-важни от естетиката, така че ако имаш кърма и желание, не би трябвало да те спира. Ася и другите момичета са абсолютно прави - лично аз не откривам поражения при мен, кърмих почти 11 месеца, отбихме се постепенно. Със сигурност на една позната, която въобще не кърми - според нея нямала кърма, бюстът й се промени повече от моя, най-вече от самата бременност.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано04.01.10 14:57



Не мога да кажа, че кърменето промени бюста ми. Стана по-голям, но не и по-увиснал. Кърмила съм бая време, 19 месеца. Спрях да кърмя изведнъж, с хапче, но кърменето вече бе останало само сутрин и вечер. Прибраха се гърдите, махнаха се стриите (за разлика от корема

), мъничко по-увиснали са, но са и малко по-големи и по-чувствителни при секс. Така че аз гласувам "за" кърменето от женска гледна точка. Но пък те вързва за детето, което ти ограничава свободата.
Виж, причините да си задаваш въпросите за кърменето ме хвърлиха в размисъл. Щом ревнуваш мъжа си, предполагам всеки килограм отгоре и др. промени, свързани с бременността, ще те изкарат извън нерви. Тогава защо си забременяла? Май по-добре да зарежеш мислите за половинката и за ревността и с удоволствие и спокойствие да очакваш детето си. Стига това да си искала наистина...



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано04.01.10 15:27



Не бой се, от кърмене няма да ти увиснат. По скоро от самата бременност се променят. И най вече с годините увисват от старост. Хич не се надай да си ги запазих от тук натам. Така че поне за детети си направи най доброто, пък мъжът ако е нормален баща и съпруг ще те разбере и подкрепи.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: mimy]  
Автор Poзмapи (променлива)
Публикувано04.01.10 15:37



Една наша близка пък, до 6 месец на бебето само го кърмеше. Нито водичка, нито нищо...само майчина кърма.
И после бая зор видя, докато я захрани с други храни. Малката стиска уста и не иска.





Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано04.01.10 15:42



Без да намесвам темата полезно-неполезно само ще си позволя да изкоментирам, че по пътя на мъжът ти при всички положения ще минават и по-млади жени, и с по-хубави гърди, и с по-големи, и с по-хубави дупета - е в такъв случай какво ще правиш? Също както пред теб ще минават по-хубави, по-млади, по-ерудирани и по-богати мъже. Чак пък толкова ли си нямате доверие като семейство, че да го ревнуваш от едни цици?



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: Poзмapи]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано04.01.10 15:45



И моята дъщеря беше така - само на кърма до 6м., но не съм имала абсолютно никакви проблеми със захранването и по-нататъшното хранене - всичко си тръгна нормално, бавно и без насилие

.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: dawn4e]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.01.10 19:44



същото беше при бен - кърмих година и половина, отбих плавно и гърдите ми не са мръднали


а ако гърдите ти се напълнят с мляко и решиш да НЕ кърмиш - почти сигурно е, че няма са приятна гледка след това...
а и ако толкова не си ги харесваш след отбиването лифтинга на бюста нито е толкова сложна, нито толкова скъпа процедура



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано05.01.10 02:16



кърми





тинтири-минтири

Тема Re: да кърмя или не?нови [re: surfline]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано05.01.10 08:37



И като допълнение на казаното от Сърфа да те питам - не е ли по-важно за теб да имаш разумно мислещ баща до себе си, при условие, че вече сте родители, а не толкова ценител на добре оформените цици?! И няма ли да ти е съвестно ако въпреки НЕкърменето, той все пак започне да се захласва по стегнати, все още нераждали девойки, а ти си пропиляла шанса си да предложиш най-доброто на бебето?! Момичетата са абсолютно прави за това, че внезапното спиране на кърмата вреди повече на вида им, отколкото плавното отбиване след кърмене...Аз не успях да кърмя, изцеждах се 2 месеца и се наложи принудително спиране на кърмата, което доведе до промяна в бюста ми - уголеми се, но пък вече не са тези стегнати гърди, които бяха. Не бих пропуснала подобен шанс сега при второто детенце!





Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор lozinka ()
Публикувано05.01.10 09:40



добре ще кърмя.някои от нещатта не ги знаех дори,други съм сигурна,че са генетика,както казвате вие.мои две братовчедки кърмиха едната до 3 години,а другата до година и нещо и си останаха с ребро с пъпка

...карай....така или иначе наистина гърдите ми ще се раъвалят.стига да се наяжда ще го кърмя.моя мъж снощи каза,че това му е желанието.той никога не ми е казал нещо против кърменето.....страховете ми са си лично мои,защото го ревнувам и съм суетна,а вече не се усещам така млада и красива....питате дали толкова си нямаме доверие и аз веднага отговарям/ние сме от скоро заедно.съвсем млада ни е връзката,но му имам доверие все пак...просто суетата ми ще страда. и да искам да съм бременна.аз си иъчислих овулацията и нарочно забременях....не е случайно....добре ще кърмя.то не е пък толкова трудно решение това щом веднъж съм се хванала на хорото
мерси момичета



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор dawn4e (на тъмно)
Публикувано05.01.10 10:39



Кърменето е невероятно изживяване за мама и бебе, но не само. Когато таткото ви види така заедно за него ще си най-прекрасната жена на света.

Finally I found that I belong here ...


Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано05.01.10 11:05



после ще си направиш силиконки... въобще да не ти пука, че на него не му харесвали, харесват му и още как... прави се

... пък и по-важно е ти какво искаш и как се чунстваш добре, съсредоточи мисленето си около това...





тинтири-минтири

Тема Re: да кърмя или не?нови [re: mishellinna]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано05.01.10 11:56



Съгласна. По мои наблюдения повечето мъже си падат по стегнати и добре оформени цици, размерът няма кой знае какво значение. Но за съжаление с годините и ражданията циците цяла как да не увиснат и погрознеят. Мои познати с невероятен бюст като млади след раждане и некърмене се сдобиха с изцифели и постни цици. Гадно за мъжете ама... не може и наследници да имат и жена с хубави цици.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: 3aиpa]  
Автор lozinka ()
Публикувано05.01.10 13:58



и аз съм раздвоена по отношение на силикона

за предпочитане е пред празната пазва,но пък,ако някой мъж ми каже,че бицепса му е силикон едва ли ще искам да го целувам хахахаха....карай да върви....остава да се надявам,че както след първия път така и сега все пак ще си запазя бюста почти както си е. не ми се вярва обаче,защото първия път бях 17 годишна,а не 29 и гърдите ми не се промениха по време на бременността,а чак когато ми дойде кърмата.сега са променени вече....иначе не с еопасявам,че моя мъж ще ме намрази...все пак не живея с идиот.той ще бъде чудесен сапруг и баща.



Тема Корекциите на бюстанови [re: lozinka]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано05.01.10 16:06



не се правят само със силикон - може да се повдигне и без "подплънки". Друг е въпросът, че силиконовите протези в днешни дни нямат нищо общо с ония балони, които се поставяха преди 10 г.
На тия цици какво им е?






Тема Re: Корекциите на бюстанови [re: surfline]  
Автор lozinka ()
Публикувано07.01.10 12:00



на тия им няма нищо,но кой знае как са на пипане хахахаха





Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано07.01.10 16:19



В тая връзка, мами, дайте имената на някое кремче за стягане на бюста, което сте ползвали и е имало поне някакъв ефект? :) Бих ползвала такова нещо сега, с първата бременност нямаше проблеми, но мисля, че сега ще имам нужда - все пак второ дете, второ кърмене и прочие...





Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано07.01.10 17:22



Според мен прекалено се спекулира с последствията от раждането и кърменето. Всички тези неприятни неща (напълняване, отпускане на бюста и т.н.) се случват и на нераждалите жени.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: natam-nasam]  
Автор lozinka ()
Публикувано07.01.10 20:04



вярно е и това.сестра ми е пълна със стрий,а гърдите и са увиснали...само кожите са,а е на 25 год. и не е раждала. ефективни кремчета няма.аз също именно от второ кърмене се притеснявам и знам,че или се примирявам със смотания си бюст после,или навивам любимия той да се примири с хирургични чудеса хахахаха



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (непознат)
Публикувано07.01.10 20:42



Моите пък са сравнително малки и ако приличам на майка си, съвсем ще ги отняма след кърменето

Но не се притеснявам, не бих пропуснала едно от преживяванията да си майка заради, хм, суета. Но пък и моят мъж харесва малки гърди, така или иначе, та това не ми е фактор.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано08.01.10 14:52



аз кърмих
исках да кърмя по-дълго време
желанието ми е един ден отново да кърмя





Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор Бeлeжka ()
Публикувано09.01.10 17:58



Здравей!

Аз лично не намирам достатъчно основателна причина, едно дете да не бъде кърмено, ако майката има кърма, не пуши и не взима опасни за неговото здраве медикаменти.

Формата на бюста след кърменето се изменя- това мога да го потвърдя. При някои жени гърдите се разширяват, при други "изсъхват". Но, това е цената, която една майка трябва да плати, ако иска да осигори на детето си най- оптималната храна.

И накрая ще се присъединя към другите госпожи в клуба, които споделиха наблюденията си, че бюста с течение на времето така и така ще се развали.
Логично би било в такъв случай, поне да е пил използван по функционална принадлежност.



Външността е мимолетна!

Редактирано от Бeлeжka на 09.01.10 17:58.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано10.01.10 18:58



Шансът да си докараш някоя мастопатия или възпаление и наистина да си развалиш бюста е много по-голям като не кърмиш.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано11.01.10 08:04



Ходи и си ги повдигни, след като мьж ти е такьв маниак ще ти даде пари предполагам за нуждата...едвали ще се загуби големината им от кьрменето, наи-много просто да увиснат...

Аз сьм твьрдо за кьрменето на детето!



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: bggal]  
Автор lozinka ()
Публикувано11.01.10 13:57



хахахахах това ме раъвесели.ееееее нали,ако можех да ги манипулирам хирургично нямаше иъобщо да повдигам въпроса тук.той хем го сърби,хем го боли.иска големи,ама естествениииии,но не е чак толкова проблем за него,отколкото ъа мен де.той каза,че на него му е по-важно дететето пред моите гърди,но проблема си е лично мой и чисто комплексарски. както и да е....то се е видяло,че ще си ходя "иъсъхнала" като на лозе мушмулата





Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано11.01.10 14:26



или както казва сестра ми с печените чушки





Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано11.01.10 14:28



Добре де, засега как са ти гърдите? Усещаш ли да са понаедрели или не?



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор vihrogonche (*оптимистката*)
Публикувано11.01.10 16:50



за моите гърди да разкажа:
формата и големината им зависят главно от това дали съм стройна или съм напалняла
когато съм по-пълничка, се наливат - много си ги харесвам - голееееми
когато отслабна - се налага да си ги търся чак - ужаст! - красива мацка, но без цицки
ами сега?





Тема Re: да кърмя или не?нови [re: dessbess]  
Автор lozinka ()
Публикувано13.01.10 09:56



до скоро бяха напрегнати и болезнени,а до преди един месец дефакто в самото начало направо неможех да ги трая (толкова ме боляха....все едно сум напращяла с кърма и съм пресрочила кърмене),но сега се поуспокоиха.по-големи са от нормалното,но не много.

п.с.моя мъж ми каза да ви питам още защо аз съм бременната,а той получава симптомите и неговия корем расте повече от моя хахахахахах



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: vihrogonche]  
Автор lozinka ()
Публикувано13.01.10 09:58



ами то и аз съм така и именно поради тази причина напоследък нямах толкова против моите 5 кила в повече хахаха....но сега съм отслабнала доста..дори с повече от 5 кила,заради бременността.общо взето съм по-секси от преди да забременея.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано13.01.10 10:23





Кажи му, че това е често наблюдавано явление при добре гледаните мъже.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано13.01.10 10:26



Това явление се нарича симпатизираща бременност, често срещано е.
Иначе е чудесна промяната в гърдите ти, означава, че има всички предпоставки за наличие на кърма





Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор leysi (член)
Публикувано15.01.10 12:16



Lozinka,
не се обиждай, но от поста ти личи, че въпреки че имаш едно детенце не си наясно с кърменето. Ако искаш да си кърмиш второто детенце трябва доста да попрочетеш или най-добре да се консултираш с някоя от мамите консултанти по кърмене. Мога да ти дам координати, ако искаш. Всяка майка има достатъчно кърма да си изхрани бебето и изказвания от рода на "кърмих 20 дни, защото кърмата не ми стигаше" са несериозни.
Гърдите не се развалят от кърменето. В момента вече 7-ми месец си кърмя второто дете и гърдите ми не са мръднали изобщо. Нося сутиен за кърмачки денонощно, свалям го само когато се къпя, не оставям гърдите ми да стават твърди. Това е много важно, защото препълнените гърди стават огромни, разтеглят кожата и това е предпоставка за стриите и увисването. Кърмя си детето на поискване и за сега не се е налагало да дохранвам. Това е благодарение на 1 мама консултант. С първото дете не беше така, защото слушах бабите, че детето се храни на режим, дава му се вода и др.под., в резултат на което в средата на втория месец започнах да го дохранвам. Добре, че сега не стана така и вече 7м си кърмя успешно. Така, че всичко опира до желание, но и до знание.
Моя приятелка също с 2 деца и със същите гърди като моите като размер (нормални, нито големи нито малки) не си кърми децата, гърдите и увиснаха и със стрии. Сега е със силикон по настояване на мъжа й!


Друго за което се сещам е да се мажеш (гърдите и корема) с Mama Donna на Chicco. При мен има ефект - нямам стрии, увиснали кожи и др.под. "екстри".




Тема Re: да кърмя или не?нови [re: leysi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано15.01.10 12:19



Лейси,
Искам само да те поправя, че има жени, които нямат достатъчно мляко, за да изхранят децата си !!!!!
Интересно ми е, коя е тази мама консултант, която ти е помогнала с кърменето? може и на лични



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: Acя]  
Автор leysi (член)
Публикувано15.01.10 12:30



Да, съгласна съм, действително има такива жени, но с отклонения в хормоните, което се доказва с изследване.




Тема Re: да кърмя или не?нови [re: leysi]  
Автор lozinka ()
Публикувано17.01.10 14:37



признавам си,че не съм на ясно с кърменето,но не съм и виновна за това.когато родих беше 1998 година,аз 17 годишна и бях във враца.никой не ми каза какво да правя и общо взето правех,каквото намерех за добре.кърма имах. не съм спряла поради недостиг на кърма,но просто бебето се хранеше един час и после един час спи и пак иска....и така .....извинявам се,но не ми се стори нормално през час да стои по един час на гърда и попитах лекарката.тя каза,че незнае какво се случва и вероятно ми е рядка кърмата,и ако съм искала да пробвам със синтезирани млека......и така. сега разбирам,че трябва да се посъветвам и дори на курс да ида може би,но идея нямам къде,а и честно казано не съм перфект с езика тук (чужбина) и кой знае дали пак ще разбера нещо съвсем.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано18.01.10 09:28



Няма рядка кърма. Всъщност е нормално малките бебета да хапват на всеки два час и продължителността на кърменето да е около час. В периода около 3-тата седмица, около 6-тата, около 3-тия около 6-тия месец има периоди на скок в разтежа. Тогава бебетата са по-ревливи, искат да сучат по-често и буквално висят на гърда постоянно. Това минава за около 2-4 дни и обикновено след това бебето показва някакво ново умение

. Ако имаш някакви въпроси винаги можеш да пишеш тук или на лични и ще ти помогна. Ако кажеш в коя страна и кой град си ще те свържа и с колега консултант, който при нужда да те консултира на живо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.