Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Питане за новороденонови  
Автор Vendome ()
Публикувано20.12.09 16:50



Жена ми роди в петък вечерта, вече втори ден обаче бебето ни почти не отваря очите си, само от време на време ги притваря като пияница. Бебетата на другите жени в нейната стая от време на време гледат с широко отворени очи. Никой в Шейново не ни дава информация за бебето, знаем само, че е в отделението за здрави бебета. Сблъсквали ли сте се с такава ситуация? Нормално ли е това?



Тема Re: Питане за новороденонови [re: Vendome]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.12.09 17:51




Честита ви рожба!
Според мен излишно се втелясвяте, ми и моето бебе беше като Колчо слепеца в болницата, пък я я виж сега - какви ги кокори само. Колко голямо е бебето? В смисъл на килограми, доносено ли е?



Тема Re: Питане за новороденонови [re: dessbess]  
Автор Vendome ()
Публикувано20.12.09 21:09



Роди се 15 дни преди термина 3 килограма.



Тема Re: Питане за новороденонови [re: Vendome]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.12.09 21:54



Според мен е нормално, моето се роди 22 дни дни по-рано....
След като лекарите не са ви казали каквото и да е...всичко е наред! просто все още няма силици...





Тема Re: Питане за новороденонови [re: Vendome]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано20.12.09 22:58



Честито бебче!

Мисля ,че повечето бебчета са сънливи! Поне второто ни дете беше така! Все си спеше милата!Щом лекарите не казват нищо значи няма повод за притеснение!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Питане за новороденонови [re: Vendome]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.12.09 00:31



честито бебче и от мен. Ако това, че не си отваря очите означава и че не си отваря устата (да реве, а не да яде) значи сте късметлии с кротко бебе. Е то не се знае какво ще стане като се поосвести след раждането де, но все пак първоначалната кротост обиковено е добър знак.
Моите и трите се родиха с мощни гласове в сравнение с връсниците си и до ден днешен не са спрели да си развиват гласовите умения


Аз даже се гордеех с децибелите на моите и се притеснявах за другите бебета, защото изглеждаше като че ли не могат да реват, едва едва издават звук. Ама в последствие разбрах, че съм избързала с радването



Тема Re: Питане за новороденонови [re: Vendome]  
Автор gigikas/ginger (мама )
Публикувано21.12.09 10:43



Kогато се роди първото ни детеце преди 4 години в Шейново:), непрекъснато спеше, много беше спокоен, нито искаше да суче, нито правеше някакви опите, само спеше. Бебетата на другите майки сучеха, гледаха, моето не. Видях му очичките отворени, чак когато си го занесохме вкъщи, там си отвори и устата:))), все едно беше друго бебе.
Щом е в отдела за здрави бебета, значи би трябвало всичко да е наред. Нека все пак спругата ти изрично да попита. По някое време през деня, мисля, че от 12 или 1 часа, майките се събират пред неонатологията, излиза лекар и дава информация за бебетата :)).




Тема Re: Питане за новороденонови [re: gigikas/ginger]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано21.12.09 10:54



Ники, не е гаранция това...Ани спеше почти непробудно цял месец...чудех се как е възможно да съм такава късметлийка...
Радостта ми бе за кратко...оказа се, че причина за спинкането е тежка жълтеница..


А за очичките си помням, че около Коледа, била е на 3 седмици, сестра ми с дни я дебнеше да я снима с отворени очи и почти не успяваше.....



Тема Re: Питане за новороденонови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано21.12.09 11:12



И аз се сетих за жълтеница. Но тя е съвсем нормална в първите дни от раждането. Вероятно на това се дължи сънливостта. Затова и не искат да сучат, често заспиват по време на кърмене и т.н. Лекарите са измерили билирубина. За ваше успокоение, нека запишат стойностите му, за да знаете в каква степен е жълтеницата при изписването. Но щом не е поставено на лампи, вероятно не е толкова сериозна. Просто се е изморило детето и събира сили за външния свят.





Тема Re: Питане за новороденонови [re: Vendome]  
Автор Vendome ()
Публикувано21.12.09 15:01



Благодаря на всички за съветите и успокоението. Бебето още снощи вечерта започна да се кокори, днес също при изписването го правеше, а и медицинският персонал ни успокои, че всичко е наред. Според изследването в Шейново, няма жълтеница, защото в противен случай щяха да ги изпишат утре, вместо днес.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.