Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема отказ от ваксина?  
Автор elkika (нова)
Публикувано12.12.09 17:17



Здравейте,

Има ли някой, който е отказвал ваксина на детето си? Какво се прави? Какво могат да ни направят?
Отказах тетраксим на сина ми (на 6 г.) онзи ден като се подписах в някакъв журнал при личната лекарка. (Напролет малкият ми син направи ревматоидна реакция на пентаксим и толкова се уплаших, че реших да не правя повече експерименти с децата си).

Наясно ли е някой с наредбите? Имат ли право да ни правят проблем в 1.клас? Въобще проемам всякакви съвети от препатили!
Благодаря!





Тема Re: отказ от ваксина?нови [re: elkika]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано12.12.09 17:55



Нищо няма да ти направят)) В нашето училище не се интересуват от това))
Аз също категорично съм отказала всички ваксини...последно и сложиха на няколко месечнавъзраст...направи алергичен пристъп-поду се, почервеня...биха и нещо , оправи се...и от тогава ги отказвам...и съскам само като ми намекнат за имунизационен календар!



Казала съм им, да дойдат да се разправят с мен, ако им отърва



Тема Re: отказ от ваксина?нови [re: LlRA..]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.12.09 23:57



Моята дъщеря е освободена завинаги от ваксина за коклюш по препоръка на лекар. Спомням си, че минахме на комисия и имаме протокол, който трябва да представям в детската и в училище...



Тема Re: отказ от ваксина?нови [re: LlRA..]  
Автор elkika (нова)
Публикувано13.12.09 12:11



От градината ни искат до един месец талон за профилактичен преглед и бележка за сложена ваксина. На нашия талон пише, че съм я отказала. Какво имат право да нинаправят? Глоба?-ОК, друго? Могат ли да изключат детето от детска градина?

ПОсъветваха ме да отида до лекаря в ХЕИ, който отговарял за имунизациите във Варна, да поговоря с него. Знам какво ще ми каже-че се случва рядко, че баткото щом до сега е нямал такава реакция... (а той вдигаше високи Т като бебе след ваксини), че ваксините са поолезни... Да ходя ли въобще? Може пък да ми даде някаква бележка, която да ми послужи за градината?? Или да не се навирам...
казах на личната лекарка да не пише в талона за профилактичен преглед, че отказвам ваксина, а тя: -Рано или късно, от ХЕи ще пратят информация до градината, че нямате такава васкина. Толкова ли са им акуратни връзките??





Тема Re: Ще настояваш, ще се тръшкаш))нови [re: elkika]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано13.12.09 14:10



...че детето ти е шдигало шисока Т, че е получило гърч, че е пошръщало...абе шъобще и малко НАТФИЗ ще го играея и ще ги питаш, т ели поемат отговорността ако се случи нещо след посташчнето!
В градината казваш, че детето има някаква алергия и непоносимост към ваксината...и няма да им се връзваш на капризите!Защото ако детето получи шок...те няма да го свестяват-нали? Кажи им го и това!!!
Днес не мога да ги намеря, защото съм много заета...но някъде в мед. клуб имаше стари теми/не тази новата/ за ваксините...и как да процедираш законно за да не те преследват за глупости!
А иначе аз съм им казала- "Пратете ми ги бе!...пратете ми ги да ме глобят!"...аз ще извикам и телевизията и ще се разкрякам как ще слагат тъпите си ваксини, след като и двете ми деца са ми се гърчили в ръцете...аааа, айде да не се изкажа нецензурно





Тема Re: отказ от ваксина?нови [re: elkika]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано13.12.09 14:26



Ами според мен като едното нищо могатда го изключат. В крайна сметка изследванията и документите за детска градина са си регламентирани, който не отговаря не го взимат.
Аз лично бих отишла до ХЕИ. В крайна сметка температурата не е сериозна реакция срещу ваксина. Това е реакция на организма срещу вкарания вирус-нормално е организма да реагира.
Обяснението на лекарката би могло да е измислица, но като едното нищо може и да е истина и не е трудно за проследяване. Принципно всяка ваксина си е с номер и партида и тя се записва в картона на детето, ако аз съм на мястото на лекарката на децата ти не бих си слагала главата в торбата поддавайки неверни данни.
не мисля, че могат да ви сложат глоба.



Тема Re: Ще настояваш, ще се тръшкаш))нови [re: LlRA..]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано13.12.09 14:27



и защо като има алергия не го доказва с протокол?то така лесно някой си твърди нещо и другите веднага лапват въдицата





Тема a kak se dokazwa alergiq?нови [re: Acя]  
Автор elkika (нова)
Публикувано13.12.09 18:24



А как се доказва алергия към нещо си?? Температура, обрив... Ами след ваксина много деца имат Т и обриви, ама после им слагат пак и пак... И протоколите са фиктивни... Колко бележки за алергия има написани без никакви доказателства...

А може ли личния лекар на детето ми да не е педиатър?





Тема Re: отказ от ваксина?нови [re: Acя]  
Автор elkika (нова)
Публикувано13.12.09 18:30



Малкият ми син не беше правил дори Т от поставените му ваксини до четвъртия пентаксим. Но след него... ужас! Обрив и подуване на коленете и лактите, оцветиха се мораво-сини и пареха. Това трая няколко дни, но представете си ужаса! Скоро една позната ми разказа как цяла година не можела да се движи от ревматоиден артрит, получен след ваксина за обикновен грип. Личната ми "успоккоява" - мноооого рядко се случвало това!!! Да, ама като е за моите деца е 100%. Отделно пък какъв е смисъла на тетаунса сега: едно детенце се ударило седмица след поставена ваксина и лекарят пак го ваксинирал като превързал раната "За всеки случай"... Представяте ли си!?





Тема Re: a kak se dokazwa alergiq?нови [re: elkika]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано13.12.09 19:08



В нашия случай, доц Маринова от детската педиатрия реши да изключи ваксината за Коклюш поради риск от проява на Атопичент дерматит. Бебето ми имаше АБКМ. Аз не съм настояваба, но приех решението й. Тя участва в самите комисии и нямаше никакъв проблем. Проблемът идваше от джи пи-то, което смяташе вси
ко това за излишно....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.