Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:40 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Момичета, дайте някаква литературанови [re: dessbess]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (непознат)
Публикувано04.12.09 16:07



Ами аз съм доста зле като подготовка, такава почти липсва даже, понеже нито съм имала по-малък брат/сестра, нито съм наблюдавала пряко как се гледа бебе

Така че все ще ми е от полза да почета нещичко преди Големия взрив

Бе дори не знаем с мъжа ми как се къпе бебе, какво повече да ти кажа

Мерси за предложението, ще я потърся тази утре в книжарницата



Тема Re: Момичета, дайте някаква литературанови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.12.09 16:15



Разгледай и други книги. Тази е от американски автори и не мисля, че си заслужава парите. По скоро потърси нещо на Христо Михов, поне е от бг автор или нещо друго, подобно
[image]http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.mobilis.bg/files/Article_104/104279.gif&imgrefurl=http://www.mobilis.bg/articles/view/50818&usg=__1oGwfa9A9LPkbsFwGe-LK5CTdxs=&h=223&w=200&sz=33&hl=bg&start=1&sig2=dPQTCLvYMvtMmfca4JUtcg&tbnid=GdNUa-uBQVzmZM:&tbnh=107&tbnw=96&prev=/images%3Fq%3D%25D1%2584%25D0%25B5%25D1%2580%25D0%25BC%25D0%25B0%25D1%2582%25D0%25B0%2B%25D0%25BD%25D0%25B0%2B%25D1%2584%25D1%258E%25D1%2582%26gbv%3D2%26hl%3Dbg%26sa%3DG&ei=cRgZS-_BMY-M_AacpdzkAw[/image]
А за къпането и всичко останало....и аз бях така, изпадах в ужас
А сега ми е смешно, защото всичко ще се нареди по-най-добрия начин и ти ще бъдеш най-уверената и опитна майка, уверявам те!




Редактирано от dessbess на 04.12.09 16:16.



Тема Re: Момичета, дайте някаква литературанови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.12.09 16:17








Тема Re: Срещата на 12тинови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.12.09 17:00



аз съм из чужбинско



Hot stuff

Тема Re: Момичета, дайте някаква литературанови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано04.12.09 17:44



За книжка не бих могла да ти препоръчам. Аз самата имам Спок вкъщи и за някои неща ми е бил от голяма помощ. Въпреки всичко съм се осланяла в голяма степен на опита на приятелки и роднини

, както и на съветите на лекаря на детето.
За кърменето и първите дни те каня на лекцията в МД-София в неделя 6-ти декември от 10 часа. Темата на лекцията е „Начало на кърменето и първи дни с бебето", организирана от Консултативен кабинет по кърмене към СБАЛАГ “ Майчин дом“- София, може да научите:

* защо е важно кърменето за бебето
* как започва кърменето в родилния дом – какво да очаквате на практика
* как да поставяте правилно бебето на гърда – с демонстрации и практически упражнения
* как да поддържате кърмата
* как да избягвате обичайните трудности
* къде да търсите помощ в случай на нужда

Лекцията ще се проведе в Аулата на втория етаж. Татковците са добре дошли, както и всеки друг от семейството, който има желание. Няма нужда от предварително записване. Цената на лекцията е 5 лв на семейство, независимо от броя на присъстващите членове.

Майките се събират обикновено във фоайето и след това се качват заедно горе. Ако някой закъснее и не намира залата, може да се обади на тел. 0896 418 488, за да го вземат
Тази лекция е ежемесечна, така че може да я посетиш и следващия месец, ако имаш възможност и проявяваш интерес



Тема Re: мерси че ми напомнинови [re: vihrogonche]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано04.12.09 18:48



Да. На връх Никулден ме сгази кола

.
Блъсна ме странично докато си карах колелото. Оцелях по чудо след салто по капака и падане на метър от следващата кола.
Пак на този ден си чествам оцеляването от удавяне, от което дружка случайно набара във водата косата ми и е издърпа след като бях нагълтала половината Дунав



Тема Re: мерси че ми напомнинови [re: NikiFin]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано04.12.09 19:59







Тема Re: Срещата на 12тинови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.12.09 21:15



ауууууууууууууууу, БЛАЗЕ ТИ!


Тайна ли е мястото?




Тема Re: мерси че ми напомнинови [re: NikiFin]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано04.12.09 22:20



Леле Боже!


Добре, че си жива и здрава, Ники!!!
Как се прави светец, какъв е самият ритуал, това те питах одеве?



Тема Re: Момичета, дайте някаква литературанови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано04.12.09 22:27



Миличка, иска ми се да ти напиша много неща... Засега те прегръщам!!! Като си запазвам правото друг път да се включа отново, а и на лични съм отворена.

И като за начало ти препоръчвам сърдечно "Изкуството да бъдеш родител" и "Изкуството да бъдеш баща" - и двете книги са написани от д-р Фицхю Додсън, американски психолог, преподавател, детски психиатър, световноизвестен писател и баща на трима сина (роден 1923, починал 1993) - ИК "Колибри", 2005 год. И аз съм чела д-р Спок, както и Лоранс Перну - дето се вика, класика в жанра



ДесБес, книгата, която спомена, я имам, прочела съм я от кора до кора, много е хубава, но някакси не е съвсем пригодена за българските условия, много е ... американска някакси




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.