Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:49 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема OFF - I'm a Londoner!!!  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано25.11.09 15:38



Време ми е да ви разкажа малко за моето лондонско пътешествие. Темата си е за „Похвалете се”

, но снимките са много, затова си позволих да я пусна отделно.
Знам, че повечето сте ходили, затова просто ще се опитам да ви потопя в атмосферата, която аз усетих. Оставих в София много проблеми, дете с 40 градуса температура, но сега – поглеждайки към снимките и към себе си, съм сигурна, че такива разходки разведряват, успокояват и обогатяват.
И така, два дни за 7-милионен Лондон.
Малко е, но пък беше прекрасно. Напук на клишето видях един слънчев и сравнително спокоен град, изтъкан от противоположности. Трудно ми е да открия едноликия му образ. Лондон е град на целия свят, не може да се открои един стил, една епоха, да посочиш типичния лондончанин. Странни са за мащабите на града малките и уютни главни улици, редът, чистотата му и едновременно с това безредието, пешеходците, които винаги пресичат на червено, големите магазини, които вече можеш да видиш и в София.
Естествено, Лондон има своите символи. Червените автобуси, черните стари таксита на повече от 20 години…

Парламентът с часовниковата кула и неговата известна камбана Биг Бен







Голямото виенско колело London Eye


Червените телефонни кабинки


Кралицата, Бъкингамският дворец, кралският герб





Площад Пикадили Съркъс



И все пак Лондон е град, подслонил милиони емигранти. Потапяйки се в атмосферата му, се изпълваш с абсолютната увереност, че той крие нещо за всеки и може да те приласкае завинаги. Не само с богатата си архитектура, изкуство, култура
Уестиминстърското Абатство


Сградата на Парламента




Раял Албърт Хол – една от най-великите концертни зали в Света



Интериор на Природонаучния музей

Трафалгар площад



Катедралата Св. Пол


Лондон Тауър Бридж




Но и ако търсиш уют, красота и спокойствие

Градината на Кулата Виктория, част от сградите на Парламента


Река Темза


Градините и парковете със спокойно разхождащи се, охранени и дори нахални птици и животни, собственост на Кралицата















Хайд Парк




Тема Re: OFF - I'm a Londoner!!!нови [re: tswete]  
Автор more.more (ентусиаст)
Публикувано25.11.09 16:01



Един от любимите ми градове,върна ме към хубави спомени.





Тема Re: OFF - I'm a Londoner!!!нови [re: more.more]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано25.11.09 16:03



Никога не съм била, но от много отдавна Англия и Ирландия са ми мечтани дестинации. Снимките са великолепни, голяма красота





Тема Re: OFF - I'm a Londoner!!!нови [re: tswete]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано25.11.09 16:23



Цвете, успя да ме върнеш 12 години назад във времето!Радвам се, че си прекарала добре и че с детето всичко е било наред като си се завърнала!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: OFF - I'm a Londoner!!!нови [re: tswete]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано25.11.09 16:36



Цвете, добре се завърнала и благодаря за прекрасните снимки, които споделяш с нас! Ти ли си ги правила всичките?!?

Разкошни са!!!
Мерси за разказа. Аз не съм била никога в Лондон. Беше ми полезно, приятно и интересно - още веднъж мерси много! Как е Алекс сега? Стискам палци за всичко при теб!!!



Тема Re: OFF - I'm a Londoner!!!нови [re: tswete]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано25.11.09 16:36



Браво Цвете, починала си си... това е най-важно и си видяла един интересен град... според мен столицата на света, но това си е мое мнение...







тинтири-минтири

Тема Re: OFF - I'm a Londoner!!!нови [re: Zori_D]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано25.11.09 16:38



Обратно на това, което съм чувала и гледала за Лондон – „градът на капитала” и пр., видях един уютен, прибран и разнолик град. Хотелът ни беше в Ситито, така че виждах много официално облечени мъже и жени. Но такива има и в София. Вярно е, че се почти винаги използвах метрото, а това малко те лишава от общ поглед, но се возих и на прословутите червени автобуси, разхождах се по улиците, хапвах в заведения... Противно на очакванията ми Лондон си има изглед и той не е мрачен, влажен и в бизнес сиво. Той си е много зелен и странно слънчев, има си мирис – май на някаква източна кухня, има си дух на живо, енергично и радостно същество, което крие изненади зад всеки ъгъл. И въобще не говоря за концерти, представления, за театри, опери. За тях въобще нямах време.
За много кратко време Лондон може да те отведе до кътчета от целия свят. Тук можеш да хапнеш храна от всички континенти. И не е като при нас – с български продукти, „приличаше на истинско, ама не работеше…”. Тук всичко си е както трябва – от продуктите, до майстора.
Повечето магазини по главните улици и ние си ги имаме, но тук много по-голямо старание се полага да изпъкнеш, да измислиш нещо красиво, привлекателно и фино, много повече пипнато, измислено, направено с огромно старание.


Витрина на детски магазин







Коледна украса






Украсата в Бъкингамския дворец



Естествено дръвчето е в саксия

Странно, но в този много скъп град, всички държавни музеи са безплатни.
Можеш да водиш всеки ден детето си в Природонаучния музей да гледа скелет на динозавър


На Додо


Таванът целият е изрисуван с хербарии на различни растителни видове, представени във Великобритания


Да види Розетския камък в Бритиш мюзиъм, по който, след години на търсене, са разчетени египетските йероглифи


Дълго време англичаните са владеели моретата и океаните, а от там и света. В Британския музей са събрани милиони експонати от цял свят, някои от които огромни




Монументът на Нереидите, цял пренесен от Ксантос


Малка част от библиотеката, останала в Британския музей


Но най-много ме учудиха тълпите деца, доведени от училище, за да разглеждат и описват избрани от тях експонати от музея. Нали сте ходили в наш музей? Обикновено са неподдържани, прашни, експонатите не са описани.



Няколко снимки и от Уестминстърското абатство


Параклисът на Хенри VІІ пак в абатството


В абатството са погребани едни от най-известните англичани, а и не само – Чърчил, Дикенс, Нютон, Хендел, почти всичките крале, кралици

Страшно ми хареса Лондонската крепост – London Tower. Музеят в нея крие огромни богатства на кралската фамилия – корони, оръжие и т.н., но не можах да ги видя. Оставих си я за следващия път, с Алекс. Сигурна съм, че ще се впечатли от истинска крепост, с истински оръжия и всякакви атрибути.






Естествено малко снимки и от музея на мадам Тюсо. Входът е 25 паунда, но си заслужава

Например тук с Джордж не пием Мартини





Любимата снимка на Алекс






Тук с моята най-любима група





барабар Цвета с мъжете


Това е от мен. Надявам се малкото пътешествие да ви е харесало и да ви е откъснало от сивото ни ежедневие.





Тема Re: OFF - I'm a Londoner!!!нови [re: tswete]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано25.11.09 16:44



Ти ме разби! Отдавна не съм изпитвала такава наслада тук! Благодаря ти, Цвете!!!





Тема Re: OFF - I'm a Londoner!!!нови [re: tswete]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано25.11.09 17:47



Цвете, прекрасни снимки. Благодаря за споделеното - изглежда много ...английско

.



Тема Re: Добре, добре))нови [re: tswete]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано25.11.09 20:21








Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.