Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:39 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Клубни бебета лудуват, майчетата им будуват  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано24.11.09 13:19





Пискам бързо-бързо нова тема, преди да се е събудил малкия мушморок.

Точкова, пробвала ли си да даваш фина грисена каша за бебета- млечна или безмлечна, с плодово пюре към нея например? Може да се добави и кисело мляко към кашата, ако предлагаш вече такова.
В момента е сезона на кестените- на твоя място бих пробвала да дам каша от варени кестени, те сладнят и добре се понасят от бебета.Дотук с моите скромни предложения.

И моят Дени на непознато място се оглежда дъъълго, преди да засуче, "дискутира" го с мен и тогава чак се впуска в бозане. Имам чувството, че сукането му в други условия не е така качествено както, ако е у дома.
Питанка към кърмещите тук- бебетата ви ползват ли ви зърното за залъгалка и ако да, колко време ги оставяте така ? Защото моят бебо има навика да си суче по този начин, когато е изсукал колкото му трябва, този навик го унася, но не го оставям повече от няколко минути така.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано24.11.09 16:34



Ранди, моето мнение е, че не трябва бебетата ни да използват зърната като залъгалки....защото те НЕ СА!


Аз Никол не я оставям, Петър също не съм го оставяла. Заиграе ли се - чао бамбина, спираме да ядем. Докато се научиха и двамата поплакаха жално....но това се случи само веднъж. После не са се и пробвали....



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано24.11.09 17:35



Същият въпрос за сукането като залъгалка го бях задала, когато Галена беше горе-долу на вашата възраст. Притеснявах се, че създавам лош навик. Тогава по-опитните ми казаха, че е период и че няма нищо лошо, че бебчо така се успокоява от близостта си мама и така. И сега чат пат пак е така. Откровено казано така и по-бързо заспива и аз нямам нищо против.
Ранди интересно ми е какво препоръчват лекарите из вашият вилает за къпането и по-точно всекидневното на новородените?



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (НОВОБРАНКА)
Публикувано25.11.09 11:25



Момичета вие какви залъгалки използвате?Силиконови или каучукови?Аз се спрях на каучука като материала,вижда ми се по естествен,макар че бебо още не се е родил,но започнах да пазаря и се двоумях за вида на бибата.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано25.11.09 12:21



Ех какво заглавие? Аз си спя прекрасно и се чувствам супер. Искам това майчинство да не свършва....Спрях захранването, има Ники зъбче, прави опити да лази, пее и си пробва гласчето....Временцето навън е прекрасно за разходки.
Да, ползва зърното за залъгалка, но за малко. После пробутвам силиконова на Авент. Утре сме на консултация, няма още втора ДТК+полио.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано25.11.09 15:22



Хубаво е да се похвали човек със спящо бебе.

Дени е със странен режим тези дни- както сучеше често цели 3 месдеца и половина, започна сега да прави паузи от 3-4 часа през деня и трябва да внимавам да не стане някоя хиперлактационна беля.

Точкова, както предполагаш сигурно, в Немско се препоръчва къпане на бебето през 3-4 дена. Аз спазвам тази препоръка, защото ми е по-лесно така, но дупето на бебока го мием всеки ден- ясно защо. Друго , което не се препоръчва е постоянното ползване на мокри кърпички, а само почистване с малки хавлийки, потопени в легенче с вода. В началото бях решила все пак да ползвам всеки път мокрите кърпи и после да измивам с вода, но дупето на Дени беше често зачервено, спрях ги и зачервяването изчезна.

Криси, и аз бих предпочела каучуковия биберон, само че бебокът не приема бибата засега- но той пьк смуче предимно пръстите си.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.11.09 09:20



Ранди, позволявала съм да ме ползват за залъгалка. От една страна бебетата имат нужда да задоволяват сукателния си рефлекс. Ако не го правят на гърда, а имат нужда, те ще си го задоволяват с пръстче или залъгалка, което си има своите негативи. Сукането на биберон често пъти води до млечница

, а сукането на пръстчето е доста трудно за отказване. От друга страна дори и ползването на гърдите за залъгалка води до стимулацията им и получаването на допълнително мляко и повече калории .
Прочетох, че имаш проблеми с разсеяността на бебчо, докато суче. Как се държи, когато го кърмиш полусънен? Можеш да опиташ да си сложиш гердан с големи елементи или шарен шал на врата. Така на Дени ще му стане интересно и вероятно няма да се разсейва. Можеш да реагираш и като при стачка-да кърмиш в затъмнено помещение, да полюшваш бебчо докато го кърмиш. За приспиването с кърмене много майки предпочитат да го правят по-дълго време. Повечето майки предпочитат да разграничат кърменето от приспиването най-рано около 8-10 месечна възраст, когато бебето евентуално е започнало да спи по-дълго, а дори и чак преди момента на отбиването.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.11.09 09:25



Криси, чудесно е, че се интересуваш от нещата свързани с бебето от сега. Моят съвет е ако искаш да кърмиш да не купуваш биберони и шишета. От една страна това е чудесна психологическа подготовка за кърменето. От друга страна в първите 6 седмици от живота на бебето е важно сукателния рефлекс на бебето да се задоволява само на гърда. До 6 седмична възраст се регулира лактацията и е важно да стимулира гърдите често. А също така сукането от гърда и на биберон е тотално различно и би могло да обърка бебето и то да започне да отказва гърдата.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (НОВОБРАНКА)
Публикувано26.11.09 09:28



Асе, много се надявам да имам кърма и много искам да кърмя.Информирам се доста по темета, а и от твоите съвети към останалите момичета научавам доста.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.11.09 09:31



Точкова, Галена е достатъчно голяма за млечни каши. Това, че не хапва месце не е голям проблем. Бъди настоятелна и и предлагай всеки ден. Можеш да и предложиш и сварен жълтък, ако вече не си го направила

. На всеки човек му е необходимо известно време да свикне с вкуса на новите храни, за това ако бебето се мръщи на някоя храна за деня спираме да настояваме, но не спираме да предлагаме. Аз вярвам в майчинския ти инстинкт, знам, че ще усетиш бебето си и желанията и-предлагай и настоявай, без да насилваш. Много пъти сме говорили да не си налагаш някакви количества. Предлагай и често пъти на ден полезни храни, в количества, които тя иска да яде. Освен това тя е достатъчно голяма, за да можеш да и предложиш храни, които тя да хапва сама с ръчички. ако искаш мога да ти предложа идеи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.