Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Клубни бебета лудуват, майчетата им будуват  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано24.11.09 13:19





Пискам бързо-бързо нова тема, преди да се е събудил малкия мушморок.

Точкова, пробвала ли си да даваш фина грисена каша за бебета- млечна или безмлечна, с плодово пюре към нея например? Може да се добави и кисело мляко към кашата, ако предлагаш вече такова.
В момента е сезона на кестените- на твоя място бих пробвала да дам каша от варени кестени, те сладнят и добре се понасят от бебета.Дотук с моите скромни предложения.

И моят Дени на непознато място се оглежда дъъълго, преди да засуче, "дискутира" го с мен и тогава чак се впуска в бозане. Имам чувството, че сукането му в други условия не е така качествено както, ако е у дома.
Питанка към кърмещите тук- бебетата ви ползват ли ви зърното за залъгалка и ако да, колко време ги оставяте така ? Защото моят бебо има навика да си суче по този начин, когато е изсукал колкото му трябва, този навик го унася, но не го оставям повече от няколко минути така.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано24.11.09 16:34



Ранди, моето мнение е, че не трябва бебетата ни да използват зърната като залъгалки....защото те НЕ СА!


Аз Никол не я оставям, Петър също не съм го оставяла. Заиграе ли се - чао бамбина, спираме да ядем. Докато се научиха и двамата поплакаха жално....но това се случи само веднъж. После не са се и пробвали....



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано24.11.09 17:35



Същият въпрос за сукането като залъгалка го бях задала, когато Галена беше горе-долу на вашата възраст. Притеснявах се, че създавам лош навик. Тогава по-опитните ми казаха, че е период и че няма нищо лошо, че бебчо така се успокоява от близостта си мама и така. И сега чат пат пак е така. Откровено казано така и по-бързо заспива и аз нямам нищо против.
Ранди интересно ми е какво препоръчват лекарите из вашият вилает за къпането и по-точно всекидневното на новородените?



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (НОВОБРАНКА)
Публикувано25.11.09 11:25



Момичета вие какви залъгалки използвате?Силиконови или каучукови?Аз се спрях на каучука като материала,вижда ми се по естествен,макар че бебо още не се е родил,но започнах да пазаря и се двоумях за вида на бибата.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано25.11.09 12:21



Ех какво заглавие? Аз си спя прекрасно и се чувствам супер. Искам това майчинство да не свършва....Спрях захранването, има Ники зъбче, прави опити да лази, пее и си пробва гласчето....Временцето навън е прекрасно за разходки.
Да, ползва зърното за залъгалка, но за малко. После пробутвам силиконова на Авент. Утре сме на консултация, няма още втора ДТК+полио.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано25.11.09 15:22



Хубаво е да се похвали човек със спящо бебе.

Дени е със странен режим тези дни- както сучеше често цели 3 месдеца и половина, започна сега да прави паузи от 3-4 часа през деня и трябва да внимавам да не стане някоя хиперлактационна беля.

Точкова, както предполагаш сигурно, в Немско се препоръчва къпане на бебето през 3-4 дена. Аз спазвам тази препоръка, защото ми е по-лесно така, но дупето на бебока го мием всеки ден- ясно защо. Друго , което не се препоръчва е постоянното ползване на мокри кърпички, а само почистване с малки хавлийки, потопени в легенче с вода. В началото бях решила все пак да ползвам всеки път мокрите кърпи и после да измивам с вода, но дупето на Дени беше често зачервено, спрях ги и зачервяването изчезна.

Криси, и аз бих предпочела каучуковия биберон, само че бебокът не приема бибата засега- но той пьк смуче предимно пръстите си.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.11.09 09:20



Ранди, позволявала съм да ме ползват за залъгалка. От една страна бебетата имат нужда да задоволяват сукателния си рефлекс. Ако не го правят на гърда, а имат нужда, те ще си го задоволяват с пръстче или залъгалка, което си има своите негативи. Сукането на биберон често пъти води до млечница

, а сукането на пръстчето е доста трудно за отказване. От друга страна дори и ползването на гърдите за залъгалка води до стимулацията им и получаването на допълнително мляко и повече калории .
Прочетох, че имаш проблеми с разсеяността на бебчо, докато суче. Как се държи, когато го кърмиш полусънен? Можеш да опиташ да си сложиш гердан с големи елементи или шарен шал на врата. Така на Дени ще му стане интересно и вероятно няма да се разсейва. Можеш да реагираш и като при стачка-да кърмиш в затъмнено помещение, да полюшваш бебчо докато го кърмиш. За приспиването с кърмене много майки предпочитат да го правят по-дълго време. Повечето майки предпочитат да разграничат кърменето от приспиването най-рано около 8-10 месечна възраст, когато бебето евентуално е започнало да спи по-дълго, а дори и чак преди момента на отбиването.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.11.09 09:25



Криси, чудесно е, че се интересуваш от нещата свързани с бебето от сега. Моят съвет е ако искаш да кърмиш да не купуваш биберони и шишета. От една страна това е чудесна психологическа подготовка за кърменето. От друга страна в първите 6 седмици от живота на бебето е важно сукателния рефлекс на бебето да се задоволява само на гърда. До 6 седмична възраст се регулира лактацията и е важно да стимулира гърдите често. А също така сукането от гърда и на биберон е тотално различно и би могло да обърка бебето и то да започне да отказва гърдата.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (НОВОБРАНКА)
Публикувано26.11.09 09:28



Асе, много се надявам да имам кърма и много искам да кърмя.Информирам се доста по темета, а и от твоите съвети към останалите момичета научавам доста.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.11.09 09:31



Точкова, Галена е достатъчно голяма за млечни каши. Това, че не хапва месце не е голям проблем. Бъди настоятелна и и предлагай всеки ден. Можеш да и предложиш и сварен жълтък, ако вече не си го направила

. На всеки човек му е необходимо известно време да свикне с вкуса на новите храни, за това ако бебето се мръщи на някоя храна за деня спираме да настояваме, но не спираме да предлагаме. Аз вярвам в майчинския ти инстинкт, знам, че ще усетиш бебето си и желанията и-предлагай и настоявай, без да насилваш. Много пъти сме говорили да не си налагаш някакви количества. Предлагай и често пъти на ден полезни храни, в количества, които тя иска да яде. Освен това тя е достатъчно голяма, за да можеш да и предложиш храни, които тя да хапва сама с ръчички. ако искаш мога да ти предложа идеи



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.11.09 09:57



Криси, всъщност малко жени нямат кърма. Имаш ли хормонални проблеми?поликистозни яйчници?Операция на гърдите?има ли промяна в гърдите ти от началото на бременността?(конкретно питам за цвета на ареолите, големината)
Истина е, че в повечето случаи за проблеми с кърменето проблемът е в бебето

, а майките неправилно се обивняват .
Винаги, когато имаш проблеми можеш да звъннеш на и ако има нужда някоя от нас ще те посети на място.
Ако си от София заповядай на лецията в МД организирана от кабинета по кърмене на 6. декември 2009 . Посещението на лекцията струва 5 лв. за бременна. като всяка бъдеща майка може да си доведе придружител/и цената остава същата. Средствата се използват за изработването и отпечатването на брошури и т.н. темата на лекцията е "Кърменето-да започнем правилно"

Редактирано от Acя на 26.11.09 09:58.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (НОВОБРАНКА)
Публикувано26.11.09 10:21



Асе,от Варна съм иначе с удоволствие бих дошла.Нямам никакви хормонални проблеми според мен.Не съм си изследвала хормоните понеже забременях лесно и не съм смятала за необходимо да го правя.Гърдите ми са се пооголемили,ареолите също и са малко потъмнели.От време на време като ги натисна при къпане или мазане излиза коластра/предполагам, че е такова де/,така че си мисля че нама да имам проблем и съм се настроила да е така





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.11.09 11:03



Криси, от всичко споделено до тук вярвам, че ще имаш достатъчно мляко за бебето си. Във Варна скоро ще има консултанти по кърмене към Националния Комитет по Кърмене. Тези дни ще им е изпита

. Имат и лекар Разбира се ако звъннеш на телефона на кабинета веднага ще те препратят към някоя консултантка от Варна. Иначе във Варна ще има тази седмица лекция ако искаш да проуча кога и къде ще е



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (НОВОБРАНКА)
Публикувано26.11.09 11:28



Благодаря Ася,няма нужда.Засега се информирам от нета достатъчно,пък и ще разчитам на леля си, която е акушерка с дългогодишен стаж.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.11.09 11:37



Само искам да споделя да не се предоверяваш на нета, защото има и много големи глупости и неверни неща!



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано27.11.09 23:52



Тамън щях да те питам за млечните каши. Един малко глупав въпрос: Как стои въпроса с киселото и прясното млеко? Млечните каши не са ли с обикновено сухо млеко


Никога не съм си представяла, че ще имам дете, което да не ще да яде. Разбира се, че приемам идеи, особено от теб.
Чудя се също така за нещата от кухнята, които са млечни - например млечна супа с грис или пък десертите, които са кремчета или кисели - тях дали може да й ги давам или е рано?


И въпрос встрани от храненето - от кога се слага бебето на възглавница. Някои ползват още от раждането, аз лично мисля, че е излишно. Помня, че аз като дете дори много често си махах възглавницата, за да спя по-удобно, но дали пък не съм изключение?

Редактирано от Tochkova на 28.11.09 00:03.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: krisi_mi]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано28.11.09 00:00



Криси, бебетата имат като че ли своите предпочитания за силикона или каучука. Галена например предпочиташе залъгалка от каучук, а биберон за пиене от силикон - не знам каква е логиката. Въпреки че не знам дали защото е кърмена, но въобще не обича залъгалката, страшно ми се сърди като й я дам. Вече даже не я и предлагам. Другото, което е има разни супер модерни биберони за пиене, наподобяващи формата на гърдата и зърното, еми хич не ги харесва и са й много неудобни. Може би трябва да пробваш различни.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано28.11.09 10:11



Точкова, и аз съм като теб с възглавниците, до скоро спях на бебешка

. Правилото за възглавниците е, че се ползват от когато обиколката на гърдичките стане по-голяма от обиколката на главата.
Въобще не са ти глупави въпросите, а изключително логични . Кисело мляко би могла да и дадеш да опита, но не бива да замества кърмата, просто да и предлагаш от време на време . За прясно мляко след годинката. Млечните каши не са с обикновено сухо мляко, а с АМ на съответната марка-ако говорим за Хумана, Фризо, Милупа и т.н., естествено не говоря за Слънчо .
Според мен и е раничко за кремчетата от кухнята-те се правят с прясно мляко. На Ели и докараха нечовешки болки, когато и ги въведох на 10 месечна възраст. А и няма нищо полезно за бебешкия организъм в тези кисели.
За Идеите за хранене-има няколко принципа-говорили сме много пъти, че децата не са еднакви и имат нужда от различни количества храна, нашата роля като родители е да предлагаме редовно и разнообразна храна, дори и бебето да я отказва. Необходими са различен брой опита, за да се възприеме вкуса на някоя нова храна. За това и я предлагаш без да насилваш . Различните деца харесват нещата по различен начин-опитай да предлагаш храната по-топла, после незатоплена, с ръце ако трябва . Много е важно да знаеш, че с възрастта нужното количество храна за килограм тегло намалява-т.е. ако преди е изяждала цяло пюре и и е стигало сега може да изяжда половин и пак да и стига , защото нуждата от калории на килограм тегло намаляват. И макар логиката да звучи че на по-голям човек му трябва повече храна, всъщност не бива да и се поддаваме.
Не виждам нищо лошо в това, че иска да хапва предимно супи-те си имат и зеленчуци и месо. Предлагай и от вашата храна щом проявява интерес . лека полека нещата ще се оправят. Тя ще започне да се разсейва и можеш да я разсейваш като иска да суче и да опиташ да намалиш приема на кърма за сметка на повече твърда храна. Тя как се държи ако те няма наоколо и някой друг я храни? помня, че имаше баба на близо можеш да оставиш бебка на баба и да я гледа и да видиш дали няма да хапва повечко твърда храна. Много бебета хапват повече хране, когато мама не е наблизо . Как ти се струва този вариант?



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано29.11.09 13:35



Оф, да се оплача, че бебо е със стафилококи, пие сега АБ с голям зор. Отделно преди това имаше обрив на челото ,придружен със сърбеж- не знам от какво причинен, изписаха му най-накрая точния крем и детето се поуспокои.
Отделно аз пак направих запушване на гърдата, пак в същата област(успях да ликвидирам проблема, преди да се усложни съвсем), та сега слагам от време на време Дени в странична позиция до мен, за да изсуква онази част, която остава пълна. Не знам защо почна да се получава така, досега нямаше проблем.

Само че бебо не суче с удоволствие по този начин, не мога да го слагам редовно- най-голям успех имам в сумрака, но ето, че тази нощ това положение тотално го разбуди и 3 часа стоя буден......

С няколко думи- тези дни луднах отново!

Редактирано от -Randi- на 29.11.09 13:36.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано29.11.09 14:47



Ранди, много кофти се е получило при вас. Това с повтарящите се запушвания е много неприятно и би могло да означава, че има и бактериален причинител на тези запушвания. Би ли могла да си направиш бактериално изследване?! За поведението на бебето е много неприятно, но е съвсем логично. Понякога при мастити и запушвания се променя вкуса на кърмата и за това бебето отказва да суче. Добрата новина е, че след известно време вкусът на кърмата става отново същия и бебето започва отново да си суче.
Чудесно е, че си овладяла запушването и страхотно си се сетила да поставяш бебко в такава позиция, че с брадичка да масажира мястото на запушването. Това запушване не е съпроводено с Т или грипоподобни симптоми, нали?! Нещо променило ли се е в режима на бебчо? да е правил големи паузи или да си лежала повече на едната гърда?или да си намалила приема на течности? Основната мярка за справяне със запушено каналче е посавяне на топли компреси 15-20 минутки преди кърмене, студени компреси след кърмене, например с грах от фризер го увиваш в кърпа и го поставяш на гърдите докато се затопли, същата работа върши и счукано листо прясно зеле, маха се средната жилка и се поставя на мястото на запушването, на аеролата не се слага, да намираш време да почиваш 10-15 минутки с вдигнати крака, а също и да приемаш обичайното за теб количество течности. Много е важно да се изцеди хубаво запушеното, за да не се получи задръжка на мляко.
Пожелавам ти да нямаш повече проблеми със запушвания и вече само похвали с кърменето на сладкото ти бебче

Редактирано от Acя на 29.11.09 20:19.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано29.11.09 17:26



Ранди, дано скоро сте по-добре! Стискам палци!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано30.11.09 17:54



Съчувствам ти наистина, Ранди! Дано по-бързо се оправите! Чакаме добри новини!



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор gigikas/ginger (мама )
Публикувано30.11.09 22:51



Ранди, надвам се при вас нещата скоро да влязат в релси и всичко да е ок. Много е неприятно това със запушените каналчета.
И ние имаме проблеми със сученето - голямо въртене, голямо пъшкане, ставане и т,н. Аз имам кърма на границата, т.е, понякога си мисля, че не и стига, защото гърдите ми иглеждат празни и тя се върти непрекъснато. А тя или много бързо се наяжда или не иска да яде. Иначе е спокойна, пълни памперса 1,2 понакога 3,4 пъти на ден, явно се е нахрнила. Започнах да пия чай на хип за увеличаване на кърмата, има ефект сякаш. Но ме притеснява това, че не суче спокойно, примерно да легне и да цока 5 -10 мин спокойно, без да мрънка и да се върти. При тези обстоятелства май скоро ще се захранваме, ощ преди да навърши 6м.така си мисля, ама ще видим.




Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: gigikas/ginger]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано30.11.09 23:20



Ася вероятно ще ти отговори по-изчерпателно и по-обосновано, но според мен ако издържа от ядене до ядене, не плаче след като е яла и си пълни памперсите добре, значи детето си яде както трябва. Другото което е, че това, че суче по 5-10 мин не значи, че е недостатъчно. И аз бях в тази заблуда, чудех се, когато другите майки казваха, че техните деца се кърмят по 20-30мин, че дори и по час. Галена също се наяжда за има няма 10-15мин. Бях чела, че това е достатъчно за същинското наяждане, а другото си е само за удоволствие на бебето. Чайчетата, ако се пият упорито и аз мисля, че помагат. Така че споко!


Аз имах някакъв си свой срок до шестия месец до когато трябваше на всяка цена да кърмя. Е голяма драма беше - ще има ли или няма да има достатъчно. Като минахме тази възраст като че ли се успокоих и си казах каквото Господ дал - сега я кърмя много по-спокойно и по-уверено. Стискам ви палци и на вас!



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: gigikas/ginger]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано01.12.09 08:28



ginger, браво на вас за това изключително кърмене. Така както описваш поведението на бебка всичко ми се струва страхотно. Нормално е да е по-разсеяна, тя е голяма и около нея се случват много интересни неща. Това е доста често срещано при по-големите бебета. Много майки във вашата ситуация предпочитат да кърмят в по-тихо и затъмнено помещение или да си сложат интересен шал или гердан на врата, с по-големи топчета, за да се заиграва детето с него и да не се разсейва докато суче. Това, че пълни памперсите си е признак, че се храни

. Предполагам, че до сега кърмата и е стигала, така ли е? Важно е да знаеш, че количеството кърма необходимо на бебето за денонощие не се променя съществено от 1 до 6 месеца. То си остава в границите 540-900 мл за денонощие. Ако не се промени нещо драстично в поведението на бебето на тази възраст е малко вероятно изведнъж да намалее количеството мляко. За празните гърдите е нормално да ги чувстваш така. Ако все пак държиш не е проблем да пиеш чая за кърмачки, все пак имай предвид, че преакалено много мляко не е по-малък проблем от малко мляко. Така както описваш нещата ти си в идеалната среда.
За захранването, ако бебка проявява интерес, защо не . Тя е достатъчно голяма, за да опита нови неща. По мое мнение вие си се справяте идеално и дано продължава все да е така.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано01.12.09 20:12



Благодаря за подкрепата! Добре сме, стафилококовите пъпки изсъхват една по една- само една от тях се възпали, почна да събира гной, стана направо раничка, та дезинфикцираме постоянно, но и тя вече изглежда добре.

Обривът на главата може да е начало на невродермит, но не е 100% сигурно, трябва да се изчака с времето.

Запушванията ме докараха дотам, че само се пипам по циците, за да проверявам дали не е на път ново запушване. Вървя по улиците, бъркам тайно под якето, когато усетя пробождане.


Бебо ми спретна на всичкото отгоре кърмаческа стачка, след като го пробвах в разни кърм.пози- в неделя 8 часа ми отказваше да суче от мен. После сякаш това отшумя, на другия ден пак имах за малко проблем с него, но го разлюлях в скута и май му хванах цаката.Обаче се отказах да го пробвам с разни пози, имам ел.помпа в момента и ако се налага с нея ще действам.

Гигикас, предполагам колко е изнервящо с това разсейване при сучене. Днес в чакалнята на детския кабинет едва успях да накърмя детето- само зяпаше,сука малко и след това бързо-бързо изгладня- счупих си краката от бързане да се прибирам, за да хапне като хората.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано02.12.09 17:36



Вчера дадох кисело мляко - една лъжичка - беше отвратена, възмутена и направо потресена. Чак й се доповръща. Ще пробвам да го смеся с нещо. Пък свеки ми вика, че доколкото знаела се давало подсладено, ама да го бъркам със захар не ми се ще. Аз също не обичам да ям кисело мляко, знам ли може и тя да не обича.... А от прясно млеко като дете направо ми се повръщаше Ася, защо не са полезни киселите?



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано03.12.09 00:11



Преди седмица и аз дадох на Петя малка лъжичка кисело мляко! Толкова и хареса, че дори два пъти вече и правя кисело мляко с две бисквити Плазмон!Дори и чисто да и дам се облизва и иска още! Даже и запеченото и стомахче се оправи! До сега нищо не ни е помагало! Тя все си е в двете крайности!
Днес бяхме на консултация! Петя тежи вече 8,8 кг, те качила е за два месеца 700 гр и е с 4 см по-висока!

Ранди, стискам палци да се оправите скоро с малчо!

Точкова , не виждам какво друго мога освен кисел, грис и каша да предложа на тази възраст! Баткото ни пък до преди месец - два не искаше да види прясно мляко, а кисело престана да яде преди почти 2 години!
А киселото мляко като не го харесва Галенчето и предлагаш след седмица примерно и ще видиш може пък тогава да и се услади!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Редактирано от Zori_D на 03.12.09 00:12.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано03.12.09 11:09



Зори, браво на твоето малко момиче за мерките!

Киселите не се ли правят от готово нишесте с разни подсладители с плодов аромат? Предполагам, че заради това не съдържат нищо кой знае какво полезно за детето.

Оф, пролемите с кърменето продължават.

Както си пие мирно и кротко, изведнъж решава , че не му харесва позата и се почва едно извиване... Не знам, дано отминава, че почвам вече да се тревожа.
Обривът , който беше на челото мина, обаче тръгна към вратлето.- започва все повече да ми напомня на алергична реакция.

И нещо хубаво- днес моето момче навършва 4 месеца!

Редактирано от -Randi- на 03.12.09 11:11.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано03.12.09 13:03



Според мен не е нужно да променяш и замазваш вкуса на храната, за да я накараш да я харесва. Явно още не и е дошъл момента да я опита.
Киселите не са полезни, защото буквално не носят никакви полезни калории на детето. Самите нишестета са преработени въглехидрати, които не са достатъчно полезна храна. Отделно прибави към тях консерванти, подобрители, оцветители, стабилизатори и картинката става потресаваща.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Zori_D]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано03.12.09 13:09



Зори, поздравления за мерките на Петя. Много е хубаво, че толкова много харесва вкуса на киселото мляко, но като всяка друга храна тя се въвежда на малки порцийки, по лъжичка, после на другия ден по две и т.н.
На тази възраст има голямо разнообразие от каши, които могат да се предложат на детето-млечни, безмлечни, към някоя чиста каша като оризовата може да се добави плод, може да се дават овесени ядки с плод и извара, или елда с плод. Това прави разнообразието изключително голямо, същевременно кашите са предвидени конкретно за бебета. Ако пък някаква зърнена култура се направи на брашно(което на много места се казва каша) и към нея се прибави плод става чудесна здравословна закуска. Защото нямаме консервантите и т.н., въглехидратите не са преработени и те носят всичките необходими за бебето вещества.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано03.12.09 13:12



Ранди, честити четири месеца на твоето момче. Да е жив и здрав и по-спокоен

.
Явно при него има нещо, което го тревожи, свързано с процеса на кърменето. При доста бебета това е намаляването на струята, възможно ли е да това при вас?! Повръща ли повече след хранене?



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано03.12.09 13:13



Аз кисела го правя с царевично или пшенично нишесте чисти без ароматизатори! Добавям пасиран плод или плодово пюре и АМ като сваля нишестето от котлона!

Тези обриви да не са някакъв вид дерматит! Ти каза за невродермит! Личката имаше атопичен дерматит, който по-късно премина в контактен! Мазах го с какво ли не и накрая при едно пътуване до Германия ми препоръчаха в една аптека мехлем на Юсерин, който дори сега ползвам при малко обривчета по тялото! (Hautschuetzende Fettsalbe 20% Omega)

Дано скоро сте по-добре Ранди и честита месечинка!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор Weed (шантавка)
Публикувано03.12.09 14:48



А как стои въпроса със захранването? Споделете как, кога и с какво захранихте вашите бебоци?
Ранди, честита месечинка на бебчо, ние също станахме на 4-ри преди два дена!





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано03.12.09 14:48



Ася, Дени почти никога не ми е повръщал след ядене. Имам чувството, че когато го сложа на лявата страна да суче, любимата му дясна ръчичка е пасивна и това го дразни. Оф, ще видим какво ще го правя това дзверче

. И друг път е имал такъв нервен сукателен период, дано и този отмине!

Зори, запомням препоръката ти за крема. Ние имаме изписан сега един, който му помага временно. Тук кожните диагнози ми се струват с по-различни имена- невродермит е доста разпространен сред малките бебета тук, обикновено се проявява при първите деца в семейството и е типично за него е да се развива в гънките на лакти и колена.

Редактирано от -Randi- на 03.12.09 14:49.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Mepиcлaвa (минаващ)
Публикувано10.12.09 12:26



Привет и от нас, най- сетне ми остана мъничко време да се включим и ние и така : Димитър роден на 22.09.2009г. в 17,20 ч. с размери 48 см и 3050 гр. Мъник се роди Митето, но бързичко наваксва вече е 60 см и 6000 гр. Бебчо гука постоянно и се усмихва непрекъснато. В последно време усилено си смуче пръстите и отказва залъгалките, май ще имаме проблем с това, но за сега няма да го мисля като му дойде времето ще играе лютата чушка

ха ха ха. От началото на тази седмица не се буди за нощно хранене и става към 6,30 , а днес даже чак в 8,30, силно се надявам да не е само момент , а да се задържи така. Обожава да ходи на разходки и когано не иска да спинка му обличам космонавчето и той мигновенно заспива, защото си мисли сиг че излизаме навън много е сладък.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Mepиcлaвa]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано10.12.09 17:24



Добре си се появила, Мери! Браво на юнака за мерките- моят син, който е от труднозаспиващите не мога да го залъжа с космонавтче, за съжаление.

Ще ми се, ама няма.

Имах турбулентна седмица и нямах време да чета тук. Имаме проблеми с кърменето- ту суче много често, ту рядко. Отказва да лежи , докато го кърмя на лявата си страна, така че вляво го кърмя обърнат на дясната страта с помощта на възглавници. Тези дни така се бях притеснила и мислено се прощавах с кърменето, но ето, че то продължава. Да видим докога.

Моят син е вече 70 см- расте като невидял, носим размер 74 см вече. Хваща пръстите на краката си. И той е от пръстосмукачите, отделно се опитва да напъхва завивки от всякакъв род в устата си.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано11.12.09 15:25



Малее, ама вашите деца растат като гъби

Направо не ми се мисли за ръцете ви. То аз се оплаквам, че девойката на 10мес тежи 8,500кг и е 72см и ми е тежка. Сигурно защото е момиченце е по-лека.

Вие как сте с нощното спане. На мен ми се вика. Заспива обикновено към 20,30 - 21,00. И после се буди през най-много 2 часа. Мрънка, само гърда приема, нищо друго - а като й предложа биберон, истерията е пълна. След 3,00 даже и през час се буди. Някакви идеи?! Период ли е, какво е не знам, но е ужасно!



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано11.12.09 17:36



Точкова, звучи наистина кошмарен нощния ви режим на спане!

Хрумват ми две идеи- зъби? Или кърмата не й е достатъчна и така стимулира лактацията???
Моят син почна да се буди 2 пъти през нощта.
Това кърмене цяло изкуство, бе- на всичкото отгоре много внимателно трябва да го слагам на гърда, иначе се отказва да суче. То не е гушкане от моя страна, то не са прегръдки...

А за размерите му- и аз се чудя на мерките му- на годинка сигурно ще е доста голямо за възрастта си дете...



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано11.12.09 17:54



Точкова, това с размерите си е до дете

. Няма общо с пола. Моите на 10 месеца бяха по 10 килограма.
Доста е гадно това с нощния сън. Имаш варианти на действие, можеш да продължиш да предлагаш както досега. Можеш да опиташ да предлагаш водичка нощем, можеш да я оставиш на таткото за през нощта . Не помня тя при вас ли спеше или в нейно креватче? Иначе действително може да са зъбки и да те търси за успокоение. Другата възможност е да компенсира намаляло предлагане на мляко през деня.

Редактирано от Acя на 11.12.09 17:58.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано11.12.09 17:57



Да ти е жив и здрав, Ранди, кърмените бебета растат много усилено първите месеци и после като започнеш да включваш разни твърди храни и като започне да се движи повече, а той май се очертава доста подвижен, ще започне да качва и по-малко





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано11.12.09 19:44



Мерките са и до ген- аз съм 1.77 см висока, така че е много вероятно синът ми да не е от дребните.

Точкова, това нощно будене на момиченцето ти ми напомни нощния сън на сина ми, когато беше новороден. Тъъъкмо заспи и айде пак папане....

Дано скоро отмине този период при вас !!!



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Mepиcлaвa (минаващ)
Публикувано12.12.09 00:07



Да си призная напоследък (от тази седмица) е много добре ( пу пу пу да не са му уроки) къпем го към 20,00 часа папка и после между 6,00 и 8,00 се буди за папкане, но имай в предвид ,че Митето е на АМ. Вчера постави рекорд събуди се в 8,50 и папка, вечерта тр да яде в 9,30, но така сладко спеше, че не го събудих дори за къпане и той стана чак в 2,40. Чак се притеснявам, че на следващата консултация вместо като на предишната +2кг ще бъде -1 кг





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Mepиcлaвa]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано12.12.09 00:19



Вярно е, че бебета на АМ спат по-продължително през нощта, но си е и до характер. На моя братовчедка бебето й, което е също на АМ се буди на 3 часа нощно време.
Мери, дано все така ти нанка детето!



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Mepиcлaвa]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано12.12.09 08:30



кротушче, дано да продължава така, че тия нощни ставания бяха кошмарни за мен





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано12.12.09 09:59



И аз така си мисля, Ранди. Моите принцеси и двете са били на кърма и се държаха коренно различно. Едното на тази възраст спеше по цяла нощ, а другото го тъпчехме с вода до откат





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано12.12.09 12:01



Пробвах с вода, обаче тя я бута, реве и се разсънва - после трябва и да се приспиваме. Иначе като и бутна да суче направо млъква и продължава да спи. Та затова се принудих да спя заедно с нея. А иначе така сме от около 2 мес. За зъбките знам ли, не виждам други симптоми - тя и без това ги е наредила доста - 8 са засега


Обаче са си маймуни и това е - знаят от кой какво може и какво не. Мъжа ми като цяло изпада в потрес да я приспива, щото нямал цици и аз му викам няма проблем тя няма да си иска от теб, както виждаш и майка ти не я кърми пък я приспива доста успешно, а той ми вика - Да, ама тя като я гушне й е мекичко А бе оправдания колкото щеш - нещо много й се плаши. Вчера обаче нямаше как и вечерта като се разрева бебето, имах много работа и го изпратих при нея да се оправят. За нула време се приспаха и така от 21,30 до 2,00 през около час тя примрънква и като го чуе, че нещо пее и заспива. В 2,00 вече не мина номера сигурно беше гладна. Но то можело и без мен няколко часа, аааа.... Та се чудя,ако я оставя на него или на баба й през нощта колко горе долу като време трябва да мине, за да се каже, че сме пробвали и този вариант?



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Mepиcлaвa]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано12.12.09 12:06



Наслаждавай се на кроткото Мите. Като беше на неговата възраст Галена също правеше някой път рекорди от по 6 та веднъж дори и 8 часа. Не знам как е с АМ по отношение на почасовото хранене, но аз със сигурност не съм спазвала часове, което разбира се си има своите предимства и недостатъци, щото имаме и къси рекорди





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор gigikas/ginger (мама )
Публикувано13.12.09 21:25



закачам се за теб:)
ние вчера бяхме на консултация и да ни сложат третата ваксина пентаксим. този път нямаше нежелани реакции като миналия. Вече тежим 5,450 и е 59см. обаче още неможе да се обръща, иначе иска да седи, като пружинка се изправя:), доки каза, че трябва да се обръща, да я уча. не помня баткото кога се обърна за първи път. скоро ще се захранваме, накупих пюренца и една оризова каша, ще видим с какво ще започна. а вода да давам ли, когато започна да я захранвам или да изчакам да почне поне по 1/2 пюренце да яде?




Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: gigikas/ginger]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано13.12.09 22:50



Да, предлагай и вода, когато започнеш да и предлагаш твърда храна, независимо, че в началото количествата са символични. При въвеждането на храни с различен солеви състав се нарушава водносолевия баланс и е важно да се предлага вода, тя ще прецени кога има нужда, но трябва да и се предлага редовно, нищо че може да отказва.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано13.12.09 22:54



При Габи само зачестяващо сукане ми показваше, че ще има ново зъбче-никакви други симптоми така, че като нищо може да са зъбки.
Не те съветвам да пробваш нещо само, за да кажеш че си пробвала. Като режиш, че искаш да махаш нощното кърмене просто я оставяш на таткото или на баба и не предлагаш повече. Вероятно ще ти се стори радикално, но не е хубаво да се обърква детето и да се експериментира....Можеш да опиташ както спи вместо да и предложиш да суче да я погалиш или да и кажеш нещо. Ако не става и даваш да суче.
Не се притеснявай няма да е вечно така и ще се отучи и от този навик





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор gigikas/ginger (мама )
Публикувано14.12.09 11:13



мерси Ася,
абе ние май ще поотложим захранването. Незнам защо, ама ми се иска да изчакам още малко, може би след празниците :)




Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано14.12.09 14:36



Моят мъж също не се занимава с приспиваници, ама то не е и проста работа с нашия бодряга. Точкова, не го мисли, лека-полека нещата ще си дойдат на мястото.

И нашият Дени не си пада по шишета с биберон-когато дойде време за захранване, да видим как ще давам вода.

Ася, тъй като виждам, че следиш темата ни, една питанка от мен- бебо суче странно напоследък, както споменах вече по-нагоре. Гладен е, смуче пръсти и моите дрехи, когато е в мен, но гърдата не я ще. 4ак, когато мине известно време и вече е много гладен(минали са примерно 3 часа) и изморен, скланя да суче, унасяйки се на гърдата. Тревожа се да не стои гладно детето. Памперсите му са нормално пълно, през нощта суче по-спокойно. Това нормално поведение ли е на кърмаче?



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано14.12.09 15:00



И Габчо не приемаше шишетата, като дойде момента за захранване и предлагах водата в чашка

.
Според мен поведението на Дени е нормално за тази възраст , още повече, че пълни и памперсите добре. Това, че си лапа ръцете вероятно е защото на тази възраст така опознава света . Не мисля, че може да е гладен при положение, че му предлагаш, а той ти отказва. Освен това повечето кърмачета на тази възраст са вече шампиони и изсукват гърдите за 5 минутки. Щом си забелязала, че нощем се храни по-спокойно, би могла да опиташ да затъмниш стаята или да го люшкаш докато го кърмиш.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано14.12.09 16:59



Преди малко успях да го накърмя- смученето на пръсти продължава, но не така ожесточено и настроението е приповдигнато

- бръмчене, "пеене", гукане.... Стаята я затъмнявам с щори, но не е така сумрачно както ще стане след някой и друг час. Люлея го, правя му "шшшшшш", духам му леко в лицето, защото виждам, че го успокоява.
Дано да е само кратък период, защото кърменето по този начин е доста трудоемък процес.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Mepиcлaвa (минаващ)
Публикувано14.12.09 23:07



Точкова и аз по съвети на личния лекар и близки, и познати опитах още през първия месец да отбия Митето от нощното хранене. Всички казваха давай му вода и той ще си напълни коремчето и ще заспи. Е да, ама не Митака като е гладен си иска мляко и не стана, така две нощи се мъчихме и накрая реших , че когато е готов той сам ще се откаже и ето така и стана. Може би роля играе и това, че вече го къпем по- късно.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Mepиcлaвa]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано14.12.09 23:20



Аз доколкото знам за лактацията е изключително важно нощното хранене да не се пропуска особено на вашата възраст. Чела съм, че пика на хормоните, отговарящи за лактацията е през нощта - нека Ася каже по-обосновано. Но ние вече сме големки и се храним и с други неща, така че мисля че е излишно, ама какво да се прави. Междудругото Галена се беше отказала нощем да яде и то за доста време около месец два, ама пак си го върна този навик.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано15.12.09 14:29



Чета ви и за кой ли път ми става мъчно... че преди 5 години не знаех тези неща... еххх, то е тъпо човек да се връща назад и да се измъчва с въпроси "Ако .... ?", но просто неусетно го правя и ми е тъжно, че съм правила толкова много грешки, що се отнася до кърменето на моя син...





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: vihrogonche]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано15.12.09 14:44



Деси, не съжалявай за миналото, а трупай знания за второто!







Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: vihrogonche]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано15.12.09 21:50



Вихрогон, кърменето не е проста работа- това е моят опит досега. Ако беше толкова лесно, нямаше да е повод за толкова дискусии, въпроси,тревоги...
Важно е да не се разчита в това отношение на случайни(близки) хора, чиито съвети обикновено не са актуални.

Една питанка- как почиствате коричките по главичката на бебето, останали след раждането? Моят Дени има доста такива, отчасти си ги махна сам мануално

, тъй като постоянно се рови с дясната си ръчичка в главата, не знам дали го сърби или просто му е приятно да се чеше там...Все забравям да попитам медицинско лице по въпроса, та се сетих за вас и вашето мнение.

Редактирано от -Randi- на 15.12.09 21:51.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано15.12.09 22:22



Подкрепям Ранди с две ръце. И на мен доста ядове, питанки и нерви ми коства това путо кърмене. Ако не беше заради добруването на детето отдавна щях да съм се отказала. Някои казват, че после пък щяло да ми липсва....



А по отношение на коричките и бебешката кал и за това съм чувала двете крайни мнения и то от лекари. Единият казва да се маже със зехтин и да се маха, а другият твърди, че щом е там /имам предвид калта/, то тя си има своето предназначение, пазела фонтанелата и сама щяла да си падне. На Галена още й седи отгоре на главичката като по-тъмна кожа, но ми е много трудно да я махна, защото има много дълга коса и съответно я скубя. Не се и занимавам откровено казано. А иначе и тя много обича да си рови в главата, докато суче. Увива си масури около показалеца, но на мен не ми дава да я галя по главата.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано15.12.09 22:30



Аз имам чувството, че кърменето ще ми липсва- по-скоро близостта на детето или как ми хваща пръстта, докато суче например....усещането за доверие към това, което му дава мама(когато суче кротко

). Всеки път, когато се появи проблем и ми става мъчно, че би могло да дойде момента да го отбия или то да се отбие само.

За коричките и аз чувам противоречиви мнения, от хора, които не са специалисти. Иначе Дени обича да се прави "прически" отзад-напред, тип философска, докато си бърка из главата, сучейки.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор lilava_riba (усмихната)
Публикувано17.12.09 11:31



С Avene – Milchschorfgel за кърмачета и бебета с чувствителна кожа. Бебешкото олио не беше ефикасно при нас.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: lilava_riba]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано17.12.09 12:41



Току-що се върнахме от педиатъра заради поредната ваксинация, дано не вдигне Т този път!

Питах и за коричките по главата- препоръчаха ни много-много да не го чоплим из главата, те сами щели да си паднат постепенно.

При нас е нова мода- будене в 3 часа наспан и нахилен.

Взех го до мен и се унесе до час... Само че аз не можах да се наспа така.
Следващият път друго заглавие на темата ни ще взема да сложа, та дано почнат да спят като хората тези бебешори.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано17.12.09 23:52



Нас май наистина ни мъчат зъби. Вече има температура, а едната бузка е по-издута от другата и от време на време става червена и много топла

. Одеве я целунах по рязко по бузата и тя изпищя силно. Добре, че осцилококцинума й повлиява на температурата.

За колко време да се подготвям психически? Расте й първият кътник.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано18.12.09 07:34



Точкова, то при всяко дете е различно, но при Личката почти всички зъби излизаха с Т! До към 38,5 примерно вдигната само вечер, а през деня нищо му няма! Последните 4 му излязоха с доста по-висока Т! Дано на вас Т ви се разминат и да излизат зъбките неусетно!

Ранди, браво на теб! Овладяла си положението!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано18.12.09 08:04



Милата дано бързо отшуми да не се мъчи. При Атанас кътниците и всички останали винаги пробиваха с Т и хрема. Но зора беше за една до две нощи...имам предвид будене и пищене през час. Единствено последните 4 кътника почти не ги разбрах, че са избили.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Mepиcлaвa (минаващ)
Публикувано18.12.09 11:32



Привет
Ранди за коричките - от време на време ( разбирай през две седмици) преди къпане му мажа главичката със зехтин и след 10 минутки го раша с гребенче, голям кеф е. За кърменето си абсолютно права въпреки всички трудности след това липства ужасно много, точно тази близост с детето. Гледам много много да не се отдавам на на тъжни мисли, с второто се надявам да се получи

. Отивам да видя защо ме вика мъника. До скоро.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Mepиcлaвa]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано18.12.09 21:36



Мери, не се поддавай на тъжните мисли, а се радвай на ситуацията такава, каквато е. Няма перфектни деца и майки

, все нещо куца. Важното е общата картинка да е наред.

Точкова, големи мъки с тези зъбки! Пожелавам ти скоро да се приключи с нощния проблем.

Зори, не може да се говори за трайно овладяване на положението. Дени тази нощ пак ми се събуди в 4 бодър и засмян. На всичкото отгоре не пожела да суче както миналата нощ. Взех го отново до мен, този път дори не заспа дълбоко. Май взе да му става навик да кукува по това време. И прави големи паузи с кърменето, да видим какво ще излезе накрая.
Отделно ми вдигна отново Т от ваксините, но това не ме тревожи толкова.

Как ще карате празниците в компанията на бебоците? Ще ходите ли някъде или ще посрещате гости? Около Нова Година очакваме едно голямо гостуване на сестрата на мъжа ми с 2 деца+мъж и малко се притеснявам как ще съчетаем всичко, но добре, че мъжът ще е в отпуска, та ще съм отбременена в доста отношения.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано19.12.09 10:05



За Коледа ще сме в къщи с цялото семейство! Нова Година смятаме да посрещаме с едни приятели в новата им къща! Ще сме наблизо до в къщи, че най-вероятно свекърва ми ще е в нас сама с децата! Петя напоследък ме търси много и поради тази причина ще гледаме да е наблизо до нас!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Е, захранихме се...нови [re: -Randi-]  
Автор gigikas/ginger (мама )
Публикувано22.12.09 17:09



с тиква, от което се запече зверски. Последва круша за разхлабване, имаше ефект:).
Започнахме на 16.12, за сега само тези две неща е яла, ама днес се мръщеше на пюрето. Пие по около 20мл вода на ден.
Тези дни ще дам и картоф.




Тема Re: Е, захранихме се...нови [re: gigikas/ginger]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано22.12.09 19:37



Ами морковът не го ли пробвахте?

Зори, идеалната комбинация- вие навън на новогодишен купон, а бабата с децата наблизо.

Предчувствам как след време ще ми липсва точно този вариант, ще трябва да търсим други алтернативи.
Аз се чудя дали гърмежите на Нова Година няма да събудят моето леко спящо бебе, май вместо да гледам фойверверки, ще се закотвя при детето.

Изпробвахме прословутата тук Линола Фетт за атопична кожа и смея да твърдя, че има добър ефект, макар и временен засега.



Тема Re: Е, захранихме се...нови [re: gigikas/ginger]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано22.12.09 23:00



И Галена почти всичко я запича. А моркова е най-коварен. Затова винаги имаме круши и сини сливи, та да неутрализираме. Специално тиквата й действа добре. Малеее дано на вас ви е по-лесно, че това мръщене ми разказа играта.





Тема Re: Е, захранихме се...нови [re: Tochkova]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано26.12.09 19:55



Точкова, излезе ли зъбчето?
Моят синковец почна да се буди по 3 пъти през нощта

, ама няма какво да се направи по случая, търпя си и се прозявам в тъмното.

Какъв друг зеленчук се понася лесно при захранването- как е с броколито, с червеното цвекло? Ориз кога въведохте?
От плодовете кой е най-безпроблемен като за начало?
Още не съм се информирала подробно относно това, за което питам тук.

Редактирано от -Randi- на 26.12.09 19:56.



Тема Re: Е, захранихме се...нови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.12.09 22:42



Randi, най-подходящи за първа храна са картофа, моркова, тиквата, ориз, тиквичката. От плодовете най-подходящи са ябълката, синя слива, круша. Все пак бих те посъветвала да захраниш със зеленчук. Имай предвид, че плодовете не заместват хранене, защото нямат достатъчна калорийна стойност.
Броколито не е пододящо за най-първа храна, защото е по-трудно смилаемо.



Тема Re: Е, захранихме се...нови [re: Acя]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано26.12.09 22:49



Ася, мерси за отговора ти! Е, аз нямах предвид броколито да е първа храна, а след някой друг месец да разнообразя менюто с него. Иначе за начало тук се препоръчва морковът, но както чета има различен ефект при различните бебета. Някои захранват и с пюре от пащърнак като първа храна, но на мен ми звучи непознато и едва ли бих го избрала като за начало.



Тема Re: Е, захранихме се...нови [re: -Randi-]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано27.12.09 01:29



Аз, когато захранвах съм се водила по съветите на Ася. Междудругото така изброени нещата сигурно ти се струват малко като опции, но докато ги въведеш ще минат сигурно 2 месеца и ще дойде време и за кашите, а после и месото. Пащърнака съм го чувала, но така и не ми е попадала храна с него - чувала съм, че бебетата го харесват. За моркова докторката ми каза да захранвам много постепенно, защото някои бебета имали реакция от него. Аз не съм имала проблем, освен това че запича. От плодовете бих добавила и банан, като въведеш изброените от Ася. Банана също запича страшно много. Ама ти все пак гледаш момче, те мъжете не са така префърцунени с тоалетната

Аз предпочитам, като купя банана, да го оставя на стайна температура за ден-два, за да узрее добре и да го намачкам, вместо да давам готовите пюрета - много ароматизирани ми се струват. И така дерзайте .....



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано05.01.10 18:55



Айде пак да позабърша праха от темичката ни...

Как сте , девойки? Как минаха новогодишните купони барабар с бебетата? Събудиха ли се дечковците от гърмежите навън? Нашият Дени ме изненада с дълбокия си сън насред Новата Година, което много ме зарадва- не се събуди от пукотевиците.

Имахме гости с две деца, като едното бе на 3 години- лелее, направо ми се взе акъла, постоянно вардихме бебето от него, за да не му направи нещо- уж го милваше кротко и в един момент се случваше да го натисне по-яко по корема например. Знам, 4е тук пишат майки с деца с малка разлика- как се справяте от тази гледна точка, на мен направо ми се събраха очите от любопитството на нашето невръстно гостенче.





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано06.01.10 07:17



Да се включа и аз...
За много години! Да сте живи, здрави, много щастливи и много богати...


Ние за нова година пътувахме до Чикаго (1300 км)...На отиване беше ок, но навръщане ни застигна буря....виелици, снегове....та...се прибрахме за 24 часа . Но всичко е добре, когато завършва добре..... Прибрахме се живи и здрави, прекарахме там чудесно, видях се с хора, с които не съм се виждала от години....
Днес Петраки падна и си спука устничката...Сега е подута...и хленчи, но...юнак без рана не може. Никол е на мама душичката. Спинка си..и си хапва...и си кротува....и така!
Ранди, не е лесно да се опазят, но като са ти и двамата в къщи...някак си си създаваш навици....Но определено с едно дете е песен.... Не се оплаквам, даже напротив...просто...с едно дете мислиш за 1...дали ще спи, дали ще яде...и т.н. а с 2...мислиш кой кого ще събуди, дали номер 1 няма да реши да "храни" номер 2 и т.н...
Но е купон....така, че - стягайте се за второ като му дойде времето, хихихихи



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано06.01.10 07:51



Честита Нова Година и от нас момичета!

Новата година посрещнахме страхотно! Така весело не си бяхме прекарвали от години!Личката беше с нас и на него много му хареса! Не искаше да се прибере дори! Към 1 го заведохме в въщи и си остана със свекърва ми! А ние продължихме до 5 и половина! Петя си спеше като къпана от 9 вечерта! На сутринта свекърва ми я взе, после и баткото и аз спах до 12 часа! Е това вече не ми се беше случвало от поне 4-5 години!Като станах само, че ми беше толкова зле! От късното ставане ли от какво ли?От алкохол не е защото аз такова нещо не приемам!

Но на другия ден бях като нова, заредила батериите, без главобол!
Ранди, добре че сте го опазили малкия!Те децата на тази възраст са много любвеобилни,но някак грубички понякога в любовта си!Аз си бях луднала по едно време! Все се карах на Личката, че ще събуди сестра си!От известно време обаче не ми се налага да го правя, поне не толкова често!Двамата си играят, Петя обожава брат си! Така му се радва! Сега като беше във ваканция променихме малко режимът на Петя за да спят по едно и също време! Но добре, че и тя е кротанка! От две седмици я слагам от време в паяк и щъка из къщата! Като я хвана за ръце прави крачици, но все още малко не и достига да се изправи сама! Успява само на колене да застане! И тя като бате си не лази!

Чоки, настръхнах като прочетох за бурята! Поне се кърмите та храна все има достатъчно!Важно е, че сте се прибрали живи и здрави!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Zori_D]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано06.01.10 23:47



Честита Нова Година и от нас! Дано всички са много щастливи!


Най-накрая изби единият кътник, чакаме втория.Научих я да се пули с отворена уста и да ми ги показва - падаме от смях.. Иначе е станала специалист по лазенето и изправянето, но аз съм й освободила терена. Трябваше да сложа и килим, което хич не ми се нравеше, ама какво да се прави. Аз не съм фен на проходилките и не мисля да я слагам, когато реши, тогава да ходи, не бързаме за никъде. А ти Зори дали си й дала възможност да се научи да лази, защото и Галене не лазеше, но като й създадох условия за една седмица се специализира. Първоначално като се изправи и падаше доста, но аз много не й обръщам внимание и сега гледам, че внимава и до последно се държи за нещо преди да клекне и да се отпусне на дупето. Много й е интересна пералнята - научи се да я отваря и да вади прането, като го извади почти се навира половината вътре и оглежда дали няма нещо забравено. Смях голям е



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано07.01.10 08:16



Точкова определено съм и давала възможност за лазене, но тя просто ако легне по корем и се бръща по гръб, после започва да се оттласква нагоре и достига до където иска! Другото което прави е както си седи по дупе се мести по дупе!Намерила си е неин начин на придвижване! Тя от доста време си е на земята всичко е пригодено още от времето на баткото!
С малко помощ от моя страна се изправя,но ако е сама застава само на колене! Личи си , че още не е готова за истинско ходене!Като я хвана за ръчички и много бързо прави крачици! Аз също не съм фен на проходилката и в нея я слагам дет се вика от зор заман! Като правим нещо с батко и примерно или съм в кухнята!Тя идва при мен тропа по миялната, гледа фурната и е смее с глас! И на Петя пералнята и е любим електроуред!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано07.01.10 11:58



Зори, сещам се за един смешен видеоклип, където едно бебе с изтласкване по дупе за 10 секунди изминаваше 2 метра разстояние, смях


А Дени се е научил от седмица да си лапа пръстите на краката- напъха ги в устата и прави една физиономия все едно, че му намирисват.. :-))))

Чоки, взе ли изпита? Сигурно голямо изпитание е било на летището за вас! При нас е голяма зима- нечувана и невиждана от десетилетия наред. Както се точех за поредната мека зима тук , така и ми се оказаха криви сметките- от 1 януари е студ и сняг и скоро не му се вижда края.

Ние уж се точим с мъжа ми на второ дете с по-малка разлика от порядъка на 2-3 години, ама опитът с малкото ни гостенче ме хвърли в размисъл. Ще му мислим като му дойде времето.

Точкова, честито ви кътник! Другите с по-малко зор да излязат!!!

Редактирано от -Randi- на 07.01.10 12:05.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Zori_D]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано07.01.10 23:39



ама Петя все пак е с месец по-малка - може и да пролази



А за второ дете ми беше мерак, когато Галена беше на 2-3месеца, ама сега нещоооо гледам със съчувствие майките с две деца с по-малка разлика

Редактирано от Tochkova на 07.01.10 23:41.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано08.01.10 00:01



Точкова, мен от самото раждане на бебо ме е страх да имам второ- голям зор бяха първите месеци с наш Дени- то не бяха ревове, адски трудно заспиване, да не изброявам, като спането все още му е проблем.... Не очаквах такъв зор... А бях мераклийка по принцип за поне още едно дете.

Обаче... имам позната, която за 4 години роди 3 деца, все момчета- определено много смела постъпка в моите очи. Тя твърди, че ако е била останала само с 1 дете е щяла да се побърка, тъй като се е фиксирала прекалено много над него.
Имам и друга позната, която пък в продължение на 5 години роди 3 деца и сега чака 4-то. Явно се свиква с приключението да си майка, знам ли.
Всичките тези примери се развиват в Германия, в Бг сякаш по-трудно се осмеляват да имат толкова породени деца накуп, въпреки крупната помощ от баби в много от случаите.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано08.01.10 01:35



Разликата от около 2 години и половина-3г е добра! Все пак по време на втората бременност първото дете е проходило и що годе самостоятелно и не тежи толкова!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано08.01.10 13:17



Щом тук има толкова много майчета, които се навиват да родят второ дете с такава разлика, сигурно не е чак толкова трудно, както ние отстрани си представяме. Вие сте наш светъл пример.

А и като гледам как Личката е прегърнал сестричката си- ами, да, трудно или лесно, струва си определено.

Редактирано от -Randi- на 08.01.10 13:20.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано08.01.10 13:28



Има един кризисен период, който трябва да минеш с първото дете

, после изтръпваш и после така страхотно започва да ти липсва всичко, че се решаваш без да усетиш





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: mishellinna]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано08.01.10 13:42



"после така страхотно започва да ти липсва всичко, че се решаваш без да усетиш"

Това ми хареса....
Предполагам, че след първата годинка на детето нещата се канализират лека-полека. Малките бебоци се очовечават постепенно.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано08.01.10 17:20



Randi, споко!!! Има и такива, които се замислят за трето......





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: *choky*]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано09.01.10 16:11



Браво, ще чакам евентуалното осъществяване на плана!




Редактирано от -Randi- на 09.01.10 18:14.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Mepиcлaвa (минаващ)
Публикувано09.01.10 22:45



ЧНГ и от мен,
бъдете живи и здрави,и много,много щастливи.
Моето Митаче от Нова година насам е меко казано нетърпимо плаче безутешно докто не се умори и заспи - май свикна с капките за колики и не му действат вече или пък е тръгнало някое зъбче

. Днес бяхме на почти четири часова разходка в Люлин планина, за разлика от друг път маймунчето не спа през цялото време. Новост при нас са и песните когато не плаче пее на Рошко( любимата играчка). Тази вечер е на гости на майка ми и май ще си обръщаме внимани с татко му.
Мисля след 2-3 години да се пробвам за момиче живот и здраве, а пък август месец очакваме и бебочката( аз съм решила, че ще е момиче, но . . . ) на лелята на Митко .
А така таткото заспал докато пиша отивам да го будя



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Mepиcлaвa]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано09.01.10 22:49



днес мъжът ми кръщава едно шестмесечно бебе. Бебето мечта. Чак не мога да поввярвам, че има толкова кротки бебета

. Майката казва, че мног рядко плаче, спи си, яде си, играе си

Скоро да отминава този негов период, че е много трудно. А понякога и изнервящо за мама



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Mepиcлaвa]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано09.01.10 23:18



Мери, това ще да е някакъв период, независимо на каква основа- дали колики, зъби или просто желание за майчина ласка. Пожелавам ти скоро да се успокои Митачето- за майката са наистина доста трудни такива ревливи периоди.
Блазе ти за свободната вечер( в такива случаи да живее АМ!

)- приятна ергено-моминска вечер, друго не ми остава да ти пожелая!



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Mepиcлaвa (минаващ)
Публикувано12.01.10 20:45



Вчера и днес не съм давала на Митето еспумизан и бебока си спинка или си играе и няма реване,а може и да са му повлияли ежедневните разходки и чистия въздух. Няма значение важното е че спинка и не плаче



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Mepиcлaвa]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано12.01.10 23:55



Браво на Митето! Края на периода с коликите е голямо облекчение! Дано сега да следва по-спокоен период преди зъбоникненето!





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Mepиcлaвa]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано13.01.10 10:32



Причината за неспокойствието на Митака май наистина ще се окажат коликите. Дано вече окончателно са отминали!

Наш бебо отново премина в нова фаза-от неспящо бебе се превърна от 2 седмици насам в спящо! Дано, дано този период се окаже по-продължителен, че се измъчих с неговото неспане първите месеци- а и не се знае какво ни чака с никненето на зъбките.
Освен, че през деня си поспива добре, започна да проспива цялата нощ- да речем от 20 часа до 6-7 сутринта

. От една страна добре, от друга гърдите ми се препълват от дългата пауза, ставам през нощта да изпомпвам малко, за да се осовободи напрежението.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор gigikas/ginger (мама на двама)
Публикувано13.01.10 10:55



При нас обратно, до 6 месеца бебка си спинкаше по цяла нощ, будеше се само за кърмене по2 пъти. Зазпиваше си сама, оставям я в кошарката, тя си попее и си заспи.
Сега са едни ревове, неще да спи, неще да суче, коликите още не са минали, незнам като почнат зъбите какво ще е.
Иначе на 16.12 започнахме бавно и постепенно със захранването. Вече е яла пюренца от тиква, морков, картоф, круша и сини сливи, последните две заради сериозно запичане

. Преди няколко дни дадох и оризовата каша на ХИПП сега я редувам през ден на обяд смесена с малко пюре. Все още не сме заместили изцяло обедното хранене, защото така или иначе тя суче, когато и е кеф:).




Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: gigikas/ginger]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано13.01.10 11:03



Джинджър, твоето описание ми прилича по-скоро на зъборастеж, чувала съм за бебета, които отказват да се хранят, когато им никнат зъбите. Не е ли късно вече за колики?
Стискам палци скоро да успокои бебораната, че е мноооого гаден период, когато плачат, не спат, не ядат.

И аз започнах от 2 дена да пробвам с морковено пюре- доста плахо, с 1-2 лъжички само. Смятам да продължа така плахо още няколко дена и после да увелича количеството. Четох, че при кърмачета нямало нужда да се дава вода след хранене- вярно ли е това, били са си набавяли течностите при кърменето? Звучи ми странно-особено, след като се увеличи количеството на даваните пюрета....



Тема !!!!!!нови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано13.01.10 11:30



При въвеждането на нови храни ТРЯБВА да се предлага редовно вода на бебето!!!!Не всички бебета искат да пият, но мама е длъжна да предлага!



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: gigikas/ginger]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано13.01.10 11:34



И на мен ми прилича на зъбокнинене това. Иначе и Габи ми беше като твоята бебка, спеше спокойно до някое време и после всяка нощ имаше нощно кърмене до 20 месеца, когато отбих.
Нормално е да се получи запек при въвеждането на новите храни, ти си намерила начин да я регулираш, да те успокоя, че нещата съвсем ще се подредят, когато бебка започне да приема по-солидни количества твърда храна. Незаместено хранене е често срещано явление и то ще си дойде на мястото с течение на времето





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано13.01.10 14:26



О, аз се радвам, че тези дни имам повече сън през нощта, че бебо за месеците си досега много начесто сучеше- чак напоследък разреди малко. Ама и доста порасна през това време, така че го отдавам на един непрекъснат скок на растежа.

Даже не вярвам това положение дълго да се задържи, като го знам досега какъв беше ящен. Радвам се на мига....

Джиндър, ти отскоро започна да захранваш, така че е нормално да имате незаместено хранене.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Weed (шантавка)
Публикувано13.01.10 15:26



Ние се захранихме рано - в началото на 4-ия месец - първо със зеленчуково, после плодово, а сега опитваме кисел и оризова безглутенова каша.
Незнам дали заради ранното захранване, но резултата в момента е следния - отказва плодовите пюрета - изобщо на всичко сладко затваря устата и няма начин да я накарам да я отвори! Започна да се храни на почти 4, че и понякога 5 часа, нощно време се буди да си хапне (тъй като количеството, което изяжда през деня е недостатъчно)...с две думи храненето ни е кошмарно

И това е от 2-3 сдедмици насам. Като махнем това всичко останало си е наред - весела е, опитва се да се върти, сама застава на една страна...малко мързелче си пада, но .
Първия месец след захранването беше наддала 500 г. и си беше доста добре - 67 см и 7 300 кг. Какво и стана сега незнам и се чудя какво да я правя



Тема Re: !!!!!!нови [re: Acя]  
Автор gigikas/ginger (мама на двама)
Публикувано13.01.10 17:41



Да, Ася е права, трябва да предлагаш вода. Друг е въпроса дали ще пие. Моето не може да пие от шише, давам с чашка на НУБИ с мек накрайник или с лъжичка. Ама пие по около 20-30 мл на ден и то от скоро






Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор gigikas/ginger (мама на двама)
Публикувано13.01.10 17:45



Да, може и да са зъби, реме и е. А и вдигна Т , водих я на лекар, нищо.
Ранди, късно е за колики, но има и такива, защото си свива крачетата и има много газове. Слагам и възглавничка с костилки от череши на коремчето и се успокоява. Има и едни хомеопатични свещички Виброкол или нещо подобно за Т и успокоение, изписаха ни ги, но не съм ги намерила из аптеките. Ползвали ли сте?




Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: gigikas/ginger]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано13.01.10 18:28



За водата след храна- попитах, защото четох из бг-мамма един материал за захранването и там попаднах на изречението, породило въпроса ми.

Джинджър, ти си знаеш най-добре за колики ли става дума или не. Беше споменала за запек, причинен от някои храни, така че може те са довели за стомашно- чревен дискомфорт.

Дени също не обича да пие от шише с биба- това май се оказва масов феномен при децата, които са само на кърма. Трябва и аз да изпробвам 4аша с мек накрайник.

Weed, не вярвам по-ранното захранване да е причина за отказ на някои храни, просто бебетата проявяват характер- и те са хора

, правят каквото си искат с нас.
Какво да кажа за буденето през нощта- бебо мина през толкова фази на будене нощно време, без да е захранен, че свят да му се завие на човек. Всичко това, което описваш не е необичайно.

Редактирано от -Randi- на 13.01.10 18:44.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор gigikas/ginger (мама на двама)
Публикувано13.01.10 19:43



Когато бебето е само на кърма, ок, може да не даваш вода, но когато захраниш с друго, задължително се предлага вода.
И да, аз предлагам вода непосредствено след хранене с пюре или каша, поради простата причина, че всичко, което лапа след това, стават оранжеви:)). Инче предлагам, когато се сетя.
Аз взех такава чашка, защото накрайника е доста мек и докато го дъвче, пийва и вода


http://www.nuby-bg.com/Item.aspx?id=2d323b91-3761-475e-bc39-52c63afd58c9




Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: gigikas/ginger]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано14.01.10 09:38



Добро утро!

Вчера беше доста натоварен за нас ден! Бяхме и на консултация - Петя тежи вече 8,4кг и е висока 74см! Лекарактаа ни похвали, че е качила доста! Цели 600гр! Вчера е спала мацката от 10,30 до 11,30 и заспа вечерта в 22,00ч!Как издържа не знам! Баща ми беше рожденник и от емоции ли какво ли не мигна! Очаквах в 7 да окапе, но не! Дори и в колата не затвори очи по път за в къщи!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Zori_D]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано14.01.10 09:43



погледнах на колко е вече, защото в събота гушках едно бебе на почти 7мес и ми се стори доста тежко - 9кг. Но тя е финна госпожица





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: galia71]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано14.01.10 10:27



Наистина май ще е финна мацака ! Обувчиците са и 16 номер!

И то защото по-малки няма! Имаме едно приятелче, наборче с едим месец по-голямо от Петя, ми той носи 21-22 номер! Сигурно ще е като майка ми! Тя носи 35 номер обувки! Бих се радвала защото моите обувки 41 номер не са никак елегантни!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Zori_D]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано14.01.10 10:28



.

Тя и на физиономия е много миличка



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: gigikas/ginger]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано14.01.10 12:51



Аз съм слагала на дребния от тези свещички и бях много доволна от резултата!





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: mishellinna]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано14.01.10 12:59



Моля , заповядайте в новата тема!







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.