Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Zori_D]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано06.01.10 23:47



Честита Нова Година и от нас! Дано всички са много щастливи!


Най-накрая изби единият кътник, чакаме втория.Научих я да се пули с отворена уста и да ми ги показва - падаме от смях.. Иначе е станала специалист по лазенето и изправянето, но аз съм й освободила терена. Трябваше да сложа и килим, което хич не ми се нравеше, ама какво да се прави. Аз не съм фен на проходилките и не мисля да я слагам, когато реши, тогава да ходи, не бързаме за никъде. А ти Зори дали си й дала възможност да се научи да лази, защото и Галене не лазеше, но като й създадох условия за една седмица се специализира. Първоначално като се изправи и падаше доста, но аз много не й обръщам внимание и сега гледам, че внимава и до последно се държи за нещо преди да клекне и да се отпусне на дупето. Много й е интересна пералнята - научи се да я отваря и да вади прането, като го извади почти се навира половината вътре и оглежда дали няма нещо забравено. Смях голям е



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано07.01.10 08:16



Точкова определено съм и давала възможност за лазене, но тя просто ако легне по корем и се бръща по гръб, после започва да се оттласква нагоре и достига до където иска! Другото което прави е както си седи по дупе се мести по дупе!Намерила си е неин начин на придвижване! Тя от доста време си е на земята всичко е пригодено още от времето на баткото!
С малко помощ от моя страна се изправя,но ако е сама застава само на колене! Личи си , че още не е готова за истинско ходене!Като я хвана за ръчички и много бързо прави крачици! Аз също не съм фен на проходилката и в нея я слагам дет се вика от зор заман! Като правим нещо с батко и примерно или съм в кухнята!Тя идва при мен тропа по миялната, гледа фурната и е смее с глас! И на Петя пералнята и е любим електроуред!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано07.01.10 11:58



Зори, сещам се за един смешен видеоклип, където едно бебе с изтласкване по дупе за 10 секунди изминаваше 2 метра разстояние, смях


А Дени се е научил от седмица да си лапа пръстите на краката- напъха ги в устата и прави една физиономия все едно, че му намирисват.. :-))))

Чоки, взе ли изпита? Сигурно голямо изпитание е било на летището за вас! При нас е голяма зима- нечувана и невиждана от десетилетия наред. Както се точех за поредната мека зима тук , така и ми се оказаха криви сметките- от 1 януари е студ и сняг и скоро не му се вижда края.

Ние уж се точим с мъжа ми на второ дете с по-малка разлика от порядъка на 2-3 години, ама опитът с малкото ни гостенче ме хвърли в размисъл. Ще му мислим като му дойде времето.

Точкова, честито ви кътник! Другите с по-малко зор да излязат!!!

Редактирано от -Randi- на 07.01.10 12:05.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Zori_D]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано07.01.10 23:39



ама Петя все пак е с месец по-малка - може и да пролази



А за второ дете ми беше мерак, когато Галена беше на 2-3месеца, ама сега нещоооо гледам със съчувствие майките с две деца с по-малка разлика

Редактирано от Tochkova на 07.01.10 23:41.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано08.01.10 00:01



Точкова, мен от самото раждане на бебо ме е страх да имам второ- голям зор бяха първите месеци с наш Дени- то не бяха ревове, адски трудно заспиване, да не изброявам, като спането все още му е проблем.... Не очаквах такъв зор... А бях мераклийка по принцип за поне още едно дете.

Обаче... имам позната, която за 4 години роди 3 деца, все момчета- определено много смела постъпка в моите очи. Тя твърди, че ако е била останала само с 1 дете е щяла да се побърка, тъй като се е фиксирала прекалено много над него.
Имам и друга позната, която пък в продължение на 5 години роди 3 деца и сега чака 4-то. Явно се свиква с приключението да си майка, знам ли.
Всичките тези примери се развиват в Германия, в Бг сякаш по-трудно се осмеляват да имат толкова породени деца накуп, въпреки крупната помощ от баби в много от случаите.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано08.01.10 01:35



Разликата от около 2 години и половина-3г е добра! Все пак по време на втората бременност първото дете е проходило и що годе самостоятелно и не тежи толкова!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано08.01.10 13:17



Щом тук има толкова много майчета, които се навиват да родят второ дете с такава разлика, сигурно не е чак толкова трудно, както ние отстрани си представяме. Вие сте наш светъл пример.

А и като гледам как Личката е прегърнал сестричката си- ами, да, трудно или лесно, струва си определено.

Редактирано от -Randi- на 08.01.10 13:20.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано08.01.10 13:28



Има един кризисен период, който трябва да минеш с първото дете

, после изтръпваш и после така страхотно започва да ти липсва всичко, че се решаваш без да усетиш





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: mishellinna]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано08.01.10 13:42



"после така страхотно започва да ти липсва всичко, че се решаваш без да усетиш"

Това ми хареса....
Предполагам, че след първата годинка на детето нещата се канализират лека-полека. Малките бебоци се очовечават постепенно.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано08.01.10 17:20



Randi, споко!!! Има и такива, които се замислят за трето......






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.