Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.11.09 09:57



Криси, всъщност малко жени нямат кърма. Имаш ли хормонални проблеми?поликистозни яйчници?Операция на гърдите?има ли промяна в гърдите ти от началото на бременността?(конкретно питам за цвета на ареолите, големината)
Истина е, че в повечето случаи за проблеми с кърменето проблемът е в бебето

, а майките неправилно се обивняват .
Винаги, когато имаш проблеми можеш да звъннеш на и ако има нужда някоя от нас ще те посети на място.
Ако си от София заповядай на лецията в МД организирана от кабинета по кърмене на 6. декември 2009 . Посещението на лекцията струва 5 лв. за бременна. като всяка бъдеща майка може да си доведе придружител/и цената остава същата. Средствата се използват за изработването и отпечатването на брошури и т.н. темата на лекцията е "Кърменето-да започнем правилно"

Редактирано от Acя на 26.11.09 09:58.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (НОВОБРАНКА)
Публикувано26.11.09 10:21



Асе,от Варна съм иначе с удоволствие бих дошла.Нямам никакви хормонални проблеми според мен.Не съм си изследвала хормоните понеже забременях лесно и не съм смятала за необходимо да го правя.Гърдите ми са се пооголемили,ареолите също и са малко потъмнели.От време на време като ги натисна при къпане или мазане излиза коластра/предполагам, че е такова де/,така че си мисля че нама да имам проблем и съм се настроила да е така





Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.11.09 11:03



Криси, от всичко споделено до тук вярвам, че ще имаш достатъчно мляко за бебето си. Във Варна скоро ще има консултанти по кърмене към Националния Комитет по Кърмене. Тези дни ще им е изпита

. Имат и лекар Разбира се ако звъннеш на телефона на кабинета веднага ще те препратят към някоя консултантка от Варна. Иначе във Варна ще има тази седмица лекция ако искаш да проуча кога и къде ще е



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (НОВОБРАНКА)
Публикувано26.11.09 11:28



Благодаря Ася,няма нужда.Засега се информирам от нета достатъчно,пък и ще разчитам на леля си, която е акушерка с дългогодишен стаж.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.11.09 11:37



Само искам да споделя да не се предоверяваш на нета, защото има и много големи глупости и неверни неща!



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Acя]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано27.11.09 23:52



Тамън щях да те питам за млечните каши. Един малко глупав въпрос: Как стои въпроса с киселото и прясното млеко? Млечните каши не са ли с обикновено сухо млеко


Никога не съм си представяла, че ще имам дете, което да не ще да яде. Разбира се, че приемам идеи, особено от теб.
Чудя се също така за нещата от кухнята, които са млечни - например млечна супа с грис или пък десертите, които са кремчета или кисели - тях дали може да й ги давам или е рано?


И въпрос встрани от храненето - от кога се слага бебето на възглавница. Някои ползват още от раждането, аз лично мисля, че е излишно. Помня, че аз като дете дори много често си махах възглавницата, за да спя по-удобно, но дали пък не съм изключение?

Редактирано от Tochkova на 28.11.09 00:03.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: krisi_mi]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано28.11.09 00:00



Криси, бебетата имат като че ли своите предпочитания за силикона или каучука. Галена например предпочиташе залъгалка от каучук, а биберон за пиене от силикон - не знам каква е логиката. Въпреки че не знам дали защото е кърмена, но въобще не обича залъгалката, страшно ми се сърди като й я дам. Вече даже не я и предлагам. Другото, което е има разни супер модерни биберони за пиене, наподобяващи формата на гърдата и зърното, еми хич не ги харесва и са й много неудобни. Може би трябва да пробваш различни.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: Tochkova]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано28.11.09 10:11



Точкова, и аз съм като теб с възглавниците, до скоро спях на бебешка

. Правилото за възглавниците е, че се ползват от когато обиколката на гърдичките стане по-голяма от обиколката на главата.
Въобще не са ти глупави въпросите, а изключително логични . Кисело мляко би могла да и дадеш да опита, но не бива да замества кърмата, просто да и предлагаш от време на време . За прясно мляко след годинката. Млечните каши не са с обикновено сухо мляко, а с АМ на съответната марка-ако говорим за Хумана, Фризо, Милупа и т.н., естествено не говоря за Слънчо .
Според мен и е раничко за кремчетата от кухнята-те се правят с прясно мляко. На Ели и докараха нечовешки болки, когато и ги въведох на 10 месечна възраст. А и няма нищо полезно за бебешкия организъм в тези кисели.
За Идеите за хранене-има няколко принципа-говорили сме много пъти, че децата не са еднакви и имат нужда от различни количества храна, нашата роля като родители е да предлагаме редовно и разнообразна храна, дори и бебето да я отказва. Необходими са различен брой опита, за да се възприеме вкуса на някоя нова храна. За това и я предлагаш без да насилваш . Различните деца харесват нещата по различен начин-опитай да предлагаш храната по-топла, после незатоплена, с ръце ако трябва . Много е важно да знаеш, че с възрастта нужното количество храна за килограм тегло намалява-т.е. ако преди е изяждала цяло пюре и и е стигало сега може да изяжда половин и пак да и стига , защото нуждата от калории на килограм тегло намаляват. И макар логиката да звучи че на по-голям човек му трябва повече храна, всъщност не бива да и се поддаваме.
Не виждам нищо лошо в това, че иска да хапва предимно супи-те си имат и зеленчуци и месо. Предлагай и от вашата храна щом проявява интерес . лека полека нещата ще се оправят. Тя ще започне да се разсейва и можеш да я разсейваш като иска да суче и да опиташ да намалиш приема на кърма за сметка на повече твърда храна. Тя как се държи ако те няма наоколо и някой друг я храни? помня, че имаше баба на близо можеш да оставиш бебка на баба и да я гледа и да видиш дали няма да хапва повечко твърда храна. Много бебета хапват повече хране, когато мама не е наблизо . Как ти се струва този вариант?



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано29.11.09 13:35



Оф, да се оплача, че бебо е със стафилококи, пие сега АБ с голям зор. Отделно преди това имаше обрив на челото ,придружен със сърбеж- не знам от какво причинен, изписаха му най-накрая точния крем и детето се поуспокои.
Отделно аз пак направих запушване на гърдата, пак в същата област(успях да ликвидирам проблема, преди да се усложни съвсем), та сега слагам от време на време Дени в странична позиция до мен, за да изсуква онази част, която остава пълна. Не знам защо почна да се получава така, досега нямаше проблем.

Само че бебо не суче с удоволствие по този начин, не мога да го слагам редовно- най-голям успех имам в сумрака, но ето, че тази нощ това положение тотално го разбуди и 3 часа стоя буден......

С няколко думи- тези дни луднах отново!

Редактирано от -Randi- на 29.11.09 13:36.



Тема Re: Клубни бебета лудуват, майчетата им будуватнови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано29.11.09 14:47



Ранди, много кофти се е получило при вас. Това с повтарящите се запушвания е много неприятно и би могло да означава, че има и бактериален причинител на тези запушвания. Би ли могла да си направиш бактериално изследване?! За поведението на бебето е много неприятно, но е съвсем логично. Понякога при мастити и запушвания се променя вкуса на кърмата и за това бебето отказва да суче. Добрата новина е, че след известно време вкусът на кърмата става отново същия и бебето започва отново да си суче.
Чудесно е, че си овладяла запушването и страхотно си се сетила да поставяш бебко в такава позиция, че с брадичка да масажира мястото на запушването. Това запушване не е съпроводено с Т или грипоподобни симптоми, нали?! Нещо променило ли се е в режима на бебчо? да е правил големи паузи или да си лежала повече на едната гърда?или да си намалила приема на течности? Основната мярка за справяне със запушено каналче е посавяне на топли компреси 15-20 минутки преди кърмене, студени компреси след кърмене, например с грах от фризер го увиваш в кърпа и го поставяш на гърдите докато се затопли, същата работа върши и счукано листо прясно зеле, маха се средната жилка и се поставя на мястото на запушването, на аеролата не се слага, да намираш време да почиваш 10-15 минутки с вдигнати крака, а също и да приемаш обичайното за теб количество течности. Много е важно да се изцеди хубаво запушеното, за да не се получи задръжка на мляко.
Пожелавам ти да нямаш повече проблеми със запушвания и вече само похвали с кърменето на сладкото ти бебче

Редактирано от Acя на 29.11.09 20:19.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.