Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мацки, някакво актуално инфо за софийските болницинови [re: tswete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.11.09 10:42



И аз съм за Майчин дом



Hot stuff

Тема Re: Мацки, някакво актуално инфо за софийските болницинови [re: tswete]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.11.09 10:59



Цвете, съгласна съм с написаното от теб. Искам да добавя, че всъщност основния проблем на Шейново е не това, че бебето не е при майката, въпреки, че това затормозява кърменето, а това, че няма достатъчно персонал и нямат физическата възможност да обръщат достатъчно внимание на родилките и бебетата, а същевременно има много пациентки. Освен това тези изисквания се отнасят за майките, които държат да кърмят на поискване и ги притеснява предлагането на АМ на бебето им. Има Жени, за които това не е проблем и се чувстват доста изтощени и държат на почивката си. В това няма лошо, просто всеки си има предпочитания. Принципно е важно да се знае, че от количеството на произвежданото мляко в първите дни в голяма степен зависи дали ще имаш голяма млекоцентрала или малка мандричка. Което по принцип означава, че ако бебето не е при майката и суче вяло или не суче тя трябва да започне да се изцежда и да достигне като брой изцеждания 8-12 на денонощие, т.е. да се имитира естественото изпразване на гърдите. Което за мен е доста досадно занимание. За това аз лично предпочитам бебето да е при мен, но пак подчертавам, това, че на мен ми харесва не значи, че е единственото правилно

. тъй като споменаваш за слизането на кърмата искам още веднъж да предупредя бъдещите майки, че не бива да се чака слизането на млякото, за да се постави бебето на гърда. в тях има коластра, която е напълно достатъчна на бебето, а освен това е заблуда, че кърмата при секцио слиза по-късно отколкото при естественото раждане. За да не станат недоразумения, не го казвам като спор с теб, а като доуточнение към мнението ти и се отнася повече за бременелките, а не за майките с богат опит, като теб .
за частните болници...не знам дали в болницата на мазнейкови е така както го пишеш, но хич не се учудвам да е така . цялата работа е, че в частните болници нямат рутината и не могат да реагират адекватно на усложнения. Освен това обикновено бързат да изпишат родилката, защото изследванията и интервенциите, в случай на спешност са им много скъпи и практически работят на загуба. От което се получават големи проблеми. Тук идва и друго преимущество на МД-като университетска болница имат вътрешни връзки с Александровкса болница и в случай на нужда могат да повикат всякакъв специалист, имат и страхотна неонаология. подписвам се с две ръце "ЗА" раждането в голяма болница точно, защото имат опита и рутината да водят и проблемни раждания и усложнения.
за Токуда основния ми довод против е отново политиката им за кърменето. Имам и други, но да не задълбавам.



Тема Свински грипнови [re: surfline]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано26.11.09 10:59





приятно четене



Тема Re: Мацки, някакво актуално инфо за софийските болницинови [re: Acя]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано26.11.09 11:15



Аз малко да доуточня - за МД, обаче с екип, а не на случаен принцип.Тук има бременни жени и не искам да ги плаша, но най-големите поразии, ежеседмичните травми върху майки и бебета се случват точно там. Щото лекари в МД много, не всички са добри, но се търпят всякакви. Една от най-добрите ми приятелки ражда там. Детето й се сдоби с акушерска пареза. Въпреки всички пари и рехабилитации от 7дневната възраст на детето, така и не може добре да движи дясната си ръка. Сега й е трудно да пише с лявата, щото си е десняк, по принцип.Първи клас не е песен. Но съм убедена, че ще се справи.
На делото, което още не е завършило, една от свидетелките акушерки беше казала на майката, че от тоя лекар са масово увредените при раждане майки и бебета. Явно няма добра преценка, явно не е за там. 7 години по-късно той все още не е осъден и все още си изражда в МД. Такова безхаберие може само в голяма болница да се допусне. В Шейново или Тина Киркова се знаят лекарите, няма такава паплач.
Така че - изборът на израждащ лекар е най-важното, особено ако си решил да не поемаш рискове и да си платиш. Болницата - ок е, стига да е държавна. Това е моето мнение.
За кърмата и секциото - слагала съм на гърда, мисля, че имаше коластра, но все пак първескиня, може и да съм объркала. Но до 24тия час поне у теб има упойка, не съм и искала да му давам да суче такава кърма. Но да придобива навици - да. Въпреки че не се закърмваше в началото, имах кърма и се цедях, за да не са ми напрегнати гърдите. Не е голям купон, но не е страшно.
Но за майка на второ дете - закърмването е нещо друго, кърменето също. Не ти трябват наставления. По-важното е персоналът да не ти пречи. С избор на екип и добър лекар, това се минимизира. Така че аз все пак не съм за МД от опит. Шейново или Тина Киркова, с много добър лекар.



Тема Re: Свински грипнови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.11.09 11:17



То това беше очевидно и ясно още отдавна ....



Hot stuff

Тема Re: Свински грипнови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано26.11.09 11:18



Да бе - някой да е учуден

???!?!



Тема Re: Спамканови [re: surfline]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано26.11.09 11:31



Момичета, ще бъда в БГ от 08/12 до 13/12

По предварителен план съм на разположение в Сф на 8-ми вечерта, както и на 12-ти след обяд. Желаещи за среща?
Дексър, и до Варна ще има ходене, но това пак по предварителен план



Тема Re: Мацки, някакво актуално инфо за софийските болницинови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано26.11.09 11:31



И аз съм за Майчин дом.
И аз се бях подготвила с доктор, но по случайно стечение на обстоятелствата стана така, че родих при дежурния екип - просто отидох с напъни и нямаше време за друг вариант.


Когато имаш късмет и е речено да няма усложнения...Божа работа...Бях ужасно притеснена, защото от 30 седмица знаех за увитата пъпна връв...абе Божа работа! Получих много добро обслужване, а след това и още по-добро....абе чудя се аз каво става, и защо докторката ми идва в стаята всеки ден по 2-3 пъти и лично ме учи да кърмя....а то майка ми в знак на еуфория и благодарност е раздавала пачки..




Тема Re: Мацки, някакво актуално инфо за софийските болницинови [re: tswete]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.11.09 11:36



Съгласна съм за изборът на екип, с доуточнението за всички болници. Знам за доста сакътлъци във всичките болници и все пак има по-малко сакътлъци отколкото в частните болници. В неонатологията най-много бебета с проблеми след раждането идват от Св. Лазар...
За закърмването-наистина опита с първо дете е от полза, но има някои проблеми, които са неизбежни и тогава шокът е огромен

.
Принципно няма никакъв проблем да се кърми и веднага след секциото, каквато е практиката в болниците в чужбина. Ползват се едни и същи упойки и там и у нас, така че упойката не е проблем.
С всичко това не искам да агитирам никой да ражда в МД, а просто споделям моито собствени чувства, но всеки има различно светоусещане. Така както усещам известен страх в теб от МД, така аз изпитвам такъв от Шейново, които колкото и да са обясними са си все пак лично мнение, на базата на светоусещане и всеки има право на тях



Тема Re: Мацки, някакво актуално инфо за софийските болницинови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано26.11.09 11:37



А за кърменето....понеже бях много закърпена ме сложиха на седмия етаж при секциото. Бебето го кърмих за първи път след 24 часа - абсолютно никакви проблеми. Може би съм имала и късмет...не знам.
Втори път пак бих поседяла на 7 етаж - поне можеш да си починеш малко...знам, че звучи прекалено разглезено и егоистично...но на мен ми хареса така.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.