Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За 3 дни от вирус...нови  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано08.11.09 20:41



Здравейте мили мами. Много е важно за мене мнението ви, защото вече 2-ри ден се чувствам за психиатрията.
И защото вие винаги сте били най верния ми съветник. Та ще го разкажа-от миналата неделя, детенцето ми(момченце на 4 годинки и половина) вдигна температура, но не много висока, аз заочнах с хомеопатичните, и клеевата тинктура. Веднага го заведох на дежурен лекар-преслуша го обстойно-нищо. Всичко е наред, да продължаваме с чая, плодовете и мазането на гърлото с клеева тинктура.
В понеделник температурата скача до 38.3-следобед. Идадох нурофен. Но не го давах през 4 часа защото реално нямаше постоянна висока температура.
Във вторник температурата задържа на 37.7. В сряда отиваме при личния-преслушва го-нищо не чува. Имал само суполи, предписа само капки. Сухата кашлица била от суполите. В четвъртък вече температурата задържа на 37.3 и 4. Носа му е запушен, но спи спокойно и не кашля докато спи. Има по водниста хрема и непрекъснато като че отхрачва на сухо нещо, но не е мокра кашлца. Прилича на накръъване.
Сутринта го водя- при трети лекар специалист, след преслушване на дробовете, установява, че в ляво чува хрипове. Праща ни на снимка-пневмония. Повече обяснения няма-изписва Клацид и моментално започваме да го пие.
Та къде е проблема-аз си задавам въпроса:-
- Защо непрекъснато детето има суха кашлица и само на моменти мокра-дали е сигурно, че изкарва нещо от дробовете. И издава един звук като, че ли да изкашля нещо а все едно му е заседнало нещо на гърлото- накръъване.
До днес-неделя-температурата от три дена е нормална-от 37.2 спадна на 36.5 още след първата глътка на антибиотика. Накръъването от гърлото не е спряло и от носа ако го накарам да поеме дълбоко въздух-все едно е запушен леко. Поти се, но не непрекъснато.
Т.е дали всичкото това не се развива на алергична основа, а ние лекуваме пневмония. Секрета му не е силен от нослето , но го секнем-да кажем 3-4 пъти на ден. смърка го навътре, но реално ако трябва да изкара секрет почти няма, а накръъването е почти постоянно. Противоалергично не пие, не е изписано. И незнам трябва ли да дам докато пие антибиотик.

Утре отново сме на преглед. И ще си задам всичките въпроси, но искам да видя повечето от вас какво имат като практика с дечицата.
И още, което е най важното за мене. За две години и половина детето ми не е пило антибиотик. Вдигал е температура, но сме овладявали нещата. Лек намерих-къде с хомеопатия( той предимно от ангини боледуваше често), къде с прополис, къде с капки и т.н. И за това първия ми въпрос е :
-Сега след като спрем антибиотика-как да закаля дробовете- какви средства и дори бабини рецепти ще ми препоръчате.
-И класически хомеопат-добър в София да ми препоръчате.
Благодаря Ви за търпението и ви моля за съвет, защото не спирам да се обвинявам,което е най малкото нужно в момента, че допуснах малкия да е на антибиотик.



Тема Re: За 3 дни от вирус...нови [re: yoanence]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано08.11.09 21:46



щом снимката показва пневмония какво се чудиш



Тема Re: За 3 дни от вирус...нови [re: yoanence]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано08.11.09 21:47



Спокойно, детенце ще се оправи с Клацид. Да, и ние така за 3 дни направихме бронхопневмония и се видя само със снимка, а уж нищо не се чуваше...Пи Клацид, Ксизал /противоалергично/ и всичко мина за седмица. След това Саностол мултивитамин цял месец. Бе на 2 години и половина /в яслата/. Няма какво толкова да се шашкаш. Радвай се, че не сте пили антибиотик досега.



Тема Re: За 3 дни от вирус...нови [re: yoanence]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано08.11.09 22:03



Щом на снимка се е видяла пневмонията как ще бъде алергия?

Ако не беше вдигнал Т, нямаше снимка, при суха кашлица се изписва обикновенно противоалергично. Не се притеснявай кашлицата отшумява много трудно, щом Т е спаднала вървите на оправяне.
Само да спомена, че на всеки прием на АБ са ни изписвали и Зиртек или Ауриус.
След пневмония знам, че детето трябва да се пази доста и е добре да пие имуностимуланти предписани от педиатъра. Давай много сезонни плодове и зеленчуци или от бабините рецепти почваш с мед или чесън (една приятелка дори профилактично прави чеснови филийки на детето си всеки път в грипен сезон).

Hot stuff

Тема Re: За 3 дни от вирус...нови [re: jana]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано09.11.09 18:35



Благодаря Ви за успокоителните думи.
Днес бяхме при личната, преслуша го, каза, че вървим към оздравяване. Кашля яко и сега едно билково сиропче ми препоръчаха- хуст.... не си спомням името нататък.
Обърках се обаче отсега нататък как да процедирам. Личната казва-продължавайте си с респивакса-всяка сутрин по едно на гладно.
Но ми се струва недостатъчно.
За меда, чая и лимоните, знам. За портокали и други плодове също. И все пак-ако му давам да кажем някъкви добавки от рода на -коластра от аква сорс или есберитокс наравно с респивакса.
И колко време.
Защото ако за ангините намерих начин, то сега ми се иска и за белите дробове да намеря. Ремантадин ми препоръчаха също. И то май станах много.

И колко доста мислиш, че трябва да се пазим, след прекараната коварност.

Редактирано от yoanence на 09.11.09 18:36.



Тема Аз личнонови [re: yoanence]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано10.11.09 10:27



бих те посъветвала д наблегнеш на разходките на чист въздух, спорт, храни с високо съдържание на цинк + по-висок прием на вит.Ц> дали чрез храна, таблетки или сироп ти ще си решиш.
Не виждам смисъл от непрекъснато тъпчене с 101 илача, пък било то бабини, коластри, моластри или купешки.
Бързо оздравяване и възстановяване на малчо.

Редактирано от surfline на 10.11.09 10:31.



Тема Re: Аз личнонови [re: surfline]  
Автор yoanence (пристрастен)
Публикувано11.11.09 20:40



Благодаря за съвета. А защо непрекъснато все едно му накръща нещо и го прави постоянно. Отделно от това дето си има качлица. Докторката не ми вдига и незнам как да го лекувам това нещо. Противоалергично даваме, не помага за в момента. Капки-от прополис слагаме и това не помага. Попитах личната -при прегледа в понеделник, защо е така, не каза нищо и изписа противоалергичното. Той почти на минута издава от гърлото си този звук, все дно му накръъва нещо. Не си го обяснявам



Тема Re: Аз личнонови [re: yoanence]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано12.11.09 09:17



По мои наб людения този сезон кашлкицата минава за 7-10 дни.
Сериозно. Дали е от прословутия грип, дали е от атмосфетата или нещо друго - който се е разболял около нас - кашля поне 7 дни.



Тема Re: Аз личнонови [re: yoanence]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано12.11.09 09:52



При моят син вече два пъти се развиха нещата по същия начин само с разликата, че при него не беше установена пневмония! Поддържаше Т около 37,5- 37,7 и кашляше яко! Този път след АБ му давах Флавамед и за седмица кашлицата се махна! Попитай лекаря ти може би ще ви изпише нещо! Първите дни кашляше сякаш повече, после кашлицата намаля и сякаш имаше нещо на гърлото и сякаш губеше глас и после си излезнаха секретите! Лекарката ни каза, че противоалергично може да се дава ако е суха кашлицата, но при влажна кашлица нещо за отхрачване!
Принудих се по предписание на лекарката ни да му давам Респивакс по 20 дни и после 10 дни Изопринозин! Давам и витамини, за мое щастие пропи цитронада с мед преди дни!
Хич не ги одобрявам тези имуностимолатори, но като не виждам друг начин давам! Хайде успех в борбата с гадната кашлица!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Спокойнонови [re: yoanence]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.11.09 11:21



нашата кашлица продължава вече 3-та седмица въпреки лечението, наистина не е на всеки час като в началото, но качеството й си остава. Много трудно минава



Hot stuff


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.