Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:59 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Коледа наближава - време е за подаръци  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано12.11.09 09:20



Стана дума в спамката за коледните подаръци и реших, че е време за нова тема, посветена специално на тях

. Другата седмица съм в отпуск и смятам да се посветя на пазаруване, че като всяка година ме чакат поне 10 деца за подаръци.
С Яна ще "пишем" писмо на Дядо Коледа, но като я питам какво иска и отговорът от 2 седмици е един и същ - "бонбони". Само това! Аз имам други планове - един пъзел от пластмасови парчета с малко части, книги с репродукции на известни художници (вече съм купила с Ван Гог), една голяма мозайка. За сега това, но има време.
За мъж ми мисля да взема книга, последната на Дан Браун - подпитах го, чел е "Шифърът..." и "Шестото клеймо". Той мислеше да прави дървена къща на Яна, но няма да е тази година, пък и тя не се впечатлява все още от кукли (като изключим "Голото бебе" )



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор Pipito (мама на Румянка)
Публикувано12.11.09 09:36



Привет!!
Ние също написахме, с Румянка писмо до Дядо Коледа,,за сега тя иска..
1.голямо плюшено кон4е,розово(в момента розовото и е любимия цвят,иска вси4ко да е в розово)
2.куклата Кен
3.и други розови неща...




Румяна 09.07.2004 г.

Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (уморена)
Публикувано12.11.09 11:06



О у нас списъка е дълъг:
- кораб, който да плува в морето
- подводница, пак от същия вид


- костюм на Спайдърмен
- голямо колело
- скейтборд на 2 гуми
- ролери
... това на първо четене.

Кога ще пазаря още незнам .



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано12.11.09 12:03



Чаках я темата

. Мислех да я пусна, но се чудех дали не е рано. Тази година съм решила (да не се каня много де) да се подготвя от рано с подаръците. Да видим дали ще стане обаче.

Имаме дървени пъзели на Дисни от този тип



Много са хубави. Боби има с цифрите с Мечо Пух. И домино пак с Мечо пух.

За подаръците ще пиша по-късно



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: Solar Wind]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано12.11.09 12:05



Хахахахах, аз каквото и да питам...все около Франклин стигаме.
На мен ми е огромен проблем това с подаръците, защото 2 седмици преди Коледата имаме две в едно и се купуват какви ли не неща. И...като наближи Коледа и започнат да ме подпитвам вече не знам какво да казвам...А и къщата ни е претъкпака с обемни неща, затова съм решила сега ако нещо ще е от обемните неща - една кухня и толкова. Най-много може едно готино Лего да купим, по-скъпичко, но пък е ценно. Иначе разни дреболии - пъзели, искам някаква мозайка да й купим. Дрехи не, заринати сме, направо ужас....няма смисъл....Много ми е кофти, че или не е наследила моето влечение към приложните неща..толкова неща интересни има по магазин
ите..а тя нищо не умее, ама нищооо..


За мъжа ми...мисля, да поръчаме от Ибей едни такива обувки, че орева орталъка а тука са по 200-300 лв...:

А за себе си ..скромна както винаги!
За систъра и наште и техните...не съм стигнала дотам още...




Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: galia71]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано12.11.09 12:09



Гале, такива пъзели, дървени, а и от другите имам много и на много добри цени на втория етаж на Малкия ЦУМ! Те са и вносители и разнообразието е страшно! Там ми е любимото местенце за интелигентни игрички!







Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано12.11.09 12:34



Виждам в този сайт мъниста, а много съм се навила да взема на Яна такива + една голяма игла и да ниже. Та може да поръчам, а пък ако иска някоя баба може да се включи





Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.11.09 12:40



Има ги в големите хипермаркети и магазините за играчки, но незнам дали не е още малка за този вид игра.

Hot stuff

Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано12.11.09 13:21



Хех май се радвам, че Наси още не говори...така че ще получи това , което ние изберем.

За сега съм се спряла на един комплект дървено влакче +релси, много са хубави, правят ги у нас по лиценз на IKEA . Яна, в това магазинче има само дървени неща и са супер хубави, това по повод дървената къща в предишната тема. Има и там, но са по-бедни от към мебелировка.
Какака...ще пише писмо моля ви се...на дядо Коледа...на 11 г. е детето, ама още пише.
Всички други племеници и роднини ще бъдат решавани в движение с по нещо дребно, за децата най-вероятно играчки.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.11.09 13:35



Супер мерси, аз специално се хванах за онази кухня и къща на дърво защото освен че са дървени са направени със страхотни цветове (тип бенетонските... ярки и много шарено), включително имаше хамак направен .... абе уникални, аз лично ги опипах едно по едно от кеф. Имаше поднос с чашки за чай и чайник, като във всяка чашка бе сложено дървено пликче за чай ... торта нарязана със свещички ... абе и двете с Ния едвам излезнахме от магазина, незнам дори кой повече се кефеше



Hot stuff

Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (уморена)
Публикувано12.11.09 13:39



Мисля че в Той Таун имаха такава игра, ако ти се разкарва до там де.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: jana]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано12.11.09 13:39



А колко струва удоволствието?






Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: Solar Wind]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано12.11.09 13:42



Винаги ме се ходи в Той таун

. Гледах им сайта току що, имат и различни видове лунен пясък, и той много ми харесва, но него определено ще го оставя на някой от родата, ако иска да се изръси толкова :))))



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (уморена)
Публикувано12.11.09 13:43



Ох, любимия ми м-н за играчки да си призная

, винаги си харесвам нещо там. Де да бях дете ....



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.11.09 13:52



Кухнята е 152лв, като има мивка, котлони, фурна,тенджерка и тиган .... ако н есе лъжа, къщичката на дървото е към 133лв, подноса за чай е към 62лв .... абе Genesis не са евтини, но са супер колоритни и кукленски



Hot stuff

Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: Solar Wind]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.11.09 13:53



Аз да си призная съм взимала 2-3 пъти играчки заради мен самата, с Ния като предтекст



Hot stuff

Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано12.11.09 13:57



Сега се сетих, че съм ги виждала в МОЛ Варна, с Яна един ден ги зяпахме и двете ужасно много ги харесахме

. Но къща нямаше, трябва пак да идем, че мина мнооог време от последния път. Продавачките и те се прехласнаха по Яна, още малко й да й позволят да си поиграе



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.11.09 13:59



ООоо ние направо си се заиграхме, те са изложени там на нивото на децата, само да смее да не дадат на дете да ги пипне



Hot stuff

Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: dessbess]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано12.11.09 14:03



подсети ме, че не бях скоро ходила там





Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: jana]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано12.11.09 14:07



Поръчала съм на Личката комплект чаршафи с Маккуин! Той иска иначе цялата колекция от филма и лунен пясък!
За Петя ще е уолкър най-вероятно! Да видим ще се ползва ли, че за батко и не сме взимали пък е и единственото нещо, което няма! С нетърпение чакам да дойде време за купуване на дървени къщички и тем подобни! Това ми е била мечтата като малка да имам и сега се надявам да си я осъществя пък макар и да използвам като предлог Петя!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: Zori_D]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.11.09 14:09



И на мен .... вечно се опитвах да си сглобя сама от разни кутии и дъски

сега ако купиме такова чудо на дребната ще се избиваме кой да играе

Hot stuff

Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано12.11.09 14:37







Смятам в най-скоро време да купя за Коледа на моята МАМА, на моята майчица, без която нямаше да ме има тук сега (тя е Риби като мен и е супер романтична натура) следните неща:
1. От ФЪН-ШУЙ щанда в Халите различни предмети за здраве, щастие и късмет (имаше невероятно красиво и естетично изработени неща, най-голямо впечатление обаче ми направиха КРИСТАЛНИТЕ ЛОТОСИ, великолепни, в различни цветове... ще й взема хубав кристален лотос, може би червен, розов или син, те бяха най-прекрасни според мен... така ми се иска и на мен такъв коледен подаръъъък!);
2. От "Лайт Хаус" на бул. "Патриарх Евтимий" ще й взема голяма ароматна свещ, да я пали в дългите зимни нощи и ароматът й да й припомня колко много я обичам!!!

Редактирано от vihrogonche на 12.11.09 15:02.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано12.11.09 15:09



и аз вече сериозно обмислям подаръците.
Жорето е още на 1.8г. ,но вече знае ,какво иска от Дядо Коледа - кола и бони(бонбони).И всеки път щом запея за "червените ботушки..." ,като стигнем до дядо Мраз и се започва - "айдее,да дойдиии,носи кола бонии " ,та няма как ще купуваме коли пак ,поредните.
Аз искам да му купим влакчета с релси ,но тепърва ще търся.Стана ми любопитно за тези дървените,ще ходя сега в клюкарската тема да търся за кой магазин говорите.
Избрала съм и 5-6 книжки.То и без това бабите ще ме питат ,какво да му купят,та трябва няколко неща да намисля.
За татито нищо не съм харесала още,той ми е проблем определено.
За бабите съм поръчала по един такъв календар :

и чакам да ми ги доставят.Миналата година им направих фотокниги там и останах доволна,да видим календарите как ще са.Ще им купя и по нещо коледно -сувенир,покривка,свещ или каквото там харесам .



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано12.11.09 16:17



Боби иска:
1. от тези


2. Лего Ферари

Дени - иска дънки, БЕЛИ БОТУШИ (колко били модерни и защо не си купя и аз) , яке, дрехи. Бе всичко що е за кипрене. А и преса за коса. Тя в началото на декември е рожденничка и получава винаги доста подаръци.

Винаги ми е трудно за половинката. Последните години си купуваме заедно подаръците. Но винаги си правим и малки изненади. За него в списъка фигурират - парфюм, колан, халат и BLUETOOTH или безжична мишка. На Иванов ден има и ИД, та списъкът трябва да е по-дълъг. Определено той ще си купи и някоя джаджа свързана с хобито му.

За себе си не съм измислила още какво искам. Чудя се дали да не е една хлебопекарна.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано12.11.09 16:28



Хлебопекарната ми е болно място :), мнооого се надявам, след като проглуших ошите на всичко живо - да ни я подарят за новия апартамент (приятелите). Мъж ми има рожден ден на 3 януари, после имен ден на Атанасов ден, трябва да мисля много подаръци



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: vihrogonche]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано12.11.09 16:34



преди малко сестра ми попита какво искаме вкъщи за Коледа
и аз си дадох поръчката

:
аз, мъжът ми и синът ни си нямаме хубави възглавници (демек спим на доста стари вече, чак ме е срам, особено ние с мъжа ми де, детето има няколко все пак...; сменям калъфки, но тц... трябват си ни новички възглавнички и това е.)
сестричката ми така се зарадва като чу какво искам
била се затруднявала в избора си, а сега ще знае, че ще сме щастливи с този подарък



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: vihrogonche]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано12.11.09 16:36



искам да направя хубав коледен подарък на СЪПРУГА СИ


той ЗАСЛУЖАВА милият ми!
обаче проблемът е, че той не желае да му купувам никакъв подарък - не ще да харчим пари за подаръци помежду ни
идеи???
може би ще трябва да му приготвя нещо СОБСТВЕНОРЪЧНО (картичка или гобленче) , ще мисля още...



малко ми е тъжно... сигурно няма да получа ЛИЧЕН подарък от мъжа си за Коледа и НГ... той ме обича, но не е романтичен човек... през годината ми прави подаръци много пъти ей така, когато е взел повече пари и т.н. но на Коледа някакси гледа да претупа нещата - гледа да купим задължителните подаръци на детето и на роднините, охарчваме се, и той все ми вика - ние двамата няма да си правим подаръци, че много скъпо... ... ... карали сме се по темата, но всеки си остава на мнението... иначе е супер идеен човек, признала съм го! - и много ме изненадва и сюрпризира... и мноооооого неща прави за ДОМА ни... но някакси личните подаръци към мен ги пренебрегва...

Редактирано от vihrogonche на 12.11.09 16:52.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: dessbess]  
Автор dropul (Mishamam)
Публикувано12.11.09 16:58



dessbess, такъв:



?

Как може така да обичаш някой, който току-що си срещнал ...

Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: dropul]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано12.11.09 17:04



изглежда великолепен





Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: vihrogonche]  
Автор dropul (Mishamam)
Публикувано12.11.09 17:09



vihrogonche, аха :) - много беше сладък на живо - не е много голям, става идеално за гушкане :)
и моята го искаше преди 1 г. Вече сме на куче Боби, Winx, понита, къщи за кукли и подобни.
Виждала съм го в книжарница Писмена мисля (по тел. може да се пита), по сергиите за книги и вестници на пазара - 19 лв; в книжарницата с фотото Коника - в Красно село (там беше 23 лв

.
Ако искате ще проверя пак дали се намира в района и ще пиша.

Как може така да обичаш някой, който току-що си срещнал ...

Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: vihrogonche]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано12.11.09 17:40



в годината, когато си купихме апартамента, решихме че трябва дори и нещо дребно да е, но да имаме подаръци под елхата

-аз и мъжа.



Тема Oхххнови [re: _dexter_]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано12.11.09 17:40



бонбони! Виж колко леко ще минеш, а и детето ще е доволно.
Ние вече сме на мп3-плеъри


Аз ще купувам прожекционен апарат за звезди, СД-то е на английски, ама ще превеждам.
Миналата година от Той-таун купих комплект за правене на кристали, много му се кефи и до днес прави кристали.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: vihrogonche]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано12.11.09 17:51



Вихрогонче, понеже и моят мъж е нещо като твоя относно подаръците - страхотен, но няма грам романтика в него- на Коледа, купувайки на всички си вземам нещо малко и за мен /от мен си

/ - не много скъпо, но глезотийка, за която все не ми остава време да си я купя! Така наред с всички, отваряйки подаръците, получавам и аз своя. Мъж ми от своя страна доволен, че не съм нацупена и останала без подарък, аз също доволна. Какво да ги правим - не могат да бъдат идеални все пак
Аз все още не съм измислила на никой нищо за подарък Е, само на Дани естествено - писта "Маккуин"





Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано12.11.09 19:14



Хайде и аз да се включа.
За Светослава подаръците най-вероятно ще са практични и полезни, но все пак неща, които тя сама иска - нов бански и плувна шапка за тренировките по плуване, тенис ракета за тренировките по тенис, лакомства и най-вероятно ще измислим някаква играчка, но още не е измислила нещо много желано.
За Саши сме категорични - коли, мотори и всичко подобно, малко и малки, но качествени, че ми писна от китайски еднодневки.
За господин съпругов (малко съм му сърдита в момента, но все пак) съм харесала един портфейл и мисля да пусна нещо вътре да си купи поредната хоби-джаджа.
За семействата, с които се виждаме по празниците и са без деца - луксозни бонбони, вино и като украса на двете коледна играчка.
Имам да купя два подаръка за момченце и момиченце на почти две години - все още ги мисля. За мамите и татковците - бутилка вино и свещ.
За нашите - едно малко гобленче икона (сега го майсторя) с лакомства, за свекъра и семейството му - лакомства и ... нещо ще го мисля, за свеки... ... ... електронна картичка и ... още нещо, което така или иначе ще получи през лятото когато се видим.
това е моят план, а мен с какво ще ме изненада Дядо Коледа - ще видим.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: dropul]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано12.11.09 19:19



Ооода!


този изглежда чудесен! Благодаряяя!




Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано12.11.09 22:31



На мъжа ми купих подложка за лап топ с 2 вентилатора. Много съм доволна от идеята си.
Малкият е прекалено малък и още не съм намислила какво да е за него, но все ще измисля някаква удароустойчива играчка. Племенниците ми искат по един нов чифт дънки. За възрастните ще подготвя някаква интересна бомбониера. Имам купени два комплекта от по 10 ножички, които режат различно и съм ги вдигнала за краен сличай. Засега това са ми идеите.
Миналата година, по идея на клубарка, купих онзи строител с тухличките и цимента. Беше добро попадение като подарък, та ще следя темата с внимание.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: ariel$$]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано12.11.09 23:38



За Галена съм решила да купя някаква музикална играчка - нещо като пиано или триола, пък ако ще и да ми надуе главата

. Засега съм и дала едно неработещо дистанционно, за да остави нашите, тя го лапа и натиска копчетата и много съсредоточено издава звуци. Та понеже иска да е музикантка засега, няма как. Отдавна не съм виждала от готините балони с хелий - ще ми се и такъв да й взема, че ем не се пука, ем е по-шарен и интересен. С другите балони все ме е страх, че ще се спука и ще се стресне. Може би ще й взема и някаква количка или камионче - ей така, защото си няма.
На едната ми сестра съм решила да й взема някоя готина табакера за тънки и дълги цигари, че й е мерак. За другата идея нямам още - нещо спомена за яйцеварка, въпреки че ми се струва адски безсмислено, но като й е мерак няма как.
А мъжа ми е много труден тази година - иска пушка . Мрънка за нея от сума време..
За другите ще видим, като измисля, ще кажа.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: mishellinna]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано13.11.09 08:29



Миш, и аз мисля да направя така тази година, макр че моят мъж все ми взима нещо, макар и дребно (казала съм му, че ако се чуди - никога няма да сгреши с книга

). Винаги, ама винаги съм искала да си взема голям пъзел, поне 1000 части и вече мисля е време тази ми мечта да се сбъдне . Хем ще отърва мъж ми от мислене, хем ще си имам каквото си искам :)



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано13.11.09 08:57



Оооо, това, наред с книгата ми е един от любимите подаръци! Преди няколко години, още бяхме гаджета с мъжа ми, купих за "годишнината" ни един пъзел с пингвини /любимите му животни/ - умряхме от кеф, докато го наредим и после дълго време стоя на стената!







Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: mishellinna]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано13.11.09 08:59



Аз съм си избрала ей тоя



но обмислям дали да не е нещо от този сайт




Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: mishellinna]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано13.11.09 09:24



Ха ха и аз правя нещо подобно. Понеж епод елхата Ния дебне на всеки подаръка какъв ще е и всеки трябва да има, харесвам си нещо или го пращам като снимка на мъжо или като линк или направо го поръчвам и го пращам скуриер до неговият офис да се оправя той

. Но задължително излизаме заедно на коледен пазар и все по нещо получавам и аз ..... не че през другото време не прося винаги по нещичко

Hot stuff

Тема Обожавам коледните трепети ...нови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано13.11.09 09:43



украсите, подаръците, изненадите .... а най-обичам пазаруването


За Ния мислиме лаптопа, кухнята и разни джвъчки покрай нея, но ще трябва да мисля още неща, че бабите дават пари да се оправям аз с подаръците.
Мъжо ще поръчвам това

и ще мисля още нещица от бабите.
За мен списъка е дълъг и ще видя колко точно ще събера като финансова "помощ" да си накупя нужните неща

Hot stuff

Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: angels_zg]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано13.11.09 11:39



Това с календара много ми допадна като идея.





Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано13.11.09 22:46



в store.bg има много хубави. А моите "пъзели" са гоблените

. За миналата Коледа половинката ми подари този



и скоро го започнах

Редактирано от galia71 на 13.11.09 22:49.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: galia71]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано14.11.09 12:19



и аз бродирам от време на време
особено когато идем на село
там няма какво да правя
и с удоволствие се отдавам на това занимание и хоби
в момента шия "Красивата Мадона"
в самото начало съм още
а сестра ми я подари, когато Алекс беше още бебенце


5 години оттогава
но не обичам да бродирам дълго време
защото очите ме заболяват



ето това е моят гоблен
(от който е готов засега само горният ляв ъгъл)



до момента съм избродирала общо 2 гоблена (един летен и един зимен пейзажи), сега бродирам Мадоната с Младенеца

Редактирано от vihrogonche на 14.11.09 12:26.



Тема Ами...нови [re: _dexter_]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (непознат)
Публикувано14.11.09 19:38



аз не обичам много треската около Коледа

Изобщо консуматорската страна на празника, идва ми в повече.

Колкото до подаръците, обичам да радвам любимите, но както винаги, така и по Коледа вземам нещо, само ако ме привлече за дадения човек, ако уловя, че ще му пасне. Не ми се купуват неща, само защото е Коледа, искам да има и лично отношение. Щото покрай близки, приятели и роднини съм натрупала сума ти козметики, дрешки и джаджи, които може би никога няма да използвам и които после изхвърлям почти неизползвани.

Не знам... бебето като дойде, мисля, че пак няма да се изхвърлям да купувам купища играчки. Ще видим де



Тема Re: Ами...нови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано23.11.09 20:17



Да се похваля с един от подаръците...за рождения ден, но ето ви и идея за Коледа - особено към Яна и Инсе!





Уникални са, просто искам и аз.....макар и да изглежда мега инфантилно...

Нашего е розовото с Мини Маус и Патката




Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано23.11.09 20:30



Тази година предвид връщането ми активно на работа заявих на баби и прочие, че нямам време за пазар и част от тях вече накупили подаръци за малката и то май в повече - взели и кухня и тоалетка.
Иначе тя вече си е поръчала по идея от една книжка - музикална кутия, бебе с биберон и количка, ама няма да я огрее за всичко разбира се.
Част от нещата ще останат за РД по-късно.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: mimy]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано24.11.09 08:39



И аз приключих с подаръците на двете мъжлета удома - беше по-лесно, отколкото очаквах. Бузан се уреди с писта на Ф1 /която аз лично нямам търпение да отворя

/, а мъжо - с готини боти! Остават ми 2 трудни подаръка /на сестра ми и на големия Даниел/ и 2 лесни - на Аля и на зет ми. За трудните няма да се хваля тук, че шпионите дебнат!





Тема Re: Ами...нови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.11.09 09:18



Ахххх, Десооооо мъжа ми ще ми забрани да си играя с теб вече



Hot stuff

Тема Re: Ами...нови [re: jana]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано24.11.09 10:14



Бе кво ще ти забранява, поне е нещо смислено! И мнооого красиво, дори са по-качествени от тези на Тач. И са намалени на 99, а съм ги виждала и по 190.






Тема Re: Ами...нови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.11.09 12:35



аз го знам този магазин оттам съм си харесала плажните хавлии на бенетон



Hot stuff

Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано26.11.09 15:15



Вчера докато чаках сестри Мишенасеви да приключат с ангажиментите си, посетих един магазин Страшно ми допадна отношението на собствениците - половин час не можах да си тръгна оттам:






Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано26.11.09 15:33



От техния сайт си харесах пъзел, но нямат магазин във Варна. Та се наложи да се преориентирам


Сега говорих с приятелката ми - за кръщелника ми ще взимам трансформър, или някаква Костенурка Нинджа. А за кръщелницата ми - аксесоари за бебе . За кръщелника на мъжа ми съм избрала един комплект с малки фигурки на динозаври, с боички - детето може само да си оцвети фигурките. И също една книжка с Т-рекс, с триизмерен модел, но нея първо искам да я видя в книжарницата какво точно представлява. Правя последни уточнения и започвам с пазаруването :).



Тема Някой да е срещалнови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано02.12.09 12:42



такъв тип легло, но със Скуби Ду или Мики Маус



Hot stuff

Тема Re: Някой да е срещалнови [re: jana]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано02.12.09 13:25



Яна, ти това легло в сайта на мебелна къща Явор ли го гледа? Не съм виждала в магазините им, но обади се все пак и питай! Може да откриеш!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Някой да е срещалнови [re: Zori_D]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано02.12.09 13:30



Нямат

, а имам поръчка за такова

Hot stuff

Тема Re: Някой да е срещалнови [re: jana]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано02.12.09 14:03



Не се сещам за друга фирма, която да предлага такива легла!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Някой да е срещалнови [re: jana]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано02.12.09 15:02



айй ,това с колата много ми харесва,дали него ще го имат.Имаш ли представа,колко струват.



Тема Re: Някой да е срещалнови [re: angels_zg]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано02.12.09 15:06



Със сигурност имат защото съм виждала във всичките им магазини!

Ето страницата им!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Някой да е срещалнови [re: angels_zg]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано02.12.09 15:38



395лв.



Hot stuff

Тема Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: _dexter_]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано02.12.09 16:37







Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: vihrogonche]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано03.12.09 00:17



Не я одобрявам тази идея! Сега ще кажат айде няма Дядо Коледа има Дядо Мраз! Това едно от поредните постъпки, с които отдалечават хората от църквата! А виж католиците се чудят какво да направят та хората да търсят утехата точно в църквата и нишката да не се къса!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Някой да е срещалнови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.12.09 09:40



Яна, вчера в Комсед имаше легло, но не принцеса, а все едно с къща и покрив, розово, намалено, на фирмата Little tikes, 295 лв.


Тази фирма е готина според мен!
Да ви се оплача - вчера изръшках Джъмбо и Комсед , но има само плюшени жаби, които нищо не правят.. Днес ще търся около бач....Там е въпросът, че Ани я е видяла тази квакаща жаба в някое дете от групата, значи има такава...Какво ще правим не знам...
И друго да ви попитам, според вас детски лаптоп подходящ ли е за подарък? В смисъл, да купуваме ли такова нещо? Ако имате такива, на кои фирми са хубави?
Айде, отивам на кафе!




Тема Re: Някой да е срещалнови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.12.09 10:13



Ние чак тази година ще купиме за НГ на Ния, незнам дали Ани не е още малка за такова чудо и дали ще се забавлява. Иначе има един като за нея

, но и той е за деца над 4г.

Hot stuff

Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: Zori_D]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.12.09 14:31



Върнах се от панаира - накупих много готини детски книжки!
Много съм доволна, че взех това за 10 лв:






Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано04.12.09 15:18



Тоя Тони Улф е много готин, току що взех неговата "Ферма" за подарък на кръщелницата ми. Иначе Яна има една друга негова, много я тачи





Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.12.09 15:23



И Фермата ще я взема, но по-натам....




Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано04.12.09 15:36



Започнах и аз с покупките. От миналия петък купувам халати за мен и половинката и днес вече успях

. За него-кафяв, за мен-лилав.

Ето от тези





Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: galia71]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано04.12.09 15:38



аз пък съм на вълна пижами и спално бельо
дес бес, честита ти нова книжка
с радост и здраве!!!



Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано04.12.09 16:04



На мен ми се видя като за по-малки деца, нали има само картинки.... Пък то ние вече сме на четене на Франклин (по 10000 пъти на ден....), та реших, че Яна е вече голяма за нея. Кръщелницата ми е на година и 9 месеца, майка й каза, че шарените книжки са й много актуални в момента





Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.12.09 16:11



Как бе, във фермата има 12 книжки...или аз се бъркам?







Тема Re: Някой да е срещалнови [re: dessbess]  
Автор more.more (ентусиаст)
Публикувано05.12.09 20:58



Дядо Коледа ни донесе лаптоп преди няколко години и да ти кажа интереса беше 0


Не знам как ще е при вас,но истинския винаги привлича вниманието много повече.
Ако искаш мнението ми - ненужна играчка,но дали и при вас ще е така, ще разбереш само като го купиш.
Ако имаш възможност вземи от някоя приятелка да видиш каква ще е реакцията.



Тема Re: Някой да е срещалнови [re: dessbess]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано06.12.09 09:15



Ние купихме за рождения ден на Ели тази година лаптоп и тя доста си го харесва. За някои от нещата все още е малка. Габи иска също да си цъка, но не може да го ползва по предназначение. Имаше и в по-малката възрастова група като за Ани и Габи, но пак ми се видя, че са малки за него. Говоря за

лаптоп на български!

Редактирано от Acя на 06.12.09 09:16.



Тема Re: Някой да е срещалнови [re: Acя]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано06.12.09 14:55



Ние др решихме, та лаптопа отпада....
Ще има голямо лего, кухня, дъска-стив за писане, и др по-дребни....каквото й подарят....
А коледата... хич и не се замислям...ще ми се изчерпа фантазията.






Тема Re: Някой да е срещалнови [re: dessbess]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано06.12.09 20:05



нали и моята щерка е родена декември, та това с фантазията ми е познато, особено докато ходеше на градина. РД, подарък за Коледа в ДГ, после под елхата. Живот и здраве след 10-11 години ще е лесна Аничка - яке, ботушки, дънчици и т.н. парцалки, парцалки и само парцалки и чат пат парфюмче за разнообразие

. И тъй като всичко се купува с нея няма го елементът на изненадата, за което съжалявам, но какво да се прави. Сега ми каза, че на самия ден мога да я изненадам с нови слушалки за скайпа, че и се счупил микрофонът.




Тема Re: Някой да е срещалнови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано06.12.09 21:55



Дени кога е родена?






Тема Re: Някой да е срещалнови [re: dessbess]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано07.12.09 06:48



на 11.12

. Без малко да се роди на 8-ми, но ми спряха контаркциите, а бях в предродилна зала



Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано07.12.09 08:12



Не се бъркаш, за същата говоря. Но книжките са малки, с твърди страници, като тези за най-малките. Не знам дали има текст, но и да има, няма да е кой знае какво. Но ще я видя, като я подаря, че сега е опакована в найлон и не мога да я отварям, и ако искаш, ще ти кажа какво точно пише в книжките. Яна има много подобни с твърди страници, но вече търси дълги приказки, та затова аз така реших....



Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано07.12.09 09:21



Еми....сестра ми вече я е взела...така че....




Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано07.12.09 09:30



Деси, ти от тази интернет книжарница поръчваш ли (мобилис)? Не видях условията за доставка.
Моят коледен подарък пристигна току що

, пъзел. Сега остава само да си сложим елха....



Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано07.12.09 10:12



Он-лайн досега нищо не съм поръчвала....




Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: dessbess]  
Автор snich (top4o)
Публикувано07.12.09 13:07



Тази година много закъснях с подаръците ,а и много скромно го раздавам спрямо роднините,но здраве да е

Ще се разминат с календари и книги.
На Ренката дядо Коледа ще донесе бял плюшен пегас,с розова грива и опашка,музикален,със светещ рог.Ще й донесе още лунен пясък с фигури на феи,ксилофон,енциклопедия със звуци и комплект букви за магнитната дъска.Само един от дядо коледовците още не се е отчел и от негово име още не знам какво ще вземам.
Да се оплачасамо ,че още не ми е дошло коледното настроениеКъде се е скатало тази година нямам представа Довечера ще украсяваме елхата и се надявам ,че всичко ще си дойде по местата



Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: snich]  
Автор Solar Wind (уморена)
Публикувано07.12.09 17:39



Не си сама Снич и моето се е заровило някъде, даже и подаръци не съм купила още

. Елхата уж днес щях да я вадя, но няма да стане - не ми е кеф. В сряда може би - ще видим.



Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано07.12.09 19:04



Декс, днес купих от магазина на пъзел страхотна дъска - висока, като статив, от едната страна се пише с маркери, а от другата с тебешири, или за редене на магнити! Има и гъбичка за триене и тебешири. Много ми харесва! И Вихрогонче я видя!


Предполагам, че може да се поръчва...
Въобще да ви кажа, днес бях атракцията по Витошка с този огромен армаган....




Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано07.12.09 19:49



Днес купух една дъска, покрита със сребърно фолио (има и с медно), на което има изрисувани фигурки (моите са две коали). Към тази дъска има и резец. Прилича на литографиите, които правихме едно време върху линолеум. Подходяща е за деца над 8 години, а и за моите нерви мисля, че ще е подходяща.

http://www.reeves-art.com/art_products.lasso?dept=Scraperfoil+Scraperfoil+7+59

Редактирано от ariel$$ на 07.12.09 19:52.



Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.12.09 08:48



Такава дъска искам да взема от миналата година, но тогава Яна ми се стори малка. Май ми остава номер едно подарък за рожденния ден след 4 месеца





Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано08.12.09 09:20



Може да попиташ във сайта дали не може да я поръчаш..Ако не аз ще ни помогна като дойде времето!


Мисля, че е страшен подарък - едно, че не ти трябват досадните хвърчащи листове, едно, че може и магнити да се слагат - букви, цифри за по-натам. Нашата много обича да играе с магнитите от хладилника. Даже някои вече дадоха фира...
А в магазините на Дженезис освен онази прекрасна дървена кухня има и много красиви и интересни игри и магнити. Примерно момиченца от няколко части - глава, рокля, чадърче...
- искам и аз да съм дете на демокрацията пък!


Редактирано от dessbess на 08.12.09 09:21.



Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано08.12.09 09:26



Е точно за това



и това


и имаха една къщичка на дърво, ама не я видях в сайта

Hot stuff

Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано08.12.09 09:29



Умирам за техните часовници, това ми е най-леснитя подарък за РД на приятели, купуваш каишката и един от видовете пък после той може да си купи какъвто цвят иска



Hot stuff

Редактирано от jana на 08.12.09 09:30.



Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано08.12.09 09:44



а ето я и къщичката



Hot stuff

Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано08.12.09 09:47



Яне заинтригува ме с тези часовници. Само не разбрах от къде ги взимаш?



Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано08.12.09 10:05



Имат магазини на много места, кат опо-известни - Скай сити и Сити центъра



Hot stuff

Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано08.12.09 10:13



Имат голям и на Стамболийски слещу мола, в мола, и два на витошка до Южния парк!






Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано08.12.09 10:29





Ето за тези магнити говоря




Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.12.09 10:41



Страхотни са - друго не знам какво да кажа





Тема Re: Кога е правилно да се празнува Коледа и защо?нови [re: dessbess]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано08.12.09 14:13



Беше много яко - такава една, непланувана срещичка чудесничка!!!



Редактирано от vihrogonche на 08.12.09 14:14.



Тема Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: _dexter_]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано08.12.09 14:15



Алекс си е поискал от Дядо Коледа в ДГ крокодил. Точка. Сега търся какъвто и да е крокодил - засега безуспешно. За тържеството на 17-ти декември ще ми е нужен. Някакви идеи, съвети?!?





Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: ariel$$]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано08.12.09 14:16



за кого я взе?
правя линка ти активен:





Тема Re: Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: vihrogonche]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано08.12.09 14:19



Хахаха,добре дошла в кюпа...аз жаба..ти крокодил!


Освен за плюшен, за друг не се сещам....
Като отиваш на втората ти работа провери в халите в на долния етаж в Комсед...




Тема Re: Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: dessbess]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано08.12.09 14:24



Мерсаж! Обезателно!!!





Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: vihrogonche]  
Автор Solar Wind (уморена)
Публикувано08.12.09 14:25



Има 3Д пъзели с динозаври, дали няма да има и крокодил?!



Тема Re: Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: vihrogonche]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано08.12.09 14:28



Виж в технополис в серията на Нешенъл джеографик имат страхотни плюшени (ако става въпрос за такива)

Hot stuff

Тема Re: Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: vihrogonche]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано08.12.09 14:31



има едни хубави играчки на national geographic. Виждала съм от тях в книжарниците и в Хиполенда. Мисля,че може от тях да има.



Тема Re: Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: jana]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано08.12.09 14:31







Тема Re: Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: galia71]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано08.12.09 14:34



Видях само гущер



Тема Re: Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: vihrogonche]  
Автор Solar Wind (уморена)
Публикувано08.12.09 14:44



от тук може да си го поръчаш Вихърче.

Жаби също има и то разнообразни .



Тема Re: Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: Solar Wind]  
Автор Solar Wind (уморена)
Публикувано08.12.09 14:45



и тук има крокито .
това е интересна писта крокодил.

Редактирано от Solar Wind на 08.12.09 14:46.



Тема Re: Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: Solar Wind]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано08.12.09 14:52



За същите говорих (плюшените), добри са



Hot stuff

Тема Re: Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: jana]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано08.12.09 15:16



Мерси много





Тема Re: Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: jana]  
Автор Poзмapи (променлива)
Публикувано08.12.09 15:19



Аз ще си купя плюшен кон-еднорог



"Умиране няма и задачата има решение!" - Стъчо Джонсън

Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: vihrogonche]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано08.12.09 17:14



Взех я за един второкласник с арт наклонности. На платното пише, че е за деца по-големи от 8 години.



Тема Re: Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: vihrogonche]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано08.12.09 21:30



И да не се цепя от колектива днес Личката си е поръчал на Дядо Коледа голяма мечка! Трябвало да бъде истинска, каквото и да значи това!


До вчера искаше Маккуин днес мечка при условие, че в къщи имаме поне 5 големи и 10 по-малки!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: Zori_D]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано09.12.09 07:01



А Борето постоянно изрежда какво иска, но много неща и аз не мога да разбера какво най-много. Но вече имам известен успех. Скейтбордчета с отверка и писта за тях. Това за ДГ. Мисля и една енциклопедия от една поредица на ПАН, но тези за космоса и изобретенията никъде ги няма

.

А скоро каза, че ще си поръча на Дядо Коледа куче, че аз съм категорична-не.

Каката също я измислих - шушляково елече, черно, с качулка, че има но бежово и не и се връзва с всички тоалети и може и някакво бижу от "Мънисто". Правят много интерсни неща и са оригинални за подарък. Дени ми е подарявала, а и самата тя си е правила за нея там.



Тема Re: Търси се... КРОКОДИЛ !!!нови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.12.09 09:05



Моето мило дете вчера каза, че не иска никакви подаръци.... Питам я защо - защото не искала. Първо я попитах дали иска дядо Коледа да й донесе една ютия (защото знам леля й какво й е взела) и тя каза - Не. Даже и бонбони не искала вече.... Пък не беше сърдита, съвсем нормална си беше. Не знам какво й стана, може да й е писнало всички да я питат какво иска да й донесе Дядо Коледа





Тема Дайте идея -нови [re: _dexter_]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.12.09 14:43



за подарък на 14 годишно момиче, но да не е дреха или козметика

. Почти не я познавам, наскоро дойде да живее с баща си, на който мъжа ми е кум. Може би книга, обаче каква????



Тема Имате ли проблеми с рекламите на скъпи подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.12.09 14:54



Онемях като чух колко струва един от подаръците, които моето дете си е поискало от дядо Коледа. Гледа реклами по джетикс и си е харесал Шлем и Каска на някакъв Бамбъл Би. Тия неща струват между 150 и 170 лв.

Гледам, че и нещата, които рекламират за момиченца, също са ужасно скъпи. Аз тоя Бамбъл Би не съм го и чувала. А изведнъж се оказа интересен, само защото го рекламират. Това е ненормално. Облъчват ни децата с някакви глупости и те писват, а ние какво да правим...
Стана ми ужасно мъчно - ние издиктувахме на бабите какво е поискал Алекс. Едната като видяла, че е над 100 лв. и се обадила да попита мъжа ми дали не сме се объркали. Направо паднах от срам и ужас. Как може толкова много пари да струва една тъпа играчка.
Това, според мен, минава всякакви граници. Мислите ли, че е редно да има такива реклами по детските програми? Гледам в картууна няма реклами. А защо по нашите бг тв канали за деца има? Направо съм обезумяла. С голяма мъка успях да му обясня защо няма да получи такава играчка. Но познавам няколко майки с много малки възможности в момента, които вече са купили на децата си тия скъпи боклуци. От страх да не ги лишат от нищо, въпреки кризата в къщи...
Вие как сте с подаръците от рекламите? Купувате ли? Склонни ли сте да подкрепите такава подписка - да се забранят по детските канали такива реклами?



Тема Re: Имате ли проблеми с рекламите на скъпи подаръцинови [re: tswete]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.12.09 15:11



Ние нямаме Джетикс, Картун или какъвто и да било друг канал, така че - за сега - нямаме този проблем. Но миналата седмица бяхме на хижа с 2 приятелски семейства, на които децата са залепени за детските канали от сутрин до вечер, та благодарение на тях знам за какво говориш

. Нашите кумове са купили интерактивно куче на дъщеря си, която го е видяла по Дисни канала. Те поне могат да си го позволят, макар за мен да е безумие - струва над 100 лв, едва ли ще задържи интереса повече от 3 дни. Изобщо не схващам смисъла на толкова скъпи играчки, не бих купила на Яна такава. А рекламите по детските канали са отвратителна манипулация и трябва да се забранят!
Точно по повод тези реклами и куклите, на които даже им растат зъби, се сетих за една прекрасна книга от детството ми - "Момо". Не знам чели ли сте я, но мисля да я препоръчам на Яна след някоя и друга година



Тема Re: Дайте идея -нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано16.12.09 15:12



някоя за края на света 2012 или тези вампирските -"Здрач'

, това доста върви в тяхната възраст



Тема Re: Имате ли проблеми с рекламите на скъпи подаръцинови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.12.09 15:14



Ани не гледа тези канали и не подозира дори за нещата, които се рекламират. Но и аз подочувам от приятелки, че купуват някакви болни кучета, някакви котки със сензори от по 160 лв....Еми извинявам се, ама за 160 лв й купихме огромно лего, че и дъска за легото. Мисля, че с това ще играе много, а на какво ще я научи едно мяукащо коте за 160 лв!


Твърдо съм против да се купуват скъпи и ненужни боклуци, които след макс 2 дни отиват в ъгъла или под спалнята.....
Сега се сетих и нещо ужасно възмутително - от рождения ден в клуба. Остави, че изобщо не бях доволна, ами и бяха накачулили на бара каквото можете да се сетите - дъвки, близалки, 234 вида вафли и шоколади, чипсове, зрънчо, яйца, такива неща, за сапунени мехури, че и книги. Като магазин! Децата откачиха....и на мен ми стана супер неудобно, защото майките им тръгнаха да им задоволяват прищевките...а а з не можех и това перо да поема...



Тема Re: Дайте идея -нови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.12.09 15:15



Не знаех, че "Здрач" е вампирска...... Тя сега чете "тайнственият символ", та ще взема да поогледам за нещо вампирско. Или Стивън Кинг евентуално, макар отдавна да му изгубих дирите на творчеството

. Благодаря, Галя



Тема Re: Дайте идея -нови [re: _dexter_]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.12.09 15:18



Питай мен за Стивън Кинг? Какво ти трябва - вампири или нещо по-културно. Доста неща съм изчела, горе-долу всичко, което е излязло досега.





Тема Re: Имате ли проблеми с рекламите на скъпи подаръцинови [re: tswete]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано16.12.09 15:22



винаги гледам да съм умерена. Не мога да си представя, че ще дам толкова пари за нещо, което след два дена ще се подмята в някой ъгъл. Склонна съм единствено за Лего и книги да се дават повече пари.

Борис също е облъчен от тези реклами

, но гледаме да канализираме исканията му в някакви граници.



Тема Re: Дайте идея -нови [re: tswete]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.12.09 15:24



Напр. нещо културно, но да ти бърка в мозъка. Аз напр. много съм впечатлена от "Сиянието" и "Дългата разходка" - нещо такова ми е в главата



Тема Re: Дайте идея -нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано16.12.09 15:27



тези вампирски ли са, ако ли не да си ги запиша в моя списък





Тема Re: Дайте идея -нови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.12.09 15:41



Ами Четирите сезона са малко по-умерени откъм чудесии. Иначе много добри са Мъртва зона, но сигурно сте я чели, Сейлмс Лот (има малко вампири, но е много добра), То. От по-новите Роуз Мадър не е лоша, но е страшничка, също и Дума Ки е хубава. Освен в Мъртва зона и четирите сезона, във всички други има нещо страшничко, но има и идея и съспенс. Просто Кинг си има маниер на внушаване на идеите.





Тема Re: Дайте идея -нови [re: tswete]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.12.09 15:51



"Мъртвата зона" ми я подариха нашите точно на тази възраст и още си я спомням доста ясно. От изброените от Цвете не съм чела само "Дума Ки". Четирите сезона препоръчвам с две ръце, много е добра :).
Обаче - сега говорих с "мащехата" - оказва се, че детето е било наказано да чете книгата, дето съм видяла. За съжаление ще ми трябват нови идеи





Тема Re: Дайте идея -нови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.12.09 15:59



Това са ми най-любимите книги на Ст. Кинг, плюс Мизъри.



Тема Re: Имате ли проблеми с рекламите на скъпи подаръцинови [re: dessbess]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано16.12.09 23:54



Пожеланият от Личката за Коледа подарък - лунен пясък е продиктуван от гледането на няколко такива реклами още лятото, когато беше в къщи! От тогава все ми говори за този пясък, даже преди около месец видя само отдалече опаковката в една книжарница и я позна веднага! Обясних, че без повод такива скъпи подаръци не се купуват и той зачака да дойде празник! Ми 40-50 лв е една опаковка! Днес го купих, опаковах и утре ще бъде занесен в градината!
Оказа се обаче, че купих последната опаковка в последната книжарница в която влезнах! Всички продавачки ми обясняваха, че тези дни се купувал като топъл хляб! И явно е така защото го имаше на много места в града и то различни видове! Та това са рекламите!
А интерактивните кучета за по 200-300 лв са направо безумие за мен независимо от това колко пари имаш! По-добре куче от рядка порода, на повече отговорности ще ги научи децата!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Имате ли проблеми с рекламите на скъпи подаръцинови [re: tswete]  
Автор more.more (ентусиаст)
Публикувано17.12.09 00:19



Точно заради тези реклами сериозно се замисляме с мъжа ми дали да не кодираме Дисни канала.Децата рядко го гледат,главно поради липса на свободно време,но и краткото гледане, е достатъчно за промиване на детския мозък с комерсиални реклами.
То не бяха гурмити,бакугани,понита и всякакви джаджи от пластмаса.Да им се чудиш как успяват да продават целия този боклук за такива пари.
Големият ми син си поръча на Дядо Коледа робот,който е около 130 лв.
Е,купихме робот в крайна сметка,но не точно същия.И цената е съвсем различна.
А другото,което забелязвам напоследък са скъпите телефони,с които ние "загрижените" родители задоволяваме децата си.Ей някои хора са се побъркали!Може ли да сменяш JSM-а на детето си на няколко месеца,и то с кой от кой по-актуален и скъп модел.И това се случва в средностатистическо българско училище,не ми се мисли какво е в частните.
Но всеки разбира нещата по различен начин.



Тема Re: Имате ли проблеми с рекламите на скъпи подаръцинови [re: more.more]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано17.12.09 06:38



вчера пак се търсеше мини лаптоп за момиченце горе долу на възрастта на твоето

, което има настолен комп. Аз защо непрекъснато повтарям, че ние родителите сме си виновни. А децата като имат всичко, което искат даже и не пазят



Тема Re: Дайте идея -нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано17.12.09 06:52



писах, писах и тъпият дир ми изтри всичко



още идеи:
-диск с музика, но ти каза, че не познаваш много детето (моята е постоянно с тапи на ушите);
-несесер, тефтери, тетрадки и всякакви джаджи


там като влезем и моята не мога да я изкарам от магазина

-ефектни шал, шапка или ръкавици, въпреки, че това влиза малко в категорията дрехи;

-някой хубав колан, девойките обичат да имат разнообразие



Тема Re: Имате ли проблеми с рекламите на скъпи подаръцинови [re: Zori_D]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано17.12.09 07:21



И Ани ще получи лунен пясък. Но ми се струва, че е малка за него,.....



Тема Re: Дайте идея -нови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.12.09 08:06



Галя, много благодаря, определено ще се възползвам от идеите ти

! Тя е музикант, свири на саксофон, сега искала да ходи на танци, музиката ми се струва подходящ подарък



Тема Re: Имате ли проблеми с рекламите на скъпи подаръцинови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.12.09 08:09



До колкото разбрах, този лунен пясък е нещо като мокър пясък, от който се правят формични. Това е любимото занимание на Яна през лятото, така че май не са малки за него

. От друга страна на петгодишния ми кръщелник са взели такъв - той пък ми се вижда голям за това забавление.



Тема Re: Имате ли проблеми с рекламите на скъпи подаръцинови [re: tswete]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано17.12.09 10:10



Затова вкъщи реклами не се гледат.

А и като се замислям напоследък и ние родителите имаме голяма доза вина за това. Цяла година на децата им се повтаря да слушат, за да може да получат желания подарък...и накрая те си го поръчват и хоп той наистина е ценови шок за нас. Дъщеря ми когато беше на годините на Алекс , когато и откажех нещо с обяснението, че е скъпо или няма смисъл от подобна вещ се усмихваше и казваше- добре, няма проблем, ще си го поръчам на дядо Коледа... ... Е порасна слава богу и то в добра насока.




Тема Re: Имате ли проблеми с рекламите на скъпи подаръцинови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано17.12.09 10:20



Сутринта в двора на ДГ подминавайки една баба, която познавам и един татко чувам разговор точно за рекламите за скъпи играчки и те горди, че децата са наясно с нещата и ще се купуват какво да се прави

. Ето затова ни е трудно на останалата група родители. И не е до възможностти, а наистина до смисъл да се пилеят така с лесна ръка пари.



Тема Re:дървена броеницанови [re: _dexter_]  
Автор kasmet4e (Мама на ИВКА)
Публикувано17.12.09 10:56



Дали сте попадали някъде в нета на такова нещо (броеница)
Сега ми е малко трудно да излизам и ми се искаше да поръчам, да ма аз нищичко не намирам ака че, ако няки може да даде едно рамо

[image] http://lbym.lilypie.com/vKiYp3.png/ [image]


Тема Re: Имате ли проблеми с рекламите на скъпи подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор Solar Wind (уморена)
Публикувано17.12.09 12:40



Моя младеж е почти на 5г. и той също е с поръчка за лунен пясък, мисля да му вземем. Другото е като на Цвете, някаква маска и бластер, които и той не знае за какво са му - няма да го огрее.
Харесва и камиончета, които могат да се товарят - като Мак от Колите и видяхме такива на Хот Уилс, така че май това ще са му подаръците - за сега.
Искам да попитам майките запознати с Лего, аз до сега не съм купувала и се чудя дали да не му вземем. Играе си с конструктура у дома и се правят всякакви фигури, чудя се ако взема Лего за кораб например, дали ще може да се правят други фигури с него

? Може въпроса да ви се стори глупав, но частите ми се струват специфични и наистина не знам дали може да се правят други неща. Иначе е доста интересно, но само заради 1 фигура няма да купя Лего.
Скъпи играчки от рекламите иска, но това според мен е провокирано от чисто любопитство и не осъзнава какво точно иска. Бакуган купихме - 1 топче, заради друго детенце в парка - интерес 2дни и после някъде запилян.

За голямото момиче - мисля че книгите от поредицата "Здрач" ще са и интересни, те са предназначени за тинейджъри според мен. Като съдя по филма и самата книга ще е лека и увлекателна за четене.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: _dexter_]  
Автор more.more (ентусиаст)
Публикувано17.12.09 13:01



Мацки,а за татковците какви подаръци измислихте?
Аз съм още в размишления по въпроса.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: more.more]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано17.12.09 13:02



тривиални





Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: more.more]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.12.09 13:05



Мъж ми ще получи "Тайнственият символ" и раница, само че още не съм я избрала :). Раницатат той си я иска, книгата е изненада



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: galia71]  
Автор more.more (ентусиаст)
Публикувано17.12.09 13:09



...в смисъл?



Тема Re: Имате ли проблеми с рекламите на скъпи подаръцинови [re: Solar Wind]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано17.12.09 13:10



Само една фигура се прави с такова лего. Но такова лего наистина си струва. Брат ми си умираше за лего още ги пазят на село. Иначе има вариант и за конструктор, от който се правят различни неща.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: more.more]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано17.12.09 13:10



за мойта половинка - халат за баня и парфюм



Тема Re: Имате ли проблеми с рекламите на скъпи подаръцинови [re: tswete]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано17.12.09 13:20



Нямам проблеми, защото не гледат детските канали

. Като са на градина няма време, а вечер гледаме новини и неща по наше желание. Ако искат да гледат филмче в почивните дни пускаме DVD.
Иначе си права и разбирам за какво говориш и аз съм склонна да се подпиша под такава петиция. За съжаление не смятам, че ще има необходимия отклик. От една страна парите на телевизиите идват от реклами, от друга родителите са виновни за тези неща, но пък не го виждат и няма да се подпишат под такова нещо и пак ще търсят вината на друго място, а не в себе си.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: more.more]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано17.12.09 13:21



защото за моя мъж подаръкът е нещо, което през другото време поради някаква причина не можеш да имаш. И за него парфюми, дрехи и т.н. са консумативи.

, както и крема за лице, който искам. Затова това казах. С неговата въздухарска зодия Водолей в чудо съм се видяла да измислям по-оригинални неща и тъй като не мога го карам с тривиални подаръци



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: galia71]  
Автор more.more (ентусиаст)
Публикувано17.12.09 13:30



Важен е жеста.Някоя интересна книга също е идея.

Да ви питам някой има ли впечатления за новата книга на Иво Сиромахов?
Мислех да си я купувам,но се оказа,че ще я получа като подарък.



Тема Re: Коледа наближава - време е за подаръцинови [re: more.more]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано17.12.09 13:57



Подарявала съм му луксозно издание за спортни коли, книги за фотография, а сега съм поръчала "Изкуството на войната", но тя ще е за именния му ден




А книгата на Сиромах я видя, но не съм я разглеждала




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.