Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема 5-годишните ни децанови  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано04.10.09 04:39



Синът ми Александър навърши 5 години на 15-ти август 2009 година. Вече ми стига до малко над гърдите, аз съм 149 см. Моето "бебе" продължава да расте с бясна скорост, аз започвам да остарявам малко по малко...
Каня в тази тема всички родители на 5-годишни малчугани - да споделяме радости и неволи, ежедневни битки, както и неизбежните мерки, теглилки.
Започвам първа:
Алекс е висок вече цели 114 см, тежи 18 кг и е възпитаник в трета група "Делфин" (90 ОДЗ, София). Мога да го опиша като доста любознателно дете. Обича животните, както и да четем за тях, да гледаме филми за тях. От първа група си има една несподелена любов, засега се очертава постоянен в романтичните си чувства

Може да пише правилно АЛЕКС, МАМА и ТАТИ. Знае да брои до 20. Обича данонино и да гледа джетикс. Кара колело с помощни колелца. Доста се привърза към братовчедка си, щерката на сестра ми, която наскоро навърши 6 месеца, забавляват се доста заедно. Плува с пояс. Записах го на футбол към ДГ. Обича да ходи на театър, пак към ДГ. Много го обичам и той много ме обича. Какво друго? Вече може да се къпе сам, умее да се облича и съблича както трябва, помага ми с покупките като пазаруваме. Играе с колички, камиончета, рисува, моделира с пластилин. Има спокоен и дълъг нощен сън, като спи и следобяд. Не е капризен на храни, не е злояд, но апетитът му е променлив - ту яде много и без подканяне, ту мудно и едва-едва, с много напомняния и побутвания. Вкъщи нямаме домашен любимец, защото аз имам алергия към котки, зайци и храна за рибки, а кучето ни е на село. Засега Алекс няма братче или сестриче, ние не планираме скоро, а и той не е замрял, както виждам Общителен е, лесно се сприятелява с други деца, в парка без проблем се заиграва с непознати такива. Общо взето ядове с него нямам, пу-пу Много е здрав, от ноември 2008 год. не ми е боледувал! По-склонен е да слуша баща си и да му се подчинява, отколкото на мен, но сигурно това е нещо обичайно. Освен това ако не знаете, МАМА е най-хубавата на света , не пропуска да ми прави комплименти. Много е мил и чаровен! Гледам, че пролетните му дрешки съвсем са му окъсяли, ръкави и крачоли са му малки, така че го преоборудвахме с нови, както и с нови обувки естествено... Обича също така да играе на компютърни игри (Тарзан, Порше и Зума), както и да си "чати" с мои приятелки по скайпа. Като за начало мисля, че е достатъчно за нас. Вие сте на ход!!!



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор mefirst ()
Публикувано05.10.09 08:46



Моят Кристиян стана на 5 през февруари. Като размери е точно колкото Алекс:) - 114 см, 18 кг. Обича динозаври, детски филмчета, да се разхождаме... Брои до сто, но пък писането не му е силната страна:). Цяло лято не ходи на градина, дядо му го гледа и въобще не се е разболявал, но сега след 4 дена ходене на детската стигнахме до инжекции заради гнойна ангина. Слава богу, вече е добре и от днес пак го пуснах на градина. Надявам се по-дълго да издържим без болести. Иначе си спи спокойно нощем, но все по- често пропуска дневния сън. Много е послушен, гальовен, доста приказлив

. Въобще удоволствие ми е да си общувам с него
Вихрогонче, благодаря за темичката!



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано05.10.09 13:56



Наско е 115 и тежи вече към 18 килограма, благодарение на бабите това лято.
Трета група в детската градина, обича занятията по таекуондо и приложни изкуства, но тази година няма да имат ПИ. До сега не е учил английски, но много дечица от неговата група ходят на алианс и са доволни.
Той тръгва на пиано и испански от тази година, като "извъндетскоградинска дейност". В градината мисля да го тествам на "Философия за деца".

Много спокоен и разбран, нямаме някакви "екстремни" изживявания, опитваме се да се слушаме, облича се сам, но когато бързаме, аз върша тази работа, зъби мием заедно, защото му нямам голямо доверие какво ще измие. Не се къпе сам.
Интересува се от кабели, мултицети и поялници, смята че призванието в живота му е да "прави жички" (Хубаво е, че на 5 знае значе отговор на въпрос, който аз не съм прозряла на 30:), разглобява наред, счупени играчки обаче има много малко, пази си нещата. От време на време се моли за куче, котка, папагал или сестричка. За сега мислим по последното.:)
Много се целуваме, гушкаме, обичаме, мисля, че отношение от типа-"не плачи, нали си момче или дръж се мъжката" , по-късно може да го накара да крие емоциите си, а ми се ще да запазим доброто си общуване и за в бъдеще.;))
Дава го леко, няма излишни житейски терзания-ако може, може, ако не може-пак добре, така че работим с татко му да го направим малко по-амбициозен.
Влюбен е в Теодора вече трета година, която от своя страна харесва Виктор, Виктор-Мира, а Мира- Наско-точно като в една стара песничка:)
Хубава тема Вихрогонче.





Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: Пъpпъл]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано05.10.09 17:12



Ехей, супер сте! Радвам се, че веднага се включихте. Пишете винаги когато искате да се похвалите, оплачете, просто споделите, обещавам и аз да го правя! И чакам нови попълнения в отбора на 5-годишните ергени и моми

Може да си постваме и снимки тук, ако желаете...



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано06.10.09 11:25



Ще се усетиш съвсем подмладена, ако направите второ и хукнеш подир него.... :)





Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор kasmet4e (Мама на ИВКА)
Публикувано06.10.09 15:44



Ива става на 5 след 2 дни - на 08.10
Трета група в ДГ, миналата година ходеше на хорце, английски и рисуване. В рисуването е много добра. Тази година още не са им започнали допълнителните занимания. Умно и добричко дете е, особено когато я слушам. Брой до 20 и обратно от 5, знае повече от половината букви, пише ИВА, ИВО МАМА, ДЕНИ ,БЕБЕ, ДЕСИ може да разделя думите на срички, измисля страхотни гатанки и игри от рода на кое е излишното от 3 неща и т.н. Почти 120 см. и тежи около 20 кг. , познава голяма част от пътните знаци. В очакване е да стане КАКА. Редовно е заета с "коремно време" , говори за брат си.. и го учи на разни неща през моя корем. Освен това му се хвали, колко е красива,... и " Виж какво бебе, ти няма да имаш такава красива дълга коса... и няма да носиш рокли и поли..... .Вече е прочела, по скоро прослушала първия си роман - Пипи дългото чорапче. Обожава приказките и измислените истории.. Рядко боледува, да не чуе дявол. Понякога обаче, като не и се угоди, ме нарича гаднярка, доста е емоционална и това което и е на сърцето е и на устата и. Много бързо и минава и веднага идва да се извинява. Общо взето е добро , обичливо детенце, иска да работи турист за да обикаля света, или по възможност директор, а в краен случай нещо което "не е много уморително и трудно и ти дават достатъчно парички" , обича да пътува. Аз съм щастлива, че сега съм си в къщи и мога да и се радвам, да я водя и вземам от градина, но съм и много притеснена как ще и се отрази бебето.
Стана много дълго, извинявам се за което

[image] http://lbym.lilypie.com/vKiYp3.png/ [image]


Тема Re: 5-годишните ни деца [re: vihrogonche]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано07.10.09 11:38



Мойто гардже май е най-голямо

! Алекс вече е на 5 г. и половина. 116 см, 21 кг. Ходи и той в ДГ - ІІІ група. Много са му добри учителките и много съм им благодарна, че така хубаво го гледат, отива с кеф на детска градина, доволен е много от игрите, хапването, приятелите... В ДГ има английски и танци, та сега умее да отговоря на въпросите с "no", което е супер смешно. Поназнайва и някои думички - животни, плодове. От танците гледам отбира почти колкото Мон Дьо, кълчи се пред телевизора, когато гледа Вип денс.
Стараем се да се отнасяме към него като голямо дете, обаче ужасно ме дразни това сърдене. Като не стане на неговата и се сърди, мълчи и т.н. КОето е много смешно, щото никой в къщи не се сърди така, явно в градината го копва тоя модел. Обаче проблемът му е, че в къщи този номер не минава. И си стои разсърден, а после и обиден от това, че никой не обръща внимание на фасоните му.
Иначе ходи вече трета година на тенис, ама не знам до колко играе. В по-голямата група е от тази година, сигурно е много добър. Записали сме го, общо взето, за физическа култура, за закаляване, та нямаме големи очаквания.
Иначе се мъчи да чете и е много смешен. Не може да събира съгласни и стават смешни комбинации. Подариха му дъска за писане, та сега се налага всяка вечер да му пишем думички преди лягане. Май така си отлага лягането, но както и да е.
Баща му е виден математик, та много държи на логиката и математиката. Все си задават някакви гатанки, броят, смятат. Алекс от доста отдавна брои до 100. Мисля, че това беше миналогодишната изненада от бабите от морската ваканция във Варна. Тазгодишната беше да познава всички марки коли, което е малко странно умение, но както и да е.
Все още е единствен на баби и дядовци, та всички с голям мерак му обръщат внимание. Май аз по-малко се занимавам с него. Предимно му чета и се възпитаваме. Никой дядо и баба не иска да го възпитава, да му се кара, та аз все съм лошата.
Доста емоционално дете е - иска всичко да знае, да пипне, да почувства. Стрелка се мигновено, трудно чува какво му се казва.
В същото време много внимавам да не се стресира от всичката напираща информация. Гледам все да е навън, а не пред тв. Почти изцяло съм ограничила компютъра, да не играе каквито и да било игри, да не яде боклуци - зрънчовци и т.н. С алергията все още се борим по малко. Само прясно мляко в чист вид не съм дала, но всичко друго млечно си яде. Без реакция, което е страхотно.
Последното купуване на обувки за есента ме уби - два - маратонки (отделно за тениса) и обувки, а на вс. отгоре и зимни обувки. Направо ми дойде в повече, а всичко беше омаляло, включително и пролетните маратонки...



Тема Re: 5-годишните ни деца [re: Luna Chocolata]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано07.10.09 15:48



Не, мерси!





Тема Re: 5-годишните ни деца [re: vihrogonche]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано07.10.09 15:49



Опа?! Що така се отказа???





Тема Re: 5-годишните ни деца [re: tswete]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано07.10.09 15:50



Кой № обувки носите?
Алекс - 29 и 30.
Аз съм със стъпало 35-36 №.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.