Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема 1 годишни бебета 2008!!!  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано24.10.09 00:32



Здравейте майчета,

Как сте? Айде вече врьщайте се в клубчето, развали се времето - повече ще се седи вкьщи

!

Ние сме добре, Саша е почти проходила, цялата е на синки, защото постоянно се изправя и обикаля, завира и пуска от всякьде, че явно си мисли че може да ходи ама не...хахаха, и пада. Имаме доста зьбчета, яде почти само наша храна, каквото готвя и тя яде, само сьс закуската се мьчим, че какво ли не й давам и неиска нищооо... Дайте сьвет какво давате на децата си за закуска?!




vesel4o - Александра 14.02.2008
angels_zg - Георги 25.02.2008
ivatom - Адриен 28.05.2008
oksana - Валентин 07.06.2008
elimarr - Явор 02.10.2008
nasam-natam - Сашо 06.10.2008
Иpeтo - Калоян 07.10.2008
bggal - Саша 20.10.2008
Ali_ - Даниел 22.10.2008
tani4ka - Албена 04.12.2008
sagitario - София



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: bggal]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано24.10.09 11:30



ние сме добре,Жорето ходи на ясла - до сега само до обяд,но от понеделник ще пробваме и да спи там.Още плаче като го водим,но лелите казват,че после се заиграва.Като го взимаме и разказва как играл коли и топки и т.н.,та мисля че все пак му харесва.
Вече адски много говори и е много забавно с него.
За закуската - той още много обича каши,та му правя все още,също така кус кус му е любима закуска,филия с кашкавал запечена,баница,мюсли - доста неща,но той е голям вече.




Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: angels_zg]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано24.10.09 13:27



Оф, тя неиска бебешките каши от доста време насам вече, кус-кус пробвам няколко пьти, но неиска, ведньж аде малко само защото имаше други деца около нея които ядоха и тя да не остане по назад. Иначе каши сьс бисквитки, с мляко, с хляб, корн флейкс, абе какво ли не сьм пробвала и неиска

хммм.....,филийка с нещо не сьм й давала може да пробвам или мюсли. Благодаря, пьк да видим може да намерим закуската или просто ще продьлжа да предлагам 100 неща и кога каквото реши...

Сушер за детската на Жорето, той е наистина голямо момче вече дано да свикне и с по дьлгата смяна без проблем, стискам палци!



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: bggal]  
Автор ivatom ()
Публикувано24.10.09 22:48



Здравейте мами,

Браво на Саша сладуранката много е смела.
Ние със зъбите сме многоооо назад ,имаме 4 само,а венците и от горе и от долу са надути и май чакаме многооо зъбки на един път.
Адриен яде попарка сутрин или мляко и бисквитка.Общо взето проблем с яденето нямам,и аз му давам домашно приготвена храна от това по–вкусно няма.
Говори и повтаря доста думички.Нещо е болен сега кашля като магаре,и пием разни лекарства,за първи път се разболява и на него му е странно
Какви са ни сладурковци децата само да са ни живи и здрави и да ни радват





Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: bggal]  
Автор Ali_ (бях независима)
Публикувано24.10.09 23:07



Oчаквах тази тема


Преди 2 дни и ние празнувахме 1ви рожден ден . Носихме торта в яслите, после - вкъщи. Щастлива съм, защото откакто проходи, малкото страшно трудно и капризно бебче, се превърна в доста послушно дете. Много добре разбира кое да не пипа и къде да не ходи. Работата ми отнема много време и той от началото на октомври е по цял ден на яслите. Като го оставям сутрин се скъсва да реве, но винаги казват, че после се успокоява. Откакто ходи там започна да си похапва и най-после стана 8 кг !!! . Казва "Браво" и "така,така,така" разбораемо, всичко останало е ртудно да се разбере, но е много сладко. И при него зъбките си останаха 4 - все си мислим, че го мъчи някой, който всеки момент ще се подаде, но...- вече 3-4 месеца няма нови зъбки. И все така сладко си се кърмим - сутрин , вечер и през нощта . Не знам докога ще е така. Но за мен кърменето е голямо удоволствие, а и за него.



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: bggal]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано26.10.09 10:54



Сашо отскоро ходи, но доста нестабилно. Придържам го за яката, за да не падне. На закуска хапва каша с плодове. Научил се е сам да бърка в кутията за хляб и да си вади оттам парчета, затова започнах да слагам там нарочно по-малки парченца, иначе вади целия хляб и започва да си го гризе :)
Вече е с детегледачка 4-5 часа на ден. Не забелязвам да му се отразява зле.



Тема Re:1ви Рожден Ден на Сашанови [re: Ali_]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано26.10.09 12:33



И ние се кьрмим като вас все още, но може и скоро да спираме....

Ето снимки от нашето тьржество:





Тема Re:1ви Рожден Ден на Сашанови [re: bggal]  
Автор ivatom ()
Публикувано26.10.09 14:51



Голяма е чаровница Саша

,ще разбива мъжки сърца.
да е жива и здрава бонбонката и да ви радва много.Много хубав празник



Тема Re:1ви Рожден Ден на Сашанови [re: bggal]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано26.10.09 15:02



мноооого ви е хубава

. И истинска малка госпожица



Тема Re:1ви Рожден Ден на Сашанови [re: bggal]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано26.10.09 15:12



Честита първа годинка! Да сте живи и здрави!

Ама мноооого е сладка Саша! Кукла!Пу-пу много да ви радва!





Тема Re:1ви Рожден Ден на Сашанови [re: Tochkova]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано26.10.09 16:45



Благодаря ви момичета

цунк



Тема Re:1ви Рожден Ден на Сашанови [re: bggal]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано26.10.09 16:49



сложих линк към снимките на Саша в темата й за поздравления по случай РД, нали не ми се сърдиш





Тема Re:1ви Рожден Ден на Сашанови [re: bggal]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано26.10.09 20:02



много е сладка рожденничката,да е все такова лъчезарно детенце!

Моето Жоре от месец е християнче ,ето снимки и от неговият празник:





Тема Re:1ви Рожден Ден на Сашанови [re: vihrogonche]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано26.10.09 22:33



Разбира се, че не, даже сьм ти благодарна...изобщо не се сетих да пусна линк там





Тема Re:1ви Рожден Ден на Сашанови [re: angels_zg]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано26.10.09 22:34



Е нещо не ми се отварят снимките

може да не си пуснала линка както трябва...



Тема Re:1ви Рожден Ден на Сашанови [re: bggal]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано27.10.09 09:04



не ми дава да се редактирам,та за това в нов пост,дано сега става:





Тема Re:1ви Рожден Ден на Сашанови [re: angels_zg]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано27.10.09 12:00



Имам чувството, че албумьт ти не е направен достьпен до всички освен приятелите ти на фейсбук, защото пак не ми дава да го видя





Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: natam-nasam]  
Автор elimarr (новак)
Публикувано02.11.09 01:13



Привет и от мен!
Първо да честитя на патерица рождения ден на Дани на Ali! Да ви е жив и здрав, много да ви радва и да е с много късмет! Той и Жорко на angels_zg са големи герои щом ходят вече и на ясла! Браво на тях!
Целувки на всички пораснали бебета на 2008!
Ето малко новини и от нас - Явор вече ходи. Няма да ви казвам колко съм щастлива от това!

Миналата неделя правихме прощапулник и той хвана пастелите. В къщи ще си имаме художник. Вече смело щрапурка из стаите и е много горд и щастлив. Пипори на всякъде. Любимо място му е до прахосмукачката. Застава до нея, бръмчи с уста и докато не я пусна не ме оставя на мира Има 6 зъба и от апетита му не мога да се оплача. Все още и аз го кърмя - преди обедния сън и вечер. Не пие обаче много течности -нито сок, нито вода му се услаждат. Предполагам, че когато приключим с кърменето ще си пийва повече.
Целувки на всички сладурковци и техните майчета!



Тема Re: Кьрмененови [re: elimarr]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано03.11.09 21:39



Ха, честито и на вас за прохождането, ние още чакаме нашата принцеска да се реши, че само се пуска и седи сама доста време, но още неможе да се навие да се пусне да ходи, само по 1-2 махимум 3 крачки прави!

Иначе ми стана много смешно това с прахосмукачката, Саша като я види и се кьса да плаче, незнам какво толкова е плаши, но е някакьв ад всеки пьт...хахахаха и аз накрая стигам до там, че прахосмукам сьс Саша на рьце, защото тя иначе испада в някакьв ужас!



И ние се кьрмим и Саша сьщо не пие друго, опитвам я да започне да пие мляко в чашка, но почти не го иска, а когато и се пие водичка си показва. Кога мислите, че е добре да се отбие дете вече? Незнам, на мен ми се иска скоро да спираме с кьрменето, но незнам какво да направим докторчето на Саша ми каза, че мога да отида някьде за 1 уикенд и да я оставя на баша й, за да се отучи от раз, но аз незнам...чудя се кога, как и т.н. да я отбия?! Доктора казва, че ако сьм в кьщи тя ще плаче, защото ще иска да цока и следователно аз няма да издьржа на тормоза тя да плаче и ще и дам и затова ми предлага да я оставя на сьпружеското тяло и той да се оправя и ме посьветва да не звьня по тел. нищо, за да не се разстройвам....



Тема Re: Кьрмененови [re: bggal]  
Автор elimarr (новак)
Публикувано03.11.09 23:58



Привет, Криси!
И аз се замислям как точно ще стане отбиването от кърменето. Не ми тежи че го кърмя, но си мисля, че колкото повече отлагам, после дали няма да бъде по-мъчително за детето. Не зная, може и да греша. Той повече го приема като ритуал за приспиване, отколкото като нужда да се храни. Винаги е стабилно похапнал преди това от неговите си манджи, та е абсурд да е гладен. Няколко вечери се будеше час и половина след като е заспал, че му беше запушен носа, и беше голям зор приспиването. Сучеше, слагах го в леглото, той ставаше и така до безкрай - 1 час мина в тази процедура. Не знам ако го оставя без кърмене, как изобщо ще склони да заспи. Иначе си муца и биба, но не - първо трябва да си цуца и от мен.

Абе бебешорска работа Малко ме хваща смях - спомням си в началото колко се шашках дали ще иска да суче, дали ще се справя този път кърменето, а сега година по-късно се чудя как ще го отбивам.
А за това с откъсването от бебка - може и да проработи. Макар че те много помнят. И няма да се учудя, ако след като се появиш, да се метне на врата ти и да търси заветната цел Моята шефка с втората си дъщеря имаше голямо приключение с отбиването. Беше я оставила на майка си за 10 дена, беше си била някакви инжекци за спиране на кърмата. Но след като малката се прибра при нея - познай Още полвин година кърмене.
Ще говоря и с мойта лекарка да видя и тя какво ще ме посъветва, ама да оздравее окончателно Явор, че го мъчеше тази хрема доста дълго време.
Целувки на хубавицата Саша и ще чакаме новини



Тема Re: Кьрмененови [re: bggal]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано04.11.09 00:07



Bggal, Петър го отбих без никакви ексцесии...Беше точно колкото вас...моооже би седмица по-голям....Не помня точно кога беше,но около годинката със сигурност и преди година и 1 месец...бяхме останали с 2 кърмения....сутрин и вечер, когато просто...един ден не го накърмих

. Защо просто не опиташ така...? Или тя си го търси? Петър също си го търсеше докато го кърмех и предлагах...Но като не му дадох, нямаше никакъв проблем. Явно и на него му е било дошло времето да спира да суче, знам ли и аз на какво се дължи...Ти пробвала ли си да не и даваш?



Тема Re: Кьрмененови [re: bggal]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано04.11.09 10:15



Криси, ако дадеш малко повече подробности може да измислим някакъв план за отбиване. Принципно съвета за отделяне не винаги действа и понякога бебето си търси и след завръщане на мама. Освен това ако имате много кърмения никак не е удачно.
Подходът на Чоки много ми хареса

.



Тема Re: Кьрмененови [re: Acя]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано04.11.09 12:24



Хващам се за теб

значи, кьрмя Саша вечер....през ноща като се буди и сутрин рано....през деня си е на обикновенна храна и пюрета! Ритууала ни от както се е родила е, че сед баня се кьрмим до преспиване, и тя го знае! Като я оправя и сложа пижамка тя вече се хвьрля като удавник за сламка и е готова да суче - незнам как ще стане да не суче, но мога да пробвам да видим какво ще стане пьк може и да проработи както при Чоки.



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: bggal]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано04.11.09 14:12



Андрей е на 1 година и половина. Развива се нормално, но аз съм без сили!
Сам се отказа от сученето още в края на май. Има 6 заба и се опитва да захапе целия свят с тях. Не върви, а тича. Имам една любопипна лапа и само викам "Не, недей, не там, ще го счупиш, най-големия нож си взел, ще се удариш и т.н." научил се е да се качва по библиотеката и да си рови из чекмеджетата. Вече няма скришно място. Аман от вдигане нависоко, то вече място не остана. Обича са си хапва, но детската кухня не му е много по вкуса. Тези дни го уча да пие от чаша, но той все чака да му капне, както от шишето с биберона. Много обича да играе с деца. Много им се радва и се надявам времето да се посафиряса, че да излизаме навън.



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: ariel$$]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано04.11.09 15:25



А, супер имаме си и Андрей в групата - дай му рожденния ден на юнака ако може да го впишем при другите деца.





Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: bggal]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано04.11.09 15:37



17.04.2008



Тема Re: Кьрмененови [re: bggal]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано04.11.09 22:20



Криси, чудесно е, че си свела кърменията до доста малко. Принципно е най-добре да се намаляват постепенно бройката на кърменията и на края да остане едно, най-любимото. От това, което описваш, разбирам че най-любимо и е след баня, така ли е? предлагам ти това кърмене да го махнеш най-накрая. Можеш да опиташ да и отвлечеш вниманието с нещо сутрин, когато станете и иска да суче. Тактиката на Чоки е супер

Можеш да я опиташ първо при някое от другите кърмения. Като минат няколко дни можеш да опиташ да махнеш и нощното кърмене. С него можеш да оставиш таткото да гушва Саша, за да не и мирише на мляко. Много майки откриват, че когато не са покрай бебетата си друг човек успява по-лесно да приспи бебето . Винаги можеш да изчакаш и някой момент, в който усещаш, че бебето е по-склонно да се откаже и да подпомогнеш нещата като не и предлагаш, има и по-груби мерки, но заега няма да се спирам на тях. за кърменето преди сън освен варианта някой друг да я приспива можеш да си я гушнеш и да четете или да и попееш. Имаш вариант да започнеш да я кърмиш и да я отделяш преди да е заспала, така ще може да диференцира кърменето от съня. През цялото време на отбиването си следи гърдите. Ако чувстваш напрежение изцеждаш само до облегчение-гърдите трябва да останат пълни, за да се даде ясен сигнал за намаляване на производството. Следи за бучки, зачервявания и уплътнявания на гърдите. Не се пристягай с нищо, не е необходимо да приемаш хормонални медиаменти
Забравих да те поздравя за чудесния кърмачески стаж и това, че даде най-добрия възможен старт на прекрасната Саша



Тема Re: Кьрмененови [re: Acя]  
Автор elimarr (минаващ)
Публикувано05.11.09 00:02



Включвам се и аз към темичката за кърменето (т.е. некърменето

).
Тази вечер пробвах вариянта на Чоки. Явор след обяд спа много малко. Но въпреки малкото количество сън беше весел, ящен и спокоен. Успя да издържи до обичайното време за къпане, облякох го, но усещах че вече много му се спи. Дадох му бибата и го гушнах в ръцете си. Погледа ме 1-2 минути и затвори очички. Съвсем скоро се отпусна и заспа. Не знам през нощта как ще е, но засега се справих с момента на преспиването, който обикновено се свързваше с кърмене.
Та първият опит при нас засега върви на успех. Благодаря на Чоки и Ася за напътствията, а и на теб Крис, че повдигна темата!



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: ariel$$]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано05.11.09 00:16



Развесели ме....Напомни ми за моите неволи преди година...Спокойно, после всичко това ще ти залипсва, когато започне тръшкането за щяло и нещяло....






Тема Re: Кьрмененови [re: Acя]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано05.11.09 07:57





Как да махна нощното кьрмене, за сутришното ще мога да й отвлеча вниманието и да станем да си правя кафе...ала бала и по кьсно да я облеча да кажем, а да си седим по пижами един известен период, за поне в началото да не е както досега...но през ноща?! Тя ще се скьса да реве като се буди не всеки пьт плаче, но като й дам да суче за нула време се е успокоила и е заспала, а ако само я гушна и нищо ще се сьдере, като по малка Валентин е пробвал да я гушка, но тя изпадаше в още по голям ужас и рев, а сега скоро не е пробвал, но той като спи като пьн незнам дали изобщо ще мога да го сьбудя, той изобщо не я чува независимо колко се дере и ще стане така, че ще се чудя него ли да будя и разсьнвам или нея да укротявам !



Тема Re: Кьрмененови [re: elimarr]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано05.11.09 08:01



Радвам се, че при вас е проработил този вариант и аз постепенно ще започвам да спирам едно по едно кьрменията. Ася, забравих да напиша в предния ми пост, че аз постепенно намалих кьрменията до това което са сега, не сьм ги махала наведньж всичките...

Саша не взима биба обаче, аз с какво ще я зальжа нея?

Тя си чеше венците с бибите...изобщо приема ги като играчки, а не като залагалки.



Тема Re: Кьрмененови [re: bggal]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано05.11.09 10:07



Криси, споко ти засега почни едно по едно да ги махаш. Почни със сутрешното. то явно е най-непроблемно

. Карай стъпка по стъпка. Друго полезно нещо е да не сравняваш как е била като малка и да очакваш същата реакция и сега. Габи също не искаше залъгалка, тя дори не я ползваше и за чешане или играчка. Отбих я от раз...вече вървяхме към тая стъпка, въпреки, че тя сучеше нощем без да се буди, просто примрънкваше и си намираше гърдите. Една вечер сука и после я чаках да си довърши, за да заспива обаче тя се заблея нещо. Облякох се и я гушнах. Малко поплака, но повече не и дадох. През нощта малко плака. Както и в следващите няколко нощи по малко и край. Аз плаках доста повече, но това е друга работа Много майки откриват, че ако бебето не спи до тях и те се будят по-малко. Тя във вашето легло ли спи?!
Вариант е и ако се събуди нощем да се опиташ да я погалиш и да издаваш звука "шшшшшшшш". Ако много се раздразни естествено и предложи да суче.
Ако правилно съм разбрала искаш да отбиеш по най-естествения начин, така ли е?



Тема Re: Кьрмененови [re: Acя]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано05.11.09 11:16



Това с галенето и "шшшшшшшшшшшшш" го правя постоянно. но тя като ме усети или чуе и започва да плаче, защото иска да я гушна - като я вдигна и ме стиска силно.......

Иначе тя не спи при нас, все още сме в една стая заради нощното кьрмене, но Саша си е в легьлцето.



Тема за страха от прахосмукачканови [re: bggal]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано06.11.09 17:25



Това с прахосмукачката ми е много познато. Сашо се съдираше от рев като я пусках и се принудих да чистя само когато той е на разходка. Периодично правех опити да видя дали му е минал страхът и, ето че един ден, горе-долу беше навършил годинка, се оказа, че вече не го е страх. Сега дори му е интересно.



Тема Re: Кьрмененови [re: bggal]  
Автор Ali_ (бях независима)
Публикувано08.11.09 11:54



Mного интересна е темата и за мен .
И при нас кърменето е основно вечер и през нощта и то с цел приспиване. По същия начин и Дани се буди многократно и ако му дам да суче - заспива за 1-2 мин. Ако не му дам - се разсънва, изправя се, иска да става, плаче... и после много по-трудно заспива, понякога отнема 1/2-1 час

. Пробвала съм да му дам нещо друго - не става, биберон - не смуче . На 2 пъти сме пробвали да спи с баща си - без мен - резултатът е трагичен - заспиват са към 2-3ч след полунощ, към 4-5 той се е събужда и иска да суче - като не си го получава следва 1-2 ч рев и към7-8 заспиват изтощени. На следващия ден нито Дани отива на ясли, нито баща му на работа .
Стана ми смешно за прахосмукачката - и Дани много се страхува от издаващи шум уреди. Много ми е смешен като си пусна сешоара - от една страна го е страх, но от друга мисли, че сешоарът ще ми направи на мен нещо лошо и стои да ме пази . Понякога е много мил. Научил се е као хапва нещо да ми дава и на мен в устата



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: elimarr]  
Автор Ali_ (бях независима)
Публикувано08.11.09 11:56



Честито прохождане и на Явор !


Да тича смело и безаварийно !




Тема Re: Кьрмененови [re: Ali_]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано08.11.09 12:26



Хаха

при нас Саша храни баща си



Тема Re: Кьрмененови [re: bggal]  
Автор elimarr (минаващ)
Публикувано09.11.09 22:36



Да се похваля - може да се каже, че опитът с отбиването на Явор е успешен. Чак не ми се вярва че стана така лесно. Но при него явно просто е дошъл момента. През тези дни измествах малко приспиването му и докато му обличах пижамката, той беше почти готов за заспиване. През нощта се буди само веднъж - към 3-4 часа, тогава го взимам при мен на спалнята и като усети че е до мен заспива отново. Аз обаче се чувствам странно - хем се радвам че мъника се справя без проблем с този период, хем ми е тъжно че вече няма да кърмя. Когато го гушкам докато заспи, осъзнавам как едно прекрасно чувство си отива безвъзвратно. Така че майчета, ако не става с отбиването на този етап, наслаждавайте се максимално на миговете с бебешорите докато ги кърмите.


Целувки на всички !



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: Ali_]  
Автор elimarr (минаващ)
Публикувано09.11.09 22:40



Благодаря! Той наистина реше че вече може и да тича след батко си, та вече си има и по някоя друга цицина.





Тема Re: Кьрмененови [re: elimarr]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано10.11.09 13:21



много си права!!!
на мен тези моменти на кърмене още ми... липсват

, понякога де
аз отбих НЕ по своя воля и желание, а по стечение на обстоятелствата - така се случи, че синчето ми направи кърмаческа стачка (сам блъскаше гърдите ми и не ги искаше), която съвпадна с прием на лекарства от моя страна, несъвместими с кърменето, което съвпадна и с намалено производство на кърма (лактационна криза) - абе всичко накуп - резултатът отбито бебе за мъка на майка му и за негова радост - той започна с видимо удоволствие да си пие АМ и да си яде пюрета, каши...



Тема Re: Кьрмененови [re: elimarr]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано12.11.09 15:24



Това е страхотно, евала! Ние до никьде не сме я докарали все още, Саша много плаче все и много ме е жал...един пьт минава номера да не суче друг не





Тема Re: Кьрмененови [re: vihrogonche]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано12.11.09 15:33



знаете ли, че едногодишните вече не са бебета, а малки деца





Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: bggal]  
Автор belllla (непознат )
Публикувано13.11.09 09:39



Да се присъединя и аз към вас. Майка съм на 3 хубави момчета, най-малкото е набор 2008-02,07. Ходи вече на ясла от 3 месеца. Свикна много добре, няма проблеми с него. Засега и много не боледува, някой сопол от време на време, киха, кашля, но поне минава бързо за събота и неделя и пак сме на линия. Ходи стабилно от 11 месеца, има 16 зъба вече, но не говорим. По-скоро си джумоли ...



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: belllla]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано13.11.09 14:53



Добре дошла сред нас!





Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: bggal]  
Автор elimarr (минаващ)
Публикувано18.11.09 01:08



Добре дошла bellla! Ще очакваме и снимки на юнака от банда 2008.


Аз пък да се оплача. Явор от петък е болен - започна с повръщане, после се почна и едно разстройство, висока температура... Ужас! Слава богу повръщането спря още първия ден, вече няма и температура. Все още продължава разстройството, макар и не така често като първите дни. Дано се оправя вече, че много е отпаднал, все едно не е той. Сега съжалявам че го отбих, точно сега кърмата щеше да му е много от полза в набавянето на течности. Но...каквото такова. Дано утре като се събуди да е по-добре!
Целувки на всички мъници и поздрави на майчетата!



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: bggal]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано22.12.09 08:31



Леле майчета...няма да казвам на коя страница намерих/изрових темата ни









Как сте иначе? Какво става около вас и малките ви сльнца?

Ние сьс Сашето сме добре, тя расте...лудее, вече ходи от няколко седмици насам, даже и правихме прощапулник вече и хвана лак за нокти (за ужас на баща й) и химикалка, та незнам точно каква ще я правим я лакиран журналист, я интелигентна дама сьс собствен козметичен бизнес/салон...хахахахаха и аз незнам! Вече от 2 седмици насам не я кьрмя, и ... доста добре го прие, пьрвите 2 нощи се скьса да плаче, но после посвикна...благодарение на сьветите на incendio се справихме с плаченето бях подготвена така да се каже, а с гьрдите ми и препьлването им...благодарение на помоща на Ася сьщо се справихме...наистина момичетата от клуба са нумеро уно - обичам ви! Та така, сега се подготвяме за празниците и за малко почивка около празниците, на Бьдни вечер сме семейно при майка ми и после на врьх Коледа летим и се прибираме чак на 6ти та сьм заострила косьм за купон...Това е около нас, много сме заети и ние около празниците с пазаруване, приготовления, а сега и сьбиране на багаж ме чака , но какво да се прави!!!
Саша сьщо така вече има 14 зьба, последните няколко дни будуваме здраво с рев и "мамаааааааааааа" ама няма начин, тькмо започна да си спи пьлни нощи след спирането на кьрменето и сега зьби пьк...няма спирка!
Това е около нас на 2 на 3...

Пишете вие как сте...

Весело...на коледните и новогодишните празници!!!!!!!!!!!!!

Редактирано от bggal на 22.12.09 08:34.



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: bggal]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано22.12.09 11:05



Радвам се да чуя новини от вас, че нещо зачезнахте! Много нови неща при вас

. Да сте живи и здрави! Желая ви весели празници!



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: Tochkova]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано22.12.09 22:24



И на теб мила


А вие как сте? Как е адашката на сестра ми, малката Галена ? В интерес на истината мислих на лични да ти пиша и да те попитам помогна ли й гела на малката принцеса които ви донесох или не? Все ми беше интересно и все се каня да пиша ама на...все не пиша !

Наистина много новости, но и вас това ви чака, още малко...



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: bggal]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано22.12.09 23:11



Аз наскоро й разчистих терена за лазене, та сега пълзи след мен и ме гони. Като домашен любимец е. Растат й обаче първите кътници и е супер нервна, тръшка се и крещи. Отделно от цифката й се точат едниии да не ти разправям.

. С гела гледам да я мажа колкото се може по-малко, последния път я намазах здраво и така й изтръпна и устата, че въобще не можеше да захапе да суче - последва нова драма....

Много ми е интересно за отбиването какво се случи при вас, че след някой и друг месец и нас това ни чака, а е доста пристрастена. Пиши ми, ако искаш на лични.



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: Tochkova]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано22.12.09 23:19



Ей, Крисиии...къде ще миткосмате до 6-ти, а!


Някъде на топло ли?



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: Tochkova]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано23.12.09 00:30



Ха супер за лазещото бебе

да ви е живо и здраво

За отбиването, аз започнах постепенно да махам дневните кьрмения и последно бяхме стигнали само до кьрмене след баня, преди лягане вечер и през ноща ако се буди...чудех се как да спра напьлно, и реших да спра просто и това е, няма ще спирам нощните и ще оставям вечерното след баня и т.н. просто спрях и 2те и така, Саша плака доста, доста се трьшка и рева пьрвите две нощи, особенно през ноща, аз мислих, че вечерното след баня по зле ще го приеме, но се оказа, че нощното и е било по сладко и за него плака повече, ама след две нощи намерих чашка в която да й слагам водичка и мляко купих общо 3...за сок, вода и мляко и така, сега като се сьбуди пие вода повечето пьти, защото пробвах мляко, но неиска много много...
Абе не е лесно, но сравнително бьрзо свикна с промяната, секаш й беше време да спира с кьрмата...така поне аз си го обяснявам, че просто се беше превьрнало в навик и тя си знаеше, че я гушкам и кьрмя...сега пак заспива като се гушкаме, но изобщо не тьрси да суче...
Гьрдите ми доста се препьлниха пьрвия ден, но по сьветите на Ася с компреси и малко помпане ме отпусна, пьрвите два дни помпах по малко и после спрях, за да не стимуливам кьрмата, пьк и нямаше нужда, пьрвия ден изпомпах двойно количество на това втория, а на третия просто не усещах нужда за помпане, защото си чувствах гьрдите окей...и така спрях, сега вече са ми почти окей, още чувствам леко напрежение на моменти, но постепенно се маха...
Ако имаш конкретни вьпроси...питаи



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: dessbess]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано23.12.09 00:33



Ох няма да е на много топло, по на топло отколкото сме в момента, но няма да сме на Флорида или Мексико

колкото и да ми се иска да сьм на Канкун или Бахамите...ееееееееххххххх



Ще ходим в любимият ни град - Сиатьл, нямам тьрпение вече!!!



Тема Re: 1 годишни бебета 2008!!!нови [re: bggal]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано22.02.10 08:32



Здравейте!

Пак никои не се сеща да пише и викам да...драсна аз!

Как сте?
Честита 2ра годинка на Александра на vesel4o!!!

Имаме си вече и детенце на 2 годинки в групата Едно по едно ще се изтьркаляме всичките...времето си лети направо!

Аз сьм доста заета в последно време в у-ще а и сьс Саша и все не намирам време да пиша и чета, но колкото мога толкова! Добре сме иначе, Саша тича, скача, прави бели, сега пак ще я започвам на класовете на които я водех, но спрях около Коледните празници, и така, ще водя и братовчед й с нея, да не й е скучно случайно, а и тои да се покефи сладкиша!!! С две думи това е около нас, нямаме тьрпение да се постопли малко времето....нищо, че скоро се сдобихме с шейна, а и вьнка рьси як сняг в момента та може и да успеем да я пробваме шейната с нея, защото иначе само вьрви и тьпче снега госпожицата

Пишете и вие как сте и какво ново покраи вашите маничета!



Тема Re: Децанови [re: bggal]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано18.08.10 18:14



Здравейте наборчета, така и си остана изоставена нашата тема...

Ние сьс Саша вече от месец я караме без памперс, та това е най-новото при нас, когато сме вкьщи си казва и нямаме проблеми, но навьн е друга работа...неиска да ходи никьде навьнка независимо какво правя и как...какво ли не опитах, вие как сте с памперсите и гьрнето?

Аз сьм махнала тотално памперса, независимо, че се испуска като сме навьн само сменям гащи и дрехи и това е. Даже през ноща го махнах вече, че миналият уикенд бяхме до кьсно навьн и тя заспиваше в колата без памперс както си беше цял ден и просто я премествах в леглото...но тя винаги си е била суха откакто спрях да я кьрмя.

Иначе доста започна да барбори вече, още дадени неща са и на бебешки, но като цяло се опитва все повече и повече да прави изречения!

Последно като я мерих в майка на кантара беше близо 13кг. та от малка си вьрви едро чадо хахаха, но ще разберем повече подробности като я водя на доктор за 2 години след няколко месеца!

Това е от нас засега.



Тема Re: Децанови [re: bggal]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.08.10 18:20



Браво, Криси!


А на бг ли я учите, тя как е с езиците? На моята приятелка, онази вСАЩ, сина й е с няколко месеца по-голям от Саша. Допреди месец говореше поравно и от двата езика, но все пак баба му го гледа там 2 години. Сега, как ще е не знам...таткото си е местен.



Тема Re: Децанови [re: dessbess]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано18.08.10 20:43



Е, нормално да говори и 2та езика наравно тогава щом таткото е местен, но това е много хубаво!

Саша...аз и Валентин й говорим на Бьлгарски само, от време на време като разглеждаме книжки (а имаме много защото тя много ги обича от бебе още) й казвам дадени неща и на Бьлгарски и на Английски и тя запомня което й е по лесно, но като цяло предимно на Бьлгарски говоря. Водя е на училище/клас и там е само на Английски и там говорим всички само на Английски и схваща доста неща. Казва да кажем апьл вместо ябьлка, защото й е по лесно, но като е питаш искаш ли ябьлка знае какво и предлагаш, иначе малинки, череши, диня, си казва на Бьлгарски...чао чао и бай бай си казва кога как й е кеф общо взето. От телевизията доста думи хваща на Английски, защото да кажем аз я уча да брои на Бьлгарски, а тя сега ги меши и половината цифри са на Бьлгарски, половината на Английски, но това е неизбежно според мен при поможение, че не живеем в Бьлгария и знам, че няма да говори само на Бьлгарски, даже мисля, че е по-добре за нея, защото като трьгне на градинка по цял ден или половин ден като дойде момента поне ще се разбира с децата, а няма да гледа като изпаднал Германец и да се чуди какво и говорят.

Тук имаме едно семейство Бьлгари, бащата на децата им говори само на Английски, а майката на Бьлгарски пьк, което е странно, но пьк децата сега бращолевят и 2та езика без спирка.



Тема Re: Децанови [re: bggal]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано19.08.10 11:22



Оха, ела да видиш Тоби как брои, при все че е на 3 вече... уно, дос, трес (дотук добре), найн, фор, пет...


Няма никакви признаци, че разграничава езиците, а уж трябваше да се случи след 3-тата годинка....



Тема Re: Децанови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано19.08.10 11:26



а нали се разбрахме, че и децата, и ние сме различни

.



Тема Re: Децанови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано19.08.10 12:45



Е, да, аз затова и не съм се притеснила





Тема Re: Децанови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.08.10 13:22



Не знам, имам много познати и двамата родители българи и детето или нищо не знае на бг или само разбира, но не и да говори....Що така не знам. Особено моята кумица, нейната щерка е на 6 и майка й винаги й е говорила на развален италиански...що така бе...





Тема Re: Децанови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано19.08.10 13:44



Това сигурно никога няма да го разбера - да говориш на детето си на чужд език. Иначе и мен малко ме е страх, че Тоби няма да научи български (разбира перфектно, но си плямна на испански плюс по някоя друга дума на холандски и български), та ще трябва скоро време да почна да искам от него да ми говори на български.



Тема Re: Децанови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано19.08.10 13:51



И аз не го разбирам, но....На Иво братовчед му и той, и жена му не говорят на децата на български, само на англ. Те дори не разбират, а и мн. рядко си идват в БГ и последния път и деца, и баби, и дядовци бяха изнервени от невъзможността да комуникират. А бабите не знаят англ. Луда работа



Тема Re: Децанови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.08.10 14:43



Странно наистина. Аз явно познавам само емигранти, които държат на родния си език. И покрай това съм забелязала, че независимо от езика, който се говори между родителите, от държавата, в която се живее, децата си научават майчиния език, независимо от всички обстоятелства. Е, не знаех, че съществува и вариант майката да не му говори въобще на собствения си език.
Иначе имам приятелка, женена за англичанин и в къщи родителите говорят англ. Живеят в Австрия. Винаги ми се е струвало супер забавно дъщеря им как меси езиците "Мама, дай ми майне байк". Готин начин да си поискаш колелото

. Е, сега, година по-късно - вече на 3,5 г. си говори много добре български, просто по-ясно изговаря. С майка си говори и на немски, когато се пазари за нещо. С татко си по телефона си говори изцяло на английски. Ми не видях никакъв проблем. На трите езика говори правилно, като на немски твърденията, че говори правилно имам от майка й, щото аз не го знам. Но е най-сигурно, че ще се научи да пише на немски, защото е в австр. детска градина, живее и ще учи все пак във Виена.
Друга приятелка имам в Германия. Нейната свекърва, рускиня, женена за германец, се мъчеше да научи внучето си на руски???, като го представя за езика, на който говори майка му. Последното беше вбесило майката.
Та тя си говори с него на бг само. В къщи говорят само немски. Детето няма проблем да разбира от 2 г. немски и български. Но това, че рядко говори български води до някои обърквания. Като го оставят тук, вече е на 7,5 г. за месец - два, в началото трудно се ориентира, защото само майка му му е говорила на бг и е свикнало на немски да общува на другите места. До месец свиква и започва нормално да си комуникира на бг.
Имам приятелка в Кипър - с мъжа си говорят на английски, с другите роднини и на острова се говори гръцки, а тя си говори с детето на български. И то в началото бъркаше думите, но си проговори много добре на български, а по-късно и отделни думи на англ. и гръцки, защото го гледа бг бабата и майката, а бащата по-рядко се вясва.
Ама да говориш на детето си на неродния му език, при това недостатъчно добре, си е смехория.



Тема Re: Децанови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано19.08.10 15:02



говорили сме си с половинката, че според нас целенасочено го правят. За тях Америка е номер едно и те се чувствали прекрасно там. В България всичко е кофти и ги дразни. И мисля, че се опитват да направят от децата си хамериканчета, на които българският им произход ще им пречи само





Тема Re: Децанови [re: galia71]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано19.08.10 15:58



Ох ето такова мислене винаги ми е било странно





Тема За гърнетонови [re: bggal]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано19.08.10 16:13



При нас пък е друг проблемът с гърнето - не иска да ходи по голяма нужда. С удоволствие си пишка и в гърнето, и в тоалетната чиния, но упорито не иска да ака. Стиска се, крещи, изнервя се, докато не му се сложи памперс

, чак тогава си върши работата. Не бях чувала за такъв проблем!



Тема Re: Децанови [re: dessbess]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано19.08.10 16:23



Ами моята сьседка например, нито пускаше детето на клас някьде като по-малко нито нищо и беше на мнение, че трябва да знае майчиният си език, и сега най-накрая трьгна на предучилищна на 5 годинки и тя преди да дойде момента се ошашка как ще се оправя там и караше батко му да му говори на Английски вкьщи

[smeq seТОва последният един-два месеца преди да започне дребното у-ще.



Тема Re: Децанови [re: galia71]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано19.08.10 16:30



По-горе бях писала за едни тук около нас живеят Бьлгари, коийто бащата говори на Английски, а майката на Бьлгарски. Аз винаги давам коментар, че ми е странно постоянно да говориш на детето ти на Английски при положение, че...си Бьлгарин, но всички са на мнение, че много добре правели - това говоря разни други Бьлгари които сигурно и дума Английски незнаят!


Оф, абе тука има двете крайности, или не говорят грам Английски или говорят и вече край



Тема Re: За гърнетонови [re: natam-nasam]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано19.08.10 16:35




Странно, чувала сьм от мамите с по-големи деца, че неискат да ходят по-голяма нужда, но до колкото знам е нещо временно.

Аз на Саша не й слагам памперс ама изобщо - четох тук в клуба стари теми, а и аз сьм на сьщото мнение, че само обьркваш детето ако ту е с памперс ту без. Незнам какви други тактики може да пробвате, за да не се налага да слагате памперс в които да си свьршва номер 2 работата , за сьжаление немога да помогна - дано някоя друга мама се включи!



Тема Re: Децанови [re: flor4eee]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано19.08.10 16:38



Хахахахаха, много са сладки, на мен ми е странно за Саша, че не й броя аз на Английски, а ги бьрка, но ми е сладка вьпреки всичко



Да го нацелуваш твоя чаровник!



Тема Re: За гърнетонови [re: natam-nasam]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано19.08.10 20:56



Всъщност е доста често срещано и обичайно поведение на по-късно запознатите с гърне деца. Както с всяко нещо и с това има прозорци в развитието на детето, когато то се научава по-лесно да прави нещо. Обяснението е доста просто-децата се учат и свикват по определен начин да си извършват физиологичните нужди и после психологически им е по-трудно да свикнат. Примерно се научават да акат прави в памперсите и им е трудно да свържат изхождането със седнало положение.
Трябва да проявиш търпение и да не насочваш вниманието към проблема. Аз лично бих изчакала няколко дни и след това бих взимала детето с мен в тоалетната и бих говорила. В никакъв случай не бих викала или наказвала детето ако няма напредък, но бих отбелязвала, че би било по-добре ако прави нещата еди как си. При всеки най-малък напредък бих поощрявала и награждавала.
Няма ненаучило се на гърне дете





Тема Re: За гърнетонови [re: asinka]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано20.08.10 09:48



Обаче има деца, травмирани от това, че са им се карали, че се изпускат и пикаещи нощем и в пубертета.
Затова ще споделя и моя опит. Досега си мълчах, щото съм от лошите майки, дето два пъти са връщали памперс, т.е. три пъти съм махала памперс, докато се научи. Човекът на 2 г. и нещо не искаше да пикае в гърнето и точка. С акането също имаше проблеми, а тогава и с алергия се борехме, много му бяха раздразнени червата и акаше по 5-6 пъти дневно, пръцваше и дори не се усещаше, а беше рядко, гадно и тн. Та, това с акането ме караше всеки път да връщам памперса. Вероятно е права Ася, че заради възможността и прав да си свръшваш работата, не знам. Но с пишкането извън памперс стана изведнъж - видя един батко, че си събу гащите и пишка в парка и каза, аз вече съм батко, няма да пикая в памперса и толкоз. Изпускал се е после в нощния памперс на няколко пъти, след това го и махнах. Обаче с акането беше зле. Това ме накара на два пъти да връщам памперс, докато една приятелка така ме насоли... Но тая работа, с взимането на 5-7 чифта гащи и панталони, прането на гадно ако, миризмата, търсиш къде да го измиеш, а то си стигаше и до обувките...

Не беше готино.
Така бавно и постепенно стигна до яслата, където си ги слагаха на гърне периодично и там му махнаха памперса за няколко седмици.
Но, покрай моите братовчеди, дето майка им ги държеше на тъмно в банята като се изпуснат и така се напикаваха до гимназията, бях твърдо решена да не му се карам. Водех го с мен в тоалетната, обяснявах, но, като се наака, не му се карах, просто не издържах в някакъв момент и връщах памперса...
Не ми се карайте, просто казвам, че на 3 г. вече всичко си правеше където трябва, не се напикаваше през нощта, казваше си и така. Дори въпреки 2пъти връщането на памперса.



Тема Re: За гърнетонови [re: tswete]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано20.08.10 10:25



Цвете, само едно не ми харесва в твоето мнение...това с лошите майки. Конкретно за това кога са махнати памперсите не мисля, че може да се каже дали една майка е добра или не. Всъщност съм абсолютно съгласна с теб-не трябва да има насилие над детето било то рано или късно махнат памперса. В същото време винаги ми се е искало да накарам мамите да мислят-погрешно е схващането, че ако едно дете се сложи около 7-8 месеца на гърне това автоматично значи да го насилваш. прави йми впечатление, че много родители четат по книжките за гледане на деца изказвания на психолози за работата им с деца травмирани от ранното слагане на гърне и страха на родителите да си сложат детето рано на гърне по тази причина-истината е, че не може да се подхожда от частното към общото-ако ранното слагане на гърне води автоматично до проблеми ние всички трябва да сме чалнати. Моето мнение е, че не може на базата на деца с проблеми да се правят генерални изводи. Според мен е хубаво родителите да не се страхуват да опитат пък ако видят, че по някаква причина не им се получава просто да отложат момента-без да тормозят децата.....та в общи линии каквото и да се прави е да не се насочва вниманието към проблема и да не се насилват децата



Тема Re: За гърнетонови [re: asinka]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано20.08.10 10:51



Ми на 7-8 месеца по тия същите книжки и по мнението на ортопеда-педиатър, детето не трябва да стои дълго седнало, особено на неудобно място като гърнето. Първо това те спира да го държиш дълго, та дано му дойде да се изпишка и тогава да настане едно "браво, чудесно" и т.н. Второто, което те спира е, че някои деца не щат да стоят на едно място... Аз казвам, че съм лоша майка, защото непоследователно съм махала памперс, а непоследователността, по принцип, обърква детето. В началото като съм го слагала на гърне, преди да стане на 1 г., но не помня кога е било, не щеше, ставаше веднага и плачеше. Тогава, за да не го травмирам, ок, спрях да го карам. За това понасях доста хули от свекърва ми, която ми обясняваше, че над легена, ако го държа, все ще се изпишка, изака... Проблем беше при него, че акаше много често и без режим. А повечето деца след сутрешното ядене, се изакват и можеш да уцелиш момента, дори и без съзнаване от тяхна страна какво правят. Освен това два пъти връщах памперсите, защото тия акания с омазване до обувките, столчето за кола, количката и пр. все пак ме ядосваха, а се бях зарекла, че естествената нужда (акането) в драма няма да я превръщам. И така, за да запазя собствените си нерви и неговото спокойствие, го връщах...
После се мъчих пак на 1 г. и 4-8 месеца, с приказки, увещания. Човекът си стоеше ухилен на гърнето и не го използваше за нищо. Чак до следващото лято, когато пак я започнахме - на 2 г. и 1-2 месеца, когато бях много по-упорита и онзи батко в парка помогна за пишането. С акането чак в яслата - на 2 г. и 4-6 м. се справи...



Тема Re: За гърнетонови [re: tswete]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано20.08.10 11:30



Ами техниката няма общо със стоене на детето за дълго време на гърне, за да се притесняваш, че може да му стане нещо. Да не говорим, че е противопоказно и за самия процес да се държи повече от две три минутки-детето започва да го свързва с други неща, но не и с изхождане.
Колкото до това дали ще иска или няма да иска няма да знаеш как ще е преди да го сложиш

тогава се реагира според ситуацията.
Колкото до последователността няма да тръгна да те убеждавам колко добра майка си, но човек е хубаво да е гъвкав и в редки случаи да предпочете да наруши правилата пред това да травмира детето си.



Тема Гърнето и сезоните?нови [re: asinka]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано20.08.10 13:31



В тези спорове кога да се слага детето на гърне винаги се спори за възрастта на детето и много рядко някой се сеща за времето на годината. За да бъде обучението спокойно и ефективно, детето трябва да може да се остави без памперс. Е, как да стане това, ако вече е есен и се очакват няколко още по-студени месеца? Представяте ли си посред зима някъде в парка да сменяте напиканите дрехи на бебе? Не всеки има късмета нещата да съвпаднат така, че и детето да е на подходящата възраст и времето да е топло.



Тема Re: Гърнето и сезоните?нови [re: natam-nasam]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано20.08.10 13:42



Ами аз съм махала памперс посред зима. В крайна сметка едва ли живеете в пещера и не се отоплявате

. А за разходките си слагах памперси. Чак на пролет ги разхождах спокойно без памперси и с резервни гащи. Даже за мен зимата е по-благодатния сезон. Повече време се прекарва вкъщи и можеш да се отдадеш на детето и тези нужди. Моите мацки примерно си казваха ама как да разголя дупето да пишка навън на 0 градус?! За това си ходеха с памперси навън-няма никакви проблеми. От друга страна лятото даже и да можех да ги изхождам навън те си държаха на гърнетата и не можеха да пишкат като ги държа . В кратце сезона няма никакво отношение.



Тема Re: Гърнето и сезоните?нови [re: natam-nasam]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано20.08.10 13:42



а пък аз си мислех, защо са всички тези спорове, айде не спорове, а дебати

за нещо толкова дребно и естествено. Нещата си идват наред по някое време, което е различно за всяко дете.

Дъщеря ми се научи още преди годинката. Спомням си че като стана на 8мес. и купих гърне и бързо се научи. Синът ми, предполага се, че вече имам опит го пробвах не си спомням на каква възраст беше, не стана и после сигурно до 2.5 е ходил с памперс. Ама никога не ми е било толкова голяма грижа. Вярно доста напикани и наакани гащи попрах, ама....



Тема Re: За гърнетонови [re: natam-nasam]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано23.08.10 10:00



На една колежка сина й беше така - единствено в памперса акаше.....И то доста голям вече - на 5г. Но постепенно, като виждаше децата в детската градина как акат в гърнето и се отпусна. Видя, че няма нищо страшно и сега няма проблеми.
Явно търпение и пример от връстниците е решението.




Тема Re: Гърнето и сезоните?нови [re: natam-nasam]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано23.08.10 10:04



Не знам дали имат значение - аз и двамата ги научих през лятото, по простата причина, че ходят само по гащи и не се налага да сменям дрехи.
Бебка е без памперс, казва си, сяда си на гърнето...
Честно казано, не съм гледала подходяща възраст.

Борис махна дневния памперс на 1г, а Албенка сега, на 1г и 8 мес.

Редактирано от tani4ka на 23.08.10 10:04.



Тема Re: ПОМОщнови [re: bggal]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано09.09.10 02:30



Приемам всякакви мнения...
Нещо невьзможно е нашето пишкане като излезнем навьнка, постоянно се испуска в гащичките й Саша...направо.............!!! Токущо се прибираме от разходка и цялата разходка ни беше половин час махимум, защото Саша пишка 2 пьти преди да трьгнем навьн след следобедният й сьн и прецених, че ще е окей за известно време да излезнем тьй като си свьрши работата, е да ама не

поигра малко и хоп...гледам мокро й при крачетата и като я попитах дали се е напишкала тя потвьрди...блялкссс! Както и да е, разбирам, че ще вземе време да се научи, вкьщи като цяло нямаме никакви проблеми, рядко се испуска, но излезнем ли...няма шанс да пишка на правилното место какво и да правя просто неиска, пищи и край, а даже и не ми казва, незнам защо така сигурно го приема по доста по различен начин като сме си в нас и като сме навьн, проблема ми е, че застудява, и може и от това да се испуска по често като излезнем, но ме притеснява да не се разболее нещо, защото и обувките й стават гиол вода! Какво да направя? Незнам дали да не взема да й купя от тези Pull-Ups памперсите на Huggies за по-големи деца кьдето са като гащички за като сме навьн? А в сьщото време откакто сьм започнала да я уча на гьрне сьм махнала всякакви памперси и по време на сьн и следобед и вечер за пред ноща, и незнам дали пьк няма да я обьркам ако започна да й слагам такива памперси, макарче са по различни от бебешките?!?!?! Вие какво предлагате? Как да постьпя? Много тьпо ми става при мисьлта, че мога да я разболея заради факта, че я уча на гьрне, а тя не го използва по никакьв начин като сме навьн? Плийз помощ! Наистина приемам всякакви мнения и предложения по вьпроса, много трудна тема ми е това с излизането ни и пишкането навьн! Досега нямах проблеми с това, защото беше топличко и не ни пречише и на 2те, ама сега се притеснявам от променливото захладняващо време...



Тема Re: ПОМОщнови [re: bggal]  
Автор snich (top4o)
Публикувано09.09.10 08:44



Вероятно навън се заиграва и пропуска ,че й се пиша.А може и да иска пак на гърне,както в къщи.Виждала съм майки с гърне закачено на количката по тази причина.
От колко време си й махнала памперсите? Може просто да му е рано на детето.И аз знам,че веднъж като махнеш пампата не трябва по никакъв начин и повод да връщаш обратно,но аз направих точно това с Ренета,което по никакъв начин не попречи няколко месеца по-късно да оправим проблема от раз.
Успех





Тема Re: ПОМОщнови [re: snich]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано09.09.10 12:20



И аз вече споделих, че съм връщала два пъти памперс заради акането. През нощта нямаше проблеми, обаче навън си акаше в гащите и то по няколко пъти. Затова връщах памперса, когато имаше пропуски. Аз бих пробвала с памперс-гащи само за навън. Американските деца къде пишкат, когато са навън? Както преди време бях писала, Алекс спря да пишка в гащите изцяло отведнъж - видя един батко да пишка до едно дърво в парка и заяви, че вече е голям и в гащите няма да пишка. За съжаление с акането не стана толкова просто. Но пак си махна памперса.
Друг вариант е да я оставяш без памперс, но да я слагаш на гърне преди излизане и да не й даваш течности непосредствено преди разходките. За мен, обаче, най-важно за детето е да не се превръща това махане на памперс в голям проблем. Ако те нервира много това, ако има риск да настине, слагай памперс гащите. Все по-малко ще излизате на студеното, постепенно ще спре да пишка в гащите и навън. Важното е пишкането да не се превръща в нещо толкова важно. Все пак е обикновена ежедневна биологична нужда. Не си стресирай детето излишно. Да не забравяме и че американчетата и западнячетата са с памперси до 4 г.



Тема Re: ПОМОщнови [re: tswete]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано09.09.10 17:12



Оф, аз не се стресирам, ами ми се иска да стане по-бьрзо

а знам, че ще стане бавно и с МНОГО тьрпение. Аз като цяло тя като се напишка и се разплаче или нещо от сорта навьн е успокоявам, никога не сьм й се карала или да й викам, обяснявам нон-стоп какво е правилно и как тя вече е голяма и няма памперс и т.н. и т.н. Мен единственото което ме притеснява е да не се разболее...иначе аз сьм окей да й сменям дрехите само че проблема ще е като застуди повече кьде и как, ако ме навьн, а не някьде в мол или нещо такова.
Американците правилно си писала, че са с памперси до 4г. вьзраст и незнам кьде пишкат навьн толкова малките като Саша в моловете си има семейна тоалетна в коята едната тоалетна с мивка е за голям човек, а другата за мальк. Но, Саша неиска да пишка в нищо навьн, нито в представка за тоалетна, нито в гьрне, незнам започва да пищи и не дава да и сваля и гащичките, аз сьм пробвала само да й сваля гащите и да пишка като я гушна клекнала, абе как ли не или няма ефект на този етап за сьжаление...



Тема Re: ПОМОщнови [re: snich]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано09.09.10 17:23



От месец и половина маи стана вече откакто сме без памперс или малко повечко...аз сьм пробвала сьщо всякакви варианти с гьрне навьн, без и т.н. и нищо продьлжава да си се напишква в гащите...
Незнам мен затова ме притеснява да й купя тези памперс-гащи и писах тук, защото и аз от това което сьл чела не е хубаво да се прави така и да слагаш памперс-гащи след като е махнато всичко вече. Просто ми е интересно какво са правили мамите които са си учили децата на гьрне и се е случвало да не са напьлно научени за есента и зимата?!



Тема Re: ПОМОщнови [re: bggal]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано09.09.10 23:40



Крис, може би наистина и е рано! При Дани първия опит също беше безуспешен и много бързо върнах пампата. Не исках да го тормозя, нито пък себе си. След няколко месеца стана за 2 дни без никакви пропуски. Явно не е дошъл момента - все пак е мъничка още!





Тема Re: ПОМОщнови [re: bggal]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано10.09.10 09:14



Е добре де ти си махнала всичко, но тя навън все още или не може да задържа или не иска да пишка...що да го натоварваш детенцето? То и на мен ми се искаше така миналото лято, но Насето си реши друго. после му дойде момента и нямаше грам проблем и за двете страни.
Криси, изобщо не се притеснявай, че един махнал памперса на годинка, а друг на пет и ти искаш да си от първите, нека детето само реши. Поканвай по-често, но като пищи навън насила няма да я накараш нали ? :)



Тема Re: ПОМОщнови [re: bggal]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано10.09.10 09:33



Криси, аз съм от тези дето са махали памперса посред зима и навън моите мацки също не искаха да пишкат нито клекнали нито по някакъв друг начин, за това си ги водех с памперси

. Не мисля, че е малка да се научи на памперс след като успява да се стиска вкъщи, нито пък смятам, че гониш някакви срокове заради някой си-щом така си усетила нещата не се отказвай и да връщаш памперса изцяло, просто навън си я оставяй с памперс още за известно време . Не приемам, че махането на памперс рано е някаква самоцелна амбиция от страна на майките, напротив то е признак на отговорност към детето



Тема Re: ПОМОщнови [re: mishellinna]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано10.09.10 15:54



Оф Мише, като го обсьдихме с мьж ми като вариант отпадна напьлно...





Тема Re: ПОМОщнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано10.09.10 16:00



Да, махнала сьм й памперса изобщо...но вкьщи няма никакьв проблем Саша, много рядко се напишква...повечето дни изкарва с 1 чифт гащички цял ден, ако сме си в кьщи, много пьти и като излизаме няма инциденти и не се напишква. Но повечето ни излизания са с поне 1 напишкване, много рядко се е случвало да се наака навьн. Неискам да сьм една от пьрвите, просто искам да си науча детето на гьрне, защото е вече голяма и след като знае какво да прави вкьщи, би трябвало да схваща и навьн какво да прави според мен поне. Защото не ни взе много време да я научим да си ходи на гьрне вкьщи. Определено няма да я накарам насила, аз затова и не я насилвам, а си сменям гащички като излизаме.
Оф, ще видим какво ще измислим, от това което чета всички ме сьветват да слагам памперс навьн...

Редактирано от bggal на 10.09.10 16:02.



Тема Re: ПОМОщнови [re: asinka]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано10.09.10 16:07



Мерси Ася

за куража! Единвеният проблем сега е, че моя мьж не вижда защо да й слагам памперс-гащи като сме навьн след като от толкова време вече е изцяло без памперс и според него нищо нямало да й стане ако се напишкала и я сменя иди обяснявай



Тема Re: ПОМОщнови [re: bggal]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано10.09.10 19:56



Аз не mога mного да поmогна със съвет....Петър mи е изцяло без паmперс ПРЕЗ ДЕНЯ от 2 годинки (а ве4е е на 4 по4ти...).......но ....с PULL UP ве4ер....

. Изпуска се...и това е!! Пробвах да го оствяm с обикновени га6ти ве4ер.......събужда mи се mокър до у6и...въпреки, 4е го будя и нося в тоалетната в спя6то състояние поне по 3 пъти на ве4ер. 2 пъти го разболях жестоко (поне си mисля де...4е е от това, 4е се напи6ква и стои mокър докато се събудя за следва6тото ходене до тоалетна) и от тогава ре6их да не рискуваm. Та искаm да кажа, 4е mоже би здравето е по-важно...не уmаловажаваm изоб6то mахането на паmперса...просто споделяm своя опит.....който за съжаление не е mного сполу4лив на този етап.......



Тема Re: ПОМОщнови [re: *choky*]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано10.09.10 21:04



Абе ще обработим таткото, сигурна сьм

просто иди му обяснявай, че детето може да се разболее, той много добре знае, че не защото ми е по лесно ще сложа памперс-гащи, а заради здравето на детето...
Ще видим какво ще измислим, благодаря много!



Тема Re: ПОМОщнови [re: bggal]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано10.09.10 22:32



Аз въобще не те виждам като човек, дето ще се съревновава за призовото място по махнат памперс. Ама таткото за къде се е запътил? Достатъчно малка е, за да е с памперс. Масово в Бг се махат след 2рата година, а и по-късно. Като имаш предвид, че едно време са се мъчили да ги изпикават в леген от 40тия ден на детето. Не се кахъри, гледай си детето, не му пречи памперсът навън. Ще се откаже сама от него. Споко. Достатъчно зрялост е проявила за годинката си

.



Тема Re: ПОМОщнови [re: tswete]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано11.09.10 08:06



Имам чувството, че таткото ни е супер впечатлен от Саша до момента с махането на памперса и си мисли, че ще е окей и без памперс даже през зимата нищо, че тя неиска да пишка никьде другаде освен в гащите си като не сме вкьщи, и му обяснявам, че като падне сняг и е с грейка, изобщо и няма да разбера, че се е напишкала, а и да разбера как ще я сменя?! Хаха! На минусови температури и супер студ навьн, просто ми звучи ненормално само като си го помисля!
Надявам се да мине и този период...и да дойде момента да си е без памперс вече след време, че вече сме голям цирк





Тема Re: ПОМОщнови [re: bggal]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано15.09.10 00:17



Момичета, да се похваля...тук от няколко дни откакто писах Саша не е имала напишкване изобщо докато сме навьн. На всичкото отгоре времето се оправи и сме доста навьн сега да използваме преди да застудее...абе кеф!

Послушах сьветите да я изпишквам на гьрнето преди излизане и да не й давам много течности точно преди да излезнем и маи работи! Доста си тьрси водичката като сме навьн и пие, но успява да задьржи докато се приберем. Пробвах пак да я изпишкам ведньж навьн, но неискаше - имам чувството, че малко или много го приема като нещо не-нормално може би заради това че аз не ходя на тоалетна навьн незнам, но факта е, че не е чак толкова зле колкото си мисля, и детето успява да задьржи и да не се напишква нон-стоп.
Иеииии!!!

Иначе тук с една БГ сьседка споделих на парка за проблема ми и тя започна да ми обяснява как знаела, че памперсите са разход та после се шегувахме с мьжа ми, че маи трябваше да й махнем памперса на Саша още някьде след 3тия месец, щяхме да сме милионери досега, толкова назад ни вьрна с тези памперси, че незнам как ще се оправим сега ужас! Тези хова акьл нямат!!!!!!!!!!!! Ето както можеше да ми плаща училището досега, как не се бях сетила незнам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.