Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: ПОМОщнови [re: bggal]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано09.09.10 02:30



Приемам всякакви мнения...
Нещо невьзможно е нашето пишкане като излезнем навьнка, постоянно се испуска в гащичките й Саша...направо.............!!! Токущо се прибираме от разходка и цялата разходка ни беше половин час махимум, защото Саша пишка 2 пьти преди да трьгнем навьн след следобедният й сьн и прецених, че ще е окей за известно време да излезнем тьй като си свьрши работата, е да ама не

поигра малко и хоп...гледам мокро й при крачетата и като я попитах дали се е напишкала тя потвьрди...блялкссс! Както и да е, разбирам, че ще вземе време да се научи, вкьщи като цяло нямаме никакви проблеми, рядко се испуска, но излезнем ли...няма шанс да пишка на правилното место какво и да правя просто неиска, пищи и край, а даже и не ми казва, незнам защо така сигурно го приема по доста по различен начин като сме си в нас и като сме навьн, проблема ми е, че застудява, и може и от това да се испуска по често като излезнем, но ме притеснява да не се разболее нещо, защото и обувките й стават гиол вода! Какво да направя? Незнам дали да не взема да й купя от тези Pull-Ups памперсите на Huggies за по-големи деца кьдето са като гащички за като сме навьн? А в сьщото време откакто сьм започнала да я уча на гьрне сьм махнала всякакви памперси и по време на сьн и следобед и вечер за пред ноща, и незнам дали пьк няма да я обьркам ако започна да й слагам такива памперси, макарче са по различни от бебешките?!?!?! Вие какво предлагате? Как да постьпя? Много тьпо ми става при мисьлта, че мога да я разболея заради факта, че я уча на гьрне, а тя не го използва по никакьв начин като сме навьн? Плийз помощ! Наистина приемам всякакви мнения и предложения по вьпроса, много трудна тема ми е това с излизането ни и пишкането навьн! Досега нямах проблеми с това, защото беше топличко и не ни пречише и на 2те, ама сега се притеснявам от променливото захладняващо време...



Тема Re: ПОМОщнови [re: bggal]  
Автор snich (top4o)
Публикувано09.09.10 08:44



Вероятно навън се заиграва и пропуска ,че й се пиша.А може и да иска пак на гърне,както в къщи.Виждала съм майки с гърне закачено на количката по тази причина.
От колко време си й махнала памперсите? Може просто да му е рано на детето.И аз знам,че веднъж като махнеш пампата не трябва по никакъв начин и повод да връщаш обратно,но аз направих точно това с Ренета,което по никакъв начин не попречи няколко месеца по-късно да оправим проблема от раз.
Успех





Тема Re: ПОМОщнови [re: snich]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано09.09.10 12:20



И аз вече споделих, че съм връщала два пъти памперс заради акането. През нощта нямаше проблеми, обаче навън си акаше в гащите и то по няколко пъти. Затова връщах памперса, когато имаше пропуски. Аз бих пробвала с памперс-гащи само за навън. Американските деца къде пишкат, когато са навън? Както преди време бях писала, Алекс спря да пишка в гащите изцяло отведнъж - видя един батко да пишка до едно дърво в парка и заяви, че вече е голям и в гащите няма да пишка. За съжаление с акането не стана толкова просто. Но пак си махна памперса.
Друг вариант е да я оставяш без памперс, но да я слагаш на гърне преди излизане и да не й даваш течности непосредствено преди разходките. За мен, обаче, най-важно за детето е да не се превръща това махане на памперс в голям проблем. Ако те нервира много това, ако има риск да настине, слагай памперс гащите. Все по-малко ще излизате на студеното, постепенно ще спре да пишка в гащите и навън. Важното е пишкането да не се превръща в нещо толкова важно. Все пак е обикновена ежедневна биологична нужда. Не си стресирай детето излишно. Да не забравяме и че американчетата и западнячетата са с памперси до 4 г.



Тема Re: ПОМОщнови [re: tswete]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано09.09.10 17:12



Оф, аз не се стресирам, ами ми се иска да стане по-бьрзо

а знам, че ще стане бавно и с МНОГО тьрпение. Аз като цяло тя като се напишка и се разплаче или нещо от сорта навьн е успокоявам, никога не сьм й се карала или да й викам, обяснявам нон-стоп какво е правилно и как тя вече е голяма и няма памперс и т.н. и т.н. Мен единственото което ме притеснява е да не се разболее...иначе аз сьм окей да й сменям дрехите само че проблема ще е като застуди повече кьде и как, ако ме навьн, а не някьде в мол или нещо такова.
Американците правилно си писала, че са с памперси до 4г. вьзраст и незнам кьде пишкат навьн толкова малките като Саша в моловете си има семейна тоалетна в коята едната тоалетна с мивка е за голям човек, а другата за мальк. Но, Саша неиска да пишка в нищо навьн, нито в представка за тоалетна, нито в гьрне, незнам започва да пищи и не дава да и сваля и гащичките, аз сьм пробвала само да й сваля гащите и да пишка като я гушна клекнала, абе как ли не или няма ефект на този етап за сьжаление...



Тема Re: ПОМОщнови [re: snich]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано09.09.10 17:23



От месец и половина маи стана вече откакто сме без памперс или малко повечко...аз сьм пробвала сьщо всякакви варианти с гьрне навьн, без и т.н. и нищо продьлжава да си се напишква в гащите...
Незнам мен затова ме притеснява да й купя тези памперс-гащи и писах тук, защото и аз от това което сьл чела не е хубаво да се прави така и да слагаш памперс-гащи след като е махнато всичко вече. Просто ми е интересно какво са правили мамите които са си учили децата на гьрне и се е случвало да не са напьлно научени за есента и зимата?!



Тема Re: ПОМОщнови [re: bggal]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано09.09.10 23:40



Крис, може би наистина и е рано! При Дани първия опит също беше безуспешен и много бързо върнах пампата. Не исках да го тормозя, нито пък себе си. След няколко месеца стана за 2 дни без никакви пропуски. Явно не е дошъл момента - все пак е мъничка още!





Тема Re: ПОМОщнови [re: bggal]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано10.09.10 09:14



Е добре де ти си махнала всичко, но тя навън все още или не може да задържа или не иска да пишка...що да го натоварваш детенцето? То и на мен ми се искаше така миналото лято, но Насето си реши друго. после му дойде момента и нямаше грам проблем и за двете страни.
Криси, изобщо не се притеснявай, че един махнал памперса на годинка, а друг на пет и ти искаш да си от първите, нека детето само реши. Поканвай по-често, но като пищи навън насила няма да я накараш нали ? :)



Тема Re: ПОМОщнови [re: bggal]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано10.09.10 09:33



Криси, аз съм от тези дето са махали памперса посред зима и навън моите мацки също не искаха да пишкат нито клекнали нито по някакъв друг начин, за това си ги водех с памперси

. Не мисля, че е малка да се научи на памперс след като успява да се стиска вкъщи, нито пък смятам, че гониш някакви срокове заради някой си-щом така си усетила нещата не се отказвай и да връщаш памперса изцяло, просто навън си я оставяй с памперс още за известно време . Не приемам, че махането на памперс рано е някаква самоцелна амбиция от страна на майките, напротив то е признак на отговорност към детето



Тема Re: ПОМОщнови [re: mishellinna]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано10.09.10 15:54



Оф Мише, като го обсьдихме с мьж ми като вариант отпадна напьлно...





Тема Re: ПОМОщнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано10.09.10 16:00



Да, махнала сьм й памперса изобщо...но вкьщи няма никакьв проблем Саша, много рядко се напишква...повечето дни изкарва с 1 чифт гащички цял ден, ако сме си в кьщи, много пьти и като излизаме няма инциденти и не се напишква. Но повечето ни излизания са с поне 1 напишкване, много рядко се е случвало да се наака навьн. Неискам да сьм една от пьрвите, просто искам да си науча детето на гьрне, защото е вече голяма и след като знае какво да прави вкьщи, би трябвало да схваща и навьн какво да прави според мен поне. Защото не ни взе много време да я научим да си ходи на гьрне вкьщи. Определено няма да я накарам насила, аз затова и не я насилвам, а си сменям гащички като излизаме.
Оф, ще видим какво ще измислим, от това което чета всички ме сьветват да слагам памперс навьн...

Редактирано от bggal на 10.09.10 16:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.