Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Моля за мнение  
Автор Бpиraнтe (новак)
Публикувано23.10.09 22:01



Здравейте,
Аз и съпругата ми отскоро се занимаваме с внос и продажба на детски и бебешки дрешки. Стараем се нещата, които предлагаме да са качествени и на ниски цени. Можете да посетите сайта ни, който постоянно допълваме:


Тъй като все още сме начинаещи ще се радваме да получим отзиви и съвети. Пишете ни какво ви харесва и какво не.

Поздрави,
сем. Симеонови



Тема Re: Моля за мнениенови [re: Бpиraнтe]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано23.10.09 22:39



Ако искате да правите сериозен бизнес си направете нов сайт, купете си хостинг и домейн, наемете кадърен уеб дизайнер. Не би ме впечатлил такъв сайт и не бих пазарувала. Цените са сносни, но е беден асортимента.
Т.к. вторият ми син върви доста по-едър от баткото ми е доста трудно с размерите без да наложа в/у детенце. Много по-лесно е когато има достатъчно информация за размери в сантиметри на различните части от дрешката, а не само 3-6-9 месеца.
Ето ви много по-подробен сайт на конкуренцията, от който съм пазарувала:



Това посредственото, което се хоства на чужд сървър, ще умре съвсем скоро.




Тема Re: Моля за мнениенови [re: Бpиraнтe]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано23.10.09 23:13



аз не видях никакви изображения. Връзките не работят. Сайтът е гола вода като дизайн, но поне да работеше да се види какво се предлага.



Тема Re: Моля за мнениенови [re: Бpиraнтe]  
Автор Бpиraнтe (новак)
Публикувано23.10.09 23:28



Благодаря за горните две мнения, доста са резки, но всеки има право на мнение. Сайтът беше в процес на ъпдейт за 10-тина минути, може би затова не се е заредил коректно. Както вече споменах, постоянно добавяме нови неща в него. NikiFin можеш пак да опиташ, макар, че от тона ти оставам с впечатление, че вече си решил(а), че е "гола вода".


Редактирано от Бpиraнтe на 23.10.09 23:30.



Тема Re: Моля за мнениенови [re: Бpиraнтe]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано23.10.09 23:42



Ама той е гола вода. Все едно детето на съседката на 10 г се е опитвало да го прави на метода проба/грешка. А в чужбина /НикиФин е в чужда държава/ не се виждат някои неща качени на умрял сървър като hit.bg. Човека, който поддържаше този сървър е в Лондон от години и никой не се занимава с него.
И т.к. се занимавам с уеб дизайн откакто има интернет в България /говорим все пак за миналият век/, мнението ми наистина е меродавно.





Тема Re: Моля за мнениенови [re: нeмиpницa]  
Автор Бpиraнтe (новак)
Публикувано23.10.09 23:56



Хм, немирница, в постовете ти усещам учудващо голям негативизъм, преминаващ в нападки, въпреки че се старая да запазя добрия тон. Не съм оспорвал мнението ти, както казах сега започваме. Сайтът който ми посочи като пример е доста беден откъм асортимент според мен, за дизайна-не споря, за цените... нищо няма да кажа. Разбира се че за всеки влак си има пътници, не се опитвам да те кача на нашия, затова и те моля да не блъскаш ядосано врата на вагона... Приятна вечер :)



Тема Re: Моля за мнениенови [re: Бpиraнтe]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано24.10.09 00:01



Говоря единствено за уеб дизайна на сайта. Цените/асортимента не коментирам, нямат опорна точка. Един уеб сайт ти е онлайн визитка пред света. Това, което показваш не е сайт, а е надраскана салфетка на детенце, ако ме разбираш.
Със здраве!



Тема Re: Моля за мнениенови [re: Бpиraнтe]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано24.10.09 00:20



извинявай, не исках да те засегна. Явно сайтът е още в процес на разработка. Направи го и после го пусни в оборот. Не забравяй да си сложиш заглавия на всяка страница съответстваща на съдържанието както и метатаговете попълни за да подпомогнеш търсачките. Статичен е май и това му е предимство. С Page Maker ли го правиш? За мен лично дизайнът не е от значение, а това, което се предлага. Хубави неща видях. Пожелавам ти успех



Тема Re: Моля за мнениенови [re: NikiFin]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано24.10.09 00:25



Бодитата са много симпатични, другите дрешки също... за по-големи деца ще имате ли нещо?
Успех!




Тема Re: Моля за мнениенови [re: нeмиpницa]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано24.10.09 00:27



Мани не нападай човека така остро. Лека полека сайтът ще придобие вид на изглед. Наистина е важен дизайна, но според мен е по важно съдържанието. А той доколкото разбирам ще го понапълни със стока. Дори липсата на стандартен електронен магазин за мен не е изобщо голям косур. Ако предлага хубави и евтини неща съм сигурна, че ще му потръгне бизнесът



Тема Re: Моля за мнениенови [re: dessbess]  
Автор more.more (ентусиаст)
Публикувано24.10.09 00:46



И от мен успех и много клиенти





Тема Re: Моля за мнениенови [re: Бpиraнтe]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано24.10.09 01:00



Уф, много бавно се зареждаааааааааааа

иначе като цяло изглежда интересно, нещо много тьмни и груби цветове ми се сториха всичките неща които успях да видя незнам дали от монитора ми излизат такива, но за бебе ми се струва, че нещо по нежно като цветова гама е по-добре, а не тьмно розово и кафяво !

Кьсмет сьс сайта и продажбите!



Тема Re: Моля за мнениенови [re: NikiFin]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано24.10.09 01:27



Признавам, деформирана съм. Професията ми е такава.
Но когато докара над 1000 продажби след вторият месец от съществуването си онлайн, да ми се обади. Тогава ще разбере, че визията на онлайн магазина е основополагащото се в един такъв бизнес. Много е важно първото впечатление след като кликнеш на даден линк.
Толкоз от мен. Лека нощ.



Тема Re: Моля за мнениенови [re: Бpиraнтe]  
Автор Merlon ()
Публикувано24.10.09 01:43



Ще си позволя да дам някои съвети, като част от тях са написани по-горе от момичетата. Не се сърдете - когато искате мнение, очаквайте и критики и ги използвайте градивно.

По отношение на домейна и хостинга - никой няма да приеме на сериозно сайт, особено пък електронен магазин, който се хоства на безплатен хостинг, като освен всичко друго не се вижда от доста места в чужбина.
Има изключително изгодни предложения и за 10-тина лева месечно може да вземете хостинг, който освен всичко друго ще ви предостави и мейл-сървър, така че и пощата да не ви е от вида gmail или abv.

Дизайна няма да коментирам - това е ваше решение - така ви харесва, така сте го направили. Никифин обаче ви е дала съвети относно заглавията на страниците и метатаговете - послушайте я.

По отношение на снимките има много какво да се каже.
В интернет снимката и описанието на стоката продават. Снимките в сайта са с лошо качество, лошо обработени, тъмни, със сенки, с неестествени цветове.

Относно функционалността - това не е електронен магазин. Това е електронен каталог, подобен на листовка.
Един електронен магазин трябва да предлага възможности стоките да се избират и поръчват автоматизирано - онлайн.
В момента има десетки решения - безплатни, евтини и по-скъпи за софтуер за електронен магазин. Ако сте решили наистина да се занимавате с това - потърсете и изберете. В общия случай инсталацията им и поддръжката им са лесни, особено пък, ако се хоствате при добър хостер, който предлага техническа поддръжка.

И не на последно място по важност - магазинът не отговаря на правните норми. Поинтересувайте се, прочетет закона за защита на потребителите и по-точно частта за сключване на договори от разстояние. Има изисквания за това каква информация трябва задължително да се предоставя на потребителите (юридическо лице, адрес, мол, точен ценоразпис и условия за доставка и плащане, условия за рекламация и връщане и т.н.), а освен това, макар че не знам дали някъде го пише, отделът от КЗП, който отговаря за електронните магазини, има допълнителни изисквания (задължително изпращане на копие от заявката до потребителя, в което освен описание на поръчката има и връзки към описанието на условията и цените за доставка, условията за рекламация и координатите за контакт с търговеца).

С две думи - публикуването на няколко снимки с цени не е електронен магазин и ако наистина ви се занимава с това ще е необходимо много да работите, както по самия сайт и функционалността му, така и по информацията в него.
Ако искате да сте сериозен търговец, то направете наистина магазин, а не полузаконна сергия на тротоара.

Успех!



Тема Re: Моля за мнениенови [re: Merlon]  
Автор Бpиraнтe (новак)
Публикувано24.10.09 05:06



Merlon и NikiFin,

Благодаря ви за съветите. Ще ги имам предвид за по-нататък. Хубаво е човек да прочете градивна и добронамерена критика. Някои от нещата умишлено сме направили така(за добро или за лошо), а за други просто не сме се сетили. Вземам си бележка и ще имам предвид всичко, което предлагате.
Благодаря и на всички останали, ще се стараем да подобряваме качеството и на сайта и на услугите си.

Редактирано от Бpиraнтe на 24.10.09 05:09.



Тема Re: Моля за мнениенови [re: Бpиraнтe]  
Автор Mese4inka2 (старо куче)
Публикувано24.10.09 10:27



Първо искам да пожелая успех на начинанието ви!
Сега, малко коментари по сайта, понеже и аз, по една или друга линия, имам професионално отклонение в тази област.
1. Дали дизайнът е супер привлекателен не би имало значение, ако намирах в сайта наистина интересни и изгодни предложения.
2. Факт е обаче, че визията продава - човек възприема първо с очите си, след това с всички останали сетива. Не е необхдимо да е претрупано с картинки, флашове и др., семплото не винаги означава просто. Важното е да е стилно.
3. Липсва заглавие - Untiteld нищо не значи -> twilight zone
4. Допада ми опростеното разпределение на дрешките по възраст, но не мога да отрека, че асортиментът е доста беден и не би предизвикал у мен желание да посетя сайта отново, защото няма да очаквам кой знае какво в предлагането на продукти.
5. В секцията За нас не се казва нищо съществено, в крайна сметка не става ясно кои сте вие, какво производство са дрехите, какви са целите ви и т.н...
6. Споменато е вече за липсата на достатъчно информация към съответния артикул.
7. Коментарът за онлайн каталог, а не магазин е съвсем на място. Не ми става ясно нито как мога да поръчам онлайн ( и има ли изобщо такава опция), нито какви са гаранциите ми за качество, замяна и т.н...

Може още много да се пише, но като за начало, мисля че е достатъчно. Без да се обиждате, но липсвата на информираност и проучвания в сферата, с която сте се захванали, за пореден път доказва твърдението ми, че голяма част от хората в БГ са пишман бизнесмени и именно затова нещата при тях не потръгват. Желанието не винаги е достатъчно за постигането на успехи. Информираност, пазарно проучване и т.н, и т.н...наблегнете на това!
Още веднъж успех! :)




Тема Re: Моля за мнениенови [re: нeмиpницa]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано24.10.09 11:42



вече толкова Инет магазини се навъдиха, че се съмнявам да направи такъв удар. Просто изборът по нета от стоки е много голям. Да не говорим че ако не направи стабилна реклама която включва плащане на google за добра позиция ... ми то за 2 месеца само сайтът му едва ще се индексира, за излизане на 1 страница се съмнявам да стане толкова бързо ако изобщо някога се случи. А за да щракне потребителя на сайта му първо трябва да го открие. Дори и най красивия сайт с най евтини и хубави стоки ако търсачките не го откриват ще си тъне в неизвестност.



Тема Re: Моля за мнениенови [re: Бpиraнтe]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано24.10.09 12:00



Здравей и от мене,

Сайтът е много беден откъм асортимент или поне откъм картинки. Ако залагате само на марката Carter's, то трябва да й направите по-добра реклама.
За мене лично съществува "Произведено в България" и фирма "Стеда", че 100% памучните бодита ми излизат по 2 лева, а долнищата на анцинг по 3. Якенце купих миналата есен за 5 лева. Аз съм 1/4 габровка и като знам колко бързо расте малкия, направо ми се къса сърцето да давам пари за неща, които я се носят 2-3 месеца, я не. За да купя боди за 9 лева, то наистина трябва да е изключително.



Тема Re: Моля за мнениенови [re: Бpиraнтe]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано24.10.09 12:00



Аууу, личи си кой е с професионалните деформации. Хората са прави обаче, ако ще се развива сериозен бизнес.
Аз се чудя дали не може човекът да си почне бизнеса точно като обикновен физически продавач на сергия без фирма. Не мисля, че е нелегално щом е легално да излезеш да си продаваш на сергия нещата на пазара. Пък когато му потръгнат продажбите може да си направи фирма и електронен магазин с всичките му екстри. ДНешно време търговията става все по трудна включително тази по Инет щото се навъдиха една камара Инет търговци. Какъв е смисълът човекът да налива много пари от самото начало без да има каквато и да било яснота за развитието на магазина си.
Аз не мисля, че този магазин ще отблъсне клиентите. Личи си че не е професионален, но пък е много човешки и приветлив. Снимките също не са толкова зле че да не се вижда основното. Само повече информация да сложи за продуктите и да го понапълни с повече стока. А след това да наблегне на рекламата. Нея вече не знам как ще я прави, не разбирам от тия неща. В такива форуми може да рекламира ама те май не приемат реклами та... не знам... Искат да си платиш за рекламата и да ти я сложат тук в дясно. А защо да не го направи, не вярвам да е кой знае колко скъпо.
Тс, ис, изядохме човека с парцалите начи





Тема да добавянови [re: NikiFin]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано24.10.09 13:18



сайтът се вижда добре от Дания както и сравнително бързо се отваря. Дайте по леко и кротко, не с агресия. Имам чувство, че целта на някои е не толкова да помогнат, колкото да изкритикуват, да наплашат човека и разбира се да покажат колко те са по напред с материала. Евала, че сам е почнал да си прави сайта, а не е прибегнал до лесния вариант да плати на специалисти. Като за начинаещ добре се е справил.
Ако беше покрай мен и си купи по свестен php хост бих му направила сайта и бих му го подарила. Но сега няма как да му обясня как да го администрира.



Тема Re: Моля за мнениенови [re: Бpиraнтe]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано25.10.09 00:12



Аз съм една от многото майки, предпочитаща онлайн пазаруването поради ценното за мен време. Ровя се много, пазарувам непрекъснато и почти само по този начин. Щастлива съм за всеки новооткрит онлайн магазин.
Има много интересни неща, но се надявам да обогатите асортимента и с продукти и за големи


За сайта са ти дали доста идеи няма да ги повтарям.
Успех

Hot stuff


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.