Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:32 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Има ли някой с подобни симптоми?нови  
Автор fada (pitanka)
Публикувано21.10.09 08:51



Здравейте, мили мами! Ето, че пак опрях до вас за съвети. Дано някой да даде акъл кво може да е това нашето чудо, че много съм притеснена. Яна вече е на 2.5 месеца. Значи тя още от много малка винаги ми е подкашляла без да е болна, примерно след силен плач знаех, че ще следва кашляне, което може да е еднократно може да е за минути, но винаги ако ме е притеснявала кашлицата сме я водили при педиатърката и след преглед казва обилно слюноотделяне, като изкара всички зъби ще спреда подкашля така, както и да е, вече е на 2.5, но като че ли проблема се задълбочи, започна да ми прави някакви хриптящи пристъпи и не мога да разбера от какво. Ето тази нощ пак в 5 сутринта, както нищо и няма, спи спокойно изведнъж започва да кашля и при дишане направо се чува как свистят гърдите и...до сега винаги давах противоалергично и минаваше до час примерно, днес не дадох и пак мина та вече се чудя дали е на алергична основа. От това, което чета в инетрнет мога да си мисля че или има рефлукс, така нар. ГЕР или алергия или астма....значи при нея обикновено става към 4-5 сутринта /случвало се е и през деня, но по-рядко/, започва с най безобидно като все едно си се задавил от слюнки или въобще изкашля се и започва, зацикля и почват хриповете и свистенията все едно е с астма...и така след час.два всичксо минава и после все едно нищо не е било....моля дайте съвет и ми кажете има ли някой подобен проблем и какви мерки се взимат. Говорих с педиатърката, водила съм я и винаги когато съм я завела в такъв момент докато стигнем до болницата вече нищо и няма и съответно тя нвищко не може да каже, или пък се случва ето рано сутрин, пак няма как да я заведа, или събота и неделя, когато тя не е на работа....иначе тя мн иска да я чуе в такъв момент, за да ми каже астма ли е какво е....но понеже на мъжа ми скоро му откриха, че има слаба клапа, която разделя хранопровода от стамаха и от това има рефлукс и проблеми в момента та сме и на тази вълна, че тя може да ги прави тези работи и следствие на рефлукс, но чета, че той е свързан с повръщане, атя не повръща....единственото при нея набиващо се на очи е честото подкашляне откакто се е родила -влажно изкашляне, дето ако я чуе някой ще каже, че е болна, а то може и да е единствено за деня, това е мн странно за мен, да кашляш без да си болен, но както казах това на зъби го отдавахме, а сега и изби и последния кътник вече, не може да е от зъби, ако има както казва педито обилно слюноотделяне и затова така подкашляла...ох, не знам, дано не съм ви отегчила с дългия постинг...поздрави на всички.



Тема Re: Има ли някой с подобни симптоми?нови [re: fada]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.10.09 09:08



Доколкото знам ако има рефлукс на хранителната клапа тя от малка щеше да ти връща храната (млякото) и щеше да разбереш още много отдавна (т.е. д асе прояви). От слаба хранителна клапа незнам дали може да се правят пристъпи, но на две мои приятелки децата са така. Едното почна на 3г. и драмта приключи като стана на 9г. много мъчителен период защото на всеки сопол той беше с пристъп и в болница с диагноза подобна на астмата. На другата ми приятелка малкият така прави пристъпи от нищото. Винаги само през нощта, без да е болен почва да се дави и зверска кашлица все едно има нещо заседнало на гърлото. Кошмарно е защото трудно се успокоява, обикновенно го извежда веднага на балкон или навън или под парата на топлата вода в банята, или най-много над вряща с вода или сода тенждера на котлона. Казали са, че престъпите са на алергична основа, но до този момент не се знае от какво. На лице са предимно есенните и зимните месеци т.е. при влага и т.н. Погледни хубаво дали нямате и мухъл из апартамента защото той е най-честият причинител. Неприятни са тези неща, но се израстват. Може да заведеш детенце на алерголог или пулмолог за да видиш дали не може да се разбере причинителят, не е задължително това да е анатомичен проблем

Hot stuff

Тема Re: Има ли някой с подобни симптоми?нови [re: jana]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано21.10.09 09:31



Да, jana, синът ми имаше рефлукс, връщаше млякото до 8-10 месечен и спря та и аз си го мислех, че ако е рефлукс щеше като малка и тя да връща, но пък понеже тя много яде и пие си казах да не би да сме и разширили стомахчето и от там да се е появил впоследствие проблема рефлукс....ми имаше мухъл в банята, направихме ремонт, уж го изчистихме иначе наистина понамирва се мухъл из къщата няма как, влага ужас...сега уж печка пускаме, парното ще пуснат, въздуха ще се изсуши, значи кадваш и на твоя приятелка детето през нощта е имало такива пристъпи...ми освен наистина на пулмолог да я заведем....а имаш ли представа те какъв преглед правят, не е ли малка за пулмолог, май трябва да духат нещо?



Тема Re: Има ли някой с подобни симптоми?нови [re: fada]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано21.10.09 09:46



На колко казваш е дъщеря ти? 2,5 месеца или години?
Моята Яна е на 2 и половина години и така кашляше през нощта преди месец и половина. Но аз си я знам от какво е - възпалява й се третата сливица, събират се секрети през нощта и започва да се дави и да кашля. Но не е имало свирене. Водих я на УНГ и от там знам за третата сливица. Месец и половина я лекуваме с противоалергични, сега започнах с хомеопатия. Спря да кашля през нощта, но сега кашля при следобедния сън - доста силно, чак се буди. Противоалергичните ги даваме не защото кашлицата е на алергична основа, а защото сействат отбъбващо и намаляват сливицата, до момента, в който ще спре да секретира в гърлото. И при Яна тръгва всичко от зъбите - това започна с разтежа на кътника и не ще да мине само. А имаме още 3 да вадим, затова започнах хомеопатия, че е за дълъг период



Тема Re: Има ли някой с подобни симптоми?нови [re: fada]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано21.10.09 09:46



всъщност от разширяване на кормечето едва ли може да се получи рефлукс. Твърде възможно е едно дете да има рефлукс и без да повръща. Нарича се скрит рефлукс. Според мен просто потърси наистина компетентно лекарско мнение от специалист в конкретната област.



Тема Re: Има ли някой с подобни симптоми?нови [re: fada]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.10.09 09:49



Пулмолог се нарича детски белодробен лекар

Hot stuff

Тема Re: Има ли някой с подобни симптоми?нови [re: _dexter_]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано21.10.09 10:18



На 2.5 години е. Ми според мен сме извадили всички кътници вече, и определено си има свистене, едва ли е от зъби или трета сливица, защото веднъж я водихме спешно заради пристъп ларингитен в УНГ и там я гледаха и с огледалце да не е глътнала нещо та щяха да ми кажат ако има трета сливица...ох, явно на астма вървят нещата колкото и да не ми се иска, от къде това чудо се взе не знам, ще пробвам първо на пулмолог да я заведа....не знам кое е по страшно рефлукса или астмата....ужас....



Тема Re: Има ли някой с подобни симптоми?нови [re: Acя]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано21.10.09 10:37



Абсолютно поддържам това мнение. Не знам дали наистина е толкова сериозно състоянието на детето, колкото го описваш. Но, ако наистина е така, то ти от 2,5 години не си спала нощем спокойно! Защото детето може във всеки един момент в съня си да се задави и да не се събуди

.
Извинявам се предварително, че твърде крайно ще прозвучи мнението ми, но ми се струва твърде много време - повече от две години, да търпите такова състояние и детето да не е водено за консултация на специалист. Ама наистина на специалист, не просто на джипито (пък дори и да е педиатър). Нямате ли опит от първото дете още, че джипито, осигурено от ЗК, е просто разпределителен център. То не замества експертното мнение на специалист.
Обаче ние далеч не сме специалисти. Не знам някоя майка да е имала проблем от подобен род и да го е споделяла с мен или с клуба. Щото тук не е мястото за търсене на мнение. Ние можем да помогнем само с опит след проведено лечение, предписано от специалист. Не да сравняваме симптоми, да поставяме диагнози. За мен подобно родителско поведение е ..... най-малкото странно.
Заведете детето на пулмолог, ама наистина добър. Не по ЗК. Частен лекар, който ще обърне внимание на детето. Ако предпише изследвания, рентгенови снимки - можи и по ЗК да ги направите, за да не струват много пари. Но не оставяйте детето да се мъчи. Все пак спокойният му сън е важен и за вас.
Форумите не могат да заместят мнението на специалиста по никакъв начин. В този смисъл дори могат да са опасни.



Тема Re: Има ли някой с подобни симптоми?нови [re: tswete]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано21.10.09 14:37



Цвете, да, сърдита съм малка за крайното изказване, но може ти да не си ме разбрала. Ние даже в болница бяхме и там ни подтавиха диагноза бронхиална астма, но просто, защото трябваше да се постави диагноза да им преведат пари по здравна каса, чудеха се ларингит ли да пишат или бронхиална астма и това чудене стана в мое присъствие. На въпроса ми на рентгеновата снимка какво е излезнало, казаха, че това което се очаква-обструкция на белия дроб, нормално за подобно състояние, била хванала вирус сигурно

правиха ни инхалации с вентколин една седмица и това беше. Така че не ми казвай, че не я водя по лекари, просто лекарите не знаят явно също какво и е, винаги съм я водила като се закашля ккато всяка майка естествено, че първо при педиатър, нали той слушща гърдите, все до толкова имам доверие в нашия, че може да чуе едни хрипове, не мислиш ли, и чак тогава да ходим на по- сериозен...Както и да е, явно е някаква алергия според мен и знам, че тук може да срещна хора, които са преживяли същото или са чули от познати и да съпоставя и сравня с нашия слечай, да, повече доверие имам на форумите отколкото на лекарите. Това е факт.



Тема Re: Има ли някой с подобни симптоми?нови [re: fada]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано21.10.09 15:41



Все пак разбирам, че детето не е водено на детски алерголог, на пулмолог, не по ЗК. Нарочно подчертавам не по ЗК, щото тия по ЗК си правят каквото си искат. Пишат невъзможни диагнози, за да вземат пари по клиничните пътеки, пишат повече изследвания и манипулации, отколкото всъщност правят и въобще не помагат на детето. А вашето явно има сериозен проблем, който се задълбочава. Ако ще ГЕР да е или каквото и да е друго - щом в болницата не са успели да направят кой знае какво и детето не се подобрило след лечение там, ние ли ще му помогнем??? Все пак, ако болничното и извънболничното лечение за 2,5 години не е дало какъвто и да било положителен резултат и детето се влошава, може би е необходимо да се обърнете към много по-добър специалист.
И правилният въпрос към нас би бил - от кой пулмолог, алерголог, гастроентеролог сте доволни. Ние това можем да кажем. Иначе за алергии - виж в клуб Алергии в здравна взаимопомощ. Там има много напатили майчета, които имат да споделят голям опит. Но аз идвам от там, детето ми имаше алергичен ларингит, правеше псевдокруп на няколко пъти, но за такива симптоми не помня да съм чела. Но още при първия пристъп, съм се вдигала и веднага съм го водила при един от най-добрите алерголози в Бг. Щото джипито... въпреки че сегашното е къде по-добро, си е....
Това са сериозни проблеми, с които може да се справи наистина компетентно лечение. Иначе се стига до бронхиални астми, спастични бронхити и т.н. Виж в Алергии - ако имаш наблюдения за някаква симптоматика, зависимост на прием на храна или допир до друг алерген и появата на тия пристъпи. Но това зависи от твоите наблюдения над детето. Ти трябва да установиш някаква зависимост, иначе и алерголог не може да ти помогне и само лутане...
И не виждам защо трябва да се сърдиш. Аз нямам за цел да те укоря. А само да помогна, но доколкото мога. Ние тук, всички, не сме лекари. И нямаме право по симптоми да даваме диагноза!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.