Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Има ли някой с подобни симптоми?нови [re: fada]  
Автор NadG ()
Публикувано22.10.09 11:50



Проблемът не е в здравната система, а в калпавата лекарка.

Вярно, че аз при моето джи-пи ходех едно време (докато още ходех де) веднъж годишно почти, но всеки път ми даваше всички направления, които поисках. Това се случваше например като получавах една типична кашлици точно по сегашното време на годината. Той знае, че аз не съм фен не рентгена и почти не ме е пращал освен, когато наистина се е опасявал, че иска да види какво става. Затова пък всеки път на кардиограма заради екстрасистулите, което беше по мое желание.

Е, в последствие установих, че не е само времето навън причината. Отне ми няколко години, да осъзная, че всъщност кашлянето се отключва, когато ми се налага да водя едни конкретни разговори по това време на годината и влажното и студено време подпомага, но не причинява оплакването. Просто гърлото ми става чувствително и лесно прихваща студа или някой дребен вирус. После тялото е здраво след 2 дни, но кашлицата остава като рефлекс.

А соматични реакции наблюдавам през последните 4 години при едно познато детенце, но не ми е работа да казвам на майката това. Веднъж й споменах бегло какво изобщо представлява това е как работи механизмът на базата на моя принцип, но тя директно ми заяви, че просто си има болнави хора, които прихващат какво ли не и не вярва в такива "психически работи". Така че прекратих разговора.

Да не се отвличам - лекарката е за смяна!



Тема Re: Прегледайте сериозно и...нови [re: tswete]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано22.10.09 16:53



Как ми се иска и на мен, Цвете на планина....дано да ни се случват и на нас такива съботно неделни излети...Както и да е, тази нощ към 2 пак започна с кашлица и свистене, отворих прозорец и я завих с одеала и шапка сложих, инхалация с лайка направих, противоалергично дадох, след два часа мина...като станахме обаче забелязах, че веднъж на час примерно се изкашля....после навън се разрева за нещо и започна по начесто, заведох я при джи пи то, викам тъкмо и направление за пулмолог да ми даде. Чу и гърдите, каза да, сега ги чувам хриповете, до сега тя такъв проблем не еправила, вика ларингит не води до това, понеже тя имаше лаещи пристъпи съответно ларингит преди няколко месеца и мойто джи пи не е предполагала, че може да стане такова положението. Не искаше да ми дава за пулмолог направление, но аз настоях и тя каза, че е безсмислено, ще ти изпише флексотит-коктикостероиди и това ще е...и е права сигурно, но какъв друг специалист да потърся не знам, една моя приятелка с подобен проблем като си е завела детето на пулмолог дори не са япрегледали, а просто са провели разговор при който са и казали да премахне папагал, пухени възглавници и т.н. предполагам, че и на нас това ще ни е прегледа, от който едва ли ще имаме полза, но все пак нека опитаме....лошото е, че има час чааак за другия месец, на 26-ти казаха да се обадя да запазя час. А сега педито ни изписа инхалации с вентолин и физиологичен разтвор през 4 часа, и сироп флудитек, за да не задълбочи пристъпа и да стигнем до болница и утре пак да я чуе....Поиска да си купя рецептурна книжка и каза, че иска да пробваме със сингулер, макар че не била сигурна в действието му, но е по-малкото зло от коктикостероидите и ако вече не помогне тогава да почнем с флексотита, който ние си закупихме, но така и не смея да ползвам, в болницата като ни изписваха казаха поне един месец профилактика с него, но аз няколко дена само и спрях.....и така, това е за сега....като знам сега от вентолина как ще почне да кашля, ужасссс....и ми каза педито в никакъв случай да не я давам на ясла, защото без да е на ясла правила такива пристъпи, да си представя като тръгне и хваща вируси какво ни чака....а аз трябва да се връщам на работа...просто не знам какво ще правим...





Тема Re: Прегледайте сериозно и...нови [re: fada]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано22.10.09 17:18



Фада, честно казано, ако ми беше близка приятелка щях да ти кажа, че си за бой

. Как може да искаш детето да се оправи, а да не прилагаш предписаното лечение?! Да, наистина кортикостероидите са лошо нещо, но понякога се налагат. Мислиш ли, че вентолина е по-добър?!Ами той е по-опасен и вреден от АБ, но като се налага и лекярт преценява ще го даваш. Виж пак дебело ти подчертавам, не е хубаво да сравняваш симптомите на други хора с тези на детето ти, в крайна сметка дори и при приятелката ти така да е протекъл прегледа не е гаранция, че при вас така ще протече. в крайна сметка сигурно лекарите знаят как да преглеждат и това, че прегледът би могло да не се впише в представите ти за преглед не значи, че е недостатъчно. Когато имах проблеми с малката ми дъщеря лекарят само погледна изследванията, дори без да е виждал детето и каза диагноза, изследвания и лечение, които се потвърдиха в рамките на няколко часа.
Чудиш се какъв друг специалист би могла да потърсиш....алерголог, например .
Не на последно място усещам отрицанието ти и недоверието в лекарите и тяхното лечение, а именно то и вярата, че е правилното ще помогнат. Сигурно всичко това се дължи на лош опит не знам, но подозирам, че е преди всичко от прекалено много четене в нета ...в интернет се пишат глупости на килограми и това не е причина да нито да спираш лечение нито да пренебрегваш лекарско предписание!!!! Ако искаш приеми забележката ми, но само лекарят преглежда детето и знае какво чува и само той би могъл да постави правилната диагноза. В интернет пространството се ширят много отрицателни мнения например за АБ, но нека не забравяме, че само благодарение на тях се лекуват някои болести, които са били смъртноносни, като скарлатина и туберкулоза. Ширят се прекалено много суперлативи за хомеопатията, но тя едва ли е толкова безвредна. Успехът на лечението зависи също и от това да се спазват предписанията на лекарите за продължителността на лечението, а не да се прекратява по самоинициатива. Вероятно част от лекарствата са вредни, но така или иначе ако си ги вкарала в организма на детето е по-добре да се приключи курса на лечение, отколкото да остане недоизлекувана и да се наложи нов курс с нещо по-мощно.



Тема Re: Прегледайте сериозно и...нови [re: Acя]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано22.10.09 17:56



Наистина ли е по-опасен и вреден вентолина? Дори и на инхалация ли? какво уврежда, моля те кажи ми...



Тема Не за бой ами незнам ...нови [re: fada]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.10.09 19:58



Ама ти сега се захващаш за всяка дума ми се струва. Паниката ти пречи да мислиш разумно, отпусни се максимално и действай. Вентулина е вреден дотолкова, че води до редица увреждания, които засега не ти трябва да знаеш (да мислиш допълнително глупости и за тях). Всеки втори лекува детето си с Вентулин така, че не се впрягай ами ако се налага го направи. Без направление н еможеш ли да идеш на пулмолог? Заведи и без направление на алерголог щом педито ти умува излишно. И спри паникатаааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа (Боже мислех, че точно аз никога няма да го кажа)



Hot stuff

Тема Re: Прегледайте сериозно и...нови [re: fada]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано22.10.09 20:08



не знам какво точно означава, че е по-вреден и на какво наврежда, просто, когато се случи веднъж да го давам на голямата дъщеря лекарите ме предупредиха, това не ме спря да го давам, все пак беше наложително да оздравее. С казването за вредата от вентолина исках да кажа само едно, че всяко лекарство колкото помага толкова и вреди, но все пак е редно да се прилага адекватно лечение, за да могат децата да оздравеят. Според мен, за да си най-информирана прочети си листовката на препарата, но следвай предписаното лечение.



Тема Re: Прегледайте сериозно и...нови [re: fada]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано22.10.09 23:33



Въпреки всичките ми остри и недотам остри писания ти все пак тръгна пак по лекари през ЗК. ЗАРЕЖИ ги тия по ЗК. Не им е целта да ти излекуват детето. Отиди на свестен, добър, частен специалист. Без направление, с пари! Толкова ли е невероятно да стане това? Едва ли прегледът ще излезе повече от 50 лв. Пак минаваш през някакво абс. келяво лечение на личната лекарка, което замазва симпоми,които трябва да бъдат видяни от добър диагностик. И, да, за обикновените неща ходим при личните лекари, въпреки че е права Надя, че твоят е за смяна. Но за по-сериозните неща, не се доверявай! Губиш, време, даваш пари за лекарства и най-важното - тровиш детето, а не му помагаш. Дано този път съм останала разбрана.
С ларингита шега не бива да се прави. Гадна работа е и звучи отвратително това свистене.





Тема Re: Прегледайте сериозно и...нови [re: Acя]  
Автор NadG ()
Публикувано23.10.09 12:18



Асе, има и малко по-различни гледни точки. Аз например по коментирани тук причини ползвам медицината много премерено и само за официални диагнози и изследвания. Никога не прилагам предписани лечения. Просто ми е необходимо да знам какво ще кажат 3ма примерно лекари, а след това действам по моите начини.

Напълно подкрепям Фада - кортикостероид не. Няма сила да ме накара да приложа върху живо същество кортизонов препарат. Аз отивам и по-далеч - хормонални никога, антибиотици не, температуропонижаващи не. Има хомеопатия, има масла, има преодоляване на хронични и повтарящи се състояния по потя на изследването на психосоматика. Не отричам медицината, съществувам в паралелна плоскост с нея.

Не е необходимо да се приема всичко, което лекарят казва, а още по-малко да се спазва. Понякога е полезно само да се чуят няколко мнения + да се почете, за да реши човек по кой път ще върви. Най-трудният и най-успешният е нетрадиционният във всеки смисъл - този, който не е "ами докторът каза и аз следвам точно", защото този път значи, че чакаш някой друг отвън да ти каже кое как да стане и да носи отговорността за това той, а не ти.

Аз съм пример за човек сериозно пострадал от лекари и лекарства, с грешно поставяни наизуст диагнози без да се търси причината за страданието, а само да се "лекуват" симптомите. В ранната детска възраст (на 6 месеца) и на сугашната възраст (на 28 години).

Моята голямо промяна (и здравословна) започна, когато един умен и благословен човек ми даде пример, че болки в коляното могат да се предизвикат от ударна травма, от задържане на течности, от задържане на соли, от нежелание за ходене и докато не разберем причина е безсмислено да даваме, каквото и да било лекарство. Ако лекуваме всяко болящо или обездвижено коляно по един и същи начин, най-вероятно в повечето случаи нищо няма да постигнем, защото не търсим причината за болното коляно и не я отстраняваме.

Момичета, много години писах в клубовете на дир-а (вече 10). Време е да ви кажа довиждане. Радвам се, че се запознахме, щастлива съм, че придобих някои сърдечни приятелства тук. Но моето време тук свърши. Виждала съм тежки последствия от сляпото следване на медицината, нямам желание да помагам някому да променя живота си, без той сам да го е пожелал от мен. Но да чета такива неща ми причинява душевна болка и не желая да се поставям в това положение.

Пожелавам ви здраве, любов и щастие. Да имате красив и цъфтящ път пред себе си. Да намерите устои, наставници и вътрешно сила. Да вярвате в собствените си сили. Да поемате живота си в собствените си ръце, да правите избори и да взимате решения с ясното съзнание, че собствените ви успехи са резултат от собствените ви действия. Да сте смели и реализиране хора.



Тема Re: Прегледайте сериозно и...нови [re: NadG]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.10.09 12:54



Значи да се "следва сляпо медицината" е вреден фактор, но тършуването и информирането чрез нета (както е случаят тук) е много по-добре? Стига .... Това, ч ети си открила друг вид лечение, не означава че е по-добро .... то е добро и помата на теб, ок, но аз например не го приемам, пробвала съм различин видове и не ги приемам за лечение на детето ми например (изключвам бабините рецепти, но понякога и те не помагат). Ако трябва кортикостероид, АБ, Вентулин и прочие ще се дават, щом лечението го изисква. Не може да се оповава здравето на детето на алтернативни начини на лечение, не и това на детето. Аз поне не бих посмяла.

Но това е мое мнение, не го налагам, само изказвам.

Hot stuff

Тема Re: Прегледайте сериозно и...нови [re: NadG]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано23.10.09 19:59



Наде, всеки има право да лекува себе си и децата си според собствените си разбирания. Аз пък видях с очите си как една майка докара детето си до оглушаване, щото сакън да не даде лекарства на детето си освен хомеопатия.
Честно казано едно нещо в мнението ти страшно ми бръкна в очите-това НИКОГА! От опита си в тоя живот мога да кажа, че винаги, когато човек каже Никога, животът го поставя в позиция да прекрачи думичката


Колкото до алтернативното лечение не го отричам, въпреки, че си признавам предпочитам традиционната медицина, когато се отнася до сериозни неща. Въпросът в случая е, че Фада води детето си при някого, на когото няма доверие, почва лечение не го довършва, а после лекарят е виновен, че не е излекувал детето и пак почва да се лута. И го тъпче с лекарства хем недостатъчно, че да го излекуват хем пък го е тъпкала с химии.
Иначе за мненията на 3 ма лекари ми се вижда доста опасно, все пак те са трима различни хора, които е нормално да видят различни неща и често дават различни диагнози, или минимум различни лекарства...тогава става страшно объркване.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.