Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Какво мислите за това?нови [re: _dexter_]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано21.10.09 16:26



Декстър, всъщност никой не се опитва да сравнява гледането на децата вкъщи и в градината, защото то няма база за сравнение. Според мен ползите на децата от градината са не да ги направят по-социани, а да ги подготви как се живее в общност с правилата и съответния ред. А цената...ами то винаги я плаща само въпроса е дали ще е и с допълнение, защото отивайки в училище децата трябва да спазват дисциплина и там си има дисциплина би им било от полза. Това в никакъв случай не значи, че децата стават като от калъп. Преди 10 дни ми се отдаде случай да прекарам един ден с групата на Ели в градината-ами имат си индивидуалност децата

, едни са по-спокойни, други по-енергични, едни обичат да рисуват други да танцуват, трети да се бият и т.н.
Това все пак не значи, че подкрепям детската градина да е задължителна, както и училището .
Имай и нещо важно предвид, родителите са с прекалено изкривени представи за задълженията на учителите та и от там многото лоши отзиви . В групата на Ели имаше едно момиченце, майката много се оплакваше от едната учителка-колко строга била, как ги наказвала, дъщеря и била стресирана...ами учителката наистина ги наказва, например, който в момента прави пакости го оставя за малко на пейката , което не мисля, че е кой снае колко стресиращо. Тя не повишава тон . Същата майка ми заяви разни неща за директорката, които са абсурдни!!!!С това искам да ти кажа, че е хубаво сама да придобиеш впечатления от мястото, където искаш да запишеш детето, а това е много лесно, спри и се заслушай, когато децата са навън ще чуеш и учителките и децата и отношенията им
Въобще съм много разочарована от масата родители, не знаят какво да очакват от учителите и не знаят нито как да комуникират с тях нито с децата си. От контакта си с теб съм останала с впечатление, че си трезвомислещ, здраво стъпил на земята човек, който знае какво да очаква и докъде се простират възможностите на учителите и какво можеш да очакваш от учителите



Тема Re: Какво мислите за това?нови [re: Acя]  
Автор NadG ()
Публикувано21.10.09 18:37



Асе, дай плс съвет - има ли начин да се влияе на менюто, което се дава на децата в градината.

Ако родителите на детето не желаят на детето да яде месо и рафинирана захар, как трябва да процедират, за да се постави тази ситуация по цивилизован начин в рамки?



Тема Re: Какво мислите за това?нови [re: NadG]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано21.10.09 21:20



ами не знам честно казано. предполагам, че си зависи от градината и директора

, но да не те обезсърчавам едва ли ще им се получи. Доколкото знам не носят и отговорност за деца с алергии...Може да попитат да носят храна отвъки, но едва ли ще стане. Все пак нищо не пречи да се опита.



Тема Re: Какво мислите за това?нови [re: NadG]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано21.10.09 22:09



Най-добре на частна градина.

Копирам мнение на детска учителка от форума на бг-мамма. Хем е по темата, хем не е.

".......Първите хора ,които са се занимавали с децата ми са оказали огромно влияние върху тях независимо от това, че съм се старала да "туширам" това ,което не ми е харесвало.
Относно йерархията в образованието..... цялата тази йерархия се крепи върху НАЧАЛОТО и ако старта е неуспешен и травмиращ остава за цял живот и това начало по-добре да се постави от компетентни и грамотни хора, с необходимото образование.
И не мога да разбера защо си мислите, че един детски учител /длъжността в ДГ НЕ Е ВЪЗПИТАТЕЛ/ е необходимо да е без квалификация. Видимо не правите разлика между възпитател и учител това си е ваш проблем няма да обяснявам. Лично мое мнение е, че всеки добър учител/педагог трябва да познава и предходното звено, и неговото звено и следващото. Само в този случай ще му е ясно какво трябва да е научено в предходния етап, за да може да коригира пропуски, какво трябва да се учи и за какво е предназначено това обучение за да олекоти следващия етап, а не да "убие" желанието на детето да търси и открива, да се радва на успехите си и да успява.
За задължителния обхват на децата в системата на предучилищното възпитание и образование - с интерес следя какво ще "роди слона". Първо - няма необходимата материална база. Доказателство - липсата и в момента на достатъчно места да поемат желаещите. Второ - остра липса ТОЧНО на квалифициран персонал за работа с деца на съответната възраст. Трето - предстои нова криза с персонала, защото много квалифицирани кадри трябва да излязат в пенсия, а на тяхно място няма кой да дойде. Четвърто - увеличаването на пенсионната възраст за учителите ще остави на улицата и малкото желаещи млади хора да работят в системата. И в същото време колко от 60 - 63 годишните ще могат да подскачат с децата? Пето - резултатите от ПГУ вече се виждат. Ходещите в у-ще се учат да четат и пишат. Нещо, което го няма в програмите за ПГУ и от тук претоварване на децата или несъобразяване с възрастовите им особености. И това точно защото липсват предучилищни педагози, а ПГУ водят начални учители.
Мога да пиша и още, но за сега това е старт за размисъл по въпроса и реална оценка на положението. За съжаление всичко не става само с пари. Има неща, които не могат да си купят и най-богатите.
Идеята за образователните системи по света е, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО обучение НЕ Е НИТО НОВА, НИТО НАША. За съжаление! Само, че тя се прилага в нормална материална база, в нормални групи, със съобразени с възрастта на децата програми, с много квалифицирани кадри и т.н. В нито една страна не се копира и прилага чужда идея без мисъл и без съобразяване с особеностите на самата страна. Всеки максимално е адаптирал идеята за задължителен обхват съобразно собствените си възможности и с грижа за децата си. И ако следите внимателно директивите на ЕС в системата на образованието ще забележите КАК расте обхвата на децата в тази възраст и как се снижава възрастовия праг на този обхват. Това е тенденцията и няма какво да си крием главите в пясъка, а по-скоро трябва реално да се оценят възможностите ни за да не правим нови експерименти с децата си, а да направим най-доброто за тях."




Тема Re: Какво мислите за това?нови [re: ariel$$]  
Автор fada (pitanka)
Публикувано21.10.09 22:17



Ариел, Павел вече е на 5 години, не спира да плаче всяка сутрин и да се пазари още от вечерта...ходи от 3 годишен, но все още не е свикнал, казва не обича на детска градина и тва си е....





Тема Re: Какво мислите за това?нови [re: нeмиpницa]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано21.10.09 22:47



ами зависи си от градината


иначе не съм съгласна с някои нещата от тази преподавателка, поне що се отнася за детската градина на децата



Тема Re: Какво мислите за това?нови [re: Acя]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано21.10.09 22:53



Права е обаче за едно....и те цитирам:

В отговор на:

Въобще съм много разочарована от масата родители, не знаят какво да очакват от учителите и не знаят нито как да комуникират с тях нито с децата си.






Тема Re: Какво мислите за това?нови [re: fada]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано22.10.09 08:26



Не съм против детските градини по принцип, като гледам и Яна от догодина ще е на пангара

. Идеята ми е да има избор, да могат родителите да се съобразят с индивидуалността на детето си. Какво добро ще направим на деца, които не харесват градината, ако насила ги тъпчем там? И защо да не могат родителите на тези деца да имат избор да си ги оставят в къщи? Неходенето на градина не вреди на децата - мисля, с това всички сме съгласни. Защо тогава да се отнема възможността на родителите да не вредят на децата си?
Асе, аз ще си разгледам градините, спор няма, но ако и трите, които ми се предлагат, не са ми по вкуса - тогава какво? Не са ми сложни изискванията - напр. детето ми да излиза навън по възможност ежедневно, да не гледа телевизия в градината, да не закусва вафли. Ако може да не го удрят и да не го наказват да седи с вдигнати ръце в ъгъла .
Проверих и за частни детски градини - във Варна има 3 лицензирани, едната ми е много далеч, другата е далеч, третата е в квартала. Но отзивите на майките не бяха ласкателни и за трите. Другото е занимални в апартаменти, без двор - къде ще играят децата...... Продължавам да търся, знам, че няма пълно щастие



Тема Re: Какво мислите за това?нови [re: Luna Chocolata]  
Автор Tanika (диреща)
Публикувано22.10.09 08:39



Как пък задължителна детска градина, ами ако майката иска да си гледа детето, кой ще и го вземе насила да го тикне в детската градина?
Моя син ходи на детска градина, ами освен че ги гледаха като че са им детегледачки госпожите на нищо не ни научиха.
Ей едно стихче не успяха да ги научат, една песничка не пее мойто дете, добре че аз се взех в ръце та стихчета и песнички рецитираме и пееме.
Сега сме на предучилищна и съм доста по доволна от детската градина!




Тема Re: Какво мислите за това?нови [re: _dexter_]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано22.10.09 08:57



Декстър, поне първите три в нашата градина не ги удовлетворяват. телевизор им се пуска, сутрин, докато се посъберат децата, после имат толкова занимания, че няма и кога да им пуснат телевизора. извеждат ги навън в топлите месеци, но през зимата в редки случаи. вафли дават, не всеки ден, но дават. истината изисква да се каже, че директорката има желание да промени нещо или поне е декларирала такова на родителската. Казала е, че разчита на нас за идеи за промяна в менюто. но на повечето хора не им дреме

и първата работа така или иначе е да се отбият в магазина и да купят на отрочето вафла, чипс или нещо такова. Не искам да кажа, че ми пречи даването на вафли в градината, защото нито смятам, че са по-вредни от нишестето и кисела, нито им се случва друг път да ядат вафли
Колкото до наказанията май не съм чуваланикъде вече така да наказват, то и нас не помня в градината да са ни наказвали така




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.