Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Аплодисменти за Макс на pepelнови [re: jana]  
Автор pepel (gossip girl)
Публикувано12.10.09 23:09



миии,мнооого ми е истински беззъбчо,нали?


айде и линк ще пусна,от скромност ..





Тема Re: Хубава мисъл....нови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано12.10.09 23:39







Тема Re: Аплодисменти за Макс на pepelнови [re: jana]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано12.10.09 23:40



Страхотен е младежа, пу-пу !



Тема Re: Аплодисменти за Макс на pepelнови [re: pepel]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано13.10.09 08:30



Чудех се аз защо ми е толкова някак познато това дете! Много е сладък! Браво!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Аплодисменти за Макс на pepelнови [re: pepel]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано13.10.09 10:33




Пепел, голяме сладур Макс.
А бе и Руслан и той. За трето не мислиш ли?



Тема Истанбулнови [re: -Randi-]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано13.10.09 17:58



150 километра...наистина, 18 милиона...повярвах...Няма начало, нито пък край!
Истанбул, новият Рим, Константинопол или може би едно от най цветните места на земята....История, ориент, лукс и беднотия, ислям и християнство....море, море, море............Няма какво да говорим....Още повече, че и повечето от вас са го видяли...
така го почуствахме пък ние ние:















Тема Re: Истанбулнови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано13.10.09 18:06



Десита, страхотно е ... просто друг свят, който си заслужава да видиш



Hot stuff

Тема Re: Истанбулнови [re: dessbess]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано13.10.09 18:20



Малийй какви хубави снимки!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Истанбулнови [re: Zori_D]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано14.10.09 01:15



Дааа!


Не мога да спра да си мисля за това магично място! Цял ден си цъкам в нета и чета ли, чета, гледам снимки...направо се пристрастих....
Забравих да кажа и за миризмите на Истанбул.....влюбена съм в тях....този град определно има свой мирис...и ако щете вярвайте но много от нещата, които си донесох просто буквално са пропити с аромата на Истанбул...
Много ходене, много нещо....пеш...., с метро, рейс, трамвай, с морски автобуси, кораби....наистина голямо бродене падна...Всичко е много хаотично и объркано, огромни разстояния, нищо не пише на английски, почти никой не го говори, добре, че се бяхме подковали подобаващо, предварително. Ходихме по места, които изобщо не са туристически, далече, навътре в Азия и пак не видяхме края...такива лъскави магазини май съм виждала само по 5 авеню, а в същото време....егати и мизерията...
Горда съм, че с триста мъки се добрахме до Св. Стефан и то пеша, оставихме и дарение, побъбрихме на роден език,. Интересно ми беше да се разходя из Фенер - адски западнал, но пък истински автентичен...на 300 метра от Златния рог...а по тесните му улички малки момченца ритат топка, майките ми ги гълчат от балкона , носи се миризма на тежки манджи....проснати гащури на въжета, рухнали къщи....паднало величие.....
На 50 км оттатък Рога пък виждаме небостъргач до Небостъргач....тоталния контраст...
Най-забулените жени...с най-скъпите обувки, представям си отдолу какво ли е имало по тях...
Принцовите острови...ах, ах и пак ах! Достъпни за обиколка само с файтон и велосипед...абсолютен кеф.....там определно бих отишла на почивка...А за къщите не искам и да споменавам!
Еминюню - в подножието на Стария град - уникална тарапана и цигания, таква смесица от тълпа, всеки нещо продава, подвиква, бута, носи, влачи....олелия отвсякъде...
Стария град - Константинопол, само това като си помисля, и ми прималява от вълнение....във въображението ми изникват хиляди картини...Света София - прекрасна, Синята джамия - смайваща, великолепна....
Топкапъ - кич и злато до главозамайване....не беше разрешено много да се снима, иначе какви диаманти и скъпоценни камъни видяхме....думи ньет...на края на двореца се открива уникално красива гледка - Златния рог, Босфора и Мраморно море си правят романтична среща....
Водохранилището Йеребатан - класическа музика, хиляди рибки във водата, приглушени светлини в червено и стотици колони...под земята....
Бейоглу - пълна лудница. В петък и събота няма минаване по Истиклал....няма ви казвам...А около нея по кривите улички - е там ми остана сърцето - кръчми, барове, сергии с всякакви вкуснотии, от едната страна смучат бира и водка и са по-модерни и от Парис Хилтън, а отсреща кротко пият чай и играят на табла...Почти всяка вечер пиехме бира в едно заведение с жива музика, тип турска естрада..певеца беше наистина Голям и така събираше и вдигаше хората, че не е истина..песни с цяло гърло, девойките кършат дупета пред благосклонните погледи на гаджетата, абе щур купон. Алкохолът скъп до безобразие....нереално дори.
Морето....там е истината, всеки ден се возехме , непрекъснато като имаше възможност, страхотно е...по края на Златния рог е супер спокойно, няма туристи, но пък много пейки за отмора и прекрани гледки..по Босфора - думи нямам, но най-много ми хареса пътуването до островите по час и 20 минути в едната посока...
Имаше и безредици, някакъв форум на МВФ, и два дни се чупеха яко стъклата по банките...
Храната, ах храната - по-вкусни неща надали има в друга държава, не вярвям. И не говоря толкова за сладките неща, а за манджите . Завършени шедьоври и на вид и на вкус, до посления детайл....Освинването от мая страна беше на олимпийско ниво!!!!!!!!!
Нарочно съм разделила снимките в 5 албума, за да е по-ясно кое какво на който му е интересно...
В заключение като традиция ще си пожелая скоро още пътувания. Това е нещото, което ме преобразява, мечтая и жадувам за още и още и още...
Пък ако не е много нахално, дай боже някой път и на круиз да попътуваме.....



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от dessbess на 14.10.09 01:16.</EM></FONT></P>

Редактирано от dessbess на 14.10.09 01:18.



Тема Re: Истанбулнови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.10.09 08:33



Дес, страхотен разказ, благодаря ти

! Никога не съм ходила в Истамбул, но си го планувам . Снимките са супер, осбено морските!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.