Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:12 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема 5-годишните ни деца  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано04.10.09 04:39



Синът ми Александър навърши 5 години на 15-ти август 2009 година. Вече ми стига до малко над гърдите, аз съм 149 см. Моето "бебе" продължава да расте с бясна скорост, аз започвам да остарявам малко по малко...
Каня в тази тема всички родители на 5-годишни малчугани - да споделяме радости и неволи, ежедневни битки, както и неизбежните мерки, теглилки.
Започвам първа:
Алекс е висок вече цели 114 см, тежи 18 кг и е възпитаник в трета група "Делфин" (90 ОДЗ, София). Мога да го опиша като доста любознателно дете. Обича животните, както и да четем за тях, да гледаме филми за тях. От първа група си има една несподелена любов, засега се очертава постоянен в романтичните си чувства

Може да пише правилно АЛЕКС, МАМА и ТАТИ. Знае да брои до 20. Обича данонино и да гледа джетикс. Кара колело с помощни колелца. Доста се привърза към братовчедка си, щерката на сестра ми, която наскоро навърши 6 месеца, забавляват се доста заедно. Плува с пояс. Записах го на футбол към ДГ. Обича да ходи на театър, пак към ДГ. Много го обичам и той много ме обича. Какво друго? Вече може да се къпе сам, умее да се облича и съблича както трябва, помага ми с покупките като пазаруваме. Играе с колички, камиончета, рисува, моделира с пластилин. Има спокоен и дълъг нощен сън, като спи и следобяд. Не е капризен на храни, не е злояд, но апетитът му е променлив - ту яде много и без подканяне, ту мудно и едва-едва, с много напомняния и побутвания. Вкъщи нямаме домашен любимец, защото аз имам алергия към котки, зайци и храна за рибки, а кучето ни е на село. Засега Алекс няма братче или сестриче, ние не планираме скоро, а и той не е замрял, както виждам Общителен е, лесно се сприятелява с други деца, в парка без проблем се заиграва с непознати такива. Общо взето ядове с него нямам, пу-пу Много е здрав, от ноември 2008 год. не ми е боледувал! По-склонен е да слуша баща си и да му се подчинява, отколкото на мен, но сигурно това е нещо обичайно. Освен това ако не знаете, МАМА е най-хубавата на света , не пропуска да ми прави комплименти. Много е мил и чаровен! Гледам, че пролетните му дрешки съвсем са му окъсяли, ръкави и крачоли са му малки, така че го преоборудвахме с нови, както и с нови обувки естествено... Обича също така да играе на компютърни игри (Тарзан, Порше и Зума), както и да си "чати" с мои приятелки по скайпа. Като за начало мисля, че е достатъчно за нас. Вие сте на ход!!!



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор mefirst ()
Публикувано05.10.09 08:46



Моят Кристиян стана на 5 през февруари. Като размери е точно колкото Алекс:) - 114 см, 18 кг. Обича динозаври, детски филмчета, да се разхождаме... Брои до сто, но пък писането не му е силната страна:). Цяло лято не ходи на градина, дядо му го гледа и въобще не се е разболявал, но сега след 4 дена ходене на детската стигнахме до инжекции заради гнойна ангина. Слава богу, вече е добре и от днес пак го пуснах на градина. Надявам се по-дълго да издържим без болести. Иначе си спи спокойно нощем, но все по- често пропуска дневния сън. Много е послушен, гальовен, доста приказлив

. Въобще удоволствие ми е да си общувам с него
Вихрогонче, благодаря за темичката!



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано05.10.09 13:56



Наско е 115 и тежи вече към 18 килограма, благодарение на бабите това лято.
Трета група в детската градина, обича занятията по таекуондо и приложни изкуства, но тази година няма да имат ПИ. До сега не е учил английски, но много дечица от неговата група ходят на алианс и са доволни.
Той тръгва на пиано и испански от тази година, като "извъндетскоградинска дейност". В градината мисля да го тествам на "Философия за деца".

Много спокоен и разбран, нямаме някакви "екстремни" изживявания, опитваме се да се слушаме, облича се сам, но когато бързаме, аз върша тази работа, зъби мием заедно, защото му нямам голямо доверие какво ще измие. Не се къпе сам.
Интересува се от кабели, мултицети и поялници, смята че призванието в живота му е да "прави жички" (Хубаво е, че на 5 знае значе отговор на въпрос, който аз не съм прозряла на 30:), разглобява наред, счупени играчки обаче има много малко, пази си нещата. От време на време се моли за куче, котка, папагал или сестричка. За сега мислим по последното.:)
Много се целуваме, гушкаме, обичаме, мисля, че отношение от типа-"не плачи, нали си момче или дръж се мъжката" , по-късно може да го накара да крие емоциите си, а ми се ще да запазим доброто си общуване и за в бъдеще.;))
Дава го леко, няма излишни житейски терзания-ако може, може, ако не може-пак добре, така че работим с татко му да го направим малко по-амбициозен.
Влюбен е в Теодора вече трета година, която от своя страна харесва Виктор, Виктор-Мира, а Мира- Наско-точно като в една стара песничка:)
Хубава тема Вихрогонче.





Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: Пъpпъл]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано05.10.09 17:12



Ехей, супер сте! Радвам се, че веднага се включихте. Пишете винаги когато искате да се похвалите, оплачете, просто споделите, обещавам и аз да го правя! И чакам нови попълнения в отбора на 5-годишните ергени и моми

Може да си постваме и снимки тук, ако желаете...



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор Luna Chocolata (promiscuous)
Публикувано06.10.09 11:25



Ще се усетиш съвсем подмладена, ако направите второ и хукнеш подир него.... :)





Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор kasmet4e (Мама на ИВКА)
Публикувано06.10.09 15:44



Ива става на 5 след 2 дни - на 08.10
Трета група в ДГ, миналата година ходеше на хорце, английски и рисуване. В рисуването е много добра. Тази година още не са им започнали допълнителните занимания. Умно и добричко дете е, особено когато я слушам. Брой до 20 и обратно от 5, знае повече от половината букви, пише ИВА, ИВО МАМА, ДЕНИ ,БЕБЕ, ДЕСИ може да разделя думите на срички, измисля страхотни гатанки и игри от рода на кое е излишното от 3 неща и т.н. Почти 120 см. и тежи около 20 кг. , познава голяма част от пътните знаци. В очакване е да стане КАКА. Редовно е заета с "коремно време" , говори за брат си.. и го учи на разни неща през моя корем. Освен това му се хвали, колко е красива,... и " Виж какво бебе, ти няма да имаш такава красива дълга коса... и няма да носиш рокли и поли..... .Вече е прочела, по скоро прослушала първия си роман - Пипи дългото чорапче. Обожава приказките и измислените истории.. Рядко боледува, да не чуе дявол. Понякога обаче, като не и се угоди, ме нарича гаднярка, доста е емоционална и това което и е на сърцето е и на устата и. Много бързо и минава и веднага идва да се извинява. Общо взето е добро , обичливо детенце, иска да работи турист за да обикаля света, или по възможност директор, а в краен случай нещо което "не е много уморително и трудно и ти дават достатъчно парички" , обича да пътува. Аз съм щастлива, че сега съм си в къщи и мога да и се радвам, да я водя и вземам от градина, но съм и много притеснена как ще и се отрази бебето.
Стана много дълго, извинявам се за което

[image] http://lbym.lilypie.com/vKiYp3.png/ [image]


Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано07.10.09 11:38



Мойто гардже май е най-голямо

! Алекс вече е на 5 г. и половина. 116 см, 21 кг. Ходи и той в ДГ - ІІІ група. Много са му добри учителките и много съм им благодарна, че така хубаво го гледат, отива с кеф на детска градина, доволен е много от игрите, хапването, приятелите... В ДГ има английски и танци, та сега умее да отговоря на въпросите с "no", което е супер смешно. Поназнайва и някои думички - животни, плодове. От танците гледам отбира почти колкото Мон Дьо, кълчи се пред телевизора, когато гледа Вип денс.
Стараем се да се отнасяме към него като голямо дете, обаче ужасно ме дразни това сърдене. Като не стане на неговата и се сърди, мълчи и т.н. КОето е много смешно, щото никой в къщи не се сърди така, явно в градината го копва тоя модел. Обаче проблемът му е, че в къщи този номер не минава. И си стои разсърден, а после и обиден от това, че никой не обръща внимание на фасоните му.
Иначе ходи вече трета година на тенис, ама не знам до колко играе. В по-голямата група е от тази година, сигурно е много добър. Записали сме го, общо взето, за физическа култура, за закаляване, та нямаме големи очаквания.
Иначе се мъчи да чете и е много смешен. Не може да събира съгласни и стават смешни комбинации. Подариха му дъска за писане, та сега се налага всяка вечер да му пишем думички преди лягане. Май така си отлага лягането, но както и да е.
Баща му е виден математик, та много държи на логиката и математиката. Все си задават някакви гатанки, броят, смятат. Алекс от доста отдавна брои до 100. Мисля, че това беше миналогодишната изненада от бабите от морската ваканция във Варна. Тазгодишната беше да познава всички марки коли, което е малко странно умение, но както и да е.
Все още е единствен на баби и дядовци, та всички с голям мерак му обръщат внимание. Май аз по-малко се занимавам с него. Предимно му чета и се възпитаваме. Никой дядо и баба не иска да го възпитава, да му се кара, та аз все съм лошата.
Доста емоционално дете е - иска всичко да знае, да пипне, да почувства. Стрелка се мигновено, трудно чува какво му се казва.
В същото време много внимавам да не се стресира от всичката напираща информация. Гледам все да е навън, а не пред тв. Почти изцяло съм ограничила компютъра, да не играе каквито и да било игри, да не яде боклуци - зрънчовци и т.н. С алергията все още се борим по малко. Само прясно мляко в чист вид не съм дала, но всичко друго млечно си яде. Без реакция, което е страхотно.
Последното купуване на обувки за есента ме уби - два - маратонки (отделно за тениса) и обувки, а на вс. отгоре и зимни обувки. Направо ми дойде в повече, а всичко беше омаляло, включително и пролетните маратонки...



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: Luna Chocolata]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано07.10.09 15:48



Не, мерси!





Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано07.10.09 15:49



Опа?! Що така се отказа???





Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: tswete]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано07.10.09 15:50



Кой № обувки носите?
Алекс - 29 и 30.
Аз съм със стъпало 35-36 №.



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: mishellinna]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано07.10.09 15:51



Не и сега, Мише, не сега





Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано07.10.09 15:58



Есента носеше и той 29-30, ама сега изведнъж - 31-32. Направо в чудо се видях и аз като майките на учениците преди 15.09 да обикалям в паника...





Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: tswete]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано07.10.09 16:23



Борис скоро стана на 6 и носи 30 номер и имам чувство, че е с голям крак



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: galia71]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано07.10.09 16:39



според мен НЕ е с голям крак



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано07.10.09 22:46



Наско е с 28-29, зависи от модела, но има дечица от неговата група, които носят 31 номер, едното е момиченце.
Аз съм с 37, баща му е с 43.



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано08.10.09 06:39



Момичета радвайте им се много и ги гушкайте, защото ние скоро отминахме тази възраст и моето момче вече доста се е променило. Снощи си лягаме и той вика "гуш" и се гушкаме. А аз му казвам, че в последно време е е казвал така и не е го е правил (прави го но като се унася да заспива). А той ми отговаря: "Нали вече съм голям"

. Обясних му че за това няма голям и малък и винаги можем да се прегръщаме и целуваме



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: galia71]  
Автор mefirst ()
Публикувано08.10.09 09:48



Криси носи 28-29 номер обувки. Маратонките от пролетта още му стават, но пък доста са се поокъсали и май ще трябва да купуваме нови. И пантофи за вкъщи трябват, че вече позастудява...
Иначе за гушкането - още дава и обича да се гушкаме

. Дано да не отмине скоро този период, макар че ми се струва неизбежно.
За още едно детенце често си мечтая, но засега ме спират финансови и жилищни проблеми...



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: galia71]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано08.10.09 13:49



На колко е твоят син?



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано08.10.09 14:08



на 24-ти септември стана на 6





Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: galia71]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано09.10.09 13:21



Уау, той вече голям МЪЖ





Тема Как изкарахме в събота, 31 октомвринови [re: vihrogonche]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано03.11.09 16:41



В събота реших да направя нещо по-така за сина си - речено, сторено


Излезнахме още сутринта, само аз и той, хванахме авт. 85 от вкъщи (кв. Надежда, София), слязохме на ИСУЛ, защото там имах 40 минути работа, останала от предния ден (беше неотложна, важна и спешна). Оттам пеша до спирка на трулей 9, който ни откара на Аптека, пуснахме се по алеята към НДК, разгледахме фонтаните и... го заведох на изложба на астрономи в арт-галерията на НДК. Изкарахме фантастично! Бяхме много впечатлени от красивите и богати експозиции на планети, звезди, галактики, съзвездия, комети и т.н. Прожектираха на филми за Слънцето и Зодиакалните съзвездия. В залата имаше телескопи, както и един много естетичен проект за Астро Център с Планетариум, който да бъде построен в Южния парк в София. Засега планетариуми, и то страшно хубави!, в България имаме само във Варна и в Смолян, в София няма засега. Останах очарована от всичко! Посещението на изложбата е безплатно, като подаряват и списания по Астрономия!
След това пътувахме с трамвай 1 до Халите и обядвахме в Тропс къща. Хванахме метрото и слезнахме на станция Люлин, откъдето взехме трамвай 8 и отидохме на гости при моята майка и сестра и нейното бебче. А, в Халите Алекс се вози и на ескалатора. Има ли смисъл да казвам, че като пристигнахме при баба му, той на 10-тата минута беше дълбоко заспал? Много му хареса това пътешестване из Центъра на столицата! На мен също



Тема Re: Как изкарахме в събота, 31 октомвринови [re: vihrogonche]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано03.11.09 17:06



Отдавна в София успявам да открия и красивите места, не само мръсотията, лудницата, бездомните кучета, задръстванията

. Често си правим разходки (въпреки че тази есен не толкова много). Последно ходихме в "Земята и хората" да разгледаме изложението на скъпоценни камъни. Купихме си няколко, имаме си кръгъл стъклен съд, в който си ги държим. А най-любими са ми вечерните разходки. В центъра има много красиви сгради, вече доста от тях са поддържани и добре осветени фасади. Е далеч сме още от западните страни в това отношение, но има все повече. Една от любимите ми е до Народния театър. Разхождаме се, сядаме някъде, разглеждаме. Децата им харесва.



Тема Re: Как изкарахме в събота, 31 октомвринови [re: galia71]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано03.11.09 17:08



определено е така



Тема Правят ли ви децата подаръци...нови [re: vihrogonche]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано12.11.09 13:55



и как реагирате вие на тях?


Синът ми отскоро започна да ми ИЗРАБОТВА СЪВСЕМ САМ подаръчета и после така мило ми ги подарява, чеееее...... ми разтапя сърцето просто!
Обичам го това мое сладко дете!!! Жив и здрав да ми е!!! И Бог, и Дева Мария винаги да го закрилят!!!
Примерно ето какво ми подари вчера:
Линийка от хартия, за да си отбелязвам в книгите до коя страница съм стигнала! Представяте ли си?
Завчера взех за офиса си мъничка калинка пластмасова, а днес пък получих пак от него едно конче (че съм била зодия морско конче )
Не спира да ми дава рисунки - с една от тях определено много се гордея, много е красива и симетрична. Нарисувал е мен, баща си, себе си, дъга, слънце, цветя и дървета, и е написал правилно мама и Алекс. Просто ми е гот!



Тема Днес моето 5-годишно момче...нови [re: vihrogonche]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано22.12.09 18:03



Алекс украси съвсем сам елхата вкъщи! Горда съм с него! Просто е прекрасен!!!


Как сте, дами? Не пишете тук напоследък, защо?
Аз отскоро имам ново желание в сърцето си: прииска ми се през 2010 год. да забременея с второ детенце, то да е желано и от съпруга ми, а през 2011 год., живот и здраве дотогава!, да си имам бебеееее, дай Боже мъничка, здрава и кротка принцеска, слабост на тати и радост голяма за мама



Тема Re: Днес моето 5-годишно момче...нови [re: vihrogonche]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано23.12.09 06:42



искрено ти го пожелавам





Тема Re: Днес моето 5-годишно момче...нови [re: galia71]  
Автор ili_st (минаващ)
Публикувано23.12.09 15:14



И аз..........................и стискам палци и на краката си........................Да ти е живо и здраво момчето



Тема Re: Днес моето 5-годишно момче...нови [re: ili_st]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано24.12.09 09:45



Благодаряяяя!!!





Тема Re: Днес моето 5-годишно момче...нови [re: vihrogonche]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано06.01.10 16:30



Ехооо, къде пак се запиляхте?


Хайде споделете моля какво подари Дядо Коледа на децата ви, а неговият брат Дядо Мраз!
Липсвате ми... Сигурна съм, че всеки може да разкаже нещо интересно



Тема Re: Днес моето 5-годишно момче...нови [re: vihrogonche]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано06.01.10 19:18



Алекс преди малко ме изненада, че знае думата "микроскопичен", и не само това - изговаря я съвсем правилно!!!





Тема Re: Днес моето 5-годишно момче...нови [re: vihrogonche]  
Автор mefirst ()
Публикувано07.01.10 08:25



Браво на Алекс!

Кристиян всеки ден ме изненадва с нови думи и изрази, става и все по-самостоятелен в заниманията и игрите си, което пък на мен ми дава повече свободно време... И някакси не знам какво да го правя това време. След малко повече от месец става на 6 години - голямо дете си е вече, а имам чувсвото, че до скоро беше бебе... Май ми е време за второ



Тема Re: Днес моето 5-годишно момче...нови [re: mefirst]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано07.01.10 09:42



май да

. И при мен тези желания се появяват горе долу на тази възраст на детето ми



Тема Re: Днес моето 5-годишно момче...нови [re: mefirst]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано07.01.10 10:59



О, на мен само свободно време ми дай!





Тема Re: Днес моето 5-годишно момче...нови [re: galia71]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано07.01.10 10:59



и на мен от броени месеци ми се прииска много второ детенце





Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 21:56



Алекс се държи много зряло за възрастта си в момента и аз много се гордея с него! Да е жив и здрав! И винаги щастлив!



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: little pony]  
Автор snich (top4o)
Публикувано18.01.10 09:38



Радвам се,че Алекс е добре.Все пак неразбориите на възрастните се отразяват и на децата.Ти си знаеш,че е най-важно да не позволяваш той да започне да си мисли,че е виновен за цялата ситуация.
А моето слънце скоро ще навърши 6 години

И за подарък ще получи полилей за стаята сиНе защото това е мечтата й,а защото умишлено счупи нейния на НГ и беше поставена пред избор - да не яде сладко до рождения си ден,или да получи само полилей като подарък.След кратко ревливо кривене на устата избра да няма подаръци.Сега на поканените деца ще кажа да вземат по една книжка,бабите - дрешки,а ние ще сменяме лампата



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: snich]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.01.10 09:53



Хохоо, Снич, сетих се за една позната...тя е действала с още по-крути мерки...Т.к. на рождения ден на десетгодишнияй син всички играчки в къщата са изпочупени нарочно и не се е знаело кой е дал гениалната идея, включително и подаръците...наказанието е било - без подаръци за Коледа, ама никакви!

Ела сега да видиш как си кътка всичко и си го прибира....



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: dessbess]  
Автор snich (top4o)
Публикувано18.01.10 13:32



На мен ми се искаше само полилей да получи,но бабите и дядовците възроптаха,а и не мога да кажа на майките на хлапетата хич да не й вземат нищо(самите те ще се чувстват неудобно) ,но поне да не са играчки.
Честно да ти кажа хич не ми се струва крайна познатата ти





Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: snich]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано18.01.10 14:23



Да, и двамата с баща му имаме предвид именно това! Мерси за напомнянето. Но вече сме му заявили, че той няма вина за случващото се и за проблемите между нас - повярва ни детето





Тема Хайде малко снимки от лято 2009-таааа....нови [re: vihrogonche]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано29.01.10 17:28







Тема Re: Хайде малко снимки от лято 2009-таааа....нови [re: little pony]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано29.01.10 19:53



Алекс колко е голям вече. А ти си много лъчезарна и готина





Тема Re: Хайде малко снимки от лято 2009-таааа....нови [re: galia71]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано31.01.10 19:33



Мерси!


Чакам да видя 5-годишни хубостници и красотнички
Алекс на 15-ти февруари ще стане на 5 и половина, живот и здраве, лелеее



Тема Re: Хайде малко снимки от лято 2009-таааа....нови [re: little pony]  
Автор mefirst ()
Публикувано08.02.10 09:51



На моя хубостник му расте постоянно зъбче

- зад единия от предните долни резци. Самият резец малко се клати.В първия момент се стреснах не е ли рано, но после попрочетох и се успокоих. Все пак само след седмица Криси става на 6 години. Дано скоро да падне млечният зъб, че да не се изкриви новичкия... Иначе сме в предрожденическа подготовка, тези дни трябва да купувам подаръка - писта с коли. Ще каним малко повече дечица от миналата година и предполагам, че ще бъде голяма лудница



Тема Re: Хайде малко снимки от лято 2009-таааа....нови [re: mefirst]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано08.02.10 10:26



можеш да го заведеш на зъболекар. На дъщеря ми и двете предни долни зъбчета ги извади зъболекарката, защото бяха почнали да растат новите зад тях.

И на мен ми се струваше рано като синът ми на 5,5 смени две, но като слушам повечето деца от групата му около тази възраст почнаха да ги сменят.



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: vihrogonche]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано14.02.10 16:42



Утре Алекс ми навършва 5 години и половина - жив, здрав и щастлив да ми е!
Мерките му в момента са цели 117 см, 20 кг - расте юначето на мама!
Самотно ми е в темата, много ми се иска редовно да пишете!!!



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: little pony]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано14.02.10 18:42



Супер!


Да ти е жив и здрав и много да те радва.

Наско е със същите мерки.
Има голямо желание да пише-за сега обръща доста букви наопаки и пропуска гласните. Събира и вади до 10, чете на срички, но като са съгласна-гласна или обратното, струпани съгласни му е трудно. Все нещо реже, лепи и майстори. Учим се да играе шах. Мислех, че ще омръзне бързо, но има интерес.
Много пита, много говори, все нещо иска да знае и ако може последната дума да е все неговата. В досадна фаза е.
Но си мисля, че след десетина година сигурно въобще няма да иска да говори с нас.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: Пъpпъл]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано14.02.10 19:05



Алекс рисува много хубаво


Брои до 30 почти без грешка
Пише цифрите правилно, както и повечето букви Разбира се, безброй огледални образи Но е научил няколко думи и тях си ги пише както трябва Хитрец!
Не умее да срича - твоят Наско бие по този параграф. А и шах - ай, ай, ай! Браво на момчето ти!!!
След 10 години - тогава ще му мислим. Според мен е важно за това време просто да не губим диалога с детето. Да стоим възможно най-близко до неговия свят, да го разбираме, изслушваме и подкрепяме. И обичаме



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: little pony]  
Автор snich (top4o)
Публикувано16.02.10 19:26



Моето ,излязло от графата на 5 годишните чаве вече си има клатещ се зъб

Долен ,преден,десен На седмото небе е от щастие Само се притеснява да не й паднел зъба в супата в ДГ Сега ако някой ми каже колко време приблизително минава от разклащането до падането на зъбчето,мнооого ще съм благодарна



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: little pony]  
Автор snich (top4o)
Публикувано16.02.10 19:48



Браво на Наско и Алекс

Рисуването и стратегическото мислене(при шахът) са дарба.Четенето,писането и смятането могат да се научат
Ренета рисува добре,но не мога да кажа,че е прекрасно.Да я накарам да седне да мисли.....не е за нея тази работа.Още не съм открила таланта й Вече съм се хвалила,но пак да си кажа - чете почти гладко и доста бързо;знае азбуката без да я бърка;вече брои без грешка поне до 100 (схвана логиката на броенето,но няма кой да я изтърпи да брои до повече);на английски брои до 30;пише с доста грешки предимно свързани с изтърване на гласни и огледални букви;познава цифрите като ги види,но изобщо не ги пише правилно.Има нещо,което за първи път виждам при дете - мрази да оцветява Това за нея е една от най-досадните работи
Пърпъл,тази досадна фаза я минахме вече.Започна доста рано(на около 4 години) и свърши преди няма година и то с помощ от психолог,защото я бяхме задълбали много Но гледам наборчетата в ДГ влязоха преди няколко месеца и не карат много тежко фазата
Много нежно и спокойно дете изглежда Алекс,Вихърче Лекинко ти завиждам
Следващата седмица ще водя Рена на консултация и тогава ще казвам мерки и теглилки



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: snich]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано16.02.10 21:22



Брей, вие вече сте големи.


Аз си представям около 2 седмици, все пак се храни, като млечен зъб надали ще издържи дълго. А ако падне в супата, какво фукане ще настане в детската градина.

А относно фазата с въпросите, много е уморително, никак не е умилитлено, както им изглежда на хората отстрани.
Въпросите са всякакви-имаме ли дух в себе си, а как изглежда този дух, бабата на баба му как би изглеждала ако е жива сега, ако на едно куче му смениш името, как ще разбереш, че не си го харесва, ако си представи овца, накъде трябва да и сочи муцуната (това по повод мое необмислено спонтанно предложение да си затваря очите най-накрая и да си представи овце-как можах да го предложа само), кой е този Вуйчо Ваньо, на който е кръстено пакетчето със слънчоглед, защо момчетата не могат да слагат червило и след всеки такъв въпрос следват 20 уточняващи.
Особено като почне да ме засипва след като съм се върнала от работа и в един момент чуствам, че се оплитам в мъдрите си отговори))

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: snich]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано17.02.10 06:53



"мрази да оцветява"

Борис също.

. Скоро видя, че братовчед му се забавлява с това и реши и той да го направи без някой да го кара



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: Пъpпъл]  
Автор snich (top4o)
Публикувано17.02.10 11:56



Хахахааа

Страшни въпроси Явно аз не съм разбрала за каква досадна фаза става въпрос.Мислех че е свързано с инатенето и грубото отношение към околните.Ренета винаги много е питала и някак не ми прави много впечатление.Отначало и аз така я карах с мъдри отговори,но после реших,че понякога кратките (макар и неточни) отговори вършат работа.Примерно веднъж ме беше питала защо на цветята са им различни листата.Казах й,че природата решила,че ако са еднакви ще е много скучно.Лошото е,че някои отговори ги използва срещу мен.Понеже често включвам "защото природата така го е направила",затова често на въпроси като "Рено,защото си такава разсеяна/зла/непослушна" получавам отговор "какво да направя като природата ме е направила такава"



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: snich]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано17.02.10 11:58



Хахахахахаха
И аз си патя - отговорила съм няколко пъти без да се усетя "защото така" и ела да видиш сега - каквото не й увърта...."защото така" ми отговаря.





Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: galia71]  
Автор snich (top4o)
Публикувано17.02.10 12:17



Не сме сами явно

Ренета оцветява,но то е ако другите го правят и буквално ги задрасква картинките.Хиляди пъти сме се разправяли,че като не й се оцветява да не го прави.Няма смисъл да разваля картинките - някой друг ще иска да ги оцвети.Повече обича да рисува,но и това не й е от любимите занимания.Най-много обича да изрязва По този повод в къщи винаги е заринато с конфети Поне след това си прахосмукира сама
Адашче,внимавай какви отговори й даваш,че може да стане много неприятно Усетила си се вече забелязвам Много са устати хлапетата.Брейййй туй младото поколение какво чудо е само А ние какви бяхме....



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: snich]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано18.02.10 15:29



Хайде и тук да си кажа

- не зная за колко време ще падне, Деска. На моя Алекс му се клати вече от МЕСЕЦ и още е далеч от падане. ДОЛЕН, ПРЕДЕН, ДЕСЕН и на него!



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: snich]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано18.02.10 15:30



Хитруша Рени!



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: snich]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано18.02.10 15:34



Коя ДОСАДНА фаза визираш, Снич?

Нещо не схванах...

За въпросите - Алекс е много любознателно и любопитно човече - и като такова задава мнооооого въпроси (а дали му отговарям и как го правя, това зависи от настроението ми в момента - лоша майка)

Деска, за Алекс, наистина мисля, че е нежно, добро и спокойно дете (като цяло и сравнявайки го с негови връстници), пу-пу, да чукна на дърво, слава на Бога - имам чувството, че това ми е компенсация за проклетата страшна първа година, която имах с него... знам ли и аз... щом все повече мисля и желая вторичко... ... ...



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: snich]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано18.02.10 15:38



Бяхме ... не ми се говори какви!

(поне аз де) - залухава Деска, Рени нищо че е на 6 вече, моля те, продължавай да пишеш тук за нея! Мерси!!! И отново да я похваля за гладкото четене и другите й умения - възхитена съм от умницата ти!!!

Аз пропуснах да ви почерпя по случай случката, че на 15-ти Александър навърши точно 5 години и половина, моля заповядайте със закъснение:





Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: little pony]  
Автор snich (top4o)
Публикувано19.02.10 11:32



мерси за почерпката

Да ти е жив и здрав Алекс и все така послушен
Пърпъл е имала предвид фазата на многото въпроси като "досадна фаза",а аз веднага си го трансформирах на детския пуберитет.На който каквото му е минало през главата май стана мойто четене За мен това беше досадната фаза - за всичко реве,инати се и тропа с крак,вечно нацупена и недоволна,физически и словестно агресивна.....Връстниците й скоро влязоха в тази фаза,а тя вече излезе слава богу



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: snich]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано19.02.10 21:11



бебеее.


ехаа, супер.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: Пъpпъл]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано20.02.10 11:59



няма бебе още в коремчето

- в цикъл съм в момента
а и при нас е друг проблемът - таткото не ще, таткото се дърпа - като първия път
но аз някакси вярвам, че няма да остана само с Алекс... дай, Боже, наистина ще имам още едно дете! много искам



Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: little pony]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано20.02.10 13:27



аз на снич сигнатурата гледах.


а твоето бебе тепърва ще дойде.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: 5-годишните ни децанови [re: little pony]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано20.02.10 13:55



всичко ще се подреди, ако го искаш силно. По повод нежеланието на мъжа за друго дете, моя колежка е в същата ситуация. НО скоро той и казал "поне да имахме оше едно дете" при което тя много побесняла, защото става на 40 скоро и съвсем вече се страхува





Тема Последен отчет тук от мен!нови [re: galia71]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано29.07.10 13:04



Предвид факта, че след броени дни синът ми ще навърши 6 години, реших да се разпиша за последно в тази темичка:
На Алекс му падна ПЪРВОТО млечно зъбче - долу вдясно. Клатеше се близо половин година и накрая баща му му го дръпна. Държи да си го запази, затова го скрих в една кутийка за бижута. Как сте вие със зъбките? Иначе са му много здрави, пу-пу!
На ръст е над 117 см вече, малко над 20 кг. Расте дяволчето на мама. Много е чаровен, много приказва и бърборчи. Обичат се много с братовчедка си Стела - щерката на сестра ми, тя сега е на годинка и 4 месеца. В момента заедно се наслаждават на лятната си ваканция. Вие сте на ход!!!



Изготвям професионално лични и партньорски хороскопи!

Тема Re: Последен отчет тук от мен!нови [re: vihrogonche]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.08.10 14:49



Наско вече направи 6г. Не му е паднало нито едно зъбче, нищо не се клати, но за това пък си ходим редовно на зъболекар.


Учим се да говорим на "Вие", да не се цупи и сърди като си играе с децата, да не ме прекъсва като говоря и въобще все неща, които по принцип знае, но сега започвам да изисквам малко повече.
Като ръст и килограми е горе-долу толкова, не яде никакви сурови зеленчуци и ако зависи от него все ден би обядвал кюфте с ориз.
"Истината за бебетата" още не я знае, пита няколко пъти, но отклонявах отговорите, сега обаче вече съм готова за разговор:)) Само че в момента по го вълнува ще му се купи ли по-голямо колело.
Трябва да мислим за училище за 1 клас догодина.
Ето една наша снимка:) много е голяма, за това я слагам като линк)




Тема Re: Последен отчет тук от мен!нови [re: Пъpпъл]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано06.08.10 14:50



хубаво детенце с големи, умни очи





Тема Re: Последен отчет тук от мен!нови [re: galia71]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.08.10 14:57



благодаря, Галя:)



Тема Re: Последен отчет тук от мен!нови [re: Пъpпъл]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.08.10 19:30



Ха ха кюфтета с ориз хахахах страхотен е



Hot stuff

Тема Re: Последен отчет тук от мен!нови [re: Пъpпъл]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано06.08.10 21:02



Пърпъл, ще те чакам да отвориш тогава нова тема, а именно за 6-годишните ни бонбончета


Синът ти изглежда много проницателен и умен
Жалко за зъбките, че има проблеми

Изготвям професионално лични и партньорски хороскопи!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.