Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как да НЕ стресираме децата си....нови [re: vihrogonche]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано08.10.09 16:52



Мда да си дам и аз моето мнение:
Каквото и да е аз адски се впечатлих от двете статии, особено статията за киселата краставичка.
Аз имам прекрасно дете и всеки на мое място би се радвал да има такова дете, е да, но не всяко дете включително и моето се радва, че има такава невротична майка. Не искам да се правя на никаква, нито на лоша, нито на перфектна - просто винаги съм се ядосвала, че заради объркания ми живот и проблемите ми изкарвам всичко на детето

А то милото не ги заслужава.....Но....

От момента, в който пуснах статията има огромна промяна в моето поведение и се радвам, че е така....
- бързането сутрин - отговор: еми закъсняхме какво от това...........
- викането - сведено до минимум, освен в случаите, когато принсеца Александра се прави, че ме ме чува и аз положа усилия да и помогна с някой крясък
- нервниченето - няма такова, всеки път щом почна и се сещам за краставичката и млъквам и се усмихвам.

Да ви призная така по ми харесва, на детето ми също.



Тема Re: Как да НЕ стресираме децата си....нови [re: Nasinda]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано09.10.09 13:25



Страхотна си!

Тук следват моите ръкопляскания (не можеш да ги чуеш, нито да ги изразя с емотиконче, но важното е, че са тук) Аля има късмет с такава готина Мама като теб, Нас!



Тема Re: Как да НЕ стресираме децата си....нови [re: Nasinda]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано09.10.09 14:17



А пък аз сутринта се скарах на Борис и още ми е криво, въпреки, че мисля че съм права.
Той постоянно иска да ходи по къс ръкав. Снощи го взех от градина и го заведох на английски. Беше потен, но не искаше и да чуе да се облече. И вечерта се започна-боли ме гърлото, цяла нощ подсмърчаше, сутринта леко покашляше. Скарах му се, че не ме слуша за тези нещи и му обещах, че ако се разболее директно ще пие антибиотик (мрази да пие лекарства) и няма да се мъча да го лекувам 10 дена и да го водя с мен на работа. Явно осъзна, че съм права и не се разсърди, че му се карам, а стана мнооого тъжен. Та и на мен ми е криво от сутринта.





Тема Re: Как да НЕ стресираме децата си....нови [re: Nasinda]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано12.10.09 11:36



Нас, тази тема е тоолкова хубава..
От няколко дни я гледам, чета и препрочитам мненията, които се появяват и се опитвам да формулирам моето мнение по нея.
Темата ме провокира да се вгледам в начина по който се отнасям към децата си..
Като цяло, е трудно да се каже дали един родител е успял или не да си възпита детето, докато то не поеме своя собствен път..да се справя само. Тогава именно родителите виджаме пропуските си.
За себе си, мога да кажа, че на голямата ми дъщеря й липсва достатъчно самоувременост, въпреки,че притежава всички необходими качества за да я има. Отдавам го на прекалената си строгост към първото дете и на това, че съм контролирала прекалено много всяко нещо да е перфектно..Е..перфектно е, но непринудеността някак е различна..Липсва й също инициативност (особено, когато е около нас, нейните родители) и..това си го обяснявам с това, че ние сме били прекалено инициативни и не сме я оставяли сама да взима решения като малка. Иначе..откакто е в гимназията сама си взима решенията, но..винаги търси моето одобрение..
С малката съм подобрила явно "възпитанието", понеже...за сега крайния продукт ми харесва много. Имам известни забележки, но.. като цяло виждам,че добре се справя и добре се адаптира..
Хех..тук държа да подчертая,че е възможно да съм субективна, понеже голямата по много неща в поведението прилича на баща си и свекърва ми, докато малката е пълно мое копие

т.е..отчитам,че може би разликите са от самия темперамент на децата..
За дребните ми е рано да правя изводи..
Само да кажа,че и аз не мисля,че нещата са черни и бели..Как се отнасям с децата зависи както от моите настроения, които смятам,че са нещо нормално и всеки човек ги има и децата трябва да свикнат,че ще се сблуъскват всекидневно с всевъзможни изблици на всевъзможни настроения, така и с техните настроения и с техния начин на реагиране..
Пример от двете каки:
Баща им се скарва..Голямата тропа с крак, обяснява как не е честно и т.н, което води до ескалиране на неговия гняв върху нея..(е..силно казано, но..вярно) , а малката притихва, усмихва се и тихо казва: "Аз не ти се сърдя тати"..
При което..тати омеква и..забравя какво е искал да се скара..
Та...факторите във възпитанието са много..
И не е нужно родителите да си вменяват чувство на вина винаги, когато детето им е кисело..
Сърфче, всичко, което си написала е...300% вярно..Поздравления!

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.