Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:54 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как да НЕ стресираме децата си....нови [re: 3aиpa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.10.09 21:18



Това имах в предвид, а децата се знае, че копират от възрастните. Усмивката е видимо най-рядкото нещо в днешни дни



Hot stuff

Тема Re: Как да НЕ стресираме децата си....нови [re: Nasinda]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано05.10.09 12:09



от онзи ден я гледам тази тема и се чудя какво да напиша, и по-точно каква е сентенцията на моите мисли.
Основното, което искам да кажа е, че децата ни са прекрасни именно заради границите и заради всички неща, които сега ни се струват като стресиращи.
Темата в бг мама е чудесна, но пък искам да кажа, че има разлика между свобода и свободия, а и границите са много широки. Какво имам предвид...примерно за изборът на дрехи-наистина не е добре да не са дава на детето правото да избере, но пък да го оставиш облечено като клоун, само, за да си избере само.... И нямаше да е проблем ако ставаше дума само за един път, все пак според мен от ранна детска възраст се гради вкусът и естетическите ценности. вярвам, че безвкусно облечените възрастни са безвкусно облечени порастнали деца

.
Идеята ми е, че нещата отиват от едната крайност в другата-от нашето прекалено строго възпитание към даването на прекалена свобода на нашите собствени деца. Според мен точно както не е полезно да не се дава никаква свобода на мисълта и духът на детето, така и даването на прекалена свобода. Всеки ден виждаме резултатите от това.
много има какво да се каже, но ще спра до тук.
За хвалбите доволна съм, че намирам сили в себе си да променя поведението си спрямо децата и резултатите са видими. Имам още какво да правя, например да се отделя напълно от компа във вечерните часове



Тема Re: Как да НЕ стресираме децата си....нови [re: jana]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано05.10.09 17:18



Мерси, че внесе яснота.


За тези неща съм съгласна!
Просто според мен да си усмихнат НА ВСЯКА ЦЕНА не е правилно, нито естествено!
Иначе...
Светът е оцелял, защото се е СМЯЛ!



Тема Re: Как да НЕ стресираме децата си....нови [re: 3aиpa]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано05.10.09 17:20



Заирка, и с теб съм съгласна!!!
Да, писна ми много! Ако не забелязваш обаче, в момента НЕ съм в депресия, напротив - чувствам се ЧУДЕСНО


И желая на всички ви да се чувствате добре! И физически, и психически здрави!!!



Тема Re: Как да НЕ стресираме децата си....нови [re: Acя]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 5)
Публикувано05.10.09 17:25



Ася, написаното от теб ми припомни какво съм учила като студентка по психология:
Има 3 родителски стила на възпитание и отглеждане на децата, като според специалистите само единият от тях е правилен, но е трудно постижим, а именно:
1. Авторитарен стил - родителят е властен, контролиращ всичко, забраняващ, заповядващ - неправилно!
2. Демократичен стил - родителят обича сътрудничеството с детето, информира го ЗАЩО дадено нещо трябва да се направи еди-как-си, контролът е ограничен, правилата са ясни, малко на брой, спазват се стриктно, цари повече приятелска атмосфера у дома, поощрява се самостоятелността, независимостта у детето, и т.н., и т.н. - ПРАВИЛНО!!!
3. Либерален стил - от типа "laisser faire" (от френски език - "оставям да си прави каквото си поиска") - неправилно!



Тема Re: Как да НЕ стресираме децата си....нови [re: vihrogonche]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано05.10.09 17:29



аз се опитвам да се придържам към втория стил, но като "припаля" метлата леко минавам към първия



Тема Re: Как да НЕ стресираме децата си....нови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано05.10.09 17:34



Познато, май всички сме на това "дередже"



Hot stuff

Тема Re: Как да НЕ стресираме децата си....нови [re: vihrogonche]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано05.10.09 17:46



ами на теория всичко е добре, но не смятам, че на практика е така. не мисля, че има само три начина и мисля, че има чудесни комбинации между вариантите. Много интересно как с ограничен контрол се следи дали се следват ясните правила?как се спазват стриктно с минимален контрол? как се обяснява на 1 годишно дете защо дадено нещо се прави еди как си или не се прави?
Аз лично категорично съм забранила някои неща и контролирам всичко

, макар и без детето да го знае. От друга страна обяснявам според възрастта всичко, правилата са ясни....



Тема Re: Как да НЕ стресираме децата си....нови [re: vihrogonche]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано05.10.09 22:11



Ми не, не забелязах, че сега си добре, просто прочетох, че >>> "само ще кажа, че от 7-ми април досега съм почти непрекъснато в депресия, с кратки паузи от по няколко дни, в които поемам въздух и се чувствам добре" и решх, че пак си в депресия... според мен това състояние ти харесва, затова толкова дълго си го поддържаш... но ти си знаеш най-добре... пожелавам ти да не влизаш пак в криза...







тинтири-минтири

Тема Re: Как да НЕ стресираме децата си....нови [re: Nasinda]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано05.10.09 23:24



Моите уважения към бг мамма и интересните и теми, но zа мен това са иzсмукани от пръстите велики мисли на ССФ

1. Когато детето ви повика да ви покаже въодушевено нещо, кажете “Чакай малко!”. Но, когато вие пожелаете то да дойде при вас, изисквайте това да се случи ВЕДНАГА! Даже, ако прекъснете интересно занимание, още по-добре !
Ама, естествено. Моето деноноЩие е от 36 часа, така че имам предостатъчно време да скачам и ръкопляскам пред всеки от 7те боклукчийски камиона, които минават под проzореца ми...2 пъти дневно

2. Сложете един куп забранени неща на достъпни места и викайте през около 10 минути “Не!”,” Не пипай това !”,”Не бъркай там” или нещо подобно!
Пълна тъпотия. Добре Ще вдигна порцеланzт и СДтата, но какво Ще стане с фурната, тенджерите и т.н. Преz 10 мин. няма смисъл_децата са деца, а не идиоти. Обикновено на 100ното НЕ се научават да не пипат дори и най_несхватливите. Айм сори вери мъч, бът не съм роб на детето си, че да си подреждам къЩата като космодрум и да иzпратя всички чупливи неЩа да кръжат в беzтегловност около тавана

3. Когато детето поиска да си поиграете, седнете и след 2 минути станете с думите, че имате да свършите нещо изключително важно!
Ако детето е едно ОК, а ако са 4, мъж и куче?

4. Със ставането рано сутрин започнете да бързате и да викате колко закъснявате и в никакъв случаи не му давайте да си обува само обувките, защото ще ви забави!
При положение, че обуването на обувките отнема цифром и словом 32 мин. zа какво да говорим? Утре Ще я вдигна в 4 да си има време...

5. Ако сте на разходка и то се спира пред всяко камъче или тревичка и възторжено възклицава, го скастрете, че трябва да стигнете до градинката по-бързо и да не се мотае, ако обича !
Аz го раzхождам моето всеки ден по 2 пъти. Винаги ли раzходката ми трябва да прикл&#220;чва на 35 м. от къЩата? Аре и Хасан е хора, и то иска да раzгледа някой и друг магаzин докато е отворен

6. Ако разсипе водата от чашата, задължително му кажете ; “По-леко, деее! Внимавай!” – то може и да не е разбрало, че е направило грешка и трябва задължително да му го натякнете !
Това го е написал някой с много пари_ аz имам вече 2ри килими под масата в детската и хола. Айм сори вери мъч, ъгейн бът като чистя, лъскам, бърШа и поддържам къЩата сама ми е малко трудно да понеса раzмаzаните и прилежно набутани под дивана пържени яйца...

7. Ако сте на разходка в градинката, задължително подвиквайте през 5 минути на отрочето : “Не там, ще се изцапаш ! Не тичай, ще се изпотиш ! Не се катери, ще паднеш !” Но в никакъв случай не отивайте при него да си поиграете заедно, то трябва САМО да се научи да се справя в този живот, аама-ха...!

Ама, естествено, висни му на главата, крепи го на пърzалката, катеруШката, въртележката и после като се пребие 3 пъти преz първите 2 дни в детската пусни тема в бг мамма кви гадни и беzотговорни кучки са въzпитателките..

8. В никакъв случай не давайте на детето си да се облича само, да се мие само и да се храни само – в първия случай ще се бави цяла вечност и накрая пак ще е закопчано накриво, във втория ще преустрои банята в мини басейн, а в третия ще превърне чисто новата дреха в произведение на изкустовото в стил “отникогонеразбранпопарт” !
ХАХАХАХА. Това е писано от някой, чиято баня никога не е била истински наводняване. Ноу комент, но бих има zаела един водолей...

9. Ако детето иска да поиграете, му почетете книжка, да не вземе да се превъзбуди; ако иска да му четете, го изведете навън, защото е хубаво времето; ако иска да излезе навън, му предложете да си поиграете, защото сега вали !

желанието и zа игра, расте прогресивно и обратно пропорционално на наближаване часът на лягане_дай да я оставя да се хвърля от кревата 1_2 часа и после като не мога да я приспя до 23 ч. Ще се оплача в ДиС. За останалите 2 неЩа_да дай да си четем докато времето е хубаво, и ТВ да погледаме и ПС може да си пуснем. После Що са дебели децата, иzкривени и асоциални...

10. Когато иска да направи нещо само, му напомнете колко е малко, но ако има нужда от вашата подкрепа, му кажете, че е достатъчно голямо и трябва вече да се оправя само !

Ще кажа само_ zа да пуска печката е твърде малка, но да сложи масата е напълно нормално да се справи сама. Коментари?

11. В никакъв случай не му давайте само да си избира дрехите – вероятността да ви засрами в градинката, появявайки се като избягало от карнавал, е прекалено голяма ! В гардеробчето му дръжте всички дрехи накуп – и летни, и зимни – и, ако се разплаче за рокличката с гол дръб или любимите къси панталонки, когато навън е минус 10 градуса, го облечете насила с пуловер, защото то трябва да се научи коя дреха кога се носи !

Мда, аz живея в палат и винаги имам милиони праzни скринове, къде да прибера летните дрехи като наближи октомври...

Редактирано от surfline на 05.10.09 23:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.