Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:57 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Спамканови  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано17.09.09 10:35





.



Тема Re: Спамканови [re: surfline]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано17.09.09 10:40





Уроци по сръбски -




Тема Re: Спамканови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.09.09 10:43





Hot stuff

Тема Re: Спамканови [re: jana]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано17.09.09 23:08



Декстър, такива са сметките в най-студените месеци! Иначе са по-прилични!То зависи и жилището колко е голямо де!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Моят ден започва...нови [re: surfline]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано18.09.09 10:33



Сутрин в 7 точно...
Но не би - 4 ч. и 10 мин. тиранозавър Рекс реши, че се е наспал и трябва всички или поне майка и да станат и да започнат да я обслужват...
Боже, как ненавиждам такива дни!





Тема Какво мислите за това?нови [re: surfline]  
Автор Luna Chocolata (exНевена Цонева)
Публикувано18.09.09 10:36



от днешния "Стандарт" :)

Мамо, зарежи тоя Мехмед
Аман от сапунки, искам пюре и разходки


Момчил Стоянов, бебе

Ако бебетата можеха да стачкуват, щяха да оглушат площадите с най-мощния протестен рев в историята на родната демокрация. Биха размахали миризливи памперси, сричайки "ма-ма-та", но не срещу депутати или министри, а срещу собствените си майки и баби. Защото благодарение на тях, денят на хиляди бебета започва с "Цвете от Изтока" и завършва с "Перла".
Не се търпи бе, хора! Казвам го от името на всички деца, чиито мами са превърнали дистанционното на телевизора в оръжие за масово унищожение на мозъци. Писна ни да ни къпят по цял ден с турски сапуни.
Отвсякъде се леят кахърни мелодии и сълзи
Сутрин попарата ми засяда на гърлото само като чуя гласа на Сахра, вечер сънувам кошмари от безконечните драми на Гюмюш. Добре че "Мелодията на сърцето" свърши, та мама се отлепи от телевизора и разбрах какво е да те изведат на следобедна разходка. Ванко от деветия етаж обаче няма тоя късмет - майка му го натиска да спи от 14 до 18 ч, за да може спокойно да прескача от канал на канал, миксирайки "Пътищата на съдбата", "Изгубени години", "Брак с чужденец" и "Гордата Аси". Между другото, доскоро по същото време, малко преди новините на турски език, националната телевизия въртеше "Капитан Петко Войвода". Но кой ти го гледа. Вечер бащата на Ванко се чуди защо синът му повръща. Ами на момчето просто му става байгън.
Аз съм мъж на 8 месеца и си имам своите нужди. Искам мама да ми пее песнички, да ми чеше набъбналите венци, да ме гъделичка по крачетата, да ми подава играчките в кошарата, да ме учи как вика кучето. А не да чувам "айде, бързо, че филмът свърши", "тихо, че изтървах най-важното".
Но това е положението - дневният режим на бебетата в България се диктува
от графика на турските сериали
Ако на улицата видите жена да бута детска количка като състезател от Формула 1, то почти сигурно е, че бърза да хване поредния епизод от любимата си сапунка, а не да нахрани бебето.
Не стига това, ами и по градинките майките продължават със сапунисването. Със самочувствието на филмови критици обясняват, че турските сериали са по-хубави от латиноамериканските. Какви патриархални ценности, какъв морал показват само. Ако има и две-три баби да пригласят, накисването е пълно. Оттук-оттам се чуват подвиквания: "Пепи, не ходи там, че ще те открадне лошият Енгин" (психопатът, който отвлече Гюмюш) или "Нели, изяж си пюрето, за да станеш пухкава като Мелек". Понякога се отронва и по някоя майчина въздишка - "Ех, защо баща ти не беше като Мехмет". Няма Баба Яга, няма Петко Войвода, няма дори Бойко Борисов. Героите на деня са други. Всички на детската площадка знаят коя е Инджи. А кой е Индже? Какичките искат да са като Шехеразада, жената на Онур. Али Баба и Аладин не играят в новите приказки от 1001 нощ.
Ако "мълчанието днес, ражда викове утре", както пише на билбордовете с детето, захапало биберон, кой знае какво ще родят турските сапунки?!
В повечето случаи бащите са безсилни да противодействат. Дори не подозират какви ги вършат жените им през деня, докато те бачкат. Татковци, има поне два сигурни белега, че домът ви се е превърнал в царството на Шехеразада и сие. Ако половинката ви настоява да я заведете на екскурзия в Истанбул, а детето ви проговори турски, веднага скрийте дистанционното на телевизора. Семейството ви е жертва на сапунен тероризъм.
И на бебетата е ясно, че телевизиите нямат вина за това. Те гонят рейтинг.
Но за майките няма оправдание
Държавата плаща майчинство за гледане на бебе, а не на турски сериали. И ако има институции, претендиращи, че закрилят децата, крайно време е да се замислят върху този проблем. Аз лично предлагам пакет от три мерки за преодоляване на бедствената ситуация:
1. Да се спре майчинството на жените, които гледат повече от една сапунка на ден. В тези случаи грижата за децата да се поеме от бащите.
2. Майките, пристрастени към сериали, да се подлагат на задължителна психотерапия.
3. Децата на родители, които се лекуват от сапунено пристрастяване, да се приемат с предимство в забавачките.
Докато исканията ми не се приемат, обещавам да пълня памперса и да вмирисвам живота на мама всеки път когато седне да гледа турски сапун.

Бел. ред.: Майката на Момчил вече гледа само една сапунка, от време на време и то с отвращение.



Тема Re: Моят ден започва...нови [re: surfline]  
Автор Luna Chocolata (exНевена Цонева)
Публикувано18.09.09 10:40



Моя използва друга техника - става през нощта и идва при мене, за да ме вика да му оправя "зайчето" - има едно одеяло със зайче и спи с него сгънато като възглавница. И ако го разбута пред нощта и се събуди и види, че зайчето не е точно под главата му - става и ме вика. Но като го оправя, после си ляга де.... :)) Тая нощ беше много смешно... става той, баща му се събужда и го пита какво има, а нашия изкомандва: Заспивай! Баща му пак го пита какво има и да ходи да си ляга, а дребното пак: Заспивай! Тука вече се будя аз, надигам се и казвам: "Какво има?", макар вече полусъбуденият ми мозък да прави връзката зайче-събуждане.... И нашия се изстрелва към мене, прошепва да му оправя одеялото и така... ставам, оправям, лягаме. Ама ме уби! Понеже му трябвам аз, а не баща му - директно го отряза с това "Заспивай!" :))) Страшни са тия деца!





Тема Re: Моят ден започва...нови [re: surfline]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано18.09.09 10:40



А аз тайно се надявах , че с израстване на детето чскът на събуждане се променя възходящо. От как се роди дребния все ставам около 6,30-7... не за да гледам първите новини естествено... И вече имам чувство, че ако инерцията ме изостави свършено е с мен.


Денят свършва след има няма 11-12 часа...дръж се сърф!



Тема Re: Моят ден започва...нови [re: surfline]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано18.09.09 10:53





не само на теб, аз обикновено мога да "изям' някой



Тема Re: Какво мислите за това? [re: Luna Chocolata]  
Автор Дaфнa (кукувица с ято)
Публикувано18.09.09 11:22



Ще си позволя да копирам какво написа позната майка (дано не ми се сърди). Случката е от вчера.
"Нали тук откакто съм на нова работа – то станало вече почти година - бабите взимат Т. - резултатът - научили я да гледа Перла вечер, аз нали все се прибирам след 9. Та както и да е, в момента Т. си е сложила една възглавница под блузата, казва ми тихичко - бременна съм, но бащата не знае. Отваря вратата и крещи на баща си, който е долу - скъъъъпиииии, трябва да ти кажа нещо - бременна съъъъъм! Перла е забранена вече, но какво да кажа на съседите"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.