Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:32 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да сверя часовника синови [re: mishellinna]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано09.09.09 08:44



Борис беше станал по-агресивен, когато тръгна на градина. И то към кака си. През деня там нямаше проблеми, но вечер след като се прибереше и вече уморен и явно емоционалнно освободен се нахвърляше в/у сестра си. Но знам, че беше от тази голяма промяна за него. Три години до полата на мама

.....

Наблюдавала съм децата навън. Много често играят игри свързани с някое филмче, което са гледали, а има много неподходящи...Но Дани е може би още малък за такива игри или може да гледа някакво такова поведение на други деца.

А за моменти, когато ми е посягъл на мен винаги съм била твърда, може би е грешка, но..... Бой веднага през ръцете и никакви излишни приказки-ясно и точно, защо не се прави така.



Тема Re: Дребните на 2007-ма....нови [re: _dexter_]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано09.09.09 08:46



ако наистина има някаква връзка се стягайте

. Нашата кака беше кротко и разбрано дете и сега да чукна на дърво кара кротък пубертет.



Тема Re: Дребните на 2007-ма....нови [re: galia71]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано09.09.09 08:52



Декстър, честит ви нов дом! Много хубави емоции да имате там!
Снимките и на Яна, и от Ала-Бала са много хубави. Страхотно сте си изкарали.





Тема Re: Да сверя часовника синови [re: galia71]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано09.09.09 08:55



Мишелинке, и Ния е в такъв период. Доскоро нямаше такива прояви, но от няколко дни дори налита да ме хапе.

А спрямо други деца, които са на нейна възраст си е направо агресивна. Ако се ограничи само да вика - не, няма да си играе тук, няма да ми види играчката - добре, но обикновено иска да ги бута и бие. Такъв период ли им е или друго. Иначе и при нас така - не е от модел вкъщи, дали не е от филмчета, напоследък е фен на Котарака Леополд, но там няма чак такава агресия, само номерца от мишките. Отсега се притеснявам каква ще се връща от градина.



Тема Re: Да сверя часовника синови [re: mishellinna]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.09.09 09:01



Яна озверява като започнем да се боричкаме. Уж си играем, а изведнъж налита да ме хапе, да щипе и да дращи. И не само на игра, виждам я как се е настървила. Много добре знае, че за хапането няма прошка, шляпам през устата и после реве, но въпреки това не може да се удържа. Това й е единствената проява на агресия.
Като сме на вън, не може да си играе добре с деца, защото постоянно се дърлят за някоя играчка. Но само пищи и вика, не е посягала да удря, а май й нея не са я удряли (поне докато е била с мен). Постоянно обяснявам, че хора и животни не се удрят - беше се засилила да рита котето в Карлово. Даже измислих и приказката за детето, което хапело. Аз й казвам - ако ти се хапе, щипе или удря - да го прави с играчките, защото тях не ги боли. Ако има някаква агресия, по-добре да не я подтиска, а да я изкарва на неодушевени предмети. Не знам на колко години е нормално да се научат да си подтискат напълно агресивните изблици, но ако емоциите са много силни и не се проявят - не ми се струва здравословно. Затова ако ще блъска някой, предпочитам да са играчки.
Миш, ако Дани има прекалено много енергия, а той със сигурност има - трябва да я изразходи някъде. Може това да му е начинът. Ако се притесняваш, защо не се консултираш с психолог? Мисля, че Снич беше писала за подобни неща, или поне аз съм останала с такова впечатление.



Тема Re: Дребните на 2007-ма....нови [re: _dexter_]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано09.09.09 11:11



Ех, колко хубаво звучи всичко това..Искрено се радвам,че ще сте новодомци и ...пожелавам да създавате в новия си дом само хубави спомени..
За Яна, мога да кажа,че просто пораства..И Александър не обича да му чета приказки за деца, а предпочита да му разказвам къде сме ходили, какво сме правили и особено държи да преразказваме по 100пъти нешата, които са го впечатлили..
Още разказва за делфините от варненския делфинариум и как тати делфин е бил в басейн до сладкарницата и го гледахме как плува...За мама делфинче, кака делфинче и бати делфинче, които носеха топки, скачаха и танцуваха и бебето делфинче, което е още мъничко и не се е научило да участва във всички номера на представлението..и баба делфинче, която е вече стара и се е изморила и за това само обикаля басейна с бебе делфинче..
Или за кабинките на лифта на Витоша и на Боровец..За машината за сняг на Мальовица - там ми разказва как се прави снега, и за турбината и за перките и ... душички златни.. Много са впечатлителни на тази възраст явно..

( Ей сега ми носи една рисунка на "олосител"...- и "тлева плавя за да я полива..Плъскачката плъска на тлевичката, на всякъде плъска.."...."Л" то е нещо средно между р и л, но..няма как да го възпроизведа..)


Направили сте си чудесно пътешествие .. А за пубертета..не се притеснявай..Продължавай да си говорите и..кой знае..може да се изненадаш с един лек пубертет



"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: Да сверя часовника синови [re: mishellinna]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано09.09.09 11:31



Миш, трудно ми е да те успокоя.. С големите не съм имала този проблем, но..Александър след като тръгна на ясла почна да бута децата..абсолютно без причина според сестрите там..
Може и в началото да е имал някаква причина, която те не са забелязали, но..след това явно му е харесал резултата.
Забелязала съм,че има деца, които от пръв поглед просто не ги харесва и ги бута да ги отстрани от пътя си..(дори нишо да не правят, го дразнят)
Миналия ден ходихме на Панчарево и той буквално залепи едно дребосъче на земята с един замах..Аз бях на 3м и докато стигна, то вече плачеше..За щастие отдолу беше трева и детенце не се удари. Майка му беше до него, но явно и тя не очакваше подобно нещо.. И всичко това без грам злоба. Просто..не разбрах защо. Питах го, но и той не можа да ми каже. Само каза: "Аз го бутнах и той падна. Не, не е бебе, детенце е".
Случката се развива до стълбите на една детска пързалка и.. единственото разумно "обяснение" на поведението на Александър, което ми идва е,че детето просто е било на пътя му и ..е бързал да се качи..
Няма никаква преценка за това какви последствия може да има подобно бутане..
Забелязала съм също,че бутка основно по-малки деца, които са по-несръчни и по..моткащи се..
Има деца,които пък си харесва от пръв поглед.
Като бяхме на Мальовица например си хареса една девойка Мила, хвана я за ръчичка и през цялото време я водеше да не падне, да не се удари, да не отиде до "вентилаторчетата" и..изобщо..не се отдели от нея..Накрая я изпрати като си тръгваше..а таткото на девойакта беше много впечатлен..(аз на щрек..)
Не знам от какво зависи и какво точно отключва това , но се случва седмици да не посегне на никого и след това в един ден за 5 минути да смотае 3 деца..
Искрено се надявам в детската градина да са достатъчно ангажирани , за да не се случват подобни неща..
Не спирам да говоря..Последния път му обяснявах,че детенцето е малко и може да се удари и..после родителите на детето ще се сърдят, точно както аз бих се сърдила, ако някой голям (или малък) дойде да го удря него и го нарани.. И..как детенцето е малко и не може да се пази само..Но..не знам какво му влиза в главицата..
Винаги гледам да го махна веднага от "инцидента" и да не му позволя да продължи "играта" си там..
Последния път му обясних,че повече няма да го водя при деца да си играе, ако не ги пази..
И..не знам...свито ми е сърцето и на мен..
Лятото на морето посегна на една девойка сръбкиня..Но..тя не само не мус е дасе, ами го буткаше със същия непукизъм..Той се ошашави и ревна.Майката на девойката взе да ми се обяснява, пък аз й обясних,че се радвам,че е срещнал достоен отпор,...
Според мен, това е проява на някаква липса. Понеже Александър не е лишаван от гушкане и глезене си мисля,че може би това е в основата (големите не са ми били толкова глезени и не съм им угаждала толкова, но тук не мога да се преботря с таткото

)..Имам някакво усещане,че детето свиква да получава почти всичко,което поиска и почти еднага и..ако се случи да не е точно така, това предизвиква в него желание само да си го вземе..по най-бързия начин..
Не знам..и днес обяснявах на татко му,че трбява да се въздържа да му угажда и да скача на секундата, като поиска нещо Александър, но...май не постигнах голям ефект.. Каквито и методи да се ползват , трябва да има единомислие между хората около детето по методите на неговото гледане и "възпитаване"..а при нас..няма..за съжаление..и Александър очаквам да стане манипулатор след време, като се научи да лавира между нас..Дано намеря до тогава правиен начин да се справя с това..

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: Да сверя часовника синови [re: _dexter_]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано09.09.09 11:35



Декс, като те чета, ми хрумва,че е прекрасна идея да купя на Александър една боксова круша..

и..като го видя в подобни ситуации да го пращам да си "поиграе" с нея...

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: Да сверя часовника синови [re: **щypчo**]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.09.09 13:06



Аз си мисля, че е нормално да си ядосан, обиден, или да искаш да нараниш някой, който те дразни по някаква причина. Нормално е децата да изпитват отрицателни чуства. Въпросът е да ги ограничим откъм проявите - да се ядосват, но да не удрят. Или да удрят играчки, предмети (без да чупят нарочно, но и да счупят нещо тяхно - това пак е урок). Може би трябва да си изразяват отрицателните чуства словестно, но трябва да се разтоварят от тях. Знам по себе си - когато съм ядосана или обидена, ако поговоря с някой, ако се навикам или наплача и ми минава, дяволът не изглежда толкова черен. Определено не знам от къде идва агресията, но според мен си е сериозен проблем, ако има пострадали деца, възрастни или животни



Тема Re: Да сверя часовника синови [re: _dexter_]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано09.09.09 13:29



Ами..там е проблема..
Ако някой го е ядосал с думи или действия..е лесно да се поговори. Нещо от рода: Виждам,че си ядосан, обиден и т.н., но не бива да удряш детето а да поговориш с него, да постъпиш ...както там..
Но..когато нещата изглеждат безпричинно..тогава е сложно да търсиш и предполагаш какво точно е провокирало агресията..Моето си е чисто предположение,че се ядосва на децата, че му стоят на пътя до желаното нещо....(примерно).. За да се предотврати, по-скоро трябва да се работи върху търпението и изчакването..т.е..да научи детето,че не може да получи всичко и веднага..и..особено, когато това нещо е свързано и с други хора, то трябва да се подели, да се изчака, да се прояви търпение..
Опитвам, но..не е лесно, понеже децата на тази възраст не могат да си формулират емоциите..(или поне АЛександър)
Иначе напълно споделям,че най-важното е да няма пострадали..И сигурно за това съм в такъв стрес..- непрекъснато гледам да не пострада някое детенце около него..и той самия разбира се..
Аз като казвам,че проявява агресия, това не е всеки ден..Но аз всеки ден съм нащрек..Ходя след него и повтарям да внимава..(той си знае за какво..)Но..искам да не се налага да съм непрекъснато нащрек..



"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.