Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За дневния режим на новороденотонови  
Автор -Randi- (ентусиаст)
Публикувано20.08.09 13:17



Може би тук не е най-подходящото място да ви задам този въпрос, тъй като всяко дете си е индивидуалност, но бих искала да чуя повече мнения по темата. Та... моят синковец се разграничава засега от представата за бебе, което след папкане автоматично да заспива. След хранене будува час, ококорва едни очи . Изключила съм вероятността да е гладен още, с акушерката(която ме посещава у дома) се опитваме да му повлияем на режима, но засега без успех. Детето си беше така още от родилното.
Отделно заспива само на ръце, което е доста ангажиращо за мен през целия ден. Виж, в количката е друго нещо, там се чувства добре и няма нужда от дундуркане- засега.

Изключение ли е режима на моето бебе, имали ли сте с вашите бебоци на тази възраст подобни проблемчета?



Тема Re: За дневния режим на новороденотонови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано20.08.09 13:48



Ами абсолютно същия беше и моят синковец.
След хранене ставаше доста активен. После, може би когато беше на около месец, си изгради друг режим - след едно хранене спеше до следващото хранене, след второто хранене седеше буден до следващото и така ден и нощ карахме на периоди от по 3 часа или колкото там се падаше между две кърмения.
Не само, че заспиваше на ръце, ами и спеше на ръце. В момента, в който го оставех в леглото му, се будеше. Мисля, че просто му беше неуютно - леглото едно такова голямо и празно (беше лято, даже и не сме го завививали с нещо), едно позната беше казала, че все едно в басейн сме го оставили.
В количката нямаше проблеми, заспиваше си от раз, без оплаквания. Трябваха ми 6 седмици за да се сетя, че мога да използвам количката и вкъщи, а не само за разходка. Държах го основно там и не усещах, че имам бебе, бях му вързала една шарена играчка, той си я зяпаше, гукаше, по някое време си заспиваше... рай, тогава даже работех от вкъщи.
А пробвала ли си да го вземеш във вашето легло? Дали няма да спи по-добре? При Тоби действаше, само дето леглото ни в тогавашната квартира беше толкова тясно, че едвам се събирахме тримата и определено не беше удобно.
Адски е изморително наистина, но ще става по-добре.
Ако правилно си спомням към 2-рия месец вече почнахме да приспиваме Тоби в леглото му (понякога отнемаше доста време) и като че ли пак тогава почна да се буди само за кърмене и да не бодърства с часове.



Тема Re: За дневния режим на новороденотонови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.08.09 14:03



Нормално да иска на ръце, цели 9 месеца е бил на "скришно" и уютно в мама, сега сам в леглото, никъде на се допира ... няма я тази сигурност. За ококорването нямам никаква идея само съм чувала такъв тип легенди за денонощтното кокорене.



Hot stuff

Тема Re: За дневния режим на новороденотонови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано20.08.09 14:10



Хаха, а на мен пък ми звучеше като легенда някоя мама като кажеше, че нейното бебе спи непробудно от 7 до 7

и то от новородено.
Иначе да, точно това с допира е много важно, Тоби се опитваше да се примъкне към стените на леглото (от тези преносимите кошари ползвахме в началото) и там си навираше муцунката. Точно затова предполагам му беше по-удобно в количката, по-лесно му беше да се сгуши в нещо.



Тема Re: За дневния режим на новороденотонови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (ентусиаст)
Публикувано20.08.09 14:15



Нощно време поне е по-спокоен.
Сега спи в нашето легло, но мисля, че проблемът не е в леглото, защото и на спалнята не може да спи сам),а в момента на заспиване. Унесе ли се дълбоко, сякаш му е все едно къде се намира.
Притеснява ме този негов странен режим- дано скоро отшуми и да се регулира.

Взехме вчера едно по-уютно креватче- да видим какъв успех ще имаме с него.

Редактирано от -Randi- на 20.08.09 14:19.



Тема Re: За дневния режим на новороденотонови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано20.08.09 14:19



явно момчета наистина по-трудно се гледат

, защото и при нас беше същото положение.

Кърмене на 2.5 часа -денонощно, спане при нас, мрънкане през деня, заспиване на ръце, а по-късно в/у мен. Зор си беше.

С каката беше доста по-спокойна програмата



Тема Re: За дневния режим на новороденотонови [re: galia71]  
Автор -Randi- (ентусиаст)
Публикувано20.08.09 14:21



Както казва майка ми, която е гледала дъщери: "Момчетата са си чешитлии"





Тема Re: За дневния режим на новороденотонови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.08.09 15:19



Ния от началото на вторият мецес спеше от 20-8ч

и не беше легендаааааа

Hot stuff

Тема Re: За дневния режим на новороденотонови [re: -Randi-]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано20.08.09 15:37



На 2-3 седмици режимът ни беше точно една голяма 0

...Даже 00.
Лично моето мнение, че режим най-добре се организира след като премахне едното нощно кърмене - т.е. след като мине 4те килца или стане на ок. 2 месеца. Тогава бавно и постепенно може да пробваш да бъдете малко по-организирани. Преди това си е жива мъка и за майката, и за бебето.
За заспиването и гушкането - няма лошо. На тази възраст със сигурност не търсят близост с "манипулативни"(ако изобщо така може да се нарече) цели. Ако имаш от онези бебешки кошчета, които са като люлка с колелца много ще си облекчиш първите месеци. Виж като стане 10-11 месечно вече си тежи на мястото и може много спокойно да се предвижва или заспива самичко. Тогава непрекъснатото разнасяне и дундуркане са си само по желание(или по-точно в тежест) на майката.



Тема Re: За дневния режим на новороденотонови [re: -Randi-]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано20.08.09 20:16



И аз да кажа, че мъжете по-трудно се гледат..(поне моите ).
Съвсем нормално е детенце да търси близост, да се чувства по-сигурно, като е гушнато и да не спи денонощно

.

Според мен, би могла да опиташ да сложиш някакво одеалце около него , така,че да не му е много широко креватчето и да му е по-"уютно" и тясно..
Впрочем, слагането на пелени преди години е имало това предимство- ограничавало е движенията на бебчето и така то се е чувствало по-сигурно. (това не за всички деца важи де)
Може да пробваш с чувалче..(моите никога не са спали в такова, но съм чувала и отзиви на много доволни мами..)
..
И аз смятам,че до 5-6 месечна възраст не плачат манипулативно..
..
Пробвай да спиш всеки път, щом и той заспи..- даже и да сте гушнати..

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.