Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Допълнителните заниманиянови [re: **щypчo**]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано19.08.09 23:05



Като начало ще се задоволим и с малкото.....


Ох, не знам...сестра ми навремето ходеше на какво ли не - балет, художествена, росна китка, някокъв хор...и нищо не излезе.... Дори ходи няколко пъти при Нешка, но явно се изплаши....
В доста по-късна възраст намери стихията си...езиците!
Щурчо, я кажи рецептата по години-възраст за сериозно учене на езици. Нямам предвид бла-бла ученето на език в детската....




Тема Re: Допълнителните заниманиянови [re: Пъpпъл]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано20.08.09 06:52



В този клуб



Даже напролет говорих с тях, но те ходеха постоянно по турнири и възможните часове не ми бяха удобни.



Тема Re: Допълнителните заниманиянови [re: Пъpпъл]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.08.09 11:11



Една приятелка има конеферма има и понита.



Hot stuff

Тема Re: Допълнителните заниманиянови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.08.09 11:55



Аз съм супер доволна от английският в ДГ. Няколко пъти имаха открити уроци и децата наистина знаят поне към 20-ина думички.



Hot stuff

Тема Re: Допълнителните заниманиянови [re: Пъpпъл]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано20.08.09 15:44



Няма какво да го мислиш - опитай

. Хубавото там е, че почти веднага ще разбереш искаш ли да правиш нещо или не.



Тема Re: Допълнителните заниманиянови [re: **щypчo**]  
Автор tzvete_das (търсеща)
Публикувано20.08.09 16:03



Това за бойните изкуства е само за нас


Само дето не знам от каква възраст биха взели детенце....щото ако има някъде да приемат двегодишни ще запиша Тото белята задължително, за да не се упражнява върху мен и брат си...Трябва да го запиша на нещо особено изтощително, защото иначе няма да оцелеем още дълго !



Тема Re: Допълнителните заниманиянови [re: dessbess]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано20.08.09 18:29



Ами..не знам общовалидна рецепта..При нас се случи малко случайно с каката, а после всички подред все следват "рецептата" в семейството..
Каката тръгна на алианс по френски на 5г ( предучилищна).
Малко преди края на годината намерихме училище в което една фондация учеше децата на френски към стандартната българска образователна програма и..идеята ми допадна. Така до 4-ти клас включително децата учеха френски по 4 часа на ден..в рамките на училището..
..
След 4 клас - СМГ. В математическата се учи английски като първи език и руски като втори.. (Френския с учител веднъж седмично, колкото да не го забравят- доста знаеха в 4 клас..)
След 7 клас - немската гимназия. В 8 клас учеха само немски, за да не се объркват. От 9 клас немски и английски като втори език, а френски..веднъж седмично и подготовка за изпити по езика във френската гимназия..
Лятото езиков курс по немски във Виена.
10 клас лятото езиков курс по френски във Ница
11 клас лятото езиков курс по английски в Лондон..И в началото на годината Гьоте институт- подготовка за тест Даф и Френския културен институт- подготовка за сертификат Дааф (или както там се казваше френския сертификат)
..
Малката се престара..в 12 клас ходеше на де що има курсове към Гьоте институт..А след 12 клас изкара и изпит за С2 ниво..и Адвансед на английски .. Само Тоефел и Сат не са се явявали..
...
Баткото ще е 4 клас, но и той учи по същата "рецепта" и за сега е добре с френския и назнайва английски..Тази година ще се цели в СМГ..и..така..
..
За Александър се чудя дали да почне с френски или с немски.., но..най-вероятно и той по рецептата..ако се поддава



"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: Допълнителните заниманиянови [re: jana]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано20.08.09 18:35



Янче, Александър назнайва 20-тина думички на испански от интернет и още толкова на френски и английски..Без да е ходил на курсове в яслата..и без някой да го е учил..
На френски всъщност знае песнички..конкретни думи не знам дали ги разбира..
Знае перфектно "НОооо" = "не", "Бай-бай" = "Чао" , "Хелоу" и "Ола" = "Здравей" , ..
И аз мисля,че не може в детската градина да се научи език, освен, ако не е целенасочено (Марина учеха в предучилищната всичко на френски- просто учителката 4 часа им говореше САМО на френски, пълзеше под масата, катереше се по столовете за да им покаже какво има впредвид..)
Но е прекрасно да се "учи" език в детската градина, защото все нещо им влиза в главиците..

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: Допълнителните заниманиянови [re: tzvete_das]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано20.08.09 18:38



Цвете, и при нас "проблема" е същия. Пълен е с енергия и трябва да я канализираме в нещо ..

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: Допълнителните заниманиянови [re: **щypчo**]  
Автор galia71 (пристрастен)
Публикувано21.08.09 07:08



тази програма много ми харесва

, но ние малко изоставаме. Много искам Дени да успее другата година да влезе в немската, а английския да си го продължи. За Борис ми минават мисли за алианс тази година, но пусто водене е голям проблем.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.