Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Бременни коремчета люлеем, за бебетата си копнеем!нови  
Автор -Randi- (ентусиаст)
Публикувано10.07.09 15:15



Добре дошли в новата бремелинска темичка! Само хубави вести да има в нея !!!



Ето ни и нас, бремелинките:

Pipol4o – 13.07.
Shmatka –19.07.
Weed – 27.07.

Randi – 03.08.

choky- 04.09.
Merislava- 28.09.

Mese4inka – sredata na noemvri

krisi_mi - 22.01.2010
steffy- 25.01.2010


На родилите скоро майчета - ЧЕСТИТО !!!



Тема Re: Бременни коремчета люлеем, за бебетата си копнеем!нови [re: -Randi-]  
Автор -Randi- (ентусиаст)
Публикувано10.07.09 15:27



Привет!

Мери, доколкото знам, подготвителни контракции са нормални от 7-ия месец нататък, важното е да не са болезнени. Аз обаче такива не съм имала досега, не знам какво е това контракция...засега. Възможно е при теб да са се появили, ако бебето е по-палаво

, а и може да е тръгнало да се обръща, ако не е направило това по-рано. Моето бебе от месеци насам си е с главата надолу, така че мощните въртели из корема ми бяха спестени.

Стефи, честита синя новина! Макар че ...ми се струва много рано за категорична констатация на пола- моят лекар например отказа да гледа толкова рано за пол, защото било твърде рано и вероятността да се окаже грешка е по-голяма.

Днес ми взеха секрет за стрептококи- правело са към края на бременността и ако тестът се окаже положителен, не се пристъпвало към лечение преди раждането, а след него се вземали мерки с антибиотик. Всичко това го пиша, за да го имате предвид (ако лекарят не ви предложи подобно изследване), тъй като случаите със стрептококите са били зачестили.



Тема Re: Бременни коремчета люлеем, за бебетата си копнеем!нови [re: -Randi-]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано10.07.09 15:39



Ранди, стрептококите открай време са тема в бг болниците ...
Мери, подготвителните контракции са нормални за този приод от бременността, някои се сблъскват с този проблем и в много по-ранни месеци.
Стефи, по време на феталната морфология и обстоен 3Д преглед при Марков в 12 г.с той изказа предположение за момиче, което в 21 г.с не се потвърди, а рядко се случва той да сгреши. Много е вероятно да има розова изненада ;)




Тема Re: Бременни коремчета люлеем, за бебетата си копнеем!нови [re: -Randi-]  
Автор steffy (познат)
Публикувано10.07.09 17:24



Мерси! Аз изобщо не съм питала за пола, докторът сам направи прогнозата, беше доста категоричен, ще видим другата седмица като отида при другия ми лекар, той какво ще каже...





Тема Re: Бременни коремчета люлеем, за бебетата си копнеем!нови [re: Mese4inka]  
Автор steffy (познат)
Публикувано10.07.09 17:29



Ако има розова изненада, още по-добре, защото вече имам син на три години и половина. Чувала съм, че ако ти кажат момиче, после може да се окаже момче, но обратното по-рядко. Може и да е сбъркал докторът, но ме съмнява. Другата седмица, ако и другият ми лекар потвърди за момченце, изобщо няма да се съмнявам. Иначе на 3 или 4 Д мисля да ходя към 22 седмица и още не знам дали в Пловдив или ще отскоча до София, но може и да се откажа. Двамата лекари, при които ходя са много добри и виждат достатъчно и на 2Д, уверила съм се в това от първата ми бременност, когато обиколих и смених много лекари, а и до София ходих.





Тема Re: Бременни коремчета люлеем, за бебетата си копнеем!нови [re: steffy]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано10.07.09 17:52



Да се запиша и аз...След малко отивам на последния надявам се за тази бременност видеозон.


Вече ми е тежичко...Как сте с килцата девойки?? Аз съм +12.5......Не смея да се радвам, защото предния път.....точно последния месец накачих едни килаааа.....не ми се говори....
Много ме боли костта...не я знам как се казва на български...тази под корема, в слабините..и бедрата от вътрешната страна. Предния път ме боляха всички кости....от много по-рано, сега се надявам само с това да се размина....



Тема Re: Бременни коремчета люлеем, за бебетата си копнеем!нови [re: steffy]  
Автор Acя ()
Публикувано10.07.09 19:12



обатното е. Ако ти кажат син има голяма вероятност и да е дъщеря, ако обаче кажат момиченце почти няма шанс за грешка



Тема Re: Бременни коремчета люлеем, за бебетата си копнеем!нови [re: Acя]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано10.07.09 21:33



В такива ранни месеци си мисля, че грешки са твърде вероятни. А момиченце лесно може да мине за момченце, поради наличието на пъпна връв ;)




Тема Re: Бременни коремчета люлеем, за бебетата си копнеем!нови [re: Mese4inka]  
Автор Acя ()
Публикувано10.07.09 22:10



така е, Месечинка.



Тема Re: Бременни коремчета люлеем, за бебетата си копнеем!нови [re: Acя]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано11.07.09 04:50



А де, сестра ми е жив пример с чакането на желаното момиче и накрая 2 седмици в 9ти месец да й кажат, че чака момче!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.