Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:53 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Да ви питам аз...нови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано27.07.09 11:56



Ами да ти кажа това беше май защото не знаех точно за колко време излязоха.
Иначе миналата година определено се насладих на това да съм сама цяла седмица!



Тема предполагамнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано27.07.09 11:58



че преди това със скоростите е имало друго без скорости със спомагателни колела. На него спокойно може да се научи да кара без спомагателни и после да се вземе по голямо колело. И пак няма нужда всяка година да се купува ново. Тези със скоростите са големички за 5 годишно дете. Въпреки че на сестра ми сина е на 5 и се научи да кара такова, ама той е висок и дългокрак. И пак се случва да падне и да се пребие




Тема Re: предполагамнови [re: NikiFin]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано27.07.09 12:01



Не. Не се е качвал на друго. Бяхме махнали скоростите и беше със спомагателни. В момента е със скоростите след като се научи. Иначе по-правилен подход е да се научи с малко и после да се вземе по-голямо. Предполагам живеейки в къща нямаш моят проблем с жизненото пространство





Тема Re: според вас има ли смисълнови [re: flor4eee]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано27.07.09 12:06



Е как да не разказвам бе. По 10 пъти на ден се пробвам. Но те пищят НЕ и край. Аз не мисля, че са бавноразвиващи. Просто като гледам как другите родители са се амбицирали, четат книги, учат ги това и онова, разправят как децата им обичали книжки много... и аз гледам моите да не изостават. Но явно няма да се получи на този етап. Все още хобито им е да тичат, да се катерят, да се въртят на един фотиойл. Обичат да им редя пъзели понякога, но още повече обичат после да ги развалят. Деградивни личности за сега. Освен това са се научили да ме бият и вече прекаляват. Вчера на площадката като ме нападнаха и умрех от срам от хората. И бият и се хилят, за тях е игра






Тема Re: според вас има ли смисълнови [re: NikiFin]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано27.07.09 12:12



Да ти кажа - не ги насилвай, да не постигнеш обратния ефект. Като я знам моята щерка каква е - ако я карам нещо да прави насила, има способност много да се заинатява. Докарва ме до бяс понякога..... Остави ги сами да узреят за идеята. Децата знаеш са различни, книжките не са критерии за развитието. Колкото - толкова, когато - тогава

. И аз искам да развия на Яна някакво пространствено мислене, като я насърчавам да играе с кубчета, но тя не проявява поти никакъв интерес. Колкото до деструктивността - като сме на плажа или пясъчника, само дебне кое дете ще наптави "кофичка" от пясъка и тича да я стъпче....



Тема прав синови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано27.07.09 12:14



нямам. Тук всички имаме колела, поне по едно. Специален гараж за колела и колички имаме. Сега да не те стане яд, но на повторната употреба, има такова място, хората оставят неща, които не им трябват, но все още могат да се ползват от други... там сестра ми и зет ми намериха съвсем здрави колела за тях двамата, даже 3 май бяха намерили и по едно за децата. Но после нямаше място в буса и взеха само техните, детските оставиха тук на приятели (така и не разбрах що не ги дадоха на нас поне). Тъпо постъпиха, щото техните колела сега изобщо не ги карат, а децата съответно ревнаха за колела и им купиха от БГ нови.




Тема Re: предполагамнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор snich (top4o)
Публикувано27.07.09 12:22



Според мен освен правилен подход да научим децата да карат колело има и фактор "дете". Не всяко дете си умира да кара колело. Ренета си имаше колело с три колелета,после с помощни,но......не ще да ги кара.Обаче е малък бог на тротинетките и ролерите.И сега си имаме едни колелета на склад дето живот и здраве второто може да реши да подкара.Мисълта ми е,ако децата с явно нежелание се качват на колело,не ги мъчете - сменете превозното им средство



Елимар,съжалявам за здравословния проблем на Явор.Звучи тежко,макар да не знам какво точно представлява и какви опасности носи за детето.Дано да има начин детето да се излекува бързо и напълно.

За оставяне на детето при баби и други ентусиасти,както всички предполагам знаете,аз съм винаги с две ръце ЗА Смятам,че това е полезно както за родителите така и за хлапетата.

Уважаеми спорещи,недейте така,моля ви! Явно съм пропуснала какъв скандал сте имали,но не искам и да знам.Вие си бяхте приятелки - стегнете се! Ще се радвам да се разберете и да изгладите отношенията си Прегръщам ви и двете,че даже и Момчил и Яна,макар да знаете не съм от прегръщащите клубарки



Тема Re: според вас има ли смисълнови [re: NikiFin]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано27.07.09 12:29



Ами и Тоби е същия, точно миналата седмица пробвах да редим кубчета и да строим гараж за колите (мислех си, щом е нещо, свързано с коли, ще се амбицира). Ами построихме каквото построихме, после с гръм и трясък събори всички, хилейки се.
Виж, има дечица, които много от малки обичат книжки, твоите (и моето) явно не са от тях. Хич не ги сравнявай с другите, остави ги за сега да се нащуреят и пробвай лекичко пак след известно време.
А за биенето, гледай да парираш всякакви опити, много е важно според мен от малки да се научат на самоконтрол в това отношение. Знам, че го правят на игра, а не от злоба, и Тоби прави така, но сме безкомпромисни вкъщи, наказваме го даже заради подобни неща.



Тема Re: според вас има ли смисълнови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано27.07.09 12:42



Да, това с биенето не е на добре. Яна не удря, но от радост ме дращи и щипе, което боли доста. Всеки път й казвам "мама не се щипе, не се дращи, не се хапе, не се рита, не се удря" И така за всички - за тати, за баба, за деца. Естествено, не е разбрала от първия път, но аз все това повтарям. И то с много строг тон, без лиготии. Прекратявам всякакви игри, ако се държи агресивно, дори и от радост. И сега тя си знае, даже като се разбеснее много, ме пита - Мама може ли щипе? казвам "Не" и продължаваме. Сигурно пробва дали не се е преместила границата


Но имаме едни приятели, бащата целенасочено си учи сина да бъде агресивен, неразбираемо от мен защо. Според него за да не го мачкали. Опитвам се да обясня, че агресията се толерира все по-малко и най-вероятно детето ще има проблеми в бъдеще. Но всеки сам си решава....



Тема Re: прав синови [re: NikiFin]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано27.07.09 13:03



Аз да ти кажа от една страна ми се иска да имам колело и да ходя с него на работа, от друга не съжалявам толкова, щото в Мордор да караш колело в трафика означава да се превърнеш в потенциален донор, та един вид липсата на място ми повишава сигурността






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.