Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:46 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови  
Автор kk_nn_kk (PRIATELI)
Публикувано22.07.09 14:01



Жена роди вкъщи, нямало място в болницата
22 юли 2009 / News.dir.bg
Варненка роди вкъщи с помощта на мъжа си, след като лекарят в МБАЛ "Света Анна", който я прегледал я отпратил, защото нямало места в отделението, съобщи bTV.
Родилката Росица Генова отишла на преглед в болницата, но лекарят, който я прегледал й казал да си върви вкъщи, защото нямало скоро да ражда, а и родилното отделение било препълнено.
Жената си тръгнала, но когото се прибрала вкъщи контракциите й зачестили и бебето тръгнало да се ражда. Съпругът й се обадил на Бърза помощ. "Докато дойде екипът обаче жена ми каза, че детето излиза и ме помоли за помощ. Видях че главичката на бебето излиза и го хванах, а при следващите напъни успях да го издърпам цялото", разказва щастливият баща. По думите му бебето е било с двойно увита пъпна връв около вратлето. "Плащаме здравни осигуровки, а в 21 век деца се раждат вкъщи", ядосва се мъжът на Росица.
Изпълнителният директор на варненската МБАЛ "Света Анна" д-р Лидия Петкова заяви, че ще бъде направена проверка на действията на лекаря, отпратил Росица вкъщи и ще бъдат предприети съответните действия от страна на болничното ръководство



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: kk_nn_kk]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.07.09 14:06



Дай Боже всекиму такъв оправен мъж

(тов ав рамките на шегата).
Иначе мнението ми по въпроса е

Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.07.09 14:59



Ами аз мнението ми си го написах като коментар под статията - Да са живи и здрави и тримата. Явно е, че са оправно семейство. Дано все така да карат, но лекарят няма смисъл да го наказват, проверяват и т.н. Просто да му дадат една конска доза очистително, да заключат тоалетните и да го сложат между родилките да "си чака реда".



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: surfline]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано22.07.09 19:49



Аз бих казала: дай Боже всекиму такъв късмет, че с двойно увита пъпна връв...

А за подобни съвестни "лекари" коментар нямам!






Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Mese4inka]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано22.07.09 22:34



Потрес пълен бих казала....
И аз щях да попадна сигурно в подобни заглавия, защото моят "прехвален" доктор явно не беше в София и ме държа 2 часа вкъщи, обяснявайки ми по телефона, че абсолютно си внушавам и не раждам.


Добре, че в последния момент отидох, а що укорителни погледи изтърпях на масата няма и да казвам... Бетер като циганките...
А и моето бебе беше с увита пъпна връв....
Дано този доктор бъде наказан, името му да бъде обявено в общественото пространство и т.н. и браво на смелия татко! Евала!


Редактирано от dessbess на 22.07.09 22:36.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: kk_nn_kk]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано22.07.09 23:03



По цял свят се натискат да раждат в къщи само ние тук по болниците... Ако не видя със собствените си очи, че пъпната връв е била увита около врата на бебето няма да повярвам... журналистите обичат да лъжат и преувеличават... Вероятно бащата е казъл: "можеше да е с увита пъпна връв около врата", а журналистите написали "с ДВА пъти увита пъпна връв около врата"... аре благодаря от тая инфо...

Иначе че нямало места в Окръжна... ми няма, всички там се натискат да раждат, от де да има... при условие, че в АГ е сто пъти по-добре (платения етаж) и докторите дето работят там са най-добрите... бе... достатъчно коментирах, спирам се, че да не започна с кримата лопата...







тинтири-минтири

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано22.07.09 23:10



Ми може и да си права, но за пъпната връв...много са такива случаите. При мен я видяха на 3Д и при първоначалния шаш и паника, док обясни, че всяко 4 бебе е така....




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: dessbess]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано22.07.09 23:13



ок... така че като ти дойде времето да раждаш докторите го имаха това в предвид... братовчед ми се роди в болницата с увита пъпна връв около вратлето, синьо-зелено-лилав и удушен... въобще не проплака и го реанимираха 10-20 мин. преди да проплаче... това се нарича увита пъпна връв... аре да не ми обясняват, че бащата го е реанимирал детето. некой некадърен журналист си ги измисля тия, поне да проучи въпроса преди да пише глупости...





тинтири-минтири

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.07.09 23:18



Заирка, това с раждането е така, но не съвсем - по света имаш право на избор, докато в България то е отнето по дифоулт.
Я вдигни някоя холандка, която е решила че ще ражда в къщи насред събитието да върви в болница. Абсурд нали? А защо българката, която е решила да ражда в болница трябва да приеме за нормално едно неасистирано домашно раждане?



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: surfline]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано22.07.09 23:31



Ще ти кажа кво е станало, щото знам за коя болница иде реч... Там места няма! Няма, като НЯМА!!! Особено пък лятото... Доктора е преценил, че родилката не ражда, вероятно да й е първо й ги е пратил в АГ или им е казъл да дойдат на другия ден по обед, когато ще има изписани... вероятно те са отказали да ходят в АГ (поради митовете и легендите дето се носят из града за тая болница) и са се прибрали в къщи да чакат до сутринта... Варна не е софия или лондон... така че от почти всяка къща до родилния дом е максимум 30 мин.... е??? избора си е бил техен... естествено всичко това по пътя на логиката го съставям...

иначе всички мои приятелки, дето са родили в чужбина са изумени от условията за раждане тук, от безумието "секцио по избор", от това че после 5 дни лежиш с бебето в мизерията... и т.н. знаеш за какво говоря да не продължавам

, мила родна картинка...

ако доктора не си е сложил подписа под документ, че праща пациентката в къщи да ражда, надали нещо ще му направят, кво сега, като няма места в къщи ли да си води родилките ...





тинтири-минтири


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.