Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варна  
Автор kk_nn_kk (PRIATELI)
Публикувано22.07.09 14:01



Жена роди вкъщи, нямало място в болницата
22 юли 2009 / News.dir.bg
Варненка роди вкъщи с помощта на мъжа си, след като лекарят в МБАЛ "Света Анна", който я прегледал я отпратил, защото нямало места в отделението, съобщи bTV.
Родилката Росица Генова отишла на преглед в болницата, но лекарят, който я прегледал й казал да си върви вкъщи, защото нямало скоро да ражда, а и родилното отделение било препълнено.
Жената си тръгнала, но когото се прибрала вкъщи контракциите й зачестили и бебето тръгнало да се ражда. Съпругът й се обадил на Бърза помощ. "Докато дойде екипът обаче жена ми каза, че детето излиза и ме помоли за помощ. Видях че главичката на бебето излиза и го хванах, а при следващите напъни успях да го издърпам цялото", разказва щастливият баща. По думите му бебето е било с двойно увита пъпна връв около вратлето. "Плащаме здравни осигуровки, а в 21 век деца се раждат вкъщи", ядосва се мъжът на Росица.
Изпълнителният директор на варненската МБАЛ "Света Анна" д-р Лидия Петкова заяви, че ще бъде направена проверка на действията на лекаря, отпратил Росица вкъщи и ще бъдат предприети съответните действия от страна на болничното ръководство



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: kk_nn_kk]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано22.07.09 14:06



Дай Боже всекиму такъв оправен мъж

(тов ав рамките на шегата).
Иначе мнението ми по въпроса е

Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.07.09 14:59



Ами аз мнението ми си го написах като коментар под статията - Да са живи и здрави и тримата. Явно е, че са оправно семейство. Дано все така да карат, но лекарят няма смисъл да го наказват, проверяват и т.н. Просто да му дадат една конска доза очистително, да заключат тоалетните и да го сложат между родилките да "си чака реда".



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: surfline]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано22.07.09 19:49



Аз бих казала: дай Боже всекиму такъв късмет, че с двойно увита пъпна връв...

А за подобни съвестни "лекари" коментар нямам!






Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Mese4inka]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано22.07.09 22:34



Потрес пълен бих казала....
И аз щях да попадна сигурно в подобни заглавия, защото моят "прехвален" доктор явно не беше в София и ме държа 2 часа вкъщи, обяснявайки ми по телефона, че абсолютно си внушавам и не раждам.


Добре, че в последния момент отидох, а що укорителни погледи изтърпях на масата няма и да казвам... Бетер като циганките...
А и моето бебе беше с увита пъпна връв....
Дано този доктор бъде наказан, името му да бъде обявено в общественото пространство и т.н. и браво на смелия татко! Евала!


Редактирано от dessbess на 22.07.09 22:36.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: kk_nn_kk]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано22.07.09 23:03



По цял свят се натискат да раждат в къщи само ние тук по болниците... Ако не видя със собствените си очи, че пъпната връв е била увита около врата на бебето няма да повярвам... журналистите обичат да лъжат и преувеличават... Вероятно бащата е казъл: "можеше да е с увита пъпна връв около врата", а журналистите написали "с ДВА пъти увита пъпна връв около врата"... аре благодаря от тая инфо...

Иначе че нямало места в Окръжна... ми няма, всички там се натискат да раждат, от де да има... при условие, че в АГ е сто пъти по-добре (платения етаж) и докторите дето работят там са най-добрите... бе... достатъчно коментирах, спирам се, че да не започна с кримата лопата...







тинтири-минтири

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано22.07.09 23:10



Ми може и да си права, но за пъпната връв...много са такива случаите. При мен я видяха на 3Д и при първоначалния шаш и паника, док обясни, че всяко 4 бебе е така....




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: dessbess]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано22.07.09 23:13



ок... така че като ти дойде времето да раждаш докторите го имаха това в предвид... братовчед ми се роди в болницата с увита пъпна връв около вратлето, синьо-зелено-лилав и удушен... въобще не проплака и го реанимираха 10-20 мин. преди да проплаче... това се нарича увита пъпна връв... аре да не ми обясняват, че бащата го е реанимирал детето. некой некадърен журналист си ги измисля тия, поне да проучи въпроса преди да пише глупости...





тинтири-минтири

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.07.09 23:18



Заирка, това с раждането е така, но не съвсем - по света имаш право на избор, докато в България то е отнето по дифоулт.
Я вдигни някоя холандка, която е решила че ще ражда в къщи насред събитието да върви в болница. Абсурд нали? А защо българката, която е решила да ражда в болница трябва да приеме за нормално едно неасистирано домашно раждане?



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: surfline]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано22.07.09 23:31



Ще ти кажа кво е станало, щото знам за коя болница иде реч... Там места няма! Няма, като НЯМА!!! Особено пък лятото... Доктора е преценил, че родилката не ражда, вероятно да й е първо й ги е пратил в АГ или им е казъл да дойдат на другия ден по обед, когато ще има изписани... вероятно те са отказали да ходят в АГ (поради митовете и легендите дето се носят из града за тая болница) и са се прибрали в къщи да чакат до сутринта... Варна не е софия или лондон... така че от почти всяка къща до родилния дом е максимум 30 мин.... е??? избора си е бил техен... естествено всичко това по пътя на логиката го съставям...

иначе всички мои приятелки, дето са родили в чужбина са изумени от условията за раждане тук, от безумието "секцио по избор", от това че после 5 дни лежиш с бебето в мизерията... и т.н. знаеш за какво говоря да не продължавам

, мила родна картинка...

ако доктора не си е сложил подписа под документ, че праща пациентката в къщи да ражда, надали нещо ще му направят, кво сега, като няма места в къщи ли да си води родилките ...





тинтири-минтири

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано23.07.09 00:29



Само да вметна на какво попаднах за АГ-Варна преди дни

. Нагло, а?

По темата - при кървене е било нужно да я насочат, не да я върнат (освен контракции и 1 см разкритие) при 2-ро бебе. Много бързо се случват нещата. Адски бързо!!!!



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: нeмиpницa]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано23.07.09 01:25



Бе аз никъде не прочетох кървене и 1 см разкритие...

не разбрах кое е нагло, но ако е за списъка за болницата, подобен има и за окръжна... та...







тинтири-минтири

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано23.07.09 09:15



С тази разлика, че в чужбина раждането в къщи е практика и за целта си има обучен персонал и предварителна подготовка откъм организация ;) А не - тръгнало да излиза, та там се случило да се появи на бял свят.




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Mese4inka]  
Автор Acя ()
Публикувано23.07.09 09:22



Точно така е, само да добавя, че и в България има жени, които избират да родят вкъщи, дори и без персонал, но тук е разликата-в изобра!!!
Иначе съм съгласна със Заира, че вероятно има журналистическа измислица. Малката ми дъщеря се роди с двукратно увита пъпна връв-наложи се да и се помогне!!! и то не беше само с отвиване на пъпната връв, бебето изглеждаше потресаващо, цвета и беше ужасен, и не е само моя фантастика, случайно ми попадна АПГАР теста и-беше изключително нисък! след което се е подобрил

. Като пращах снимката на моята приятелка-лекар, педиатър и неонатолог, каза, че наистина изглежда недобре



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано23.07.09 10:50



Ами и за двете е нагло..

Пуууууууууу, егати здравната каса, егати мошениците, аман вече............. Не ме интересува дали са ниски или не здравните осигуровки, след като ги има и ги плащам, то е редно да получа това, което те ми гарантират. Най-малкото да се водя с непрекъснати здравно-осигурителни права. За останалото никога не съм имала пълна яснота, което всъщност е мнение и на лекари. Чета сега, че от новия здравен министър се очаква съвсем точно и ясно да се формулира базисния пакет медицински услуги, които здравно-осигурителната вноска да гарантира. Ето това е чл. 4 от Закона за здравното осигуряване (дано да съм попаднала на актуалния):

"Задължителното здравно осигуряване гарантира свободен достъп на осигурените лица до медицинска помощ чрез определен по вид, обхват и обем пакет от здравни дейности, както и свободен избор на изпълнител, сключил договор с районна здравноосигурителна каса. "

Доколкото имам спомен Националния рамков договор всъщност определя пакета на тези услуги и факт е че действащия не съм го чела. Все си мисля обаче, че правата, които ти дава и едното, и другото, е хубаво да бъдат копирани и залепени пред вратата на всеки лекарски кабинет. Щото аз като река сега, мога да се разровя и да прочета. Но има възрастни хора, хора без нет, които доста по-трудно биха получили инфо. Особено пък от "изключително любезните" служители в ЗК и НАП.




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано23.07.09 11:49



Лекарско недоглеждане и кошмарни условия за работа! Никого не ща да оправдавам. Каквито са хората, такива са ни управниците, такава ни е и държавата.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано24.07.09 00:30



Бе точно от тая тъпа болница...ме върнаха с кръвоизлив....Менструация почти цял месец....накрая огромен кръвоизлив...и доктора се показа посред нощите и каза: Ух...ми сега кво ще те правим

. Това като го чуя от лекар, някак ми звучи меко казано....безотговорно....Та ми каза да съм пиела АНАЛГИН (видите ли!?!?!?!?!?) и да си почивам повече и ме отпрати.....Брат ми беше с мене, аз бях на 18....Как не го наби не знам. Мизерници са в тая болница и това си е...нямало места.....не им се занимава...



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: *choky*]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано24.07.09 01:05



Аналгина се пие за да ти изтече кръвта по-лесно - мн. правилно ти е казъл човека... Иначе - мизерия е да, не знам защо всички там се натискат... бе знам, ама не е за тук...







тинтири-минтири

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Mese4inka]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано24.07.09 01:07



Пък едно време как ли са раждали без болници и обучен персонал не знам....







тинтири-минтири

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано24.07.09 01:12



Еми... сега ще ти обясня... това нещо за което говориш - се нарича здравна пътека. Тъпото е, че здравните пътеки са мн. строго регламентирани и ако нещо излиза от регламента не може да се покрие от пътеката, т.е. от здравната осигуровка... Хе така ме изненадаха преди 3 г. като ни приеха с малката зимка в бебешка реанимация. Оказа се, че няма пътека за нейната жълтеница... Добре че дедо ви е в системата та ми "измислиха" пътека и ползвахме намалението (не че не купих сума и неща за отделението, но честно с кеф го направих)... ама ако дедо не беше "намесен" тогава не ми се мисли...

Та тия пътеки според мен трябва да се направят по-гъвкави... как ще стане тая обаче идея нямам, вероятно никак







тинтири-минтири

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 07:42



процента на умряли при раждане е бил доста сериозен


Заира, според мен въпросът не е дали да роди в болница, а че майката е искала да роди в болница, а таткото не е искал да се прави на акушерка...не може да имаш право на нещо по закон и някой да ти отнемат това право



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 07:44



ами Заира, да ги мислят тия неща с гъвкавите пътеки, ония умници дето сме ги избрали за целта





Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано24.07.09 09:12



С голяма смъртност, както при родилките, така и при новородените ;)

То така погледнато и без GSM-и как се оцелявали хората едно време


Редактирано от Mese4inka на 24.07.09 09:22.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано24.07.09 10:49



Няма как да го измислят при положение, че парите не стигат.
Веднага ще ти дам пример. За онко болните за заделени 112 млн за тази година. Това покрива нуждите на около 1000 души. Нека у нас да е 2 пъти по-евтино лечението, отколкото в Европа. Това прави 2000 души. Само жените с рак на гърдата са над 6000. Здравната каса трябва да спре да тръби, че клиничните пътеки се покриват на 100% и да стане като във Франция 65:35
или като в Япония 70:30. По-реалистично е и донякъде ще се спре това даване под масата.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: ariel$$]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 10:58



ами не знам доколко съм права, но на първо време трябва да има стимул да се плащат реаните здравни осигуровки. Сега в момента нямам този стимул...за бърза помощ и някои други неща съм поставена на равни начала с този, който не плаща осигуровки и с този, който плаща огромни осигуровки. Плащам си под масата за по-добро обслужване..тогава защо да плащам по-високи осигуровки. нека да стане така, че който на каквато сума се осигурява да има право на съответното пропорционално лечение да видим как ще е тогава

. Отделно в тая здравна каса много хора са на клончето....и тия скъпи сгради дето си ги правят и това крадене....
а и в крайна сметка пак казвам не съм аз дето трябва да го измисля, нито аз трябва да убеждавам съответната комисия, че трябват повече пари за здравеопазване-за това сме си избрали представители. Нека да измислят как да стане, а ако не могат да копират здравната система на някоя страна и толкова.....те взели от тук нещо от там друго и се получило нещо като нищо, което не удовлетворява нито лекари, нито пациенти



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: ariel$$]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано24.07.09 11:35



В отговор на:

Само жените с рак на гърдата са над 6000.




И ще се увеличават. Аман от изчанчени истории в тая страна бе. Преди час отивам на профилактичен преглед на мамолог - правя това нещо от 3 години при една и съща лекарка. До миналата година плащах 20 лева за преглед с ехо на гърдите и щитовидната и после мануален преглед от лекарката. Сега ме питат на регистратура ще правите ли ехо, щото ако да цената вече е 40!!!!!!!!!!!!!! български лева Бе това нормално ли е!?!?!?!?!!? Навсякъде профилактиката е застъпена целогодишно за пациентите и е или безплатна или с някаква минимална такса. Само у нас, при всичките статистики и цифри, които сочат, че заболяваемостта от рак хем нарства, хем й се снижава възрастовата граница, цените се вдигат, при това двойно? На какво основание, на каква база, егатиииииииииииии!




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано24.07.09 11:47



Преди няколко години профилактиката въобще не беше застъпена като опция. Отивам на гинеколог за рутинен преглед и цито намазка, а тя ми казва, че без оплаквания и насочване от личния лекар, не може да ме прегледа. Аз съм напълно здрава, но в амбулаторния лист пише, че имам течение и трябва да се лекувам, щото иначе нямало как да се оправдае прегледа! Добре че мъжът ми е разбран!
Давай парите и не му мисли. Вярвай ми, въпреки че съм колега, винаги оставям пари. Просто знам какво покриват скапаните клинични пътеки и ако лекарите ги следват, хем ще се намъчиш за 2 живота, хем смъртността ще е далеч по-висока.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано24.07.09 11:53



Да, знам че е така. И аз протестирам, ама какво да направя! Когато върнат някой без осигуровки и той се спомине, почва воят, че лекарите са корумпирани, че техен дълг бил да лекуват всички.
Пари за осигуровки няма, но за цигари винаги се намират!



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано24.07.09 11:59



Ми няма да ги дам. Айде аман вече! От 3 седмици се тормозя с простотия, невежество, нехайство, несвършена работа и пълно безхаберие. И това се касае за здравето. В крайна сметка съм готова да ходя на платен профилактичен преглед при мамолог всяка година, но ако догодина ми лепнат 100 лв за преглед, и тях ли трябва да отпиша и да дам. А ако се разболея, не дай си боже, каква е сумата, която ще отдели държавата за мене. И съизмерима ли е тя със сумата за профилактика, която може да спести голяма част от лечението. За мен това си е чист рекет. Тотален рекет!




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 12:50



ами именно, защото парите за лечението са мнооооооооооого повече е по-добре все пак да се прави профилактика и да се дават тези пари за това.
Съгласна съм, че си плащаш за осигуровки и е редно да имаш право на прегледи, но тези прегледи са регламентирани от здравната каса, и ако не се покриват от нея си избираш сам какво да правиш. Помисли си, че на този етап те няма как да включат абсолютно всички видове прегледи по здравната пътека, и по-редките остават на заден план.
Ако искаш си правиш допълнително частно осигуряване, ако искаш си плащаш, ако искаш не профилактираш. Риска си остава за теб!
И не разбирам защо да е рекет? ти отиваш при специалист и му заплащаш за съответната услуга, ако не искаш да плащаш не ходиш. Аз рекета го разбирам ако нещо е безплатно, а пък някой те кара насила да плащаш и ти отказва услуга докато не си платиш!
Това е същото като със зъболекарите имаш право на 2 безплатни зъба за година останалото си е за твоя сметка ако искаш го правиш!



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: ariel$$]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 13:01



за съжаление и аз съм на твоето мнение





Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано24.07.09 13:47



Е, няма как да те накарам да разбереш. Да не дава господ някоя от нас в този клуб след месец-година да пусне тема, че е болна от рак............. защото не е имала средствата да си направи профилактика.

Просто за мен нещата стоят така - 6000 хиляди жени, по данни на ариес, са с рак на гърдата в Бг. Възрастовата граница на заболяването се снижава. Все повече жени в детеродна вързаст, нераждали дори и такива с малки деца се разболяват. Това заболяване е едно от обществено-значимите такива. Липсата на профилактика е една от причините за това нещо. В страната поне от 5 години има масирани акции целящи обществото и специално жените да са осведомени за това какво представлява рака на гърдата и акцентът винаги пада на ПРОФИЛАКТИКАТА. За една от тези инициативи бях пускала и тема преди около 2 месеца. Ясно е, че хванато навреме това заболяване се лекува. Което пък означава, че много деца имат шанса да живеят с майка си дълго време. Явно обаче и "специалистите" са хванали тенденцията и жънат добри реколти от нея. Вместо да работят съвместно с лични лекари и фондации.......За мен е рекет цената на прегледа да се вдигне двойно за 1 година. Щото ако се касае за блуза или панталон, който са ми оскъпили двойно, естествено ще се откажа без да занимавам дори собственото си съзнание. Но когато се касае за здравето ми......... е рекет!




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 14:10



Ами именно-превенцията е важна, за това е нормално хората да си отделят пари за нея. Вярно, че е хубаво здравната каса да ги отделя, но като не го прави какво?! А иначе живеем в пазарна икономика-нормално е като отиваш при някого за услуга той да определя цената на услугата, а не ти. Така е и когато отиваш в магазина-той ти определя цената на кашкавала, а не ти! Вярно е, че лекарите трябва да гледат за здравето на пациентите, обаче пък и те са хора и е нормално да искат да могат да печелят от занаята си!иначе за какво са учили?! Рекет е ако някой те кара на сила да правиш нещо, а теб никой не те кара и си преценяваш дали рискуваш.
Само вметка, че ракът на гърдата намалява значително с продължителността на кърменето, както и ракът на яйчниците и матката!!! в този смисъл е нормално жени, които не са раждали да се разболяват от него


Освен това винаги можеш да потърсиш и друг специалист или да не си платиш един месец интернета или кабелната или да намали цигарите примерно, все неща, които са си глезотия и кеф и може и без тях! Никой не може да ме убеди точно тук има хора, които не могат да заделят 40 лв веднъж годишно за преглед! Ако щеш го погледни и така...лекарствата за поддържаща терапия след лечение от рак са стотици левове всеки месец съпоставено едно спрямо друго е просто безпредметно да се коментира.
И не виждам какво лошо има да печелят лекарите стига да си вършат работата?! Ако те оценяват, че трудът им струва толкова защо не?! Какво излиза, че ако пациента е недоволен, че трябва да плаща, лекарите трябва да работят безплатно, за да помагат на хората, защото трябва да се намалява честотата на заболяването?!
Не би ли следвало преди всичко пациента да се интересува?!



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано24.07.09 14:18



Рекет е да нямаш избор. Не искам да търся друг специалист. А дългът съм собственото ми здраве, както и семейството ми, ме кара да си правя тези прегледи. И в този смисъл съм задължена. И говоря лично за себе си. Ти можеш и нищо да не правиш. Пазарна икономика и здраве -------- много моля, това не е кашкавала от супермаркета в крайна сметка. И точно защото аз и повечето момичета тук можем да си го позволим, позволява на лекарите да си вдигат цените както искат....... ние сме готови да клекнем на всяко нещо, което ни предложат, на всеки АБ, който ни изпишат и на всяка цена, която ни обявят за здравето ни. И имено защото се касае за ЗДРАВЕТО е рекет и изнудване. Точно защото без нет, ТВ и цигари можеш да минеш. А без него не. Къде ми е избора? Между здравето и нета?!?!?! Не би ли следвало въобще да нямам друга алтернатива освен ЗДРАВЕ?!?!!?!!? За мен сравнението на всяко едно нещо със здравето е цинизъм.




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 14:44



е защо да нямаш избор?!
Честно казано ме втрещи мнението ти-значи излиза, че ти искаш да идеш при точно определен специалист и да му платиш колкото си искаш!!!! Пробвай да се поставиш на мястото на лекаря

След като го считаш за дълг се прегледай на цена, която ти изнася при друг лекар!
И защо да няма пазарна икономика и здраве?!лекарите са едната страна-предлагат услуга, ползват образование, в което са влагали, ползват техника и консумативи, изхранват семейства-от другата страна е пациента, той търси услуга и си преценява какво му изнася!
И би следвало да няма друга алтернатива освен здраве, но пък много хора предпочитат другото пред здравето
Смешно е, защото хлябът и водата са жизнено важни и те имат цена и не ти я определяш, а в магазина ти я определят и ако там не ти харесва просто отиваш в друг магазин!
Изборът ти е в това дали и колко си готов да дадеш за здраве и дали да отидеш при друг специалист или не! И цените не се вдигат, защото хората са готови на всичко за здраве, а защото търсената стока е на по-висока цена и по прозаичната причина, че животът е доста скъп!
Много са ти идеализирани думите, но някак си не се вписват в реалния свят. Защото лекарите някак си, макар и невероятно СА ХОРА и си имат нужди. Между другото навсякъде по света важат тези правила



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано24.07.09 15:35



Хич не ми звучиш убедително! Някакси просто трябва да пишеш. Или прекалено много си се втрещила. Не знам. Ти ще кажеш!

Не знам какво излиза от моето мнение, но пък от твоето е ясно - здравето е икономика и пари. Имаш икономика и пари, имаш здраве. Нямаш - 2 метра под земята. Амин.

В отговор на:

Честно казано ме втрещи мнението ти-значи излиза, че ти искаш да идеш при точно определен специалист и да му платиш колкото си искаш!!!!




Хахахаха. Това са го правили баба ти и моята баба. Може би прабабите ни. Отиват при даскала, свещеника, доФтора и носят 5 яйца и 1 връзка магданоз, т.е. определили са цената. Никъде не съм казала, че ще определям цената на мамоложката. Просто сумата и по-специално двойното й нарастване от миналата година ми се виждат неоправдани и рекет само защото явно е популярно да се ходи на такъв преглед. Или пък тя е станала доста популярна. И примерите за това не са един и два. Ако си отвориш очите, след като си се съвзела от втрещяването, естествено, ще видиш - цената на раждането се вдига постоянно. Не защото се предлага по-добра, по-качествена или нещо извънземна услуга. А защото еди кой си лекар става популярен. Поредната родилка разказва "истински" ужасяваща история от нейното раждане и ......... ето ражда се звезда - ДОКОР НАЙ-ДОБЪР. И естствено е неговата цена да се качи, щом е наистина добър - не го отричам. Въпросът е да има някакъв резон и разум в това. Защото неговата по-добра услуга и по-висока цена определелят високите цени на недотам качествените услуги.




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано24.07.09 15:48



Същата работа, с пътеките и при нашата жълтеница! На епикризата пишеше "Болест на Жилберт". Това е нещо, ходещо по алкохолиците!


Обясниха ми, че няма код за кърмаческа жълтеница, и затова ни дамгосват така!




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 16:01



Еми извинявай, но така ще е докато няма работеща нормално здравна каса. Защо на запад нма такива неща, защото на запад лекарите какви пари взимат? А тук се подиграват с тях буквално

Имаме много близка приятелка, която е шеф н акоремната хирургия в Пирогов. Еми извинявай, но се гърчи и недоспива и живее в постоянен стрес за 560лв на месец. Това ако не е подигравка здраве му кажи, не може в България най-ниско платените да са именно тези, които ни лекуват и се борят за нашият живот. Аз ако съм и още отгоре бих ти взела, теб ако не ти изнася си ходиш в поликлиниката с направлението, а не на частници. Омръзна ми да чета непрекъснато как лекарите са виновни за този вид "гавра" с пациентите, като самата държава се гаври с тях от години.
За протокола, миналата година ходих при проф. мамолог и ми взе 50лв НА ГЪРДА!

Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 16:04



И още нещо, не съм виждала някой да се пазари в супер маркета за цената на някой продукт, нали?

Hot stuff

Тема Айде спрете с тоя спамнови [re: jana]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано24.07.09 16:08



Почвам да чета мнение подир мнения и няма тема която да не е оспамена. Айде спрете се вече.





Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано24.07.09 16:09



А какво ще кажете за следната схема?
Имам проблеми - хормонални, щитовидни...всички знаят.
Понеже един единствен път съм решила да не плащам и да си ползвам безплатните услуги при касата попадам на "докторка" от поликлиниката, която да кажем изобщо не е в час с моят проблем. Разбирам това след 6 месеца. И си отивам на специалист. Уважаван, скъп, авторитетен, препоръчан и т. н.
Там вариантите уж са два, но накрая се оказва, че нямам избор и ще плащам. Първо, защото той е специалист и е скъпоплатен и второ, защото касата не поема и лев за изследванията, които е наистина е наложително да си направя....
И какво става...взимам с триста зора от джипито направление, едвам се дореждам до час за преглед, по здравната каса и отивайки на прегледа ми се заявява, че наистина дължа само 2.40, но този преглед не включва ехограф, който пък от своя страна не е на разположение в този мед. център. Дава ми се един километричен лист за изследвания, като нито едно не минава през касата и ме препраща в болницата , където работи и има ехотраф, само , че там важи следното: преглед 30 лв, ехограф на щитовидна 40 лв, и т.к. трябва да се видят и яйчниците хайде още 40 за тях. Значи ствата общо110 лв. Дотук добре. А изследванията, без някои други препоръчани от него ми струват 130 лв.....................................................................................................................................................................................
Платих ги, прежалих ги. За здраве пари се дават, поне попаднах на човек, който си разбира от работата. Но и той ми обясни схемата, няма пет, няма шест. Другият месец като отида пак...кой знае през какво ще мина отново.
Дебело подчертавам, че гореспоменатите изследвания са абсолютно задължителни за определяне на пролбема и дозировката на лекарството за терапия. На този ад са подложени хиляди момичета с репрудоктивни проблеми и такива, които са забременели, но трябва много стриктно да следят нивата на някои хормони и този на инсулина заради самото бебе. Те си плащат почти всеки месец, включително и още доста други..,които аз си ги спестих.




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: jana]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано24.07.09 16:15



Да, аз също подкрепям лекарите за по-високи заплати. Мой приятел е неврохирург....почти денонощно е на работа. Там не може като ти свърши нощната например и докарат спешен случай да си тръгнеш. Седиш и кесиш там или до припадък или до следващата смяна. И мизерстват,у тях направо си мизерстват вкъщи. Жена му е отчаяна, хем няма мъж вкъщи, хем няма и пари....


Наистина е възмутително!


Редактирано от dessbess на 24.07.09 16:23.



Тема Re: Айде спрете с тоя спамнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 16:17



Много гадно така, оплачи се



Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: jana]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано24.07.09 16:19



Хахаха...не, ама на пазара и в Турция минава номерът! А сега сериозно: както за ВСЯКО нещо в живота монетата има две страни. Има лекари рекитьори, има и такива, които съвестно си вършат работата и не скубят за щяло и нещало. Мога да изброя имена и от едната група, и от другата. Предпочитам да помня този лекар, който ми казва: "няма смисъл да правиш това и това, само за да си дадеш парите", а този който ми възлага куп ненужни изслевания на забравя и не препоръчам на познати. Докато живях в Германия ми се е налагало да влизам в болница за операция на пръст, вени, ходила съм редовно на гинеколог, зъболекар и едно евро не съм дала. При това с обикновена студентска здравна осигуровка... Защо и тук да не може така? Нямам нищо против да си плащам когато трябва, но не и за най-елементарни неща! Иначе за избора при кой специалист да отида сте прави - затова и не ходя в поликлинката ;) Но да вметна, педиатърката на Вероника работи по ЗК, но кабинетът и е за чудо и приказ, нищо общо със соц.пейките и олющени стени в ДКЦ-то. Е, значи можело... :)




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 16:19



Напълно нормално и логично ми се струва първо да има поскъпване и на тази услуга, при положение, че поскъпнаха и много други неща, а и лекарят плаща сметки. на второ място ето ти още един принцип на пазарната икономика, ако една стока е с повишено търсене се повишава и цената и, в случаят, когато един лекар е по-търсен е нормално да си повиши мизата, като със всички останали специалисти. Слава Богу не става както си го опсала граденето на репутация

.
И да, до известна степен това имам предвид-здравето е икономика и пари, но не само , защото за съжаление понякога и много пари не могат да спечелят здраве.
Именно това е причината много добри лекари да заминат да работят в чужбина! Защото хората им е неприятно да взимат жълти стотинки за работата си, защото за да направиш една трансназална неврологична операция висиш на крак с часове и се сдобиваш с разширени вени и други красоти, работиш нощем, носиш отговорност, учил си, минал си тежки изпити и продължаваш да учиш всеки ден!!!!Може и да е гротескно да се поставят на кантар здраве и пари, но пък в такъв свят живеем и всичко си има цена!



Тема Re: Айде спрете с тоя спамнови [re: jana]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано24.07.09 16:21



Що речи?





Тема Re: Айде спрете с тоя спамнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 16:23



Господ рече - спам няма!



Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Mese4inka]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 16:25



ами Месечинка, то в това е въпросът!
че не ни работи здравната система, че от нея не са доволни нито лекари нито пациенти и за това стават всички тези простотии.
А Чери се включи с друго, отишла някъде на платено да си прави изследвания, ама що била такава цената и що не я намалят...ами като отиваш на платена услуга си плащаш колкото ти искат, ако ти изнася, ако не ти изнася ходиш при друг, или не ходиш, а отиваш на море в Гърция примерно





Тема Re: Айде спрете с тоя спамнови [re: jana]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано24.07.09 16:25



Аааа ми ако се включа по-темата кво ще каже дядо Божко?





Тема Re: Айде спрете с тоя спамнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 16:28



Ти и сега се включваш, но спамиш


Говори по темата - лекар-пари

Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: jana]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано24.07.09 16:29



В отговор на:

но така ще е докато няма работеща нормално здравна каса




Това изречение обобщи около 15 ненужни поста в тая тема, писани от зор да се пише. Локуми кой е човек, кой заслужава, кой получава, кой яде кашкавал и кой трици ......... празнотии. Защото докато пациент-лекар не станат равнопоставени в една система, чиито правила се определят от нормално работеща здравна каса, дотогава ще си плащаме скъпите и прескъпи изследвания, профилактични прегледи и ще мрем двойно по-бързо от когато и да е било.




Тема Re: Айде спрете с тоя спамнови [re: jana]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано24.07.09 16:29



Знаех си.



А ако говоря за лекар=пари тва спам ли ще е ?



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: dessbess]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 16:30



Десита, според мен пак опираме до същото, здравната система куца. Доколкото знам има страни по света, където има различни видове застраховки и спрямо тях имаш право на лечение до еди каква си сума. да стане и тук така. Вярвам, че събираемостта ще е мнооооооооооооооого по-висока,. аз лично не искам да плащам всеки месец осигуровки на този етап.плащам ги и после си доплащам под масата или в частни кабинети, а някой друг не плаща, щото го мързи да работи и пак получава същите права като мен...някак си ми липсва амбицията да плащам. Ако обаче знам, че колкото повече плащам на толкова повече ще имам право ще се старая съвестно да плащам повече и ще има повече пари в здравната каса, а от там и за разпределяне.
Как мислиш?



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 16:33



ами едното няма общо с другото!
Здравната каса не се намесва при частните прегледи, а никой няма право да се меси на това кой лекар ще е частен и кой не, съответно кой каква цена ще иска!



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано24.07.09 16:35



Бе, моме, дека видя да пиша, че искам да ми намалят цената, бре?!!

Аз питам и се мая що е двойно по-висока?!?!?

Всъщност наясно ли си, че направление за мамолог няма? Предполагам. Ти ги назнайваш нещата. Ако не някоя твоя приятелка с опит все ще те светне. Под сурдинка да ти кажа - тия ти приятелки ти правят лоша услуга - дават ти съвети от техния си опит и ти не можеш да се сдобиеш със собствен такъв. Това на морето в Гърция се сетих.......




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано24.07.09 16:36



Аз мисля, че който е свикнал да консумира без да дава няма да се промени........




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано24.07.09 16:40



Ми какво да мисля.....
Аз почти на безплатни доктори не ходя....
но осигуровки и да искам и да не искам плащам ги...плащат ги от мое име....по служебен път
Не казвам, че не-скъпо едоктори са некадърни, но опита ми досега е такъв.
И пресният пример е следният. Изпратих моя колежка при любимият ми мамолог.

. Направил я е на две стотинки, защото от ходене ту насам , ту натам по вякакви знайни и незнайни спуциалисти си е докарала много по - олеми проблеми от предишното си състояние.
Аз искам само едно, да не бъда дискриминирана и за моите заболявания да има поне някаква финансова помощ от здравната каса. Ето това искам.




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 16:41



цената е двойна, защото лекаря така е решил-той предлага услугата той определя цената.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано24.07.09 16:47



Ами!! А да не би защото няма направление за този вид прегледи. И жената, която все пак държи на здравето си, ще не ще ще ги даде тия парички?!?!?!

И понеже явно го познаваш лекаря, като е решил да удвоява цената на услугата, какво още ще ми предложи, че да ги дам тия 40 лв?!?!




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 16:50



Аз се сещам за поне още няколко услуги ха ха ама вече си е жив спам, а и малки деца четат


Иначе верно ли няма направление за мамолог? Що няма?

Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано24.07.09 16:52



Няма директни направления, личния те праща на гинеколог и ако той прецени , че имаш нужда те праща на мамолог.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: jana]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано24.07.09 16:53



Вярно е, че няма. Никога не е имало. Или поне откакто аз ходя на такъв преглед.

Ето тук е големия разрез за мене в желанието и възможността......




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 16:54



И аз така знам, че е процедурата (никога не съм се възползвала), затова се учудих как така няма направления за мамолог



Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 16:56



Току-що звъннах на педито (мое Джи пи) и тя ми потвърди, че има направления

Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано24.07.09 16:57



Обаче това е голям проблем. И това не е само мое мнение. Защото е все едно ортопед да прецени дали имаш нужда от операция на мъдреца. Всички тия тесни специалности са точно за това, защото хората би следвало да са добри в тях и да знаят кое, колко и през колко време да гледат, следят и т.н. Защото е възможно да си най-уважавания гинеколог, с 30-годишен стаж, но това, което мамолога знае от практиката си...... това може да убегне на гинеколога.




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: jana]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано24.07.09 16:59



А моето точно преди 3 седмици, когато поисках направление за гине и мамо, ми каза, че няма за втория. И прегледът е платен.




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 17:01



Ми не е точно така защото като идеш на зъбар, не т ипреглежда крайниците. Докато мамолога го прави (преглед и на матка и яйчници).



Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 17:02



отиваш в Тина Киркова и безплатно те преглеждат

и си пестиш паричките, за да не те мине някой случайно



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано24.07.09 17:02



Отиваш с направление при гинеколога, казваш, че тук видиш ли под мишницата на края на гърдата има нещо , което напипваш и те боли от време на време и не мисля, че ще ти откаже. Е не е хубаво да се лъже, факт, но по 50лв. на гърда е прекалено, та ако ще две семейства да храни.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 17:02



Може да няма защото е свършил и е на лимита с този вид направления, не защото не се дават



Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 17:03



за някои е прекалено за други не, за тези, които е прекалено отиват на друг и така. не всички преглеждат за толкова пари





Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 17:04



Да много е, но това е цената д ате прегледа професор, не лекар явно


Преди точно 1 година Ния се изрина жестоко, къде ли не я водих и накрая записах по спешност час при шефа на инфекциозна. Еми извинявай за точно около 4 минутен преглед (само вдигна блузката да види обрива и погледна едното краче) само защото е професор ми взе точно 52 лв.

Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано24.07.09 17:06



Така е, затова казах, че за мен е прекалено. Защото пък знам за лични лекари в провинцият изкарващи пет пъти повече пари от мен на месец... та хич не мога да ги жаля, ама никак. А да сравняваме цената на здравето с цената на сиренето...някакси не ми звучи симпатично.





Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 17:10



Сравних го защото цената на сиренето никой не коментира, а се купува всеки божи ден. А това, че един път в годината или на 6 месеца даваш пари за здравето също не би трябвало да е проблем. Отново казвам, че проблема не е в лекарите, а държавата, която ги докара до просешка тояга



Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 17:15



сравнението ти е смехотворно. Гинеколозите разбират от гърди, особено тези, които са в родилните отделения. Това си има и конкретното обяснение. Нещата са свързани!



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано24.07.09 17:15



Когато ножът опре до кокала, когато се отнася до децата ни...даваш ги, а дали ги имаш е друг въпрос. Защото след това даваш поне толкова и за лекарства...ами ако не помогнат, изписват ти нови, ти си ги плащаш... няма виновни разбира се. Луд е този дето яде баницата, а не този който му я дава. Затова ми се вижда прекалено тази цена за преглед, да не говорим когато той е в рамките на 5-10 мин. Не че ако ме преглеждат половин час ще ми е по-добре, ама поне искам като ги давам тия пари да получа нещо отсреща, та било то и необходимото внимание като пациент.
За това, че държавата обърка нещата съм съгласна, но то объркването винаги е за наша сметка.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: dessbess]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 17:22



Аз като бях бременна и доктора ,който гледа Александър на видеозон, каза,че той е първото от 12 последни бебета, които гледа, без да е с увита пъпна връв и..в последните години , доста често е увита..
..
Брат ми се е родил с 3 пъти увита пъпна връв около вратлето..Майка каза,че е бил лилав..

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 17:26



и не само за наша сметка и те страдат както и да ти изглежда


иначе за имането пак ми е много странно...предполагам си се разхождала в МОЛ-а, виждала си цените и все пак е пълно с хора с пълни торбички и по няколко и после същите тези хора не им се ще да си плащат. Или пък се спукват от почивки и глезотийки и т.н. а после мрънкат за някакви 40 лв за преглед веднъж годишно. какво са 40 лв?! едно посещение в магазина за хранителни стоки....а и изглеждат ти 5 минути работа, но плащат данък, плащат консумативи и техника...точно същото е като със зъболекарите...имаш право на толкова за година и точка, ама че ти не си имал 10 години кариес, а сега имаш 6 никой не го интересува и си плащаш на частно, ако искаш и пак колкото ти определи лекаря. Но пък и няма как здравната каса всяка година да покрива по 32 зъба на всички!



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: нeмиpницa]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 17:30



Абсолютно подкрепям..
В крайна сметка е отишла в родилен дом, не в магазина..
Според мен, най-правилното отношение при липса на места е, да я баха сложили да седне в приемната, да прозвънят телефоните на останалите места, където може да роди - дали има места и...дори да е безсмислено според доктора, да я закарат С ЛИНЕЙКА до родилен дом в който има места!
В 21 век живеем..
..
Ако й е било рано, нищо няма да й стане да преспи в някой родилен дом под наблюдение и на другия ден да си роди, без да се притеснява..
Просто..съм потресена от отношението..
..
Пък..като раждах баткото в нашата стая дойде жена, която беше родила в таксито! асистирана от майка си..за ужас на таксиметровия шофьор..
Понеже...по погрешка отишла в най-близкия родилен дом, а той се оказал частен..(3 АГ май)
От там й обяснили,че няма начин да роди там, ако няма да си плати и...я пуснали да си ходи..
Взела жената такси,че нямали кола..за да стигнет до следващия най-близък родилен дом..и..по пътя..
Е...нормално ли е?
За мен не е човешко..
За всяко друго нещо, може ид а опира до пари, но да изродиш бебе..да откажеш, ако не си плати някой....е въпрос на човещина..според мен

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 17:34



Заирка, аз пък..по такава пътека "Лежах" цяла седмица в софийското СБЛАГ Майчин дом на 4-то лиегло (несъществуващо) в стая с 3 легла...когато ми правиха амниоцентеза с Александър..
В отделението много ми се зарадваха..
Въпреки това, не ми предложиха дори филия хляб, макар да бях бременна и в рамките на тази седмица да бях там точно по обяд (докато останалите бременни лежащи за задържане обядваха)..
Стори ми се...странно..
На всичкото отгоре си платих иглата и каквото там ми поискаха..
..
Та...съм доста...скептична за здравните пътеки..

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: **щypчo**]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 17:39



а после кой ще плати на лекарите?а за престоя?да си е проверила болницата...все едно да се сърдя на някого, че не проверих как се стига до Окръжна болница и докато бях с контракции се загубихме


това се проверява и се уточнява...ако направят компромис за пет жени така и къде отиват!!!!мислиш ли, че някъде на Запад ако нямаш осигуровка ей така от човечност ще те изродят?!



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано24.07.09 17:40



Аз пък съм чувала, но не съм сигурна на сто процента, че ако отидеш в онкологията и се наредиш на дългата опашка, прегледът е без пари и направление...
лекарят при когото ходя, работи там, а на частно е 30 лв. Какво толкова....три кила пържоли.




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 17:41



на 2 пломби (от най-евтините) и на един изваден зъб...
За колко време ще останеш без зъби, ако ти вадят всички зъби, които ти се полагат?
..
А тия, дето трябва да се оправят...си плащаш?
Нещо криворазбрано има в цялата работа..
Според мен, най-редно е да се знае на каква сума услуги имаш право за парите за които се осигуряваш.
Така хем ще имаш избор на сумата за която да се осигуряваш, хем няма да се чувстваш прецакан..
Хем..нещата ще си дойдат на мястото..
..
Не виждам логика, да плащам здравна осигуровка (какватои да е тя- не съм я определила аз!) и накрая да си плащам за всичко, защото талоните все са свършили, когато на мен ми са нужни!
Аз какво..да планирам кога да са ми нужни ли?
..
И за детето всичко съм си плащала до сега..а уж за децата се полага..

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 17:43



АБСОЛЮТНО СПОДЕЛЯМ!
Не може кампанийно и с рекламна цел 1-2 пъти в годината да има безплатна профилактика по 1-2 дни и...в останалото време цените да са високи на профилактиката..



"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: **щypчo**]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 17:43



Не е човешко, но ако на запад нямаш осигуровка или маса пари да платиш те изпращат да си ходиш

Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: **щypчo**]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 17:45



ама защо да не може?!
като искаш да не ти е скъпо или отиваш през здравна каса или отиваш при някой по-евтин!ти като частник да те питам ти ли определяш за колко ще си продаваш артикулите или клиента ти определя?



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: **щypчo**]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 17:50



първо имаш право на 2 пломби, или на пломба и вадене на зъб или на две вадения на зъби. И си е определено на каква сума имаш право, от там нагоре доплащаш, например ако искаш фотополимер просто доплащаш разликата с амалгамата


второ вече няма лимит на направленията!!!
Трето сигурно ходиш на частни прегледи за детето, аз до този момент съм платила 30 лв вчера за Елена, защото я заведох в частна болница за преглед!!!!
иначе и аз не виждам смисъл да си плащам осигоровка и после пак да си доплащам за всичко, но пък за това има здравни пътеки и можеш да ги ползваш . За нещата, които няма здравни пътеки се доплаща...не мисля че могат да се обхванат всички болести със здравни пътеки



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 17:58



Търсенето определя предлагането..
И така е от както свят светува- Маркс не го е измислил- той го е обобщил..
В този смисъл..откакто жените се просветиха и им беше обяснено,че е нужна профилактика и посещение при мамолог поне 1 път в годината от определена възраст, то..цените почнаха да скачат..на точно тази услуга.
..
В този смисъл, споделям написаното от Чери- това е вид рекет.
Нямаше да е така, ако имаше избор- минаваш през клиничната пътека и е безплатно (след като си плащаш осигуровки)
НО...нямало..за Чери..- свършили били!!!
КАК ТАКА ЩЕ СВЪРШАТ!!!направленията!
Не може да свършват, след като си здравно осигурен!
Това е ..безумното!
..
Да ме прощават който го е измислил..
Иначе, ако това работи, нека направят прегледа и 200лв. Който се осигурява- плаща осигуровки, който не..- скъпи прегледи.
Не става и двете. Не е нормано.
И морално не е.
И няма да ме убедиш в обратното.
...
А моите клиенти не ги мисли

Изцяло се съобразявам с търсенето..и със световната цена на продуктите, които предлагам и..вярвай ми..по-ниска е от конкурентните и с по-високо качество..
И пак няма кой да го оцени, понеже за нашия пазар са си скъпи нещата..
Но без моите продукти може..а без профилактика...не бива..
Разликата е съществена.

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано24.07.09 18:02



Това, че няма лимит е абсолютно невярно. Или по-скоро може и да е вярно, но не се спазва. Миналият месец на 30-то число ме върна личната с молба да дойда другия месец за направление...



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 18:05



за детето ходих до 25 поликлиника..
за му правят гърлен секрет..и носен..
И ми взеха солидна сума.. понеже педи не ми е дала направление..
Аз поисках, тя каза,че нямало нужда..


Можеи да е нямало нужда, но след като детето ми ходи 3 месеца с хрема и кашлица, беше редно тя да ми го предложи, а не аз на нея..
Естествено,че ще си платя..
Колкото и да струва!
Иначе..е безплатно с направление..- ако педи пожелае да ти даде..

Не,че няма да я сменя..
И..добре,че не боледуваме.., но..нещата не са домислени.
А за пътеките..
Извинявай, но..ако ми се наложи спешно да посетя лекар, да се иска да посетя първо личния лекар, да изчакам всички дето просто си висят редовно пред кабинета му.. ми се вижда излишно разхищение на време и нерви..
И..ДА..искам здравно осигуряване, което ще ми е удобно на мен, а не на някакви администратори или каквито и да е служители!
Искам да получавам услуга, която е ползваема.
Като се песнионирам и имам време да вися пред кабинета на личните лекари, може да ме устройва сегашната система.. В момента обаче е безумна за мен. И вярвам, че е безумна за повечето нормални хора

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: **щypчo**]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 18:06



всеки има право на мнение и аз не целя да променям твоето, не е хубаво да се изхожда за подбудите на другите, по своите собствени


От къде на къде пък да е рекет?както се видя има и по-евтини прегледи при мамолог, има и безплатни, ама за който си знае правата и лекарят му е в час
Както обясних и в предния си пост от тази година няма лимит на направленията!!!!!
Не ги мисля твоите клиенти и не ме интересуват , на друго исках да наблегна и ти много добре го разбра.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: **щypчo**]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 18:08



Това са доказателства, че куца именно системата

Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 18:15



Виж..права си в това, че частните услуги са си частни услуги.
Обаче..човещината си е човещина.
Да бяха й дали една линейка..
И да бяха измислили форма под която да се регламентира това!
Все пак говорим за лекари.
Според мен закона за здравеопазването (или нормативите, които уреждат това), трябва да допускат, че има заблудени хора, които ще потърсят помощ на неправилното място в неподходящо време...
И да има опция за пренасочване, която да позволява да се организират нещата цивилизовано..
Примерно..- закарват въпросната девойка да роди където е безплатно и..след това удостоверяват, че случая е бил наистина спешен и са помогнали да се реши цивилизовано, макар да не им е платено и..да си търсят парите от "пътеката" по която се плаща на Пирогов примерно или на други спешни центрове..
Виж..не е моя работа да измисля как да стане..
Просто сега не е добре измислено



"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: **щypчo**]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 18:20



едното нещо е-системата куца, второто нещо е с тая система се изгониха специалистите и сега работят предимно некъдърници и лекарите ще взимат по 20000 пациента, защото няма кой да ги е поеме и т.н.
Това, че системата куца, няма спор, но пък не значи, че като се ходи на частно някой има право да определя цените на лекаря!



Тема Re: Айде спрете с тоя спамнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано24.07.09 18:26



Че и ти в момента спамиш ;) 3 бр дотук ;)




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 18:27



За това си права.
Не еказано,че трябва да отидеш точно при този мамолог..
Можеш да намериш друг.
Или да провериш за направление.
Наистина не знаех,че вече направленията са без лимит.
Както споменах, не боледувам често и..с моята лична лекарка се запознах за направление за амниоцентезата. Получих го..После поисках направление за раждане..Получих и него..
След това не съм ходила при нея (освен да й дам епикризата от изписването)..
Понеже не съм се вълнувала от проблематиката- не съм информирана,че вече лимита е махнат. Чудесно.
Може би в крайна сметка проблема е в неинформирания лекар..(понеже пациентите няма как да са винаги информирани )

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано24.07.09 18:29



Оххх...за пореден път съм телепортирана до друг пост, По-долното е към поста на Ася от 24.07.09 / 16:25ч.
Според мен коментарът на Чери беше какво налага двойно увеличение за една и съща услуга, при един и същ "търговец", без да има увеличение на парно, ток, вода и т.н., а не защот при Х е по-скъпо, отколкото при У.
Чери, да не нещо размерът на изследваните обекти да е променен, та за това




Редактирано от Mese4inka на 24.07.09 18:31.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: jana]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано24.07.09 18:33



СПАМ:
и аз се сетих за няколко цензурни и не чак толкова...ама останах с впечатлението, че Чери ходи при жена...

Това пак към по-горен пост, ама защо така матрицата ме праща не където трябва


Редактирано от Mese4inka на 24.07.09 18:41.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Mese4inka]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 18:34



ами те специалистите едва ли само ток плащат

, а и търсенето също определя цената . Като услугите му се търсят защо не?



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано24.07.09 18:36



Ама ако този дето ти носи брашното е този, на когото даваш баница... ;) Кел файда, че ако не го "почерпиш" с парче, той ще остане гладен, като и ти това ще правиш...това малко по-образно казано...
А за покритите 32 зъба... принципно е така, ама те не хващат рак и тумори




Редактирано от Mese4inka на 24.07.09 18:38.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: jana]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 18:42



Явно за някой неща сме ги стигнали западняците..

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано24.07.09 18:47



Не те пращат да си ходиш, първо те преглеждат и после искат да им платиш или ако нямаш в момента, ти пращат фактура (това го говоря за Испания естествено). От там нататък как си събират плащанията по фактурите не знам


И с раждането беше така, и с всеки един преглед, на който сме ходили.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: flor4eee]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 18:53



Значи сме ги задминали западняците..



"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано24.07.09 18:57



По-логичен и убедителен отговор би бил - прекалено е голям напливът за прегледи при специалиста и чрез високите цени той си отсява пациентите, така че да има достатъчно време за тези, които искат да си плащат. Ама да не издребняваме, защото и тази теза ще уборя, защото ми се е случвало и в събота в 21ч да вися пред кабинета на Стаменов, въпреки високите цени. Примерът е случаен и точно този Лекар не ми се вписва в коментираната схема, коментарът ми касае високите цени.




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: **щypчo**]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано24.07.09 18:58



А междудругото здравните осигуровки на месец колко са? По мои спомени от преди няколко години сумата беше символична...



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: **щypчo**]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 19:02



Там така работи тяхната система и наистина работи!!!

Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: **щypчo**]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано24.07.09 19:55



Явно аз живея в някакъв изолиран свят?!?!?!?!?! Като чета за какви суми, направления и куп чудесии иде реч, давам си сметка....че съм от Луната.
Не съм платила нито стотинка за направления за децата и мен. Вкл. носни, гърлени секрети, кръв, урина и глисти.
На мамолог с преглед с ехо ми струваше миналата година 15 лв. за ДВЕТЕ ГЪРДИ в МЦ Санита Варна /без направление/, по моя инициатива.
Личният ми гинеколог ми взима цитонамазка без пари в частният му кабинет, плащам си само прегледа и той е с вагинален ехограф /40 лв./.
Раждах Никола в Майчин дом-София, лев не съм дала за саморазпадащи се конци, упойка, лигнин и прочие неща от списъка за АГ-Варна /предният ми пост/.

Сцена от "Семейство Сопрано"* приспивам се с него вечер, много як филм): Мафиота Тони е прострелян в корема. Вече е добре, оздравял е и го посещава една мадама с папчица в болничната стая. Тя е представител на застрахователят, при който Тони Сопрано има полица. Иска да го изпишат по-рано, да не хаби парички. И че ако в джоба му тези от 911 не бяха намерили здравната му карта, биха го пратили в държавна болница /т.е. директно 2 м под земята/. Ей тъй е на Запад....Предполагам, че сте засичали подобни сцени в "Спешно отделение" - имаш пари и те лекуват, нямаш пари и те оставят на произвола на съдбата.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: flor4eee]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 21:34



8% от заплатата..
При вас колко са?
..
Моята идея е, че може да има някакво разделение на здравните осигуровки.
Примерно..при Х% от заплатата , здравната осигуровка покрива - а, б, в,г, д...
При 2Х% покрива освен това, още ,е, ж,з,и,й...
..
И всеки да си решава за колко процента ще се осигурява, но не по-малко от някакъв минимум..
А минимума да покрива - а,б,в примерно..
...
Със сигурност в началото българите ще се осигуряват на минимума, докато в един момент се усетят и вземат да си правят сметка..
..
То и сега има едни такива застраховки, дето ти покриват какво ли не из цяла Европа , че и в Бг..., но за нас все още са относително скъпи и непопулярни .
Проблема е в здравната система..
..
Може да се позволи и допълнително здравно осигуряване.
Какво пречи да сключа договор за здравно осигуряване на всички служители в моята фирма към някоя болница (поликлиника) и те д ами гарантират срещу това безплатни профилактични прегледи 2-3 пъти в годината (или колкото е нужно) за жените и пак така за мъжете (според нуждите) и У бр. прегледи на всеки от служителите при нуждо до определена сума..(или безлимитно, според договорката) ?
Има ли подобна нормативна база, която го позволява?
Преди време се обмисляше нещо подобно да е възможно в Токуда..
...
Пак казвам- лично аз рядко ходя на лекар и не ми тежи да си плащам. Но хората сме различни, а повечето си плащаме и е редно да можем да получим услуга срещу парите си.

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: нeмиpницa]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 21:44



Нем, и аз за всичките си раждания в майчин дом в София не съм платила нищо. Като 99г баткото лежа 10дни в кувьоз с всичките му екстри и сигурно е било доста скъпо на болницата..
Личния ми гинеколог ми взима цитонамазка без пари в частния му кабинет - и плащам за точно същото като теб същата сума - 40лв
На мамолог съм ходила преди 4г последно (преди да забременея) и прегледа тогава на частен преглед ми струваше 15 или 20 лв в София в 25 поликлиника..
за ДВЕТЕ гърди.

За гърлен секрет и носен секрет си платих, понеже не получих направление, макар да поисках..

Не знам как стои въпроса с прегледите на деца извън населеното място в което е педи.. Като водих във Велинград Александър си платих по 20лв на преглед, макар, че носех здравната му книжка..- просто лекарката си поиска 20лв.., а на следващия ден за контролен преглед още 10лв..
За тия 30лв му преслуша гърдите и каза,че са чисти, прегледа му гърлото и каза,че е зачервено и ми каза, че го лекувам правилно и като се върна в София пак да го заведа на лекар..
Но..и 50лв да ми беше поискала, при тия 40+ С дето ги вдигаше 3-4 поредни нощи..пак щях да ги дам..

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: **щypчo**]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 21:44



Това вече е факт в доста фирми. Моя приятелка работи в Лукой и до миналата година бяха всички към Хипократ, имаш ли здравен проблем там ти поемат всичко. Това е масова практика в по-големите фирми. Мъж ми е към здарвното звено на Дженерали

.

Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: jana]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 21:53



...значи..топлата вода е открита..


Всички знаем, че здравето е най-ценното, което имаме и за да го запазим сме готови да платим каквото е нужно. Тъкмо за това се възмущавам, че веднъж платили здравните си вноски би трябвало да е покрито или всичко, или поне да е ясно доколко можем да си позволим да се преглеждаме..
Профилактичните прегледи обаче според мен задължително трябва да са поети..(и явно са, като ви чета- с клинична пътека)
Тази клинична пътека мнооого усложнява нещата. Би трябвало да е достатъчно да показваш някакво картонче или здравната си книжка..- ясно е,че след като съм осигурена и имам личен лекар, то той е длъжен д ами даде направление, ако поискам..Тогава..защо да съм длъжна да ходя първо при него и след това при специалиста, който ми е нужен? Ясно е,че ако не знам какъв специалист ми е нужен, аз сама ще отида при личния лекар..
..
Имам братовчед лекар в Пловдив. И съпругата му е лекарка. И двамата си имат специалности и частни кабинети.. Никак не са за оплакване .. Предполагам, че повечето специалисти не са..(за общопрактикуващите лекари не мога да кажа нищо)
В този смисъл..може и да са им ниски официалните заплати в държавните болници, но не всички лекари са зле..и..повечето никак не са зле..по мои наблюдения. А за добрите с имена..определено са доста добре платени.
Така и би трябвало да бъде.
Мисля,че в момента най-зле платени са в Пирогов , но може и да греша.

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано24.07.09 21:58



Ох, аз май не обясних, че въпросната болница е на 5 мин. пеша от другата възможна болница, където може да се роди... Т.е. ако са искали да раждат в болница вероятно са щели да отидат в АГ-то...

за смъртността на бебета и родилки не можем да сме сигурни, така или иначе тогава раждаемоста е била в пъти по-висока от сега

...





тинтири-минтири

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: **щypчo**]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.07.09 22:01



Настина и аз така съм чувала, че въпреки достатъчното напрежение там (все пак всичко спешно ходи там) заплатите са много ниски

...
Може и така да е, но пък един хирург на частно по-трудно може да работи, а и правенето на клиника си е доста влагане на средства. Незнам според мен се разми много темата и се отдалечава от главната тематика , а може да се пише много с различни примери.

Hot stuff

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано24.07.09 22:01



>>> здравето е икономика и пари. Имаш икономика и пари, имаш здраве. Нямаш - 2 метра под земята. Амин. >>>

чери ако щеш ми вярвай мила, ама навсякъде по света е така - който няма пари си мре... само в бг докторите са длъжни на всички да бачкат без пари...





тинтири-минтири

Тема Re: Айде спрете с тоя спамнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано24.07.09 22:03



Шефееее ти не се бъркай в женски работи!!!







тинтири-минтири

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: cchery]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано24.07.09 22:05



Права си. Ако си правиш профилактични прегледи веднъж годишно, рискът спада двойно. В рака има 15% наследственост. Ако по пряка линия имаш роднина с рак на гърдата, яйчниците, матката, простата (или друг вид), то и ти се водиш рисков контингент. Напоследък идват жени на по 28-30 години с рак на гърдата. Днес ми си обадиха, че онази жена, за която ви бях писала е в последен стадий. Има разсейки в мозъка. Тя има дете на 7 години, което отива в социален дом. Такава ни е системата. Години наред нямаше прием на специализанти, а от един специализан хич не става специелист в рамките на 3-4 години. На западна Европа масово не й стигат лекари и издърпаха всеки що-годе с език и опит. В "Майчин дом" имаше един анестезиолог, когато раждах, и ми казаха да потърпя още малко, че сме многородилки. Никак не съм оптимист и май засега всеки се оправя, както може. И понеже сме склонни да недоволстваме, да се засягаме и да сме небрежни, просто не бива да изпускаме важните и значими неща.
Само ако знаеш колко често си сънувам пациентите (на тази ми възраст с над 10 години стаж)!



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: **щypчo**]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано24.07.09 22:09



Само да вметна, че всяка фирма трябва да има договор със Служба по трудова медицина в съответствие с изискванията на Закона за здравословни и безопасни
условия на труд.





Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: нeмиpницa]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано24.07.09 22:13



мерси

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано24.07.09 22:25



Момичета чета ви чета и не мога да разбера за какво говорите... ясно е, че всичко в здравеопазването е пълна каша... ама върви към западните стандарти - искаш отношение плащаш, не ти се плаща - тогава си търпиш и траеш... Това, че плащаме осигуровки е едно на ръка, но определено не олегчава положението... И всичко до тук си го знаем, та.... за какво иде реч????

От маймунарника дето живях 6 г. мога да ви кажа, че въпреки отвратиетелното отношение на държавата към хората, докторите, болниците и всичко останало свързано със здравето... самите черни уважават докторите, не ... направо ги боготворят... дори и след като видимо с просто око доктор убие някой техен роднина... уважението е на лице... тук при нас Уважение липсва...

Също редовно съм виждала родилки без пари как раждат пред родилното отделение (на една ливадка, даже без сянка), само и само ако нещо стане да кажат, че са били в болница

, в началото това ме потрисаше, но после свикнах на тая гледка ...





тинтири-минтири

Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: нeмиpницa]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 23:10



не живееш в твой си свят

. За цитонамазка и преглед, както и колпоскопия платих 20 или 30 лв, в частния кабинет на гинеколог. След това в онкологията като ме прие направи така, че да съм по здравна каса и съм платила 1 левче или нещо от рода. Има разни доктори и всеки си взима каквото прецени, ако искаш ходиш, ако не искаш не!
а цените във Варна и в София не са за сравнение, в смисъл на услугите, поне с колкото съм контактувала всички го казват
и при ражданията си не съм носила консумативи, получих отношение и т.н.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Mese4inka]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано24.07.09 23:16



Още спам...относно Стаменов. Ами тогава да отидат при този, който го научи и който го изведе до това ниво. Там не знам дали е по-евтино, но със сигурност можеш да си запишеш час за след два - три дни....и определено да получиш това, за което си отишъл.




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Mese4inka]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 23:19



ами както и сама си забелязала не е точно това логиката. От една страна има корифеи в областа, които си работят по здравната каса и напливът при тях си е огромен. Пак казвам лекарят предлага услуга и определя цената на тази услуга, ти отиваш и ако ти харесва плащаш, ако не-отиваш на друго място. Когато смята, че знанията му, трудът му и времето му струват Х сума, си я определя. Същото като със зъболекарите едните взимат за пломба 50лв, други 30, трети преглеждат безплатно в частни кабинети. После косумативите поскъпват или лекарят се прочува и вижда, че вече името му работи за него и преценява, че ако някой иска да ползва услугите му ще трябва да плаща двойно, на който му харесва, останалите си търсят друг лекар, а не се оплакват, че ги рекетират.



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: **щypчo**]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 23:22



ето, че спомена нещо, което написах още преди обяд


Иначе аз не бих се застраховала в частен фонд в България, защото парите от тези фондове често са пирамиди или се влагат парите в губещи или най-малкото не носещи желаната печалба предприятия и може да заминат



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано24.07.09 23:25





Препоръчвам!!!!




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: 3aиpa]  
Автор Acя ()
Публикувано24.07.09 23:26



аз говоря в проценти, в момента процентите са по-ниски, а в абсолютни стойности не ги коментирам. За смъртността имам предвид



Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: dessbess]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано25.07.09 10:40



Ако си говорим в проценти успевамост - не мерси!




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: Acя]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано25.07.09 10:45



С риск да се повторя, понеже ми се струва, че някъде вече бях го написала, но нали си крад от времето, та вече забравям...

- педиатърката на Вероника работи със ЗК, ама кабинетът и е за чудо и приказ, и един лев не съм платила, като изключим ваксините (да не подхващаме и тази тема, че са доста скъпи някои), ходи се с предварително записан час, никога не съм чакала повече от 5-10 мин., чистота - безупречна, условия-прекрасни, отношения и комептенция - дай Боже всеки му! ;) 2 години не е имало увличение на цените за платен прием. А напливът пак е доста голям. Та пак казвам - значе можело.




Тема Re: Lekarsko nevejestvo ot МБАЛ Света Анна Варнанови [re: kk_nn_kk]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано25.07.09 11:33



Гърли, темата стана хем дълга, хем леееко отклонена от първоначалният и замисъл - заключвам я, а ако някой има желани е да продължи диалога по темата здравеопазване, моля, да си пусне отделна тема, защото явно, че има много да се разисква, иска и изтисква от т. нар. здравеопазване

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.