Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:12 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Колики!нови  
Автор Shmatka ()
Публикувано18.07.09 21:37



Родиха се моите маимунки - вси4ки сме здрави4ки и засмяни :-) Едното бебе оба4е има колики и не знам какво да му давам - някакви съвети?



Тема Re: Колики!нови [re: Shmatka]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано18.07.09 21:54



Шматка!!!! Намери някакво време и разкажи как и що?!

ЧЕСТИТИ ТИ БЕБЕТА. ДА СА ТИ ЖИВИ ЗДРАВИ ПОСЛУШНИ И ДА УСПЯВАШ ДА СЕ СПРАВЯШ С ГЛЕДАНЕТО ИМ!!!

Иначе за коликите... ми има чайчета на хип не са лоши... има и няколко трика, ще потърся къде съм ги описвала и ще ти пусна линка, че не ми се набира пак тоя текст



Пусни и малко снимки! Задължително!!!!





тинтири-минтири

виж какво намерих >>> Из “Храната – чудодейно лекарство” на Джийн Карпър

Коликите: вик на протест срещу начина на хранене

Ако новороденото има колики, веднага насочете подозренията си към млякото. Идеята, че коликите могат да бъдат свързани с хранителна реакция датира от 1927 година. Но едва през седемдесетте години спечели доверие широко разпространеното обвинение към кравето мляко. Сега около десетина изследвания привличат под отговорност кравето мляко, като подбудител на колики при чувствителните бебета. Всъщност напоследък три изследвания показали, че на около 70 % от бебетата с колики кравето мляко не им понася.
Махнете биберона с мляко и коликите често изчезват напълно. Например: Шведски лекари установили, че четиридесет и три от шестдесет бебета, приети в болницата заради колики, бързо са се възстановили щом преминали от хранене с краве мляко към мляко със соя или към специално разработена рецепта съдържаща хидролизат на казеина, при която дразнещите протеини в млякото са унищожени.
Изследователи от университета в Единбург, Великобритания, са имали почти същия успех при едно двойно изследване на деветнадесет бебета с колики. 68 % от тях били почти напълно излекувани за една седмица, след като били лишени от бебешките храни, направени от краве мляко. Някои не можели да понасят и соевото мляко.
Наскоро италиански учени успели да излекуват коликите на 71 % от изследваните седемдесет деца, на средна възраст един месец, като престанали да им дават храна, разработена на основата на краве мляко. За да се уверят, че това е действителната причина, изследователите провели “тест на предизвикателството”, като два пъти дали мляко на бебетата. Симптомите на остри колики се появили при всички.

Проблемът с майчината кърма

Дори майките, които кърмят бебетата си, трябва да са внимателни с кравето мляко, което причинява колики. И майчината кърма може да носи риск от колики, ако майката пие мляко или яде млечни продукти. Веществата в млечните продукти, причиняващи колики, могат да оцелеят в процеса на храносмилането, да се концентрират в кърмата и да попаднат направо в организма на бебето, като причиняват точно толкова поразии, колкото и ако бебето ги е приело директно. Едно ново изследване на шведския педиатър Ирен Ягобсен е установило, че дванадесет от деветнадесет кърмени бебета били щастливо освободени от коликите, когато майките им спрели да консумират краве мляко.
При друг опит д-р Якобсен оставила майките на осемдесет и пет кърмени бебета с колики на диета без мляко за около седмица. Коликите изчезнали при четиридесет и осем от бебетата (56 %) и бързо се върнали при тридесет и пет от тях, веднага щом майките им отново започнали да пият мляко. Изпиването на чаша мляко поставя майчиното мляко в опасната зона на коликите, казва д-р Якобсен.

Редактирано от 3aиpa на 18.07.09 22:12.



Тема Re: Колики!нови [re: Shmatka]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано18.07.09 22:07



Моят личен опит е 15 капки Еспумизан (САБ го запичаше и ставаше по-лошо, макар че активното вещество е едно и също) в комбинация с 5 капки Бейбинос. Спеше си като пич.
Колиеф е някаква ензимна глупост, която струва майка си и баща си и само се посираше от нея, но пак ревеше. Чайчето на Хипп нямаше никакъв ефект при нас, щото не искаше да пие вода.



Тема Три трик-анови [re: 3aиpa]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано18.07.09 22:20



"... Има три много хитри начини за успокояване на колики.

Първия е да хванеш бебето като бейзболна бухалка - едната ръка придържа главичката, другата е към дупето. Положението на бебето е с главата напред, краката към теб. Така започваш да го поклащаш нагоре надолу и леко да бръмчиш съвсем до ухото му - имитирайки шум на кола. Дано съм обяснила ясно. Казват, че по тоя начин бебето се чувствало все едно пак е в корема на мама и тя върви, а артериите с мамината кръв 'бръмчат' около ушите му. Тоя метод се използва не само за колики, а при вяскакви нервни кърмачески неразположения, поне докато можете да ги държите така, че ръцете много умаляват.

Втория начин е да сложите бебето по корем и да пуснете сушоар в близост до него. НЕ НАСОЧВАЙТЕ СУШОАРА КЪМ НЕГО. Самото бръмчене ги успокоява, НЕ топлата струя!!!!

Трети начин, само за тия дето имат време - е да сложите голото коремче на бебето, върху своето голо коремче , веднага спират да плачат. Може да се завиете заедно и е много вероятно да задремете и двете.

Няма нищо по-успокоително то това да си гушкате бебето и не се тревожете, че го разглезвате, поне до 6 м. можете да го правите безразсъдно и продължително, когато ви се иска или когато то поиска. Бебето трябва да знае, че викайки ви, вие откликвате и проявявате разбиране на 'огромните' му бебешки проблеми...."





тинтири-минтири

Тема Re: Колики!нови [re: Shmatka]  
Автор Acя ()
Публикувано18.07.09 22:27



Честити бебчета, Шматка!
Да са ти живи и здрави и да са много спокойни и с добър апетит.
Шматка, а с какво храниш бебчетата? Кърма?АМ?



Тема Re: Колики!нови [re: Shmatka]  
Автор lavandula (спокоен)
Публикувано19.07.09 21:02



Честити сладурковци и от мен!!!! Леко и безпроблемно гледане и дано много ти помагат. Коликите на Вики започнаха когато бе6е на 7 дни, въпреки, че беше само на кърма и продължиха до четвъртия месец. Давах му Инфакол (по една пипета преди всяко хранене) и му действаше безотказно. Когато мина на АМ продължих с Инфакола и пак нямаше колики!!!!! Дано да помогне и на вас.





Тема Re: Колики!нови [re: Shmatka]  
Автор ivatom ()
Публикувано19.07.09 21:12



Честито !Да са ти живи и здрави бебоците!
И моето бебе имаше много колики ,давах капки всякакъв сорт ,но за съжаление нищо не му помогна.Гушкахме се и се носехме докато преминат.Дано на твоето бебе му помигнат капките.Успех и до скоро с още новини за бебоците



Тема Re: Колики!нови [re: ivatom]  
Автор ivetoii ()
Публикувано19.07.09 21:29



Леко гледкане на бебоците!!!!
След Инфакола давах Колиф. Много добре деистваше. Малко е скъпичко, но като е за малката!!! Имаше и моменти, в които просто си ревеше и нищо не помагаше. Правех и масаж на коремчето.





Тема Re: Колики!нови [re: Shmatka]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано20.07.09 10:08



Честити бебчета!

Да са ти живи и здрави и .......... по-малко колики! Аз коликите борех като слагах бебето по коремче да спи. Но мисля, че това е подходящо за след едномесечна възраст. До тогава спокойно можеш да го слагаш на рамото си и така да притискаш нежно коремчето, за да може да излезе въздуха.

От хомеопатичния арсенал се изписва обикновено Nux vomica 5 (9) CH- по 2- 3 зрънца, разтворени в 3-5 мл вода. Може да се дава от възраст 0+. Дава се при пристъп на колики, т.е. може 4-5 пъти дневно. Аз лично не съм го пробвала. Чула съм го от други майки, че помага. Ако решиш да пробваш, непременно се посъветвай с педиатъра си или с хомеопат преди това.

От арсенала на чайовете мога да добавя маточина - равна чаена лъж. на 100 г вряла вода. Но и тук непременно се консултирай с педи, ако решиш да действаш! Бебчето е доста малко и не съм убедена, че на тази вързаст каквато и да е билка е подходяща.

Дано да се справиш бързо! И да се похвалиш после!




Тема Re: Колики!нови [re: cchery]  
Автор Mepиcлaвa (минаващ)
Публикувано20.07.09 10:54



Честити бебоци да ти бъдат живи и здрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.