Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Превенарнови  
Автор lavandula (спокоен)
Публикувано05.07.09 22:47



Здравейте!!! Някой слагал ли е на хлапето "Превенар" в 5-ти и 7-ми месец? Педиатърката много я хвали, а аз още се двоумя щото не е в имунизационния календар (в БГ де), но пък в цяла Европа я бият?



Тема Re: Превенар [re: lavandula]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано05.07.09 22:59



Не, не съм слагала, дори не съм си купувала Пентаксим, които уж се понасял по-леко.
Да чукна на дърво, малкият не ми е боледувал въобще!



Тема Re: Превенарнови [re: ariel$$]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано05.07.09 23:16



Ние я слагахме... след дозата в 5тия месец на Тоби му изби атопичен дерматит

И до сега не можем да го овладеем. Казват дерматолозите, че ако не е била ваксината, пак е щял да избие в един или друг момент, но за мен е показателно. Някои педиатри я препоръчват, други казват, че е прекалено агресивна. Ако тогава имах малко повече информация и не следвах сляпо съветите на педи, нямаше да я сложа.



Тема Re: Превенарнови [re: flor4eee]  
Автор lavandula (спокоен)
Публикувано05.07.09 23:28



Педиатърката ми каза, че била без никакви странични ефекти. Изобщо не сподели, че е агресивна ваксина. Досега само "Пентаксим" сме му слагали имного добре я понесе, но за "Превенар"... не знам. Много ме е страх!



Тема Re: Превенарнови [re: lavandula]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано05.07.09 23:54



Слагахме я. Много леко я понесе - първия път вдигна температура за 12-15 ч., втория - нищо.



Тема Re: Превенарнови [re: surfline]  
Автор lavandula (спокоен)
Публикувано06.07.09 00:01



Мерси Сърфче! В Германия е задължителна доколкото не се лъжа, нали?



Тема Re: Превенарнови [re: lavandula]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано06.07.09 10:23



Не я слагай щом те е страх. Или ако я сложиш я сложи защото си убедена, че така трябва, а не защото така правят на запад.


Инсендио навремето беше обяснявала доста подробно защо не е чак толкова хубава тая ваксина, т.е. че в крайна сметка не защитава кой знае от какво.
И нашия педиатър не спомена за странични ефекти, ама нали ти казвам до какво доведе. Иначе Т не е вдигал.



Тема Re: Превенарнови [re: flor4eee]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано08.07.09 13:42



Ваксинирах Вероника в 6 и 7 месец с Преванар. Понесе и много леко, без никакви странички ефекти. Сега предстои реимунизация, но видях, че вече има и 10-валентна ваксина Synflorix, та ще следя до октомври какви са отзивите за нея, дали може да реимунизираме с тази, вместо с Преванар и т.н. Край мен всички познати са слагали Преавар, без изключения.
Допълвам поста си, защото сега чета отзиви от педиатъра в БГ мама за Синфлорикса:
Има смисъл, защото пневмококовите инфекции са най-чести при децата до 5 годинки. За Вашата възраст трябва да се поставят две поредни през един месец и трета(реимунизация) след 1 година от последната. Подобна е на Превенар но е е с по-добри характеристики по отношение на имунитета и поносимостта.




Редактирано от Mese4inka на 08.07.09 14:01.



Тема Още малко инфо за бъдещия имунизационен календарнови [re: lavandula]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано08.07.09 15:59



Така и така сте се разговорили за ваксини, ето една статия, в която се описва необходимостта от въвеждане на още 3 ваксини в българския имунизационен календар - срещу пневмококи, хемофилус инфлуенца и ротавирусите.

Като се отвори пдф-а, най-0отгоре на работната лента заредете 5-страница, за да отидете директно на статията.




Тема Re: Още малко инфо за бъдещия имунизационен календарнови [re: cchery]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано08.07.09 16:14



Ротарикса (за ротавирусите) вече на много места я предлагат самите педиатри. Но ще е супер, ако мине по здравната каса, че беше към 145 лв., ако не ме лъже паметта от преди половин година







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.