Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема петна по зъбките  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано05.07.09 00:34



Лора има тъмни петна на едно от зъбчетата - кътник...
честно казано доста се притесних като го видях и се опитвам да намеря вероятна причина...
мислех си да я водя на зъболекар, но тя изпада в истерия когато някой се опита да й отвори устата... и изобщо не мога да си представя как дете на 1г. и 10м. седи с отворена уста на зъболекарски стол без ръката на зъболекаря да е оглозгана до кокал



много объркана се чувствам и не знам какво да правя... двете й мием редовно зъбките и петната не са от храна, не са й кариеси със сигурност... няма по другите зъбке, но липсват още 4те задни кътника, та освен другото сега и за тях се притеснявам да не излязат петносани

някой знае ли тези петна дали се чистят по някакъв начин, дали после се пренасят на постоянните зъби и дали са опасни?!?!?!?!



Тема Re: петна по зъбкитенови [re: incendio]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано05.07.09 02:08



Най-добре естествено е да се консултираш със стоматолог, ама това си го знаеш. Иначе моят племенник също имаше такива петна и то даже по постоянните зъби и изчезнаха с времето. Бяха им казали, че е нещо свързано с минерализацията на зъба. Иначе също съм чувала, че от киселинността в слюнката също се получава по кътните зъби. Ама нека някой специалист се изкаже. Интересно ми е да споделиш след това.



Тема Re: петна по зъбкитенови [re: incendio]  
Автор Solar Wind (уморена)
Публикувано06.07.09 12:32



Детските стоматолози имат начини за забаламосване. От друга страна може да и покажеш космонавти или нещо дето да и хване окото (въртележки в парка) и да сравниш стола в кабинета с тях. Играчка след прегледа също работи. В началото и Хриси ревеше, беше на около 2 и си падна на предните зъби, но незнам как стоматоложката го забаламоса, та даже и зъбите му провери дали ще паднат без да я захапе

. И за награда му даде играчка, впечатлен от нея в последствие няма никакъв стрес от зъболекарския кабинет.
На Хриси също му излизат петънца, но и на предни зъбчета, въпреки миенето. Ходим на 6м да ги почиства д-рката.
Друго, което се сещам ако телофона ти позволява да и пуснеш някое клипче да се забаламосва докато и гледат зъбите. При нас портативно ДВД свърши работа във фризьорския салон (повече се страхуваше там, отколкото при стоматолога).



Тема Re: петна по зъбкитенови [re: incendio]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано06.07.09 23:06



Incendio, а от къде знаеш със сигурност, че не са кариеси

. Наистина бягайте при дофтура...и според мен. Но си имай едно нааум, че може и кариес да е...на мен докато съм бременна именно това ми показва нов кариес (а този път си ги имам в изобилие). Моята докторка каза, че това е един от признаците...сега, когато бременея и не могат да се правят снимки...така ги познава - по петънцата - и не се е бъркала.
Дано не са разбира се....и дано причината е нещо мнооооооого безобидно!
Хайде и кажи после как се развиват нещата.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.