Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема бебешка екземанови  
Автор Renska ()
Публикувано29.06.09 21:25



Знае ли някой къде в София да заведа дащеря ми (6 месеца) на добър бебешки дерматолог? Давахме вече един месец кортизон и сега пак е сас страхотни сърбежи и разранявания до крав. Много ми се иска да има изход по-скоро, защото в топлината е много трудно.

Много ще се радвам да ми пишете съвети ако сте минали по този път





Тема Re: бебешка екземанови [re: Renska]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано29.06.09 22:17



минала съм с баткото.
Имаше екзема бо слепоочието. Понякога избледняваше, понякога се засилваше.
Обиколих всички светила по онова време (преди 10г) и..всички изписваха кортизон.
Аз се заинатих,че таквоа чудо няма да си намажа детето, понеже знаех,че е вредно в дългосрочен план..
Накрая личната ну педиатърка спомена нещо, което ... някак майчиния ми инстинкт ми подсказа,че вероятно е проблема.
Каза,че се получава при по-силно белтъчна храна и с времето се израства..
...
Помисли, дали скоро не сте сменили нещо в храната, добавили месо или друго ..
...
Ако ДА..
При нас се оправи с диета.
Аз го кърмех и за да не му предвам през кърмата силно белтъчна рана, спрях месото и белтъчините и.. така 40 дни. При нас съвпадна с великденския пост.
Бях решила, да постим двамата и..точно сле дпоста екземата изчезна.
Това е първия и последен великденски пост, който съм спазвала стриктно..
Даде резултат..
Стискам палци и за вас..
..
Ако причината за екземата е друга...нямам идея..
Може да се консултираш с класически хомеопат, но... знам,че ако е ползван кортизонов препарат, хомеопатията не помага особено..

УСПЕХ

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: бебешка екземанови [re: **щypчo**]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано29.06.09 23:06



Чувала съм, че д-р Ангелова в 29 ДКЦ, в кв. Емил Марков е много добра! Ася беше водила Ели при нея, нека тя да каже.....




Тема Re: бебешка екземанови [re: dessbess]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано30.06.09 10:52



Съгласна съм за д-р А.Ангелова - поне преди година освен в 29 ДКЦ преглеждаше и в Кожния диспансер на третия етаж. Имам и един неин телефон, но не съм сигурна дали е актуален - 0899419181. Успех с бебка.



Тема Re: бебешка екземанови [re: dessbess]  
Автор Acя ()
Публикувано01.07.09 09:05



Да, при д-р Ангелова водих Ели. Не мога да кажа, че съм доволна. Не съм и недоволна...просто не знам какво мнение да изкажа....само ще кажа, че мажа Ели 5 седмици с елоком!!! и едва сега започна да попреминава обрива...може и така да е правилно, ама си остава съмнението.
Иначе отидох при д-р Ангелова по препоръки от приятелка, беше оправила дъщеря и, която по това време беше малко бебе и никой не знаеше какво и е....майката на моята приятелка е лекар и тя и е препоръчала д-р Ангелова. Миналата година и другата ни приятелка води малкия си син и пооправи обрива му.
Дано не съм объркала Ренска повече с моето мнение





Тема Детски дерматологичен кабинет в Токуданови [re: Renska]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано03.07.09 09:43



Здрасти, Ренска. Не знам дали вече си завела бебка на дерматолог, но тази сутрин, четейки си списанието, попаднах на статия, че в Токуда е открит нов детски дерматологичен кабинет. Специализиран е за деца във връзка с все по-нарастващите случаи на АД и всякакви кожни проблеми. Ще преглеждат за контактен дерматит, утрикарии, вирусни и бактериални инфекции на кожата, бенки и пигментни петна, полово предавани болести при юношите както и кожни проблеми при новородени - това запомних. Би могла да звъннеш в Токуда и да запазиш час - работят както с касата, така и платено.




Тема Re: бебешка екзема [re: Renska]  
Автор rozi7 (непознат )
Публикувано03.07.09 16:44



д-р Пешева тел.02/9835063 от 8.00 до 9.00. Трудно е да се свържете, но бъдете настоятелни - заслужава си.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.