Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:50 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: За хомеопатиятанови [re: Acя]  
Автор Дaфнa (кукувица с ято)
Публикувано08.07.09 09:44



...и аз съм малко резервирана. Факт е, че на много хора помага, но аз не мога да преценя защо ме е страх...нещо подсъзнателно е. Имам доверие на билките в чистият им вид- български, от билкова къща и дозирани от билкар. Ползвала съм услугите на такъв човек и съм много доволна.
Много от билките действат не само на едно нещо...на първа мисъл се сещам за жълтият кантарион- на стомах, на нервна система. Особено, ако са тинктури и екстракти...смятам, че това им действие е доста силно. Също от баба съм запомнила, че на човек най-добре му действат билките и храните, които растат в среда, като неговата. Милата много добре ме лекуваше, когато бях малка. Чайчета от подходящи билки, мед, разни такива. За съжаление сега няма кой да ми покаже. Но никога не ми е давала екстракти и тинктури.
Може би затова съм малко предубедена.
Другото е, че ако нещо се пие постоянно, то организмът привиква към него- без значение какво е то. Изобщо, малко ми е мътно.
Не казвам, че алопатията е по-добра от хомеопатията, не ме разбирайте погрешно



Тема Re: За всички фенове на Кола Лайтнови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано08.07.09 10:03



В интерес на истината тези пъпки може да са част от оздравителния процес на организма. Много често се случва при приема на хомеопатично лекарство, организмът да започне да се изчиства от натрупаните токсини, да прояви предразположеностите си към алергия или други заболявания. А и тези пъпки само алерголог може да каже дали са следствие на лекарството или не.

И трябва да вметна нещо, че противопостявянето в хомеопатията на "класици" и "боаронци" не е от полза за никой. Но за сметка на това всява смут, страх и недоверие у хората, решили да подходят към този начин на лечение.

А по отношение на това къде е забранена хомеопатията аз още нищо не съм открила - трябва да си призная, че не съм търсила задълбочено. Но пък попаднах на следните неща, които ме навеждат на мисълта, че проблемът по-скоро не е в забрана, а това, че не е легализирана:

В отговор на:

Европейският съвет по класическа хомеопатия (ЕССН) е представен в 24 страни в Европа, като включва всички страни на Зпадна Европа и все повече страни и от Източна Европа. ECCH работи активно за осигуряване наличност и качество на хомеопатичните лекарства, тъй като директивите в Европейската общност са под непрекъснато преразглеждане. Съветът помага също на своите членове-организации в осигуряване легализацията на практикуване на хомеопатията в тези страни, където е нелегализирано, помага и на организациите, които са в процес на въвеждане на законна регулация сега.

поради нарастващия интерес и нужда за помощ от страни извън Европа – Иран, Африка е взето решение до 2005 г да се създаде Интернационален съвет по класическа хомеопатия (ICCH)




Т.е. хомеопатията търси съвсем законен и легален начин да навлезе в "света" на медицинските грижи и услуги. А самият съвет на европейските класици си е поставил няколко важни задачи, като 2 от тях са:

1. Законното положение на хомеопатията в Европа от гледище на нейното практикуване - преглед на съвременното положение на хомеопатията във всички страни в Европа. Като цяло хомеопати могат легално да практикуват в повечето страни и пациенти могат да получават лечение във всички страни.

2. Европейски насоки за хомеопатичното обучение – няколко асоциации и училища са обосновали вече своите образователни критерии и длъжностни характеристики на този документ.

3. Европейски профил на хомеопатията и интеграция на хомеопатията в европейското здравеопазване – преглед на възможностите как хомеопатите могат да работят в сътрудничество с други здравни професии.

4. ECCH-политика при научните проучвания – подчертава препоръките на ECCH върху това какви форми на научно проучване трябва да се изпълняват по приоритети.

И като добавка към т. 3 ще цитирам: "Хомеопатията е редовна дисциплина в българските медицински университети. Хомеопатичните лекарства са признати от закона за лекарствени средства на територията на Република България............. Лекарят – хомеопат, по смисъла на чл. 2 (от Закона за здравето), е лекар, завършил успешно двугодишен курс на обучение по хомеопатична практика и притежаващ удостоверение издадено и подписано от съответното Висше медицинско училище – Медицински университет - Варна, Медицински университет - София и Медицински университет - Пловдив "




Тема Дафна, много интересна тема отворинови [re: Дaфнa]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано08.07.09 10:09



наистина. Може би трябва да пуснем отделна темичка за тия неща - нещо от сорта на "За здравето" или "Здравословно" и т.н. На мен билколечението също ми е много интересно. Аз от 2-3 години съм силно запалена по "продукцията" на билкова аптека . Поради проблема ми с вестибуларния апарат съм изпила Гинко-препарати на 3 или 4 фармацевтични компании. Единствено ефект имаше от тинктурата на Вербена М:



Това си е тинктура, но те предлагат всевъзможни билки. Имат си и разни техни запазени смески за различни болежки. Сподели, ако имаш време, за някои билки за които знаеш на какво действат и си ги пробвала и наистина имат ефект.




Тема Re: Свежо.....нови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано08.07.09 10:10



Тя май не е от най-евтините.... иначе бебешоците са супер банда.

Ако така се отглеждаха наистина.....




Тема Re: Лятна спам-канови [re: jana]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано08.07.09 10:19



Лети Световната икономическа криза над Америка, поглежда надолу и си казва:
- "Ооо,добре съм се справила!". Отива към Европа, поглежда Англия, Франция, Германия и се поздравява:
- "Ааа и тук добре съм се справила!". Поглежда, обаче, България и си казва:
- "Ха,тук са се справили и без мен!?"



Тема Re: За всички фенове на Кола Лайтнови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано08.07.09 10:19



сори, но както казах, само цитирам чуто мнение, наистина от лекар, но все пак си остава чуто, а не мога да и звъня в момента на морето да и задавам такива въпроси.
за оздравителни ефект на пъпките, не мисля, че при нас случаят беше такъв. Появиха се още първия път като ползвахме това лекарство. В последствие се появиха пак и изчезват след спирането му. Лекар се произнесе, че обривът е алергичен, и съвсем класически преминава след прием на пртивоалергични.
С това не казвам, че съм против хомеопатията, а просто от друго тръгна въпроса





Тема Re: За хомеопатиятанови [re: Дaфнa]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано08.07.09 10:20



Ти зарежи хомеопатията...

Кво ще кажеш за новият министър на образованието - любимката ви Фандъкова

.



Тема Re: Свежо.....нови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано08.07.09 10:21



ама е много вкусна, иначе не е евтина за България, определено не бих си я купувала на този етап





Тема Re: За всички фенове на Кола Лайтнови [re: Acя]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано08.07.09 10:22



Не, не те карам за звъниш на никой. Още повече, че няма как да знам, че някой е на море. Когато стане.

А помниш ли кое е лекарството, от което са се появили обривите?




Тема В тази връзка: впечатления от изборите?нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано08.07.09 10:30



Хайде, момичета, какъв привкус ви остана след изборите? Нещо да ви е направило впечатление? На мен ето кое ми направи силно впечатление:

Около 153 500 са подадените действителни гласове в чужбина, като разпределението за преминаващите 4-процентовата бариера партии е:

РЗС - 1580 гласа
ГЕРБ - 33 420 гласа
ДПС около 93 920 гласа
"Атака" - 6 250 глас,
КБ - 3880 гласа
Синята коалиция - 9050 гласа.

В секциите в Турция гласоподавателите са дали:

63 гласа за РЗС
301 за ГЕРБ
88 238 за ДПС
151 за"Атака"
за КБ - 189 души
за Синята коалиция - 77 гласа

В секциите в Турция има подадени гласове за всяка от партиите, които участваха в изборите,уточни говорителят на ЦИК Бисер Троянов.


И в случая лошото е, че всички ония българи, които са извън страната и милеят за нея и искат реално да помогнат, техните гласове се размиват.......... сещате се защо.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.