Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Торта без млечни продуктинови [re: _dexter_]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано06.07.09 10:39



Момичета, РД на Тоби наближава... искам да му направя торта, така или иначе сладки работи почти не яде. Дайте идея за торта без млечни продукти (нали ми е алергичен) и без какао (не съм го захранила още).
Прясното мляко мога да заменя с бадемото мляко, което пие. За сега единственото, за което се сещам, е някаква бисквитена торта.



Тема Re: Торта без млечни продуктинови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (ветеран)
Публикувано06.07.09 11:01



Виж тук, темата е за всякакви рецепти.....






Тема Re: Торта без млечни продуктинови [re: dessbess]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано06.07.09 12:09







Тема Re: Торта без млечни продуктинови [re: flor4eee]  
Автор Дaфнa (кукувица с ято)
Публикувано06.07.09 13:01



Десбес е пуснала линка с рецептите. Аз съм правила "сладкиш без яйца и мляко" - и по двете написани рецепти, и ставаше много вкусно! Когато имахме ЧРД от него направих два блата, сложих нишестено кремче м/у тях и отгоре. Накрая украсих с розички от печена ябълка (пекат се- и в шприца). Не е най-вкусното нещо, но става. Ако искаш даже може да сиропираш долният блат или със захарен сироп или с някакъв компот. Отстрани- карамелизираш захар, счукваш я на ситно и полепваш по тортата.
Всъщност това е рецепта за дечковци, които наистина нищо не ядат...ти може да си доразвиеш идеята, като добавиш неща, които дечко яде.



Тема Re: Торта без млечни продуктинови [re: Дaфнa]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано06.07.09 14:11



Благодаря ви, ще пробвам май един от тези сладкиши без яйца и мляко, макар че Тоби сладка още не е ял, но мисля, че не е проблем.
И аз май така ще направя, два блата с някакво кремче по средата. Украсата ще я измисля също, иска ми се с нещо да напиша цифричката 2 отгоре, или ще е с плодове, или със сини захарни пръчици. Изобщо страшна импровизация ще е.



Тема Re: За всички фенове на Кола Лайтнови [re: Acя]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано06.07.09 16:44



А ти за първи път ли чуваш, че основен начин за получаване на хомеопатичните лекарства е разреждането им в съотношение с конвенционалното лекарство 1/100? Не си ли чувала, че лекарствената съставка в хомеопатичните препарати достига до 1 на 1 милиард? Другият начин за приготвяне на тези препарати е чрез динамизиране - при разреждането се разтърсват (или каквото там се правят), за да се потенцират. Иначе са билкови екстракти, познати на съвременната медицина и признати от държавните агенции по лекарствата, разтворени във вода или спирт. Но все пак към тях има и други принципи - на приемане, хранителна диета и т.н. Такива хомеопатични лекарства едва ли имат нужда от допълнителни изпитания.
Много, ама много ще ми е интересно да прочета ДОСТОВЕРНА информация относно законодателната забрана на хомеопатичните продукти в държава в Европа. Знам, че в САЩ са тръгнали с огромна сила и успех и после са се скарали представителите на две хомеопатични организации. По тази причина хомеотапията в САЩ е много зле развита -изкуствено е ограничено развитието й сега.
Не е необходимо да се всява излишна паника. Всяка държава от ЕС има изключително строг контрол при продажбата на лекарство на пазара. В Англия са едни от най-строгите, а там се използва над 40% хомеопатия.
Рисковете обикновено се свързват с плацебо ефекта - счита се, че толкова е ниска концентрацията на лекарство, че всъщност се пие чиста вода и пациентът сам си помага.
Също така хомеопатите могат да забавят лечение от нормален лекар. Доколкото и нормалните не забавят...
Също така хомеопатите често съветват да не се бият ваксини. Ефектите им са изключително спорни, така или иначе...
Така че...
Моля, не публикувай във форума крайни мнения, които не съдържат коректно цитирана достоверна информация. Аз давам хомеопатия на детето си и съм много доволна. Информирана съм максимално, разчитам на чудесни специалисти, класически лекари. Съчетавам двете медицини, доколкото е възможно.
В България хомеопатията по закон се практикува само от дипломирани лекари. Всички предлагани от аптеките хомеопатични лекарства са минали през достатъчно изпитания и тежък контрол от агенцията по лекарствата.
В световен мащаб се съобщават редки случаи на противопоказания от хомеопатични продукти. Мноооого по-малко от нормалната медицина.
Основните противници на хомеопатията реално са фармацевтичните компании. Защото едно хомеопатично лекарство струва 1 евро, а едно алопатично десетки...



Тема Re: Местим се!нови [re: _dexter_]  
Автор -Randi- (ентусиаст)
Публикувано06.07.09 16:46



Таничка, и ние минахме през този момент току-що, беше доста уморително за мен с големия корем, но решихме да го направим сега, а не няколко месеца по-късно. Ще чакам да разкажеш как е минало при вас ....





Тема Re: За всички фенове на Кола Лайтнови [re: tswete]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано06.07.09 18:08



И аз си лекувам децата основно с хомеопатия. Ползвам класически хомеопат на когото имам доверие..Също съчетавам с класическите лекари ..предимно за диагностика на комкретните болестни симптоми.
Проблемите с хомеопатията, могат да възникнат при опити за самодиагностика и самолечение.

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: Някой има ли инфо за Марго,Над_Г, Цвете_дас,нови [re: tzvete_das]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано06.07.09 20:29



ау цвете какво слънчице е изгряло у вас... мацка и половина... да ти е здравичка и все така кротушка...







тинтири-минтири

Тема Re: момичета вижте това чудонови [re: 3aиpa]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано06.07.09 20:31









тинтири-минтири


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.