Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:45 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Не иска в количката !!!нови  
Автор Ali_ (бях независима)
Публикувано17.06.09 15:50



Мили мами, неведнъж сте ми помагали с ценни съвети - моля помагайте и сега ! Дайте идея какво да правя - вече нищо не ми идва наум .
Синът ми е почти на 8 месеца и вече изобщо не иска да стои в количката

. Като го сложа - търпи 5, най-много 10 мин и почва един рЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕв . Всички около нас ни оглеждат и цъкат
"горкото дете", а никой не се сеща за "горката майка" . Както и да е - мнението на хората не ми е толкова важно, исках да кажа, че наистина много страшно плаче. В момента, в който го вдигна от количката - на секундата спира да плаче. Като се поуспокои - пробвам пак, но отново издържа не повече от 5 мин ! Сменях положенията на гръбчето, пробвах и в други колички... - все същото. Всъщност - той никога не е обичал, но като беше по-малък поне като поплаче 20-30 мин се изморяваше и заспиваше. А сега - не може . Случвало ли се е на някоя от вас? Какво да правя ? Ако го оставя да плаче -дали има шанс да се научи ? При положение, че плачът му е все едно някой го изтезава и може да издържи в това темпо повече от час.



Тема Re: Не иска в количката !!!нови [re: Ali_]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано17.06.09 16:13



Осем месечно бебе пасва много добре в слинг или кенгуру. Защо не опиташ с нещо такова?


Друг вариант е да му връчиш няколко "играчки", които харесва, а не му се позволяват обикновено да има(примерно личният ти GSM).



Тема Re: Не иска в количката !!!нови [re: Ali_]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано17.06.09 16:20



аз бих пробвала да го оставям да реве. Но не знам колко време ще издържа. То и моите бяха така де, и си ги оставях да реват щото няма как и количка да бутам и 2 бебета да нося. Избягвах дългите разходки. И сега ги избягвам щото пак реват много често щото са чувствителни и всяка дреболия може да ги разреве. Най често ако не им отговоря Какво е това което са посочили, пък аз не съм разбрала какво е щото са посочили много неща. На практика спрях да излизам сама с тях с количка, щото след 2 години чакане да станат нормални ми писна. Сега само с баща им ги извеждаме или с колата. Тази сутрин едва не се убихме щото Теди пищя на задната седалка и ме побърка. Мани, мани, как ще издържим 3 дни до БГ не знам.




Тема Re: Не иска в количката !!!нови [re: Ali_]  
Автор ivatom ()
Публикувано17.06.09 16:31



Не знам какво да ти кажа аз нямам такъв проблем,може би както са ти казали другите мами дай му играчки които са поразлични или нещо да си гризка ако може но на тази възраст май сте още малки.Моят бонбон обожава да се разхожда с количката.Надявам се да се промени,а той по накъде е обърнат към теб или?Не му ли е интересно да гледа хората ,дървета и т.н.

Редактирано от ivatom на 17.06.09 16:33.



Тема Re: Не иска в количката !!!нови [re: surfline]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано17.06.09 16:38



тя сигурно е пробвала с играчки даже забранени. Ако обича да си хапва може му връчи някакви бисквитки да лигави. Но и там ефектът ще е много временен. И аз мислех за кенгуро, но като се сетя Давид на 5 месеца колко беше тежък... Да отскочиш наблизо става ама на разходка чак да тръгнеш....




Тема Re: Не иска в количката !!!нови [re: ivatom]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано17.06.09 16:42



Явно не му е. Не е ясно защо не иска. Може би просто предпочита да си го носят и се пробва до дупка. Според мен трябва да е упорита и да му покаже, че няма да го носи. Нищо чудно един ден да заобича в количка, като порастне и вече не му е време да го возят. Има такива деца, личен опит.




Тема Re: Не иска в количката !!!нови [re: NikiFin]  
Автор -Randi- (ентусиаст)
Публикувано17.06.09 16:49



Най-добре би било, ако се вземе назаем за проба някое от тези пособия, за да види дали въобще ще й е удобно.
Носела съм 6-7 месечно бебе на приятелка за половин час в кенгуру- ей, "скъса" ми се гърба за това време.



Тема Re: Не иска в количката !!!нови [re: Ali_]  
Автор Raboteshtata (вещер)
Публикувано17.06.09 16:49



Голямата ми дъщеря на тази възраст спря да се вози в количка. Все едно на пирони я слагах да седне. То не бяха писъци, истерии, драми. Но на тази възраст ходеше и ходехме бавно за ръчичка. Дано намериш начин, аз така и не успях.



Тема Re: Не иска в количката !!!нови [re: Ali_]  
Автор Solar Wind (уморена)
Публикувано17.06.09 16:52



Имах такъв проблем със сина си, носих го в кенгуру доколкото можех и накрая разбрах от къде ми идва проблема. Количката беше с кош, от който бебето не ме виждаше и дръжката не се местеше. Купих количка с кош към майката и си реших проблема. Детето ме виждаше и ревовете и носенето на вече тежкото бебе спря.



Тема Re: Не иска в количката !!!нови [re: NikiFin]  
Автор -Randi- (ентусиаст)
Публикувано17.06.09 16:52



Моят племенник беше от тези деца-докъм 7-8 месец се дереше в количката, носехме го на ръце, за да има мир и спокойствие. После тази фаза отшумя и се преобрази- може би тогава околният свят му се е сторил вече по-интересен за зяпане.
Да допълня, че кошът в количката беше с лице към майката, това обаче не подобряваше положението.

Редактирано от -Randi- на 17.06.09 16:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.