Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мами и бебета 2008нови [re: bggal]  
Автор Acя ()
Публикувано27.06.09 16:35



ами то и това не е малко

. Иначе говоря от опит и от наблюдения като започне детето системно да се слага в определен момент на гърдне то си ползва гърнето по предназначение, а ако му отвлечеш вниманието, което в до 2 годинки е много лесно може и да стои колкото искаш на гърнето, например да му се чете книжка или да се играе с кубчета или въобще каквото е интересно на детето.
Не съм съгласна, че се постига само да не става бебето, защото ако се постави в момент, когато бебето е най-вероятно да се изходи-например след сън, или след ядене, бебето се изхожда в гърнето. В началото това е спонтанно, а постепенно разбира, че така е правилно и започва да се изхожда почти винаги като го поставиш на гърне, после пък започва да усеща кога е момента, за да дойде времето, когато съзнателно се стиска докато му дадеш гърнето. Нашите майки са го правили, защото не са имали друг изход и е доказано, че работи. Много майки практикуват и ЕБХ и бебетата от съвсем невръстна възраст се научават да не пишкат и акат в памперсите.



Тема Re: Мами и бебета 2008нови [re: bggal]  
Автор Ali_ (бях независима)
Публикувано27.06.09 23:51



Момичета, моля ви да споделите какво ядат вашите бебчета ? Някакво примерно меню ? Записахте ли ги на детска кухня или сами им готвите ?



Тема Re: Мами и бебета 2008нови [re: bggal]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано28.06.09 00:32



Не съм напълно съгласна..
Александър в момента вкойто почна да стои седнал, го слагах на гърне, но и преди това акаше в гърнето си..
Мисля,че нямаше годинка, когато съвсем съзнателно се напъваше, щом седнеше на гърнето..
НО..въпреки това с осъзнаването си, явно изпуснах момента и около годинката на морето не го слагах много редовно, понеже нямахме условия за това..Това ми костваше още година с памперс..
Изобщо..не мисля,че децата не разбират за какво са на гърнето.
АКО всеки ден слагаш детенце на гърне веднага след сън, веднага след хранене и веднага след прибиране от разходка , мисля,че си създава рефлекс точно в това време да пишка..( особено след сън, почти винаги резултата е положителен и ако покажеш,че точно това си чакала, ...децата разбират..)
Стискам палци на всички на които предстои махането на памперс.
Лятото е чудесен сезон за целта..

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: Мами и бебета 2008нови [re: Ali_]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано28.06.09 04:35



Аз й готвя и сьщо й купувам готови пюрета, а и е кьрмя още сьщо. Вече категорично ми отказва оризовата каша и овесените ядки, и скоро мисля да пробвам с една нова кашичка на Gerber. Иначе и правя пюрета и супички почти с каквото може да ти хрумне. Пилешко, телешко, пуешко, ориз, тикчивка, гьби, картофи, моркови, зелен фасул, грах, сладьк картоф (като тиква), карфиол, броколи и т.н. Плодчета - готови пюрета купувам или й давам пресни плодове...ябьлка, диня, слива, череши, банан, ягода, пракова, кайсия...



Тема Re: Мами и бебета 2008нови [re: Acя]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано28.06.09 08:58



Само ще спомена, че Наско около годинка седеше на гърне, нямаше проблем и си вършеше почти всичко там...е сега не мога да го накарам да седне, или седи не повече от 1-2 мин....но вече може да става сам и няма пречка. АЗ мислех, че ще имам проблем да махна биберона, но май памперса ще се окаже по-трудна задача.





Тема Re: Мами и бебета 2008нови [re: Ali_]  
Автор oksana (минаващ)
Публикувано28.06.09 10:06



Вальо от два месеца хапва храна от детска кухня и много му харесва .Всеки ден е разнообразна храната, а за почивните дни му готвя или купувам пюрета.




Тема Момичета,нови [re: ivatom]  
Автор elimarr (новак)
Публикувано09.07.09 01:24



вчера бяхме на контролен преглед с Явор. Главичката му не е нараснала за последните 3 седмици. Същият беше резултата и при джипито. Още не смея да се зарадвам, но това е първия знак, че нещата може би вървят добре. От няколко дни е станал доста активен - обръща се постоянно, седи стабилно, иска да се изправя. Лекарката ни каза, че може да го пускаме в проходилка за няколко минути. Първо го беше страх, но днес вече много и се радва. Пу, пу, пу. Дано и занапред да става все по-енергичен и палав. В края на август ще правим ЯМР - от него ще се знае със сигурност какво е положението. Моля се детенцето ни да оздравее.



Тема Re: Момичета,нови [re: elimarr]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано09.07.09 02:00



Пу-пу...
Добри новини..за сега..
Дано се потвърдят в края на август..
Стискам палци..

"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"


Тема Re: Момичета,нови [re: **щypчo**]  
Автор elimarr (новак)
Публикувано09.07.09 02:17



Благодаря! Дано да е така наистина.
Лекарката каза че се развива много добре. Но аз само се вничам и съпоставям с баткото какво е правил той на тази възраст. Зная, че децата са развиват различно, и не би трябвало да е критерий, но непрекъснато го правя. Но от няколко дни като че ли се успокоих поне малко. Самата аз виждам, че Явор става все по-жилав и енергичен. Толкова чаках поне малък знак. Дано да е така, непрекъснато се моля.
А ти, Щурчо, май си и ти нощна птица?





Тема Re: Момичета,нови [re: elimarr]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано09.07.09 04:21



И аз се моля за вас и стискам палци! Страхотни новини!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.