Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Интервюто, което Нем постнанови [re: jana]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано18.05.09 15:20





Ами мъжа върши "непривична" и "недостойна" според патриархалното общество женска работа и трябва да бъде освободен и превърнат в истински мъж (лайно)

Всичко си пасва на 100%




Тема Re: Интервюто, което Нем постнанови [re: cchery]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано18.05.09 15:22



Чери, съгласна съм с Ранди, че малко са засилени краските.Приятно ми е синът ми да ми кавалерства, посрещайки ме, да ми помага, когато сервирам(за салатите и отсервирането отговарят мъжете), затова ми е голямо удовлствие, когато ме помоли да му приготвя нещо специално.Но трябва да ис призная,че мъжът ми винаги,когато има възможност се впуска да помага на домакинството.На-важното е, че заобича да пазарува, та голяма борба пада кой да пазари





Тема Re: Да се оплачанови [re: Гpeдopeд]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано18.05.09 15:26



Греди, аз като типичен пример, че кой каквото има не го цени, не съм ходила още, но колежката ми днес е изпечена като полякиня

Вчера на плажа към 16 часа беше доста пълно, да докладвам все пакДано събера сили да започна да ставам сутрин рано за едно колоездене из парка или поне един лек крос, че наистина сутрешните разходки в парка ни са доста зареждащи



Тема Re: Интервюто, което Нем постнанови [re: cchery]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.05.09 15:30



Не съм чела интервюто, но пасажите на Чери ми стигат. Не знам как са ме възпитавали, но от малка не възприемам разделението на "мъжка" и "женска" работа. По-скоро съм виждала как е в нашето семейство - баща ми всяка събота тупаше (а и сега) килима, избърсваше подовете, праха, помагаше по всякакви начини. Само не готвеше, но ако е сам - слага си, вдига си чиниите, топли си яденето. Даже сега като идем на гости и майка ми е на работа- той слага масата

. Мъж ми също много помага, напоследък и без да му казвам. Аз обаче не искам "да помага", а да си делим всичко в домакинството. Е, водим още борби, но не е болка за умиране . Изобщо не възприемам идеята за мъжа като глава на семейство, а жената - домашна помощница. И ужасно се дразня на някои приятели на мъжа ми, които сядат на масата и чакат жените да хвърчат да слагат и вдигат.
Сега се сещам за един виц от Гръцко - защо се смята, че Исус е бил грък? До 33та си година е живял с родителите си и майка му го е смятала за бог.... Може би е някакъв балкански манталитет



Тема Re: Да се оплачанови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано18.05.09 15:34



И аз съм с алергия към полени - зачервени очи, течащ нос. Обаче като малка доста често получава "апастичен бронхит" - не мога да дишам, кашлица, на два пъти за малко да умра, защото нашите не се светнаха навреме какво ми е. Последно получих задух преди 6-7 години, от тогава - да чукам на дърво, не се е случвало. За щастие алергията не ми се влошава с времето. Но понякога съм алергична и към котки


А за ужаса - напълно те разбирам. не мога да си представя по-голямо мъчение от това да не можеш да си поемеш дъх.



Тема Ааааааааанови [re: Гpeдopeд]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано18.05.09 15:36



няма да го бъде!

Твоето превъплащение в истински мъж, имам предвид.

За силна гражданска позиция...


Тема Re: Интервюто, което Нем постнанови [re: mishellinna]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано18.05.09 15:40



"Най-тъжното от цялата история е, че синът и става свидетел на всичко това и ще бъде достоен последовател на баща си!"

Абсолютно! И то първо в отношението си към собствената си майка.



За силна гражданска позиция...


Тема Re: Интервюто, което Нем постнанови [re: Фиш]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано18.05.09 15:46



Може и така да е за краските. То си е субективно виждане. Аз даже се радвам, че ви се виждат засилени, което означава, че самите вие не сте свидетели на такова "олайнянване"

. Просто ми се е случвало да идем на гости, където жената прислужва, а мъжът вече вдига наздравица. И ме гледа някакси очаквателно, щото аз съм си седнала здраво на диванчето и се чувствам съвсем като на гости, та очаквателно в смисъл да стана че и аз да помогна на домакинята. И това тук, в София. Гледаш и Мишока кво пише за техния край.

За силна гражданска позиция...


Тема Re: Да се оплачанови [re: _dexter_]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано18.05.09 15:48



Егати........ вие ме иненадахте. Мислех си, че с времето симптомите намаляват. Т.е. силата им.

Докато се радвам с цялата си душа на "пролетния" снеговалеж от пухчетата на тополите, все си мисля за всички ония хора, за които обекта на моята радост е истинско мъчение.



За силна гражданска позиция...


Тема Re: Да се оплачанови [re: jana]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано18.05.09 15:50



просто си взимай Зиртека и не се чуди. Дъщеря ми преди години я лекувах по схема-Зиртек (преди това нещо друго) и капки в очите и носа. Спях някъде към 1-ви клас и беше добре до миналата. Сега за втора поредна година пак е с прояви на алегрията.

Лекарката навремето ми обясни, че е важно да се лекува, за да не се задълбочават нещата и да не стане астма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.