Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Запушен нос - помагайте  
Автор ivetoii ()
Публикувано22.04.09 10:42



Здравейте,
Бебчето ми е на месец и няколко дни. нослето й се запушва и вече незнам какво да правя. Педиатърът каза, че е от сухия въздух у нас и да слагам физиологичен разтвор, обаче не помага. Нервна е, чувам как има нещо в носоглътката и не може да го изкара. постоянно почиствам нослето, но и това не помага. имали ли сте подобен проблем и как сте процедирали?
мерси!





Тема Re: Запушен нос - помагайтенови [re: ivetoii]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.04.09 10:44



Кърмиш ли?
Аз слагах кърма в нослето.
Можеш да сложиш и няколко съда с вода в стаята, за да овлажняват въздуха.



Тема Re: Запушен нос - помагайтенови [re: ivetoii]  
Автор Zori_D (мама на Илийчо)
Публикувано22.04.09 10:52



Просто чуваш че така да се каже и свири нослето или е запушен и и пречи на храненето? В нослето на Петя също има секрети, слагам физ, разтвор!Не и пречи на храненето!



Тема Re: Запушен нос - помагайтенови [re: surfline]  
Автор ivetoii ()
Публикувано22.04.09 10:54



да кърмя. колко време и по колко слага? най интересното е , че все през нощта става най нетърпимо. през деня не е толкова запушено!!





Тема Re: Запушен нос - помагайтенови [re: Zori_D]  
Автор ivetoii ()
Публикувано22.04.09 10:56



Точно така и не се отказва от гърдата. Слагам разтвор но без резултат.





Тема Re: Запушен нос - помагайтенови [re: ivetoii]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.04.09 11:04



10-15 мин. преди кърмене по една капка във всяка ноздра.



Тема Re: Запушен нос - помагайтенови [re: ivetoii]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано22.04.09 11:29



Еуфорбиум на спрей в нослето. Пръскаш по 3 пъти във всяка ноздричка. Не очаквай обаче светкавични резултати. Преди това е хубаво да почистиш със Стеримарче.

Има и 2 вида капки, които поне на моите деца са помагали, но не знам за толкова малчо бебче. Пиша ти ги като идеи, ако се свършеш с вашата педиатърка да я попиташ за мнение то й:

1. Виброцил.
2. Вит. А на капки - овлажнява, омазнява лигавицата на носа и отпушва (Накапват се не по- често от на 2 часа по 1- 2 капки във всяка ноздра.).



Гледай позитивно на живота!Той има само хубави страни.Другото не е живот!

Тема Re: Запушен нос - помагайтенови [re: cchery]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано22.04.09 11:47



На 1 месец е бебето, освен физиолочиген разтвор и кърма другото мисля, че е изключено Чери.



Тема Re: Запушен нос - помагайтенови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано22.04.09 11:51



Ами не. Защото на такава възраст педиатрите вече изписват Макситрол-и, Тобрадекс-и и какво ли още не.

Вместо тях, според мен е по-добре нещо хомеопатично. Гледам, че и д-р Михайлов пише, че няма проблем да е от тази възраст. Но въпреки, това, ако мамата реши да ползва нещо от тия неща, съм й написала да е непременно след консултация с тяхната педи.

Гледай позитивно на живота!Той има само хубави страни.Другото не е живот!

Тема Re: Запушен нос - помагайтенови [re: cchery]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано22.04.09 11:52



Не знаех честно казано, Атанас като беше малък само това ни казваха да ползваме...






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.