Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Ще боядисваме ли яйцанови  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано15.04.09 22:40



... аз за съжаление ДА.... първия провал е на лице - от 18 яйца при варенето ми се напукаха 10... познайте какъв яд ме доядя направо не знам кой ще ги яде тия яйца... остави това, ми утре ще трябва да варя още... да се съберат поне 20 здрави



Моля споделете някакви трикове дето не се чупят яйцата... сол сложих, но ...





тинтири-минтири

Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: 3aиpa]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано15.04.09 22:51



Виж аз как правя - разпределям ги в няколко тенджери...във всяка тенджера на дъното слагам кърпа и отгоре ги нареждам, едно до друго. Слагам сол и оцет и включвам котлона примерно на 4-5, като максимума на моята печка е 9. Така отиват поне час и нещо, докато заврят, но след това много рядко имам нещо пукнато. Когато заврят, пак на ниска степен ги държа още по 15 минути. Само не си спомням, водата в тенджерата студена или с телесна температура беше, но май по-скоро хладка трябва да е, телесна...
Виж тук:






Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: dessbess]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано15.04.09 23:06



ох мерси, ама за кво не попитах първо не знам... абе... пак ще се боря с яйца то е ясно, но утре искам да боядисваме с дребните и като знам как ще се кефят, просто не мога да им го спестя....







тинтири-минтири

Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: 3aиpa]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано15.04.09 23:10



А моите не се боядисаха хубаво, боята не хвана демек добре. Възможно ли е да е защото на боята пише срок на годност до 2007. Или пък водата, в която съм ги боядисвала не е била достатъчно топла. То пише топла вода и беше топличка, ама колко точно топла не е ясно.




Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: NikiFin]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано15.04.09 23:14



Аз съм решила утре по късни доби да творя, защото няма да ми издържат нервите, заклевам се..Ани ще ме побърка, сега е във фаза, че тя САМА прави всичко , ако й откажа пищи като говедо...
Не знам от боя ли е, от що ли е, но например миналата година хвърлих толкова усилия и желание да сътворя нещо грандиозно, а резултата беше направо плачевен, за разлика отпреди, когато не съм се вторачвала. Затова съм решила този път без излишни трудоемки техники...




Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: dessbess]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано15.04.09 23:17



Бе и аз не ща много да пускам моите да се цапотят, но като знам как обичат... затова няколко спукани яйца съм подготвила за Зима, да ги прави каквото ще... Каката по се справя...

... утре ще разказвам





тинтири-минтири

Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: 3aиpa]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано15.04.09 23:17



А кой ще чисти след вас, дедо ли?






Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: dessbess]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано15.04.09 23:19



Божееее... той ако разбере въобще, че боядисваме яйца, аз ще черпя







тинтири-минтири

Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: 3aиpa]  
Автор snich (top4o)
Публикувано16.04.09 00:32



Милия дедо

Аз също ги варя на тих огън и миналата година от 90 сварени яйца (аз боядисвам на цялата рода) имах само 2 пукнати Боядисвам ги,докато са горещи.Като започнат да изстиват не хваща боята.Или поне моята е такава.
Утре ще ми носят още един картон яйца и с Ренета ще боядисваме вечерта.Принципно много мразя яйца с лепенки и ваденки,но тази година реших да направя кефа на Ренета и съм й купила някакви комплектчета на Барби Марипоса и ще я оставя да ги лепи,както си реши



Тема Re: Ще боядисваме ли яйца [re: snich]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано16.04.09 00:58



Оф аз имах тежката задача от майка ми да тьрся останалите цветове бой, че тя от някои БГ магазин е купила само червена, че тук братче по цвят ще ги сьбираме една година и обикаляне на БГ магазини или европейски докато сьбевем всичките, а Американските пастелните чак днес се сетихме да тьрсим, а тяхния ВеликДен беше сега тази Неделя кадето мина и всичко е изграбено вече - нищо не намерих...

пьлен проеал беше тьрсенето ми!

snich, ти ме разби 90 яйца вземи метни няколко бекем не се мьча да тьрса боя!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.