Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: Гpeдopeд]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано16.04.09 11:47



и аз в събота ще боядисвам
ако някой знае къде мога да намеря фулмастри за истински (не кухи) яйца - моля да сподели радостта


а дребната ще я заточа при моята бабет, защото с нея изобщо не бих почнала

давайте идеи за боядисването - някакви интересни техники

може и конкурс да си спретнем за най-артистично яйце



Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано16.04.09 11:56



Дори не съм чувала за такива фулмастери


Най-си харесвам шарените яйца Докато е горещо яйцето го увивам в памук и отгоре накапвам всякакви цветове.Оставям го най-много 5 минути да престои и после махам памука.Стават много красиви



Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: 3aиpa]  
Автор ivatom ()
Публикувано16.04.09 12:44



Аз мисля да го боядисвам в събота,самичка пък бебо ще гледа другата година ще помага

.На,ерих си бели яйца че миналата година мъжът ми се подиграва че не са ми били хубави цветовете ,защото яйцата не били бели,какво му разбира и на него главата преди две години такива боядисани яйца не беше виждал защото във Франция не правят.
Както и да е , и аз ги боядисвам с памук и ги правя всички шарени.Взимам парче памук слагам различни цветове и после ги завивам и така

Редактирано от ivatom на 16.04.09 12:45.



Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: ivatom]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано16.04.09 14:05



И аз в събота ще ги вапцам.Тъкмо и щерка ми ще си дойде и ще си спомним хубавите години, когато беше мъничка( в последно време на десктопа си слагам снимки точно от нейната 3-, 4-, 5- годишна възратс).И досега помни едно"безумие", когато бях изрязала от една великденска хартия миниатюрни пеперуди, цветенца, зайченца и бяхме налепили боядисаните яйца


Голям стимул ми беше да се развихрям
Тази година съм решила да намеря пъдпъдъчи яйчица и тях да боядисам.



Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: Фиш]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано16.04.09 20:26



от 10 само едно е цяло след варенетоооооо.... направо ми се ще да убия някоя кокошка

аз не мога да боядисвам в събота щото есен няма да е тук ... затова рано заира подранила и яйца сварила и 90 % се пукнали, а заира бясна тича по баира (последното за да има рима, нали не си мислите, че ще се тръшна да рева )





тинтири-минтири

Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: 3aиpa]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано16.04.09 22:53





ето ги на... от близо 35 яйца... товаса оцелели... като от тия дето виждате около 7-8 са непукнати....





тинтири-минтири

Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: 3aиpa]  
Автор more.more (член)
Публикувано16.04.09 23:01



Ще боядисваме и козунаци ще месим,само че в събота.





Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: 3aиpa]  
Автор snich (top4o)
Публикувано16.04.09 23:58



Малко,но качествени

Я кажи каква е тайната (за мен) техника за тези толкова прецизни прави линии. Много ми харесаха



Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: snich]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано17.04.09 01:16







Тема Re: Ще боядисваме ли яйцанови [re: incendio]  
Автор mamin (*_*)
Публикувано17.04.09 01:18



От моята баба за украса на Великденски яйца прилагам два много лесни метода - единият е със свещ, още докато са много топли яйцата рисувам фигурки или буквички със тънка свещ, после топя в боята и те се открояват, а любимите ми са т.н. "перашки" - върху свареното яйце поставям листенце магданоз или друго интересно на форма листенце, овивам го в чоропогащник и стягам хубаво с конец, потапям го в боята да се оцвети и после махам всичко от яйцето. Получават се страхотни Великденски пройзведения


Да ви споделя и още една бърза рецептичкакато ви останат няколко яйца за боядисване капнете по няколко капки олио във боите, после се потапя яйцето за секунда от едната в другата боя /по избор/ и стават неповторими цветове.

Редактирано от mamin на 17.04.09 01:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.