Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Крем-супа с гъбинови [re: _dexter_]  
Автор -Randi- (член)
Публикувано25.03.09 13:06



Покрак твоята рецепта се сетих , че съм забравила да спомена лукът.

Значи... във водата, в която съм сложила да се варят гъбите, слагам и половин глава лук за аромат. Ей сега ще се опитам да променя рецептата по-горе,ако още е възможно.

Декстър, мерси за идеята!



Тема Наново рецептата за крем-супа с гъбинови [re: surfline]  
Автор -Randi- (член)
Публикувано25.03.09 13:25



След злополучното изтриване на рецептата, отново сядам да пиша....



Крем-супа с гъби




Необходими са:
-малко олио
-пресни печурки около 300 г
-половин глава лук, ненарязана
-натурален гъбен бульон, поне половин литър
-4 с.л.брашно
-1 с.л. пилешки бульон
-зеленото в супата е сладък грах- ако нямате такова подръка, може да се замести със зелен боб

В тенджера се слагат да се варят във вода(най-малко половин литър) гъбите , зеленият грах(боб) и лукът до омекване на зеленчука. Посолява се на вкус.

В друга тенджера се слага на дъното олио, в което се запържва брашното, добавя се малко по малко от гъбения бульон, като брашното се бърка интензивно, за да не се образуват топчета. Получената каша се разрежда с бульона по желание, добяват се сварения зеленчук без лука. Супата се вари още 5-10 минути.

Да ви е вкусно!



Тема Италиански сандвичинови [re: -Randi-]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано25.03.09 14:55



Айде ред на моите италиански. сандвичи.... Италински, защото за пръв път ги правих с един италианец на главата... и половината са направо по негова идея

(има се чудите сега тая луда Заира за к'во прави сандвичи докато има италианец окол нея... и с правооо )... както и да е...

Продукти
хляб по възможност многозърнест
зехтин (по чаена лъжичка на филийка се пада)
чесън (ама и без чесън стават готини)
пипер
домат
лук
маслини
босилек или риган
пермезан (или сирене или пък твърд кашкавал)


и място за печене на сандвичи (моето е парти-грилче)

Приготвяне:

една скилидка чесън се смачква на пюре и се обърква със зехтина (желателно е малко да престои)
върху филийка хляб се намазва от сместа, отгоре се нарежда домат нарязан на кръгче, пиперка също на кръгче, маслина нарязана на кръгчета, лук нарязан на дребно (не слагайте повече от щипка) поръсва се с босилек и се слага да се пече във фурничката... когато домата омекне се добавя пермезана и се оставя още за 1-2 мин. (ако ще ползвате сирене го сложете от самото начало...)

Това е. Адски е вкусно и доста здравословно... ако ви се намира и италианец наоколо става още по-интересно





тинтири-минтири

Тема Руски рецептинови [re: flor4eee]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано25.03.09 15:08



Твойте приятелки да не са били рускини? Това, което описваш е една традиционна руска рецепата. Казва се "селедка под шубой". Наистина е страшно вкусна, освен това изглежда интересно. Ето една снимка (не е моя):



Подсетих се за една друга, също руска:
- половин прясна зелка
- консерва царевица на зърна
- рулца от раци
- майонеза

Зелето се нарязва наситно, рулцата се нарязват на сламки и всичко се забърква. В оригиналната рецепта нищо не се прави преди това със зелето, но аз съм го побългарила малко: след като нарежа зелката я размачквам с малко оцет/лимон и сол. Така ми е по-вкусно.



Тема Re: Руски рецептинови [re: natam-nasam]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано25.03.09 15:51



Оооо, селёдка под шубой е страшна салата/гарнитура/основно ястие - колко водка пие не е истина

.



Тема Re: Руски рецептинови [re: surfline]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано25.03.09 15:56



Не знаех, че е руска!!!!
Снощи я забърках на бързо вкъщи, че много ме се беше дояла, само дето пушената риба пропуснах, че тук не мога да намеря, определено се усещаше, че нещо липсва.



Тема Re: Италиански сандвичинови [re: 3aиpa]  
Автор -Randi- (член)
Публикувано25.03.09 17:07



Заирке, имало е файда значи от българо-италианската дружба.

Рецептата за сандвичи ти е останала като спомен.

Изглежда лесно и апетитно, остава само да се пробва, ама с българче до мен.



Тема Re: Италиански сандвичинови [re: 3aиpa]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано25.03.09 23:39



Заирче, мен ако ме питаш и без италианец наоколо, са си италиански сандвичи

Моят син дори баба си тормози да му ги прави
Аз ги правя с бял хляб, натърквам с чесънчето филийката със зехтин, да отбележа,че е много важно доматът да е добре узрял, и вместо твърдо сирене, слагам моцарела.
Но освен зехтин, чесън, босилек(или риган, но босилек винаги имам) или сос песто( да живее Пикадили винаги има пресен босилек мога да споделя рецепрата си за сос песто, ако някой има желание да пробва).


Имам само подозрения,че ако има италианец...и то хубав, на никого няма да му е до сандвичи.



Тема Re: Италиански сандвичинови [re: Фиш]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано26.03.09 00:22



Давай, давай....за пестото!






Тема Re: Два десертанови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано26.03.09 10:13



1. Жадната монахиня, много популярен десерт, с много варианта, ето го моят:
1 ч. кисело мляко, 1 ч. захар, 1/2 ч. олио, 1 с.л. сода, 2 ч. брашно, 3 с.л. какао, 1 с.л. канела. Обърква се, пече се в намазнена тава за около 20-25 мин. на 250 градуса.
Залива се със захарен сироп - 1 ч. захар, 1 ч. вода, затопля се докато захарта се разтопи.
Когато сиропа се излива върху сладкиша, едно от двете трябва да е студено.
Става доста сладко, затова захарта в сиропа можа да се намали.
Напоследък слагам по-малко сироп, за сметка на това правя глазура - разтопявам шоколад, смесвам с прясно мляко и малко какао.
Може да се сложат и ядки, пробвала съм с орехи, носи.
Сервира се с топка сметанов сладолед.

2. Меденки
1 ч. чаша захар, 3/4 чаша олио, 2 яйца, 1 лъжичка равна сода бикарбонат, 3 с. лъжици мед, може и повече, 1 пак. канела, брашно колкото поеме - около 4 чаши. Меси се тесто, разточва се и се реже на кръгчета с чаша или с формички, може да се направят и малки леко сплескани топчета. Пече се в предварителни затоплена умерена фурна.
Като изстинат формичките се слепват две по две с мармалад, най-добре се получава с мармалад от сини сливи. Оставят се да престоят 24 ч. за да омекнат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.