Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Законно ли е или е форма на дискриминациянови  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано09.02.09 11:12



Момичета от Варна и правистки, помагайте, моля! В друга тема Светлето е пуснала инфо за въпрос относно който е и моето питане, но го изнасям в отделна тема, защото все пак е малко по-различен. Ето казуса:на моя позната от Варна в 2 ОДЗ-та отказват прием на документи за детска градина за детето й, което есента прави 3 години; мотивът за отказ е, че не носят служебни бележки от 2-мата родители, че работят и имат доходи; а обяснението за това изискване е, че от ръководствата на градините искат да са сигурни, че родителите могат да си позволят да плащат таксите, а основание за тази сигурност са служебните белжки от работодателите на родителите, че са на трудови договори и работят; моята позната е безработна и последните 2 години си гледа детето - имат и по-голяма дъщеричка. Това е накратко, дано съм го обяснила добре, мога и още инфо да дам, ако е необходимо. Тук на мен ми намирисва на дискриминация - не може за прием на дете в държавно ОДЗ да има такова условие - и двамата родители да работят! Плийз, хелп, ако можете.

Звънях в МОН и оттам ми казаха, че това е въпрос към съответната община. Звънях в община Варна, дирекция "Образование", но за съжаление не успях да говоря с нито една от 2-те главни специалистки "Детски градини"

. Ако се свържа с тях ще снеса инфото.


Символика - тоалетна и 1 Бг роза.....


Тема Re: Законно ли е или е форма на дискриминациянови [re: cchery]  
Автор katy-ned (непознат)
Публикувано09.02.09 11:26



Не съм сигурна дали е законно, но е вярно че тези документи се искат във Варна. И двете ми деца посещават детска градина, тези бележки се искат още при подаване на документите , а от тази година разбрах, че ще ги искат и през годината май на 3 или 6 мвсеца.Това е според общинската наредба- на който родителите работят са като последно предимство ако не ме лъже паметта.



Тема Re: Законно ли е или е форма на дискриминациянови [re: cchery]  
Автор Acя ()
Публикувано09.02.09 11:31



не знам дали точно това е причината, но ми се вижда разумно

. Според мен плащането на данъци на територията на определена община трябва да е предимство за прием в детските градини.



Тема Re: Законно ли е или е форма на дискриминациянови [re: Acя]  
Автор katy-ned (непознат)
Публикувано09.02.09 11:37



Така е, пак доколкото съм разбрала от тази година заедно с тези бележки ще искат и документ, че нямаш задължения към общината, което означава, че ако искаме дацата ни да са на драдина трябва да си платим данъците за жилище, кола и т.н.



Тема Re: Законно ли е или е форма на дискриминациянови [re: Acя]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.02.09 11:42



Служебните бележки от работодателя нямат общо с плащане на данък към съответната община.
За мен това е голяма глупост...трябва да работиш, за да приемат детето ти...



Тема Re: Законно ли е или е форма на дискриминациянови [re: katy-ned]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано09.02.09 11:45



и според мен, ако го има в общинския регламен, значи е законно...

м/у другото и в ПТ е така, но по различни съображения - тук, ако единия от двамата родители не представи бележка, значи не работи, значи има възможност да си гледа детето в къщи и няма шанс за държавна градина... ако пък и двамата родители работят и според бележките имат много високи доходи, също нямат шанс за държавна градина, защото по презумпция могат да си позволят частна такава...
и са затворили един отвратителен порочен кръг...
та много се надявам в софия да не спретнат нещо подобно с новия регламент





Тема Re: Законно ли е или е форма на дискриминациянови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор katy-ned (непознат)
Публикувано09.02.09 11:48



Във Варна ако искаш да ползваш нещо, което е общинско трябва да си се издължил към същата тази община. Така по-лесно си събират данъците, а дет.градини са общински.Ако ли не-проблемът си е твой.



Тема Re: Законно ли е или е форма на дискриминациянови [re: cchery]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано09.02.09 11:54



Нека влезе в сайта на бг мамма-Нашите деца. Има теми за прием за ДГ във Варна.
В сайта на Община Варна също има още на първа страница относно приема. varna.bg е сайта!
4. Други задължителни документи, които следва да се приложат към заявлението до 10.05 са:

4.1. Документ от работодател, че двамата родители работят в общинско, държавно предприятие, частно търговско дружество или сдружение с нестопанска цел, който съдържа: изх.№, мокър печат с подпис и Булстат на фирмата.

4.2. Удостоверение от Община Варна, дирекция "Местни данъци" за наличие или липса на задължения за всеки от родителите, съгласно чл.87, ал.6 от ДОПК. Заявлението за издаването на удостоверение се получава от "Отдел за обслужване на данъкоплатци" в сградата на Изчислителен център.

4.3. За самоосигуряващи се родители, заверено копие от годишна данъчна декларация по чл.50 от ЗДДФЛ за предходната календарна година.

4.4. Документ за регистрация от бюрото по труда-Варна за безработните родители.
Или да се обади на 052 659 151.

Поради липса на места и във Варна искат и майчиното ти мляко, за да приемат детенце в ДЗ.



Редактирано от нeмиpницa на 09.02.09 12:06.



Тема Re: Законно ли е или е форма на дискриминациянови [re: katy-ned]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано09.02.09 11:54



Ама това е налудничаво. Поне от моя гледна точка. Аз живея в София и докато си гледах второто дете бях безработна. Така се случи, че се преместихме в София от Пловдив и напуснах работата си. Ако не ми бяха приели детето на ясла в момента нямаше да съм си на работното место и да се възмущавам

. Това си е чиста дискриминация. За да тръгнеш на работа е много важно децата да са настанени в детско заведение. Вие как мислите?


Символика - тоалетна и 1 Бг роза.....


Тема Re: Законно ли е или е форма на дискриминациянови [re: cchery]  
Автор нeмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано09.02.09 11:57



Мацка, радвай се, че децата минаха вече по пътя за прием.
Половин година бях на Аулин заради Стефан. Сега чакам акта за раждане на бебо и хвърча да го записвам. Пусната е тема за предаването на 11.02. по Бтв.
Искат критерии по адресна регистрация*години жител на София, доход, работещи родители и т.н. и т.н..................






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.