Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Сърцебиененови  
Автор Weed (шантавка)
Публикувано04.02.09 10:37



Скъпи Мами,

Я споделете имахте ли сърцебиене по време на бременността?
Пулсът ми почти през цялото време е над 100, а понякога стига и 140. Едва в 4-я месец съм!
След консултация кардиоложката ми каза, че това не било много добре за бебето, защото нямало как да се храни!
Какво мислите?

А по време на разждането пулса много ли скача?



Тема Re: Сърцебиененови [re: Weed]  
Автор -Randi- (минаващ)
Публикувано04.02.09 10:53



Аз понякога имам сърцебиене, но си бях такава и преди бременността, така че го приемам общо взето спокойно- един вид сърцебиене, вследствие на повечко емоции. Но за постоянно сърцебиене не знам какво да те посъветвам...Ако имаш доста стрес на работата е добре да го намалиш- ама ти това си го знаеш.



Тема Re: Сърцебиененови [re: -Randi-]  
Автор ivatom ()
Публикувано04.02.09 11:08



И на мен ми се е случваво доста често по време на бременността и то до такава степен че трябваше да легна иначе ми се струваше че ще падна,не знам какво да те посъветвам наистина по-малко се тревожи



Тема Re: Сърцебиене [re: Weed]  
Автор tzvete_das (търсеща)
Публикувано04.02.09 11:27



Казват, че в повечето случаи е нормално (нямам представа точно при кои случаи или при каква степен това вреди на бебето, не съм чувала такова нещо) - толкова е увеличен кръвния обем, че сърцето има доста повече работа за вършене от преди


Аз имах освен сърцебиене и аритмия от време на време - пак било нормално и да съм взимала мента-глог-валериан за успокоение. Да, ама нямаше никакъв ефект, щото аз не бях неспокойна или нервна, а просто имах екстрасистоли. Оказа се, че най-много ми помогна (съвсем ми спряха пристъпите на аритмия) Магнерот-а, дето го пия против контрации. Случайно открих връзката, а после и четох за благоприятното въздействие на магнезия върху сърцето.
По време на раждането не съм усетила да ми се е ускорявал кой знае колко пулса, макар че е логично - все пак вършиш активна физическа дейност . Мисля че най-важно е кардиоложката да ти направи ЕКГ и ако там всичко е наред - няма място за притеснения. Ако нещо "види" там - ще те прати на ехокардиография, за да се изключат функционални проблеми. Иначе сърчицата ни са доста по-издържливи от колкото си мислим .



Тема Re: Сърцебиененови [re: tzvete_das]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано04.02.09 15:31



И аз имах доста учестен пулс през бременността, но съчетан с високо кръвно налягане. Кардиолог ми предписа изоптин - доколкото си спомням отпреди две години, за регулиране на пулса, за кръвното - допегит. Свързано е с бременността, но понякога и тя е именно отключващия фактор, особено ако имаш наследствена предразположеност към хипертония, както при мен, тъй като след раждането проблемите с кръвното продължиха и сега пак съм с лекарства, но може и да е от ЕГН, килата, стреса.
Предполагам че повече почивка и ненатоварващи разходки на чист въздух ще подобрят положението.
За раждането - със секцио бях и затова не се е ускорил, даже напротив от упойката рязко ми падна кръвното.
Стискам палци да се оправят нещата при теб и ти пожелавам лека бременност до края.







*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.