Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема DEBELO BEBE...POMOSHT...нови  
Автор dadandan (непознат )
Публикувано24.01.09 19:15



Здравейте!
Синът ми е на 3 месеца и тежи 7.825гр. Храня го с Бебелак 1 и го кърмя, когато имам кърма. Винаги е гладен и пищи ако не му дам. Незная какво да правя. Започнах да разреждам млякото. Незная дали ще помогне. Моля, дайте съвет. Зная, че грешката е моя ... Помогнете ми да я поправя.

ZDRAVEITE!
SINAT MI E NA 3 MESETSA I TEJI 7,825gr.HRANIA GO S BEBELAC 1 I GO KARMIA KOGATO IMAM KARMA.VINAGI E GLADEN I PISHTI AKO NE MU DAM.NEZNAYA KAKVO DA PRAVIA.ZAPOCHNAH DA RAZREJDAM MLIAKOTO NEZNAYA DALI SHTE POMOGNE.MOLIA DAITE SAVET.ZNAYA CHE GRESHKATA E MOYA...POMOGNETE MI DA YA POPRAVIA.

Редактирано от jana на 25.01.09 18:15.



Тема Re: DEBELO BEBE...POMOSHT...нови [re: dadandan]  
Автор юзepkaтa Acя ()
Публикувано24.01.09 19:26



Първо се успокой!
Имаш много варианти на действие!
На първо място винаги първо предлагай гърдата на детето. Като се откаже само от гърдата го премести на другата гърда и така по няколко пъти на хранене. Ако все още иска да яде му предложи АМ, най-добре ще е добре това да става с лъжичка, спринцовка или капкомер. Ако не ти е удобно тогава му предложи АМ с биберон с по-малка дупка. Според мен бебето ти не е гладно, а има нужда от задоволяване на инстинкта му за сукане.
Ако имаш още въпроси пиши.
Ще те помоля да пишеш на кирилица!



Тема Re: DEBELO BEBE...POMOSHT...нови [re: dadandan]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.01.09 20:35



пиши на кирилица, моля! ако нямаш - използвай Кредор...

колко е високо бебето ти?! с какви мерки е родено?! ако бебето ти е родено над 4,500кг. и качва около килограм на месец е съвсем нормално да е над 7кг...

освен това, бебето ти може да плаче от колики, а не от глад - ако е така, сукането успокоява в момента, но после става по-лошо...

както ти е написала Ася, пробвай повече кърмене, отколкото шише - адаптираното мляко напомпва изкуствено... ако не му стига, използвай шише с възможно най-малкия размер дупка на биберона и спазвай количеството за негоата възраст - щом е на 3 месеца количеството е 130мл. - никога недей да правиш млякото по-гъсто от предписаното на опаковката за съответните милилитри!

следващия път когато го нахраниш, гледай да изчакаш поне 2ч. преди следващото ядене... ако междувременно плаче, използвай различни техники за успокояване на коремчето... добре действа да насочиш струята на сешоара с/у коремчето (много внимавай да не го изгориш), или да го гушкаш като го поставиш с коремчето върху дланта ти, а главичката към лакетя ти...

ако има нужда да си задоволи сукателния рефлекс, по-добре предложи биберон залъгалка, отколкото шише мляко...



Тема Re: DEBELO BEBE...POMOSHT...нови [re: incendio]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано24.01.09 21:11



Напълно съм съгласна с всичко написано дотук. Най-важното, кажи колко се е родило твоето бебче. Аз извадих архивите току-що. Дъщеря ми е родена 3490 г, на три месеца е тежала 7150 и никога не е била дебела, ама никога. Синът ми е роден 3450 и на 3 месеца беше към 7 кила. Така че, това което ти посочваш за твоето бебе е в рамките на нормалното ако е родено с подобно тегло. И при сина ми, и при дъщеря ми коликите и газовете гонех със спане по коремче - твоето бебе е достатъчно голямо и можеш да пробваш. Най-добре изчаквай поне 2-часов интервал между храненията, ако не и повече, при положение, че смяташ, че детето на предното ядене е изяло достатъчно. А това е много лесно да прецениш, ако храниш с АМ. Едно от много добрите адаптирани млека, които се борят с коликите е Аптамил - ако решиш да сменяш, обаче, непременно правиш консултация с педито и смяната почва от нов ден, т.е. от първото хранене за деня, за да имаш време да реагираш, ако има някаква отрицателна реакция от новото мляко.


Символика - тоалетна и 1 Бг роза.....


Тема Re: DEBELO BEBE...POMOSHT...нови [re: dadandan]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано25.01.09 11:34



В никакъв случай не прави млякото по-рядко или по-гъсто от указаното в опаковката!!! Това може да бъде опасно за бебето.
Подкрепям другите съвети, слагай го по-често на гърда, за да посуче и след това предлагай АМ.
Какво казва периатъра?



Тема Re: DEBELO BEBE...POMOSHT...нови [re: dadandan]  
Автор dadandan (непознат )
Публикувано25.01.09 16:24



БЛАГОДАРИЯ НА ВСИЧКИ ЗА САВЕТИТЕ.СИНЪТ МИ СЕ РОДИ 3,400 52СМ.В МОМЕНТА Е 63СМ.ХРАНИЯ ГО НА ВСЕКИ 3 ЧАСА.ПЪРВО ВИНАГИ ГО КЪРМЯ.ДАВАМ МУ И ОТ ДВЕТЕ ГЪРДИ.СЛЕД НИАМА И 5 МИН.СЕ ЗАПОЧВА С ПИСЪЦИ ДОКАТО НЕ МУ ДАМ ШИШЕТО.ПОЛЗВАМ ШИШЕТАТА НА АВЕНТ #1.КОЛИКИТЕ СЛАВА БОГУ НИ СПРИАХА ОЩТЕ НА ВТОРИЯТ МЕСЕЦ.ПЕДИАТАРА НИ СЕ СКАРА ЕСТЕСТВЕННО.СЕГА НА 3ТИ ИМАМЕ ВАКСИНА И МЕН МЕ Е СТРАХ ЧЕ ПАК ЩЕ НИ СЕ КАРА....АКО РАЗРЕЖДАМ МЛЯКОТО КАКВО МОЖЕ ДА СТАНЕ?ДАВАМ МУ 120МЛ С ТРИ ЛЪЖИЧКИ ВМЕСТО 4.



Тема Re: DEBELO BEBE...POMOSHT...нови [re: dadandan]  
Автор юзepkaтa Acя ()
Публикувано25.01.09 16:31



А как го кърмиш?докато се откаже или по часовник? и защо реши, че след като плаче задължително иска да яде? опитвала ли си да предложиш гърда като ти писне след 5 минути?

Редактирано от юзepkaтa Acя на 25.01.09 16:32.



Тема Re: DEBELO BEBE...POMOSHT...нови [re: юзepkaтa Acя]  
Автор dadandan (непознат )
Публикувано25.01.09 17:31



ЗДРАВЕИ АСЯ!БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ЗАГРИЖЕНОСТА.
КЪРМЯ ГО ДОКАТО ТОЙ САМ СЕ ОТКАЖЕ И ПОЧВА ДА РЕВЕ.ПОВЯРВАЙ МИ МНОГО МЕ ПЛАШИ.СТАВА ЦЕЛИЯТ ЧЕРВЕН И ЗАПОЧВА ДА СЕ ДАВИ..СЯКАШ ВЪЗДУХ НЕ МУ СТИГА.ДИГАМ ГО ДА ГО УСПОКОЯ И СЛЕД МАЛКО ПАК ПРЕДЛАГАМ...И ПАК ПИСЪЦИ ДОКАТО НЕ МУ ПЪХНА ШИШЕТО..ЗНАМ ЧЕ Е ГЛАДЕН ЗАЩОТО ГО ХРАНЯ НА 3 ЧАСА.СЛЕД КАТО СВЪРШИ АМ СЕ УСПОКОЯВА И ЗАСПИВА...



Тема Re: DEBELO BEBE...POMOSHT...нови [re: dadandan]  
Автор юзepkaтa Acя ()
Публикувано25.01.09 17:43



ами според мен при това положение имаш само един вариант по-малко количество АМ през биберон с по-малка дупка. Според мен детето ти просто е научило, че от шише се пие по-лесно и не прилага усилия. Явно се е научило, че от шишто се пие по-лесно и бързо.
Съществува вариант да се върнете и само на гърда, но ще ти коства много време и нерви!



Тема Re: DEBELO BEBE...POMOSHT...нови [re: dadandan]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано26.01.09 04:40



Момичетата са ти дали супер сьвети...единственото което мога да добавя е ако искаш вместо да го кьрмиш ведньж да се изпомпаш с помпа и да видиш колко кьрма имаш, ти винаги можеш да му го дадеш от шише след това както му даваш другото мляко, но поне ще знаеш деистветелно колко кьрма имаш.

Иначе моята дьщеря се роди 3865 кг и сега на 3 месеца и малко тежи 7кг тьй че не мисля, че има за какво да се притесняваш, момченцата вьрвят по едрички като цяло от моите наблюдения. На Саша доктора се радва, че наддава даже...немога да разбера за какво ви се кара вашия доктор?!








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.